Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 290830 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 21, 2010, 11:27:19 am »
Cytat: "Aaltheya"
Starałam stosować się do rad z forum, ale w sumie teraz nie wiem co myśleć. Ostatnio trafiłam też na posta, gdzie podany był skład granulatu chyba Vitapolu, który podobno jest najgorszy na rynku - a jego skład był zbliżony do Cuni


wystarczy przeczytać ze zrozumieniem :P chodziło o Vitapol z lucerny nienadający się do codziennego stosowania. Ale faktycznie moim zdaniem, jak już pisałam w temacie "najlepsze granulaty", informacje na forum są przekazywane nierzetelnie - jak ktoś jest ciekawy o co mi chodzi niech poczyta dział o granulatach http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=1003&start=1380

Cytat: "kasia72w"
Jeśli ktoś umie tak zbilansować dietę zwierzaka żeby obywać się bez granulatu (zwłaszcza zimą) to super ale to tak jak z wegetarianizmem. Jeśli ktoś nie zna zasad prawidłowego, odżywiania narobi sobie kłopotów.


ale co w tym trudnego ?? naprawdę wystarczy chcieć. Idziesz raz na tydzień do warzywniaka, kupujesz od 5-7 (lub więcej) warzyw i podajesz je codziennie.

Cytat: "sylwiaG"
Dziewczyny Nuna ma rację,ale ta dieta jest dobra dla bardziej doświadczonych właścicieli


przecież 80% użytkowników forum to "starzy wyjadacze" a i tak ciężko ich przekonać do diety bezgranulatowej. Bardziej doświadczeni to jacy ?? Chyba ja w takim razie bo bez problemu przestawiłam Muńka na bezgranulatową, bez komplikacji i jakichkolwiek nieprzyjemności, a cały czas się uczę i nie uważam się za mega doświadczoną

P.S. powiem Wam szczerze, że dziwię się tym z Was, których króliki mogą jeść zielsko/warzywa (bo są i takie, które tego nie tolerują), że nie przekonuje Was argument zachorowalności i śmiertelności wśród naszych Polskich króli.

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 21, 2010, 11:37:33 am »
O_o to po co wszyscy go tak zachwalają skoro ma takie wady?...
Nie wiem co w takim razie dawać moim królikom, skoro nie lubią suszków...
Moje "zniesmaczenie" (że użyję takiego słowa z braku lepszego) polega na tym, że z jednej strony bardzo wielu opiekunów zachwala granulat, a z drugiej są głosy, że taka dieta jest zła. Starałam się stosować do zaleceń z forum, ale teraz naprawdę nie wiem, co robić.

Byłabym wdzięczna, gdyby któraś z Was napisała jaką dietę stosuje zamiast granulatu. :) Chętnie spróbuję, bo naprawdę zależy mi na zdrowiu moich kiców.
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 21, 2010, 11:46:43 am »
Powiem Ci tak - przeczytaj sobie link, który podałam w poprzedniej mojej wypowiedzi i dowiesz się jakie jest moje zdanie. Jestem w 100% zgodna z Nuną. A potem poczytaj to http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7570

kasiagio

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 21, 2010, 11:54:33 am »
Aaltheya,  ja napiszę o nas :)
Maki dostaje 3 razy dziennie świeże warzywa w tym koper naciowy i korzeń , listki bazylii po 2 , liście buraka , seler naciowy , łodyżkę pietruszki 1 dziennie ,  2 listki karczochów , sałaty czyli lodową , radicchio , rzymską, roszponkę , brokuły liście i kwiat, liście kalafiora, rucola i w zależności to co dostanę na targu z tyg, na tydzień się zmienia , urozmaica , do tego raz w tyg. dostaje po kawałku banana , jabłka, gruszki, mandarynkę lub pomarańczę , marchewkę ,( owoce i marchew tylko jako przysmak)  
staram się tak codziennie dobierać żeby miał wszystkiego po trochę w sumie dostaje 300dkg zieleniny na dzień , teraz dojdzie jeszcze świeża trawa także chyba do 400 dkg dojdziemy .  

Podaję jeszcze łyżkę granulatu na noc z czego zostaje połowa rano , bo na razie nie mam suszków .

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 21, 2010, 14:04:48 pm »
kasiagio, dziękuję, jak tylko na targu u nas zaczną pojawiać się trochę ładniejsze warzywa, to zacznę tak karmić. alana, poprzedni czytałam, ten o diecie bez granulatu też chętnie przeczytam :) Zobaczę też jak moje kicki będą reagowały na taką dietę, bo Mały Miś chętnie je granulat i siano, a gorzej właśnie z warzywami. Zje, ale nie jakoś bardzo chętnie.
Natomiast jeśli chodzi o suszki, to naprawdę ich nie lubią... Suszone warzywa owszem, ale zioła czy płatki kwiatów... Lepiej nie mówić.
Niedługo sadzę trawkę i może parę innych roślinek, ciekawa jestem jak na to zareagują ^^
Poza tym czekam na wiosnę i zdrowe warzywka. :]
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 21, 2010, 16:30:25 pm »
Aaltheya ja Kalego daje na Ad libitum poczytaj na miniaturce bez tajemnic w artykułach :)

Króliccka

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 24, 2010, 16:59:54 pm »
Witam,
dzisiaj miałam taki zamiar kupić Brysiowi wreszcie Cuni Complete, ale jak zwykle mam pecha i akurat babka przede mną kupiła ostatnią paczkę - ja zawsze tak mam: albo mi kasy zabraknie, albo akurat nie ma w sklepie, albo czasu nie mam. Tak czy owak, ostatnio karmię Ryszarda Cuni Crispy, w ostatni miesiąc zeżarł tego jedną paczkę. Jestem wniebowzięta! Żadnych sensacji trawiennych, królikowi nie wypada sierść, jakiś taki wesoły. W sumie nie wiem - mogę mu to dawać jako główną karmę? Bo niby CC jest najlepsze. Mam dylemat - zostać przy tej karmie co jest bo w końcu nic mu się po niej nie dzieje, na jedzenie rzuca się i nie zostawia nawet jednej pałeczki granulatu czy zmienić? I czy w ogóle ta karma Crispy jest okey, w końcu Versele-Lagi?

Proszę o szybką odpowiedź.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 24, 2010, 20:10:40 pm »
Króliccka,  musisz zmienic na granulat. Nie dziwię się ze zjada bo to słodkie  chripeczki czy cos w tym stylu. Ma bardzo mało włókna, cukier jakies zabarwiacze.
Może znajdz czas i wybierz sie do sklepu dla królika, a CC mozesz podawac w formie smakołyku np po 2 cukierki na dzien.
SylwiaG

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 24, 2010, 20:34:53 pm »
sylwiaG, ma racje. CC chyba wychodzi troche drozej ale warto. a lepiej wydac wiecej na jedzonko niz potem placic za weta :(:)
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 25, 2010, 00:49:53 am »
Nie przesadzajmy, Cuni Crispy ma lepszy skład niż niektóre granulaty. Ale zgadzam się, że na karmę podstawową się nie nadaje.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 25, 2010, 12:18:17 pm »
Cuni complete wychodzi dużo drożej, bo to najdroższa i najlepiej (wg firmy) zbilansowana linia karm. Tańsze byłoby cuni pro, również jakościowo wypadające lepiej. Tolek po dłuższym skarmianiu cuni crispi zaczął zostawiać mi coraz więcej i więcej ceko-niespodzianek i stał się strasznie ociężały i leniwy, a ani jedno ani drugie za dobrze o karmie nie świadczy.
A dlaczego nie możesz zamówić przez internet?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 25, 2010, 12:59:38 pm »
siemka tak jak powiedziałam - zgadzam się, że Cuni Crispy na karmę podstawową się nie nadaje :)

No i znów - Cuni Complete wcale nie jest droższe niż Cuni Pro. Prawda jest taka, ze cena jest porównywalna, bo Cuni Pro jest 2 razy cięższe niż Cuni Complete i jakby wziąć identyczną objętość jednego i drugiego, to okazałoby się, że za jedną i drugą porcję płacimy tyle samo. No chyba, że ktoś codziennie odmierza jedzenie wagowo to wtedy fakt, CP wychodzi taniej. Ale jeszcze się z tym nie spotkałam :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Króliccka

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 05, 2010, 20:44:28 pm »
Kurcze, karmie juz tym Cuni Crispy drugi miesiac i krolik ani nie jest ociezaly, zadnych ceko. czy to ze karmie tym to moglo mu sie cos stac? Kupie Cuni Complete najszybciej jak to bedzie mozliwe (jak jedyny sklep w gdyni ktory ma te lepsze karmy versele lagi  wreszcie bedzie mial nowa dostawe) ale czy teraz nie wiem... robie mu straszna krzywde? nie wyglada na chorego czy cos.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 05, 2010, 21:24:00 pm »
Od conajmniej tygodnia CC 0,5 kg w sklepie jest.

Tosiek

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:27:25 pm »
W temacie podałem nazwę jednych z granulatów. Ponoć są dobre i w to wierzę bo Tosiek bardzo je lubił! A mniej więcej (wolę więcej), od jakiego miesiąca życia mogę podawać ten granulat królikowi ?? Proszę o pomoc!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:31:00 pm »
Tutaj lista granulatów: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

Najzdrowszy jak chcesz podawać to Grainless Complete :) Uszakom podaje się granulat do 6 miesiecy bez ograniczeń, poniej po 6 miesiącu już 2 łyżki, garść 2 razy dziennie, np. rano i wieczorem. Nie więcej. Za to wtedy podaje się już więćej warzyw i siana, trawy.

:)

Tosiek

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:50:18 pm »
Dziękuje bardzo!!!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:50:57 pm »
Nie ma za co :) wymiziaj uszaka :)

Tosiek

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 13, 2010, 15:27:53 pm »
Uszak jest za tęczowym mostem, ale będę chyba adoptował to wymiziam go z opóźnieniem !

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 13, 2010, 15:31:22 pm »
Oj, przepraszam najmocniej, nie skojarzyłam :( adopcyjnego w takim razie wymiziaj jak bedzie u Ciebie :)