Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 289911 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 11, 2013, 15:53:35 pm »
A ja chciałabym zapytać czy ktoś ma doświadczenia ze stosowaniem Cuni Fit?
Wiem że w składzie jest ziarno i tu właśnie mam zagwozdkę. Wieeeelkim plusem jest cena (w krakvecie 20kg za 69zł).
Bardzo prosiłabym o opinię kogoś kto stosował już tą karmę. :)

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #541 dnia: Luty 11, 2013, 16:39:26 pm »
A ja chciałabym zapytać czy ktoś ma doświadczenia ze stosowaniem Cuni Fit?
Wiem że w składzie jest ziarno i tu właśnie mam zagwozdkę. Wieeeelkim plusem jest cena (w krakvecie 20kg za 69zł).
Bardzo prosiłabym o opinię kogoś kto stosował już tą karmę. :)
Moje 2 z 4 uszaków ją jedzą czasem wszystkie bo nie uda mi się tak dać aby pozostałe nie widziały ;) Nie jest to granulat idealny, bo zawiera dość sporo tłuszczu, ale moje 2 uszaki mają problem z zębami, a to baaardzo drobny granulacik więc dają radę. To "dobry" granulat dla zwierzaków  problemami zębnymi i wychudzonych, ale gdyby moje wszystkie uszaki były zdrowie to nie zdecydowałabym się ich karmić akurat tym granulatem.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #542 dnia: Luty 12, 2013, 00:13:24 am »
o dziękuję Aguleks :) dobrze znać opinię kogoś kto to już przetestował. Cena kusi ale skoro nie jest to do końca dobre rozwiązanie to sobie darujemy :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #543 dnia: Luty 12, 2013, 20:35:02 pm »
Deedee, królik nie powinien jeść ziaren.
Jeśli już nie może być na diecie bez granulatu (bo granulat zastępuje posiłki z warzyw i nasion), to może warto poszukać wśród granulatów dla innych stworzeń? Są na rynku granulaty dla koni - z ziół, dla koszatniczek - bez ziaren czy cukru lub szynszyli. Poza tym zdrowy królik powinien dostawać paszy kalorycznej do 5% masy ciałka - więc nawet podając droższy granulat nie zużywa się go dużo. A karmienie ziarnami i zbyt kalorycznie bardzo często prowadzi do przytkań, wzdęć a to generuje koszta leków (espumisan, no-spa) i wetów.

Osobiście polecam Grainess Complete i Cuni Pro z granulatów, ale przed Cuni Complet jest u mnie mieszanka Cuni Nature (najlepiej re-balance), której skład jest zbliżony, a ziarna są w bezpiecznej formie (prażone).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #544 dnia: Luty 13, 2013, 19:45:59 pm »
Eni wiem że królik nie jest ziarnojadem. Mam tego pełną świadomość, dlatego zapytałam o ten granulat bo zauważyłam w jego składzie ziarno. Skoro nie jest zachwalany i są lepsze to nie będę go kupowała tylko dlatego że cenowo wychodzi świetnie w porównaniu do innych. :) Zdaję sobie sprawę że dobra dieta to u królika 70% sukcesu i lepiej nie podawać mu byle czego bo później weterynarz sobie potrąci ;)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Dodson & Horrell Just Grass
« Odpowiedź #545 dnia: Luty 27, 2013, 01:19:29 am »
Temat chyba umarł, ale ponowie pytanie...czy ktoś miałby choć z 1kg tego końskiego granulatu do sprzedania? Myslę poważnie o kupnie całego worka, ale chciałabym najpierw przetestować czy uszy będą to jeść :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Granulat Grainless Complete
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 06, 2013, 16:29:00 pm »
Kurcze, jak dobrze, że odgrzebałam ten temat i doczytałam o dawkowaniu siemnienia lnianego. Co prawda za radą Moniki i tak dawałam moim nie więcej, niż dwie szczypty dziennie, ale tak mnie ostatnio kusiło, żeby w okresie lnienia zwiększyć dawkę, szcególnie Piraciosowi... Ufff To bym narobić mogła...

