Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 290904 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 01, 2010, 09:10:46 am »
Ja daję Krok Crispy jako Smakołyki. No a CC zamawiam zawsze jak otwieram ostatnie opakowanie z pudełka 2,5 kg



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 01, 2010, 09:54:06 am »
Lepsza mieszanka z VL bo tam są też pałeczki granulatu i nie ma mega kolorowych chrupek niż taka np. z Vitapolu. Poza tym wiele ludzi nadal karmi mieszanką i króliki dożywają później starości.
Ja kupiłam z V-L karmę light dla królików z nadwagą, jest to mieszanka ale bez ziaren w postaci kulek i z dodatkiem ziół, sianka. Miałam też Krok Crispy i też dawałam jako przysmak, mojemu bardzo smakowało.

Offline makareska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 04, 2010, 20:11:57 pm »
A ja kupuję Cuni Complete i nasz króliczek zajada się nim. Ale ostanio kupiłam go i był jakis dziwny :/  :hmmm  Tzn granulat był mniejszy, bladszy, kruszył się bardzo a do tego w opakowaniu było wmieszanych kilka ziarenek, dmuchany ryż z mieszanek :/  Teraz kupiłam nowe opakowanie i mogłam porównać. I nie wiem czy to podróbka jakaś była czy gorsza seria. Ale króliczek zajadał się jakby niby nic :hmmm



Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 09, 2010, 19:41:55 pm »
Ja mojemu kupiłam CP, ale tak sobie go wcina. Wsypie mu, to po jakimś czasie, dopiero ruszy.
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 09, 2010, 20:20:18 pm »
Ja zamówiłam CP i czekam aż do mnie dotrze i zobaczymy co to za granulat i czy posmakuje moim wariatom :)

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 10, 2010, 07:21:47 am »
Ja daję tylko Cuni Pro, Mamiyka go uwielbia. ;]

MrsKrolisia

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 18, 2010, 22:02:03 pm »
Zdjęcie granulatu:

Granulat ten kosztuje 16 złotych (500gramów).
Czy to dobry granulat ??

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 18, 2010, 22:14:41 pm »
MrsKrolisia, taki temat już jest, korzystaj z wyszukiwarki :)
Tak granulat jest dobry, nawet bardzo dobry, ale radzę zamawiać ze sklepów internetowych paczki 2,5 kg, wychodzi o wiele, wiele taniej.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 19, 2010, 18:41:44 pm »
Potwierdzam, granulat jest swietny. A w necie wychodzi dużo taniej.
No i wyszukiwarka naprawdę nie gryzie. Rozpoczynasz wiele wątków ale gdybyś poszukała to bez problemu znalazłabyś odpowiedzi na swoje pytania.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Nuna

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 20, 2010, 11:18:07 am »
Przyjrzyjmy sie temu super produktowi z bliska
Produkty pochodzenia roślinnego - czyli odpady z roznych linii produkcyjnych np. mlynarskich, produkcji piwa, piekarskich, sokow warzywnych i owocowych, produkcji serow sojowych i inne , ktore wyladowalyby w smieciach gdyby nie firmy produkujace zywnosc dla zwierzat.
 
 zboża- jakie i w jakiej ilosci ? pszenica i zyto nie nadaje sie jako pokarm dla krolikow.
, warzywa (min. 10%) - jakie ? Moga to byc rownie dobrze kartofle lub buraki, sa tanie i latwo dostepne.
 ekstrakt białka roślinnego - ???
 ziarna - Jakie ? soja, groch, fasola ???
 minerały- trzeba dodac, w odpadach juz niewiele zostalo po wykorzystaniu ich do czego innego i poddawaniu wielokrotnemu podgrzewaniu

 FOS, MOC- to sa enzymy i probiotyk, dodawane sa po to zeby kroliki byly w stanie strawic odpady i ciezkostrawne ziarna, oleje itd.
 Nic dziwnego, ze kroliki , ktore kilka razy dziennie dostaja probiotyk w granulacie, maja problem ze strawieniem innego pokarmu np. warzyw, ktore sa bez dodatku probiotyku. Poprostu organizm, ktoremu caly czas sie podaje probiotyk, przestaje wytwarzac go sam lub nie wytwarza go w dostatecznej ilosci. Ten problem byl poruszany takze w krytyce Actimelu.

