Autor Wątek: Nie je sianka ...  (Przeczytany 20893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Nie je sianka ...
« dnia: Maj 25, 2009, 22:12:46 pm »
Dziewczyny pomóżcie bo nie wiem dlaczego ale od jakiegoś czasu zauważyłam że moja ucholinka nie je sianka...a sianko ma naturalne skoszone i wysuszone przeze mnie na działce z dala od drogi które jeszcze tak ładnie pachnie :D
Wiem że sianko to podstawowe pożywienie króliczka i dlatego nie wiem czy mam się martwić :(   Może to też jest spowodowane tym że ostatnio je dużo świeżej zieleninki np. mleczy , babki lancetowatej czy koniczynki.

PS. Jeżeli takowy temat już jest to możecie go usunąć ale ja nie mogłam znaleźć podobnego na forum i z góry bardzo przepraszam jeśli zdublowałam temat.
 :*  :*  :*

nuka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2009, 22:19:40 pm »
Moje uchole też nie jedzą siana odkąd dostają świeżą zieleninę.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2009, 15:19:40 pm »
Siano muszą mieć 24h. Ze świerzą zielenioną nie wolno przesadzić bo mogą dostać biegunki itd. W szczególności jak są małe.  :oh:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2009, 15:28:17 pm »
Cytat: "Fallen"
Siano muszą mieć 24h

No i dobrze. Mogą mieć i nie jeść. Trawa też jest mało kaloryczna i żeby się najeść trzeba ciągle ją jeść ;) więc na pewno chwilowy wstręt do sianka nie jest niczym niepokojącym.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Tusiak

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2009, 23:15:13 pm »
Coś w tym jest, bo moja pomponica odkąd dostaje świeże na sianko strzeliła focha, i zjada je kiedy nie patrzę ;) (i tylko wtedy).

karola

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2009, 19:35:42 pm »
Nie je sianka ponieważ ma inną zielenine,która choc w polowie zastepuje siano.Ale nie przesadzaj z zielenina,bo krolik musi zjesc tez siano.

Aneczka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2009, 19:51:20 pm »
Cytat: "karola"
Ale nie przesadzaj z zielenina,bo krolik musi zjesc tez siano.

królik w przyrodzie je trawe, nie sino. Jeżeli po świeżej trawie nic królikowi nie jest (w sensie mokrych, miękkich kupek), a siano jest dla niego dostępne, to chwilowy brak zainteresowanie nie jest szkodliwe. Siano słuzy po to, żeby jelita ciągle miały co trawić, no i zawiera duzo włókno, trawa może pełnić dokładnie tą samą rolę

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2009, 20:00:27 pm »
Nic mu po niej nie jest a wcina ją tak że aż mu się uszy trzęsą :D :D
Sianka póki co się nie chwyta choć dzisiaj skubnął parę ździebełek :)
zobaczymy może się mu odwidzi i zaś go zacznie wcinać :D
A tak z innej beczki uszaki mogą jeść banany?bo  mojej strasznie smakują