Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 290846 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Tosiek

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 13, 2010, 15:47:36 pm »
nie ma sprawy! I jeszcze raz dzięki za poradę !

sensualpassion

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:29:04 am »

Kupiłam raz, smakuje Bunemu, pięknie pachnie.
Co o tym myślicie? Dokupić jak zje, czy nie warto kupować takich mieszanek?
Pozdrawiam  :icon_cool

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:25:43 am »
Jam nie studnia wiedzy, lecz wiaderko ;)

Aaale... :) Mieszanka jest niczym diabeł dla katolika :)
Katolikiem nie jestem, ale wiem, ze mieszanki nic dobrego nie wnoszą do organizmu, łącznie z  utuczeniem królika.

Na tym forum numeracja wygląda następująco (wdłg miejsc):
1. Dieta bezgranulatowa
2. Dieta granulatowa
...
1000000000. Mieszanka
O granulatach sa tematy na forum - jakie najlepsze itp :) O mieszankach tez są :)
Skorzystaj z wyszukiwarki :) Ja dziś jestem leń, więc wybacz, ale nie podam linków :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


sensualpassion

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:21:16 pm »
dziękuję

Patusiaa

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 18, 2010, 13:58:01 pm »
Mam króliczka który ma ok 5,5 miesiąca i niedługo będę mu podawała karmę dla dorosłych królików. Natrafiłam jednak na Cuni Nature Re-Balance i Cuni Nature. Zastanawiam się która karma jest lepsza dla mojego królika (przecież chcę dla niego jak najlepiej :).

Jest młodym samczykiem pełnym energii (niewyczerpanej oczywiście). Jest królikiem gładkowłosym nie-miniaturką, chociaż nie jestem pewna czy rzeczywiście jest gładkowłosy, bo tej sierści to on ma. W każdym razie jest mięciutki i puszysty  :icon_biggrin  W przyszłości zastanawiam się nad kastracją, nie wiem jak to będzie jak już całkowicie dojrzeje...

Więc czekam na odpowiedź, bo ja sama naprawdę nie wiem która karma będzie dla niego lepsza. Zaznaczam, że zależy mi na karmie z tej firmy. Słyszałam, że jest obecnie najlepszą, a królik uwielbia ją.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 18, 2010, 15:25:49 pm »
Obydwa to mieszanki.Jeżeli chcesz z tej firmy to masz granulat Cuni Pro albo Cuni Complete.Wówczas królik nie będzie wybierał co smaczniejsze kąski a zjadał wszystko.

Patusiaa

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 18, 2010, 16:33:08 pm »
Teraz ma Cuni Junior Nature i wyjada wszystko, a to też jest chyba mieszanka. Zresztą chodzi mi o jedną z tych dwóch konkretnych mieszanek. Która po prostu jest lepsza dla królika.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 18, 2010, 17:15:21 pm »
Żadna, lepsze jest Cuni Pro albo Cuni Complete, królikom nie podaje się mieszanek, są niezdrowe.

Patusiaa

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 18, 2010, 18:00:29 pm »
Wyczytałam, że Cuni Pro jest dla miniaturowych królików, a mój nim nie jest. Więc pozostaje mi Cuni Complete. Szczerze mówiąc, miałam nadzieję uzyskać w miarę uzasadnioną odpowiedź, a nie samo "nie". No trudno, dzięki za niesamowitą wypowiedź ;)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 18, 2010, 19:15:39 pm »
Królik to królik i żaden nie powinien jeść mieszanki, wielkość zwierzaka nie ma tu znaczenia.
Było już mnóstwo tematów o produktach V-L poszukaj dokładnie w dziale dieta i znajdziesz odpowiednie argumenty.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 19, 2010, 01:31:14 am »
Z tym że główną wadą mieszanki jest selektywne wybieranie jej składników. Jeśli królik zjada wszystkie składniki dobrze zbilansowanej mieszanki ten problem jest wykluczony, a więc podawanie mieszanki jest wtedy tak samo uzasadnione jak granulatu. Niestety Patusiaa mieszanki nie są dobrze "ułożone", proszę, porównaj:

cuni nature:

składniki:
Produkty pochodzenia roślinnego, zboża, warzywa, warzywne ekstrakty proteinowe, ziarna, owoce, minerały, drożdże, FOS, ekstrakt z aksamitki wyniosłej, zioła, algi, ekstrakt z juki, MOS, ekstrakt z pestek winogron.