 lecytyna (0,2%)- ma za zadanie obnizyc poziom tluszczu w organizmie krolika, nic dziwnego, ziarna sa tluste, kaloryczne
ekstrakt yukki to wygoda dla opiekuna, odchody tak bardzo nie smierdza, nastepny "plus" dla granulatu,
ekstrat nagietka lekarskiego- hmm nastepny chwyt, ze niby taki zdrowy

o dodatku syntetycznych witamin juz nie wspomne.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 20, 2010, 11:29:19 am »
Nuna, moim zdaniem to nie jest takie proste :/ Lepiej żeby karmić granulatem jak nie ma się żadnej wiedzy o króliczkach niż przechodzić na dietę bezgranulatową w zły sposób i tylko królik na tym ucierpi.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 20, 2010, 11:44:18 am »
Zgadam się z Misokyaa, osobiście Paszczet jadał rzadko granulat, a Kali powoli przestaje go jeść.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 20, 2010, 18:10:23 pm »
Nuna, Jeśli mówisz co złe dlaczego nie podasz całego składu? gdyby Cuni complete było takim złym granulatem to chyba nie byłby chwalony prze tyle osób, z twojego opisu wynika, że to jedno wielkie świństwo. A przecież ma 20% włókna - to sporo, ma też witaminy.
Proszę tu jest cały skład do poczytania:

 Analiza: białko 15 %,, tłuszcz 3.0 %, włókno 20 %, popiół 8.0%, miedź 10mg/kg, witamina A 10000 IE/kg, witamina D3 1500 IE/kg,, witamina C 100 mg/kg, witamina E 30mg/kg

Zawartość: Produkty roślinne, zboża, warzywa (min. 10%), ekstrakt białka roślinnego, ziarna, minerały, FOS, MOC, lecytyna (0,2%), ekstrat yukki, ekstrat nagietka lekarskiego.
Skład: 15% białko, 3% tłuszcz, 20% błonnik, 8% zapń, 0,9% wapń, 0,6% fosfor.
Dodatki/kg: 10 mg miedź-siarczan miedzi (III), 10.000 J.M. Witamina A, 1.500 J.M. Witamina D3, 30 mg Witamina E, 100 mg Witamina C.

A moje  króliki nie mają problemów z trawieniem.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Aaltheya

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 20, 2010, 19:22:08 pm »
Hm, powoli głupieję jeśli chodzi o dietę królików. Może podawać im samo siano i wodę? Chyba metod podawania pokarmu i jego rodzaju jest tyle, ile jest ludzi opiekujących się zwierzakami. Starałam stosować się do rad z forum, ale w sumie teraz nie wiem co myśleć. Ostatnio trafiłam też na posta, gdzie podany był skład granulatu chyba Vitapolu, który podobno jest najgorszy na rynku - a jego skład był zbliżony do Cuni. Szczerze mówiąc nie wiem teraz czy jest sens wydawania kupy pieniędzy na Versele, skoro inne są "równie dobre".

To nie jest zaczepka z mojej strony, ale czasem naprawdę myślę, że trzeba chyba zwrócić większą uwagę na to, jak jedzenie tolerują króliki i co lubią (w granicach rozsądku, oczywiście), a nie na to, co jest dla nich "najlepsze".
"Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi." - Leonardo da Vinci

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 20, 2010, 20:22:46 pm »
Samo siano i woda to nie wystarczy. Królik musi mieć zapewnione wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze. Czyli warzywa, owoce, zielenina są niezbędne. Jeśli ktoś umie tak zbilansować dietę zwierzaka żeby obywać się bez granulatu (zwłaszcza zimą) to super ale to tak jak z wegetarianizmem. Jeśli ktoś nie zna zasad prawidłowego, odżywiania narobi sobie kłopotów.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Nuna