Offline agata:]

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 13, 2013, 20:10:45 pm »
pewnie już było takie pytanie, ale nie mam teraz możliwości przejrzenia całego wątku...który granulat ma najniższą zawartość wapnia? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź :]

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
granulat Trovet Rabbit - OPINIE
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 17, 2013, 10:28:27 am »
Witam, czy ktoś karmił swoje uchole tym granulatem TROVET RABBIT http://www.swiat4lap.pl/trovet-rabbit-dieta-weterynaryjna-krolika-p-564.html?cPath=2_5? Jakie macie opinie?

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Cuni Nature Re-Balance
« Odpowiedź #549 dnia: Listopad 12, 2013, 12:50:03 pm »
Zastanawiam się nad kupnem tej karmy, skład przyzwoity ale jednak mam wątpliwości- ktoś ma z nią doświadczenie??

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/krolik_miniaturowy/prestige/155847

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #550 dnia: Listopad 13, 2013, 18:19:39 pm »
Mój 8tygodniowy króliczek dostaje cuni complete. jednak zauważyłam, że zostawia ceko właściwie po każdej ilości granulatu.
Czytałam, że mały królik powinien mieć nieograniczony dostęp do granulatu, a ten po łyżce już ma ceko. Co mam robić? Zostawić go na samym sianie?
Czy takie nadmierne cekotrofy mogą być symptomem kokcydiozy?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #551 dnia: Listopad 13, 2013, 18:31:02 pm »
Czy takie nadmierne cekotrofy mogą być symptomem kokcydiozy?

dobrze by było zrobić maluchowi badania....

granulatu maluchowi odstawiać nie powinnaś,rośnie i powinien mieć kaloryczną i bogatą w białko diete.
Cekotrofy jak najbardziej mogą być też formą znaczenia terenu :) maluszek wyczówa drugiego samczyka :)
zostawia więcej na wybiegu czy w klatce ?

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 18:36:20 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #552 dnia: Listopad 13, 2013, 18:35:32 pm »
Już od wczoraj zbieram bobki na badanie.
Lekarka zleciła nam to, bo nasz drugi królik dostał biegunki i jest obawa, że młodszy zaraził go kokcydiami :(

Czyli nadmierne ceko, to może być objaw kokcydiozy? Kurcze...
Więcej ich jest w klatce, właściwie tylko w kuwecie (on się załatwia tylko do kuwety, grzeczny jest :D )

A ile powinnam mu tego granulatu dawać? Bo dostęp non stop, to chyba przesada. Łyżka stołowa 3x dziennie będzie ok?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #553 dnia: Listopad 13, 2013, 18:38:58 pm »
Już od wczoraj zbieram bobki na badanie.
Lekarka zleciła nam to, bo nasz drugi królik dostał biegunki i jest obawa, że młodszy zaraził go kokcydiami :(

Czyli nadmierne ceko, to może być objaw kokcydiozy? Kurcze...

A ile powinnam mu tego granulatu dawać? Bo dostęp non stop, to chyba przesada. Łyżka stołowa 3x dziennie będzie ok?

Jeśli chodzi o cykotrofy to nie wiem czy może to być tez objaw kokcydiozy.

Ja podawałam do 3 mies. życia 2 razy dziennie pełną miseczke granulatu (nie wiem ile łyżek)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #554 dnia: Listopad 14, 2013, 00:15:23 am »
Królik się może spokojnie obejść bez granulatu. Także mały. Odstaw granulat na tydzień i zobaczysz, czy będzie zmiana w ceko. Awitaminozy i anoreksji bez granulatu nie dostanie. Nasze przystaniowe maluchy przez początkowe tygodnie nie dostawały wcale granulatów, tylko siano i suszki, i na zdrowie im wyszło. Potem dostawały po trochę, ale na pewno nie bez ograniczeń i nie michy, tylko łyżkę lub dwie. Rosną jak na drożdżach i czują się dobrze.

Ale badanie bobków inwazyjne nie jest i na pewno nie zaszkodzi jego zrobienie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ronja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dodson & Horrell Just Grass
« Odpowiedź #555 dnia: Grudzień 04, 2013, 13:48:19 pm »
Natrafiłam dziś na ten koński granulat i chętnie bym wypróbowała, ale nie 25 kilo, może ktoś jeszcze ma i odsprzeda trochę?
A może w jakiejś stadninie będa mieli?

