Autor Wątek: Nie je sianka ...  (Przeczytany 20897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:53:44 am »
alison1628,
pouczenie było, już od kilku koleżanek nawet (dobrze, że identyczne to człowiek się nie pogubi  :P ), ja czekam na nowe foteczki Balbnki, dla której teraz przesyłam serdeczne smyranko :)

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:56:06 am »
Postaram sie ale nie jestem pewna kiedy bo sama tego nie umie zrobic-musze poczekac az "syn" przyjedzie.

nuka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:58:29 am »
Ja mam wydrukowana instrukcję wstawiania zdjęć, napisaną przez Jadwinię, krok po kroczku. Jak ją odnajdę tu na forum podślę Ci na pw

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2009, 11:14:04 am »
OKY.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
zdjęcia
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2009, 11:34:07 am »
Nuka ! Poproszę i mi przesłać taką instrukcję. Pozdroweionka

nuka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 07, 2009, 11:42:30 am »
alison1628,  dori,  pw wysłane  :lol

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 07, 2009, 13:43:15 pm »
Alison no i chyba sama podałaś powód niejedzenia sianka :) Tzn ten słonecznik i rodzynki. A ja mam pytanko takie samo jak w temacie, tyle że: Liska dostaje codziennie wieczorem mniej więcej łyżkę granulatu (póki co łączone CC z Alexem), powoli wprowadzam jej warzywka i przed południem dostaje ze 4 takie hmmm jakby to nazwać gałązki brokułu? No wiecie o c chodzi :P Do tego plasterek marchewki, z 5 listków cykorii, pół dużego liścia pekińskiej, 3 gałązki koperku i 4 liście bazylii. Pomiędzy posiłkami co jakiś czas różne suszki, tzn liście malin, poziomek, jabłoni, babka i coś jescze chyba, ale nie pamiętam :P Mam w domu jeszcze pokrzywę, ale nie chce jeść (Pusiek też, także Tadzinka dostanie całe opakowanie z wyprawką, bo ona uwielbia :P ). No i Liseczka pomimo tego, że w sumie mało jest tego treściwego jedzenia, to nie chce prawie w ogole jeść sianka. U Puśka i Tadzinki jeden paśnik starcza na 24h a u Liski jeden paśnik, to na tydzień pewnie by wystarczył, albo nawet i dlużej :( Co robić?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

TUSIA555555

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:24:52 pm »
no i jak tam na dzien dzisiejszy z tym jedzeniem sianka u waszych króliczków?  Bo ja teraz tez mam ten problem....Tusi podawałam tylko świeżą zieleninkę, przez co siano poszło w odstawkę i teraz tylko je powącha i nic... :/
Myslicie ze jak zaprzestanę podawac na jakiś czas zieleninę zastępując ja siankiem...to apetyt na nie jej wróci i zacznie je znowu jeść...? :hmmm
 :hmmm

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 09, 2009, 07:24:22 am »
A co zima powinny jesc kroliczki ?? Moja juz nawet dozwolonych warzyw nie chce jesc nie wspomne o owocach.

Nuna

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:45:00 am »
Moje jedza brukselke, marchew, kalarepe z liscmi, kapuste pekinska, salate rzymska i taka podobna do mlecza, cykorie, pietruszke, seler naciowy i korzeniowy, pasternak, buraki, brukiew, fenkul, jablka, no i do siana dodaje suszki.

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:44:10 am »
Nunus wszystko dawalam jej juz teraz-nawet nie chce spojrzec na te warzywka.Bede miala problem.A co to jest funkiel. ??Zawuwazylam ze nawet granulatu juz nie chce jesc zabardzo.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:06:25 am »
Alison, jeśli królik przestaje jeść, to czas najwyższy pójść do weta. Być może problemem są przerastające ząbki, a może coś jeszcze innego. Gdyby nie jadł tylko kilku rzeczy, można by przypuszczać, że ich po prostu nie lubi i tyle. Ale skoro wcześniej jadł, stopniowo przestawał, a teraz już nawet nie chce granulatu, to moim zdaniem coś jest nie w porządku.

