Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 289877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miłośnik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #500 dnia: Luty 13, 2012, 18:32:52 pm »
Czy Cuni nature re-balance jest lepszy od cuni nature już nie wiem bo na miniaturce bez tajemnic pisze że jest bardzo szkodliwy, jakby ktoś mógłby mi doradzić. Ja daje mojemu Cuni Nature bardzo je lubi ale właśnie mam problem go kupić a jest ten rebalence i nie wiem czy warto.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #501 dnia: Luty 13, 2012, 19:31:23 pm »
Czy Cuni nature re-balance jest lepszy od cuni nature już nie wiem bo na miniaturce bez tajemnic pisze że jest bardzo szkodliwy, jakby ktoś mógłby mi doradzić. Ja daje mojemu Cuni Nature bardzo je lubi ale właśnie mam problem go kupić a jest ten rebalence i nie wiem czy warto.
Prawie niczym się nie różnią. Re - balanse jest mniej tłusty. Oba są szkodliwe, bo są zbyt kaloryczne, zawierają ziarna i nie służą układowi pokarmowemu dorosłego królika. Lepiej przestawić na inny - Grainless Complet lub Cuni Pro, jak już musi mieć granulat. Pamiętaj, że granulat to sproszkowane i sprasowane warzywa, zioła i nasiona, które można samemu podać królikowi (oraz zboża, odpady i cukry w tych gorszych, których król jeść nie powinien).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #502 dnia: Kwiecień 05, 2012, 18:50:29 pm »
Ja już w ogóle nie wiem jak to z tym granulatem jest? Semir w ogóle nie tyka granulatu, jak ma w misce to nie je. Niektórzy mówią, że granulat jest dobry, inni że nie... zgłupiałam już trochę:P królika nie zmuszę do jedzenia granulatu... dostaje codziennie warzywa- brokułę, marchewkę, pietruszkę, seler, bazylię... do tego suszki- mieszankę suszek, babkę lancetowatą oraz suszonego buraczka. Nie wiem już na prawdę, czy go zmuszać do tego granulatu, czy nie?
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #503 dnia: Kwiecień 05, 2012, 18:52:34 pm »

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #504 dnia: Kwiecień 05, 2012, 19:39:44 pm »
Semir i tak nie chce go jeść. Je właściwie jako przysmak, o ile w ogóle je.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Paulina87

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #505 dnia: Maj 20, 2012, 22:19:37 pm »
Mam do Was pytanie, ale zacznę od początku. Pracuję w sklepie zoologicznym. W sprzedaży mamy oczywiście króliki. Karmimy je Alexem. Moja siostra wzięła od nas karzełka. Dałam jej 1 opakowanie Alexa i zamówiłam na necie Cuni Grainless (bo u nas w sklepie nie mamy puki co VL a JR nie będziemy mieli w ogóle a czytałam, że to dobry granulat). Początkowo dawała samego Alexa a jak przyszedł z jr to zaczęła mieszać niestety ten mały bąbel wybiera samego Alexa a tamtego nie rusza. Siostra już nawet kruszyła mu JR i nic. Jak dostanie samo JR to nie je w ogóle tylko wcina sianko.
I teraz jestem w kropce bo Grainlessa zamówiłam 2 opakowania, alex to nie jest super granulat więc wolałabym aby jadł coś lepszego. I teraz nie wiem czy kupić jeszcze coś innej firmy czy zostać przy Alexie i zacząć wprowadzać zieleninę. Królik ma ok. 2 miesiące.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #506 dnia: Maj 20, 2012, 22:38:42 pm »
Wywalic alexa calkiem. Niech ma w misce tylko jr farm. To tak jak przed czlowiekiem postawic hamburgera a biedna salatke. Taki ludz zdecydowanie wybierze hamburgera i tu jest tak w przypadku krolika. Dlatego wywalic alexa calkiem.
Zieleninka nie zaszkodzi, ale prowadzaj wszystko po kawaleczku doslownie i obserwuj brzuch i boby krolika. Zacznijcie od czegos lekkiego jak koperek, nac pietruszki, cykoria.

Offline Paulina87

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 20, 2012, 23:06:19 pm »
Czyli standardowo przegłodzić. Ogólnie królas jadł już listek bazylii i listek mleczyka i nic mu nie było. Siostry to pierwszy królik więc się wszystkim martwi a ja to szczurza jestem więc też tak na królach się super nie znam.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #508 dnia: Maj 20, 2012, 23:25:06 pm »
No tak jakby przeglodzic. Jak nie bedzie mial w misce alexa to zje grainless. Albo nasypac mu obie karmy- jedna wyje ale nie dosypywac poki i grainless nie zniknie z miski- to by było lepsze bo zmiana diety nie bylaby tak drastyczna. Aaaa i warzywka dopiero wprowadzajcie jak uszak już bedzie calkiem przerzucony na drugi granulat.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #509 dnia: Maj 21, 2012, 06:41:32 am »
Ja bym się z zieleninką wstrzymała jeszcze. Powinno się ją wprowadzać dopiero w trzecim miesiącu. Ale suszone zioła można już teraz :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #510 dnia: Maj 21, 2012, 09:37:55 am »
Ja tam zielenine i warzywa wprowadzalam u raptem 2-miesiecznego krola i było ok. Wiec sa rozne szkoly tego.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #511 dnia: Maj 21, 2012, 09:42:31 am »
To wszystko zalezy od krolika. Jesli mamy watpliwosci co do tego kiedy krolik zostal odstawiony od matki, lepiej poczekac. Bo to zazwyczaj maluchy przedwczesnie odstawione maja problemy. Prawidlowo wykarmione i odchowane 8 tygodniowe nie powinny miec z zielenina problemow :)

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #512 dnia: Maj 26, 2012, 01:35:34 am »
Czytam sobie co tutaj piszecie na temat granulatów i... zgłupiałam kompletnie. Jedni piszą "ten granulat ma bardzo dobry skład", a kilka stron później czytam, że ten skład jest nie odpowiedni. :/ Na dodatek jak przeczytałam to --> http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html to już całkiem nie wiem co myśleć..., kompletnie to się kłóci z tym co tutaj jest polecane.
Dla mnie osobiście wygląda obiecująco ten granulat -- > http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/krolik_miniaturowy/bunny/186203 Skład jest bardzo dobrze opisany, bez sztucznych dodatków, na dodatek część składników jest eko, ale ja jestem laikiem...

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #513 dnia: Maj 26, 2012, 09:49:51 am »
Zacznijmy od tego że żaden granulat nie jest dosyć dobry na króliczy ukł. pokarmowy. Najbardziej to poleca się diete bezgranulatową- ale wiadomo, nie każdy ma taką możliwość :)

Bunny jest zdecydowanie granulatem z tych lepszych. Tak jak np Grainless Complete.
Na dzień dzisiejszy nie ma nic "eko" (spaliny, bakterie etc), tak samo nie ma nic co nie zawiera sztucznych dodatków. Jednakże bunny to dobry wybór.

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #514 dnia: Maj 26, 2012, 11:16:54 am »
Zdaje sobie sprawę, że najlepszą dietą dla królika jest dieta bez tak wysokoprzetworzonych rzeczy jak granulat... Zresztą tak jak dla każdego żywego stworzenia, w tym ludzi ;)
Niestety obawiam się, że nie będę w stanie im prowadzić bardzo urozmaiconej diety pod względem warzyw i owoców. :/ Wynika to z tego, że póki co moja własna dieta nie jest odpowiednio zbilansowana, mimo tego że jestem weganką... Najczęściej używane u mnie warzywa i owoce to: włoszczyzna, brokuł, ogórek, pomidor, banan, jabłko..., a reszta tego co jem się dla królików nie na daje... Dlatego myślę, że chociaż troszeczkę tego granulatu będą dostawać by nie nabawiły się jakiś niedoborów.
A o tym Grainless Complete czytałam w tym temacie, że też nie do końca taki dobry, ponieważ zawiera w składzie np. ziemniaki i groch, więc w końcu jak to jest...?

Offline desiree

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Skład Grainlesss Complete dla Królika i dla Świnki
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwiec 27, 2012, 16:45:44 pm »
Witam
Mam do Was pytanie odnośnie składów granulatu JR Farm Grainless Complete dla królika i świnki. Porównując je nie widzę żadnej różnicy (poza 0,1% w proteinach i włóknach, który chyba nie jest znaczący). Wobec tego zastanawiam się czy byłaby to różnica, gdybym zamawiała mojemu króliczkowi ten granulat przeznaczony dla świnki. Grainless complete dla królika jest rzadko dostępny w sklepach internetowych. Co myślicie na ten temat? Nie chce zaszkodzić mojemu króliczkowi ale też nie chce zmieniać jej granulatu na inny, gdyż ten bardzo jej smakuje a i wiem, że jest jednym z najlepszych pomimo kłopotów z zamówieniem. Większość sklepów internetowych odpisuje, że w chwili obecnej nie mają go w magazynie i nie wiedzą kiedy zamówią…

Grainles complete królik

Skład:
tymotka łąkowa, kupkówka, wiechlina łąkowa, babka lancetowata, koniczyna łąkowa, kostrzewa łąkowa, przywrotnik, płatki grochu, marchew w kostkach, płatki bobu, pasternak w kostkach, mięta, koper włoski, jabłko w kostkach, siemię lniane, liście mniszka lekarskiego, burak ćwikłowy w kostkach, liście pokrzywy, kwiaty rumianku, czarnuszka, witaminy.
Zawartość:
Surowe proteiny 11,1%, surowy tłuszcz 2,9%, surowe włókna 21,5%, surowy popiół 7,4%, wapń 0,5%, fosfor 0,3%.
Składniki dodatkowe/kg:
wit. A 10.000 i.E., wit. D³ 1.000 i.E., wit. C 250 mg, wit. E 40 mg;

Grainless complete świnka morska

Skład:
Tymotka łąkowa, kupkówka, wiechlina łąkowa, babka lancetowata, koniczyna łąkowa, kostrzewa łąkowa, przywrotnik, pietruszka, płatki grochu, marchew w kostkach, płatki bobu, pasternak w kostkach, mięta, koper włoski, jabłko w kostkach, siemię lniane, liście mniszka lekarskiego, burak ćwikłowy w kostkach, liście pokrzywy, kwiaty rumianku, czarnuszka, witaminy;
Zawartość:
Surowe proteiny 11,2%, surowy tłuszcz 2,9%, surowe włókna 21,4%, surowy popiół 7,4%, wapń 0,5%, fosfor 0,3%;
Składniki dodatkowe/kg:
wit. A 10.000 i.E., wit. D³ 1.000 i.E., wit. C 250 mg, wit. E 40 mg;

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Skład Grainlesss Complete dla Królika i dla Świnki
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwiec 27, 2012, 17:54:49 pm »
Granulat dla świnki powinien zawierać więcej wit. C, chociaż wg mnie i tak trzeba dodawać ją do jedzonka świnkom. A tak poza tym, to te zwierzęta mają praktycznie identyczną dietę, choć świnka to gryzoń. Możesz stosować granulaty zamiennie.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline desiree

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skład Grainlesss Complete dla Królika i dla Świnki
« Odpowiedź #517 dnia: Czerwiec 28, 2012, 12:15:25 pm »
Dzięki:)
A może ktoś jeszcze się wypowie?:)

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Skład Grainlesss Complete dla Królika i dla Świnki
« Odpowiedź #518 dnia: Czerwiec 28, 2012, 12:20:37 pm »
Jesteś pewna że to nie błąd? W świńskiej karmie jest mało wit. C... jak na świńską karmę :D

Offline desiree

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skład Grainlesss Complete dla Królika i dla Świnki
« Odpowiedź #519 dnia: Czerwiec 28, 2012, 12:34:36 pm »
skład granulatu dla świnki spisałam ze sklepów internetowych, ten dla królika mam przed nosem na opakowaniu karmy:)