Offline Kyrtap

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczęście ma długie, klapnięte uszy :)
  • Lokalizacja: woj. podlaskie
  • Moje króliki: Tysia (od 26.02.2014 r), Pszemek (od 04.04.2015 r)
Czy JR Farm Grainless Complete to odpowiedni granulat dla młodego króliczka?
« Odpowiedź #556 dnia: Luty 17, 2014, 22:12:12 pm »
Witam wszystkich! :)

Jestem miłośnikiem Uszaków, interesuje się nimi od długiego czasu, od około pół roku śledzę niniejsze forum oraz stronkę adopcyjną. Przez kilka ostatnich miesięcy próbowałem znaleźć sobie u Was towarzysza którego bym adoptował, niestety zawsze się spóźniałem z formularzem dotyczącym upatrzonego przeze mnie królika. Jednakże życie jest przewrotne i pełne niespodzianek - okazało się, że to nie ja wybrałem królika, ale królik wybrał mnie. Otóż moja koleżanka dostała od pewnej nierozsądnej osoby króliczka na urodziny :icon_rolleyes Nie mając ochoty ani możliwości się nim zająć postanowiła pozbyć się go za pomocą ogłoszenia  :( Zdaje sobie sprawę, że na takie ogłoszenia często czyhają np. hodowcy węży pozyskujący w ten sposób żywą karmę czy inni ludzie o niekoniecznie przyjaznych intencjach, dlatego też postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i od piątku uszaczek trafia pod mój dach  :D Jako, że od dłuższego czasu chciałem mieć uszatego przyjaciela to wszystko jest już przygotowane - kojec wraz z wyposażeniem, zabawki, a także odpowiednia wiedza w głowie :)

Mam jednak pytanie odnośnie żywienia takiego młodego króliczka (na oko 6-7 tygodniowy baranek, kupiony w sklepie zoologicznym). Wiem, że podobno takie młode króliki powinny mieć dietę opartą o sianko i granulat. I tu pojawia się moje pytanie - czy granulat Grainless Complete to odpowiednia karma dla niego? Na stronie miniaturka bez tajemnic jest on uznany za jeden z najlepszych i najzdrowszych granulatów, ale czy nadaje się dla juniorka? Jeśli nie to co polecicie w zamian?

Pozdrawiam i proszę o trzymanie kciuków aby sprawdził się jako króliczy tata  :D
Moja kochana baraninka - Tysia <3
nasz wątek forumowy => http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16864.0.html Zapraszam aby śledzić nasze przygody!

Jeśli chcesz być na bieżąco z Tysią i Pszemkiem to zalajkuj => https://www.facebook.com/tysia.kroliczek

Chcesz mnie poznać, porozmawiać? Zapraszam! :) => https://www.facebook.com/patryk.nacewicz

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Czy JR Farm Grainless Complete to odpowiedni granulat dla młodego króliczka?
« Odpowiedź #557 dnia: Luty 17, 2014, 22:16:05 pm »
Witaj :)
gratuluję mądrej decyzji! Grainless jest dobrym granulatem z względu na brak zbóż w składzie, ale nie wszystkie uszaki go lubią (z mojej piątki nie tknął go nikt). Bezpiecznym granulatem będzie zwykły Cuni Complete Versele Laga. Dobry jest też Selective i Trovet oraz Vitakraft Emotion (dość drogie, dostępne głównie w necie). Ale możesz spróbować z Grainlessem :)
Powodzenia! i trzymam kciuki :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Czy JR Farm Grainless Complete to odpowiedni granulat dla młodego króliczka?
« Odpowiedź #558 dnia: Luty 17, 2014, 22:57:28 pm »
Takiemu malcowi proponuję oprzeć dietę na sianie i suszonych ziołach, a granulatu dawać kilka pałeczek. Nie wiem, czy Grainless nie będzie miał za wielkich granulek na małą paszczę, ale wszystko zależy od paszczy ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Czy JR Farm Grainless Complete to odpowiedni granulat dla młodego króliczka?
« Odpowiedź #559 dnia: Luty 17, 2014, 23:14:34 pm »
ja do przedmówczyń dodam jedynie prosbe o stworzenie maluszkowi watku w dziale nasze króliki...

jestem wierna fanką baranków [mam 3 :D swoje] no i forumowych piękności ;)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html