Fenkuł to inaczej koper włoski.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:14:42 am »
Bosniak-Balbinka je ale smakuje jej tylko zielenina nic poza tym tzn.mlecz,konczynke,liscie wierzby,obgryza galazki jabloni.Granulat zjada ale zauwazylam ze nie codziennie.Balbinka ma 8 miesiecy-czy to juz pora na wizyte u weta-jezeli chodzi o zabki. ??

nuka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:44:00 am »
Cytat: "alison1628"
Balbinka ma 8 miesiecy-czy to juz pora na wizyte u weta-jezeli chodzi o zabki.  

Zdecydowanie tak, Dżeki miał 4 m-ce jak zaczęły się problemy z trzonowcami

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:46:11 am »
u mnie Zając też mało jadł i był wybredny - przestał wybrzydzać gdy wprowadziła się Mysza, która pożerała wszystko jak leci, to ona go nauczyła, że wszystkie warzywa są jadalne (i Cuni Complete, którego Zając wcześniej nie lubił). Jeżeli tylko masz możliwość, to naprawdę polecam towarzysza dla Balbinki.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

TUSIA555555

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:52:40 am »
czy sianko powinno wymieniać się codziennie? Tzn. kłaść świeże z paczki..? Bo moja Tusia jak pisałam wczesniej ostatnio wstrętu lekkiego nabrała do sianka, przez to ze ciągle jadła świeżą zieleninkę,...ale wiem ze sianko tez potrzebne, wiec zieleninkę narazie jej odstawiłam wkładam zamiast niej sianko wlasnie..? I to, co zostało go troszkę z poprzedniego dnia...to piwnnam juz wyrzucić, czy spokojnie moze leżeć aż je Tusia zdecyduje się zjeść??

nuka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:56:16 am »
Ja daję świeże a to nie zjedzone wynoszę na pobliski trawnik, znika szybciutko, ptaki chyba szykują się do zimy, ocieplają gniazdka?

TUSIA555555

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 09, 2009, 11:05:26 am »
hmmm....to w takim razie wypadałoby mi sporą część wczorajszego sianka z klatki jej wyrzucić..bo i owszem...jak nie dostaje świezej trawki to cos tam skubnie, ale malutko, wiec wiecej zostało   :/  :/    No ale moze poczekam jeszcze dzisiaj dzien i zobaczę czy coś jeszcze zniknie....musze ją jakoś zachęcic z powrotem do sianka...bo od nadmiaru świeżej zieleniny miała "tymczasowe" rozwolnienie, luźne bobki itd....ale juz wszystko OK  z tym...

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2009 12:20 pm ]
powiedzcie mi proszę, jak mam przyzwyczaić moją Tuśkę z powrotem do jedzenia sianka? Bo już nie mam sposobu... :( Nie mogę dawać jej tylko świeżej trawki, zieleninki...bo boję się ze znowu bedą luźne bobki po tym...zresztą jest jeszcze za mała chyba żeby tylko jeść świeżą?? Nawet dzisiaj świeżą koniczynkę pomieszałam z siankiem, wplątałam ją tak, zeby troszkę sianka wlasnie skubnęła...ale ta spryciula wygrzebała tylko to co świeże i zielone a sianko dalej leży!!  :(  :(   Macie jakiś sposób..? Bo przecież zimą zielonego nie będzie jadła tylko siano właśnie...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 09, 2009, 13:21:54 pm »
Tusia tak jak pisałam wcześniej w tym wątku. Mam ten sam problem, bo Liska nie chce jeść sianka. Tak myślę, że my będziemy próbować dawać jej trawkę lub zboże zamiast siana (póki co bobki są oki) i jak nie będzie innej opcji to nie będzie dostawała sianka za to będzie miła trawę i zboże. Chyba, że jak ją zaprzyjaźnimy z Pusiem, to od niego się nauczy jeść sianko.
Może towarzystwo dla Twojego króliczka coś pomoże? Któraś z dzieczyn pisała, że króliczek nauczył się jeść wszystko jak dostał towarzysza, który faktycznie wszystko zjadał :) Może u Cibie pomoże to z siankiem? Mam nadzieję, że u nas coś da, ale to się przekonam dopiero za 2 miesiące jakoś :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 09, 2009, 13:32:01 pm »
U mnie tak było... Ukryj jadł ładnie ale nie wszystko... pietrucha była blee, seler naciowy był blee, papryka była blee i jeszcze parę innych rzeczy też... Bisia natomiast zjada wszystko (razem z moją pościelą, wykładziną i kartonami). Teraz Ukryj też wszystko chętnie zjada... podpatrzył i je  :jupi