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 20, 2010, 21:20:56 pm »
kasia72w, to wlokno zawarte w granulatach do niczego sie nie nadaje oprocz oglupienia opiekuna. Jest tak drobno zmielone  , ze wogole nie spelnia swojej roli. Porownaj sobie strukture siana, a rozpusc w wodzie granulat i ocen jak wyglada.
Co do witamin, to sa one syntetyczne i jest ich zdecydowanie za duzo. Nie sa one dopasowane do potrzeb krolika, ktory jak wiadomo potrafi uzyskac wszystkie potrzebne mu do zycia skladniki z bardzo ubogiego pokarmu, trawiac go dwukrotnie.
Przyjrzyjmy sie zapotrzebowaniu krolika na okreslone witaminy:
Witamina A- wogole nie wystepuje w diecie krolika, kroliki pobieraja wraz pozywieniem  beta karoten i ten jest przez organizm przerabiany na wit. A
witamina C- jest wytwarzana przez organizm, nie musi byc pobierana wraz z pozywieniem
witamina D- nie wystepuje w naturalnym pozywieniu krolikow, wystepuje natomiast prowitamina d²,
witamina E- dzienne zapotrzebowanie jest calkowicie pokrywane  warzywami i zielenina.
Wiem, ze latwiej jest uwierzyc producentom niz jednej forumowiczce walczacej w pojedynke o prawde.  Producenci znaja doskonale psychike konsumenta i wiedza jak do niego skutecznie przemowic, w koncu w gre wchodza miliardy.
Spojrzcie trzezwo na chorowitosc i umieralnosc forumowych krolikow. Mimo super  przestrzeganej diety, super granulatow, swietnie zbilansowanych i dobranych , ile uszakow pokicalo za TM z powodu zaparc, zapalenia jelit, zatkania ? To nie sa choroby genetyczne, to jest skutek bledow zywieniowych. U jednych krolikow wychodza wczesniej u innych wyjda pozniej .
Co potrafi reklama: http://www.youtube.com/watch?v=tmCBHL2iRu4&feature=related
prawda jaka ladna, pelna milosci i czulosci ? Ktos kto robi taka reklame i taki produkt musi kochac koty czyz nie ?
A co w srodku pokarmu: 4 % miesa i produkty pochodzenia zwierzecego czyli to co dla czlowieka wykorzystac juz sie nie da: kopyta, lapy, wnetrznosci,maczka itd.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 20, 2010, 21:30:03 pm »
No ale ja powiem tak: granulat jest ok, co nei zmienia fakyu ze dużo zdrowsza jest dieta jaką stosuje u swoich królikow Nuna.

Która, swoją drogą nie polega na wyelminowaniu granultu i tyle, tylko... poszukaj na forum, jeśli jesteś zainteresowana, MrsKrolisia.

Już sie nie wtracam, drogie Panie  :P


Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 20, 2010, 21:59:51 pm »
Dziewczyny Nuna ma rację,ale ta dieta jest dobra dla bardziej doświadczonych właścicieli :) Na tym może zostańmy.
SylwiaG

kasiagio

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 20, 2010, 22:06:09 pm »
Hmm ja napiszę tak maki od dłuższego czasu jest prawie na diecie "bezgraulowej" , dostaje tylko łyżkę na noc ( z czego widze co rano że zostaje mu w miseczce ) , bo nie mam suszków jak kupie w Polsce przejdzie całkowicie na dietę bez granulatu i wierzę że to jest odpowiednia odżywianie króliczków  , każdy ma swoje zdanie i robi jak uważa , według mnie Nuna ma rację ale to moja opinia .

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 20, 2010, 22:46:25 pm »
Ja również uważam że Nuna ma racje  po za tym przy "prasowaniu" granulatu naturalne witaminy które uszak powinie dostawać ulatują,zostają tylko sztuczne.Ponadto dziąsła i zęby są nienaturalnie obciążone, granulaty pobierają wodę "w króliku" i tam pęcznieją "zapychając".
Szczerze mówiąc zawsze wierzyłam w CC dopóki komuś nie szukałam o nim info i nie wpadłam na to że zawierz aż 3.0% tłuszczu, a dla uszatków to i 2.5% za dużo, powinno być (max) go 2.0% a najlepiej mniej.