Analiza:
Białko surowe 15,5%
Tłuszcz surowy 4%
Popiół surowy 6%
Włókno surowe 15%
Wapń 0,80%
Fosfor 0,50%
Lizyna 0,66%
Metionina 0,23%
Witamina A 12.000 IU/kg
Witamina D3 1.500 IU/kg
Witamina E 40 mg/kg
Miedź10 mg/kg

Cuni complete:

składniki:

Produkty pochodzenia roślinnego, zboża, warzywa, warzywne ekstrakty proteinowe, ziarna, owoce, minerały, drożdże, FOS, ekstrakt z aksamitki wyniosłej, zioła, algi, ekstrakt z juki, MOS, ekstrakt z pestek winogron.

Analiza:
Białko surowe 15%
Tłuszcz surowy 3%
Włókno surowe 20%
Wapń 0,90%
Fosfor 0,60%

Wydaje mi się że gdzieś już o tym pisałam ( wątek o karmach?), więc nie będę się cytować :) za to możesz sobie poczytać o żywieniu min tutaj:
http://www.kazior5.com/druk/pokarm.html
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm
http://animalsclub.pl/forum/temat-dieta-dla-krolika-miniaturki--325




alcia123

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 20, 2010, 18:16:52 pm »
Nie wiem czy w dobrym dziale założyłam watek,ale chcę się Was zapytać czy zdarzyło Wam się spotkać ze wzdęciami po karmie Vitapolu?
Otóż nasza Niunia je Vitapol Junior i za każdym razem kiedy go zje zauważam wzdęty brzuszek. Ale to takie dziwne wzdęcia,bo mała je i pije dużo,tylko w brzuszku słychać głośne "bulki". Na CC dopiero czekamy,bo nigdzie w okolicy nie mogliśmy go znaleźć więc zamówiliśmy na animalia.pl. Wiem też,ze Vitapol to taki baaaardzo średni produkt,ale taki granulat dostawała w sklepie i nie bardzo mogliśmy jej go odstawić.

Wzdęcia przechodzą bardzo szybko po delikatnym masowaniu brzuszka. Wet stwierdził,że Niunia jest jeszcze bardzo mała (7 tyg) i jedyne co nam pozostaje to "wspomaganie jej układu poprzez masaże brzuszka" i podawanie sianka z miętą(wtedy nie mieliśmy pojęcia,że to po granulacie).

Tak się zastanawiam ile sianka miętowego może dziennie zjeść taki malutki królik-też bez ograniczeń?Czy możemy je traktować jako zwykłe sianko czy po dłuższym stosowaniu mięta może zaszkodzić i lepiej uznać je za "smakołyk"?

Kurcze,tyle pytań...Ale mam nadzieję,że mi pomożecie :D

kasiagio

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 20, 2010, 18:32:33 pm »
Tak produkty Vitapolu to jedne z najgorszych :/   , jak możesz to dawaj go jak najmniej dopóki CC nie dojdzie , sianka może jeść do woli tyle ile chce możesz kupić oprócz miętowego , rumiankowe a także suszki  z Zuzali lub innej firmy , możesz podawać gałązki jabłoni , gruszy , wierzby itd.itp. odsyłam na bardzo dobrą stronę   
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/index.html     

Malutka ma 7 tyg. a powinna być jeszcze z matką i pić mleczko :(   ja życzę Wam zdrówka i niech malutka rośnie zdrowo i jest dla Was pociechą i wspaniałym towarzyszem :)   Ślemy głaski i witamy na forum :) 

P.s.  a może byś tak spróbowała  wprowadzić dietę bez granulatu :)   na Miniaturce poczytasz może się przekonasz :) 

alcia123

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 20, 2010, 18:49:19 pm »
Tak,wiemy,że powinna byc jeszcze z mamą,ale zabraliśmy ją ze sklepu,bo była strasznie gryziona przez świnki a jeden z paluszków w łapce był cały zaropiały i opuchnięty. Decyzja przyszła szybko po odpowiedzi dumnego sprzedawcy,że mała ma 4 tygodnie a łapka się zagoi. Pojechalismy z nią od razu do weterynarza i okazało się,że ktoś obcinał pazurki i przeciął jej paluszek obcinając w środku pazurek łamiąc dodatkowo paliczki. Brała antybiotyki, miała usztywnioną łapkę i teraz jest już powoli lepiej.
Opisałam całą historię w powitalni.

Karmy dostaje dosłownie pięć pałeczek na dzień... Mniej już się chyba nie da :/

Mamy sianko ziołowe, miętowe i melisowe. Do tego pietruszka suszona i patyczki z jabłonki. Wszystko z Zuzali.

A myślicie,że CC będzie dobre dla takiego maluszka?

Z nowin chcę tylko powiedzieć,że za krzywdę malutkiej się zemściłam. Powiedziałam w jakich warunkach ten Pan trzyma króliczki. Pani obiecała,że wyśle tam kontrole :D. Mam nadzieję,że już więcej nie skrzywdzi tak maluszków :bejzbol

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #194 dnia: Wrzesień 20, 2010, 19:32:07 pm »
alcia mozna jeszcze podawac lakcid np.raz dziennie, zeby wspomoc flore bakteryjna w brzuszku. Poprawcie mnie jesli pisze glupoty, ale ja bym sprobowala dac, moze bulgotanie ustapi? Rowniez do picia zamiast wody mozesz dawac jej zaparzone ziolka.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 20, 2010, 23:04:03 pm »
możesz kupić oprócz miętowego , rumiankowe

tak, ale miętowe dostaje zdaje się właśnie ze względu na pobudzenie perystaltyki. Mięta działa skurczowo. Polecam z tych powszechnie dostępnych ziół też babkę lancetowatą, dobrze śluzuje przewód pokarmowy i jest dobrym antyseptykiem. :)
Hym, wiem że weci każą podawać lakcid, ale tak szczerze to w lakcidzie nie ma bakterii które odgrywają istotna rolę w trawieniu u królika...

alcia123

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 21, 2010, 01:18:10 am »
Sprawdziłam skład sianka i wyczytałam,że w sianku od Zuzali jest też babka lancetowata.
Nie wiem czy tak małemu króliczkowi można dawać aż tyle babki?

Kurcze, miałam kroliczka,ale nie tak malutkiego i teraz boję się co można maleństwu dać żeby jej krzywdy nie zrobić :?:

Cholerny rynek i jego niezrozumiałe zapotrzebowania. Kto przy zdrowych zmysłach sprowadza do sklepu 4 tygodniowe maleństwo? Ale co można powiedzieć na temat kolesia,który olał to,że maluszek jest chory!

No,ale ok. Damy rade :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 21, 2010, 13:04:58 pm »
Alcia -  kupiłaś to maleństwo, a o to z grubsza chodzi sprzedawcy. O zysk. Jemu jest obojętne z jakich pobudek napchałaś mu kieszeń, ważne, że zarobił.  pieniądz nie śmierdzi, w tych czasach chyba jest to aktualne bardziej niż kiedykolwiek. to taka dygresja.

Życzę zdrówka maluszkowi, niech rośnie duży i psoci ile sił :krolik
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

alcia123

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 21, 2010, 13:22:24 pm »
Alcia -  kupiłaś to maleństwo, a o to z grubsza chodzi sprzedawcy. O zysk. Jemu jest obojętne z jakich pobudek napchałaś mu kieszeń, ważne, że zarobił.  pieniądz nie śmierdzi, w tych czasach chyba jest to aktualne bardziej niż kiedykolwiek. to taka dygresja.

Prawda jest taka,że zwisało mu to czy króliczek umrze czy nie. Jak to określił "on nie jest instytucją charytatywna. Na króliczkach się zarabia a nie wydaje".
Króliczka kupiłabym od tego kolesia nawet wtedy gdyby chciał za nią 200 zł( zapłaciłam za mała 15 zł,bo koleś stwierdził,że jest chora i więcej za nią nie dostanie). Poza tym wspomniał coś o pokarmie.Na to już w ogóle nie pozwolę!Nie należę do osób, które poświęcą jednego maluszka żeby udowodnić sprzedawcy,że maleństwa się nie sprzedają. Jako lekarz zdaję sobie sprawę z tego,że liczy się czas. Nieważne czy chodzi o króliczka czy o człowieka,zawsze mu pomogę. A u Niunieńki to była ostatnia chwila :(.

A sprzedawca wie,że nie zostawię tak tego,bo obiecałam mu,że jeszcze o mnie usłyszy. Mam nadzieję,że kontrola okaże się skuteczna :diabelek. Co ciekawe to jedyny taki sklep w moim mieście :/. Reszta zoologicznych nie sprzedaje króli młodszych niż 2 miesiące.

Jak kontrola nie pomoże to zagadam z jakąś organizacją od praw zwierząt. Może oni dadzą radę.

kamyk

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 22, 2010, 21:46:30 pm »
mój królik nie chce jeść granulatów typu cuni pro, cuni complete. daje poprostu mieszanki bo je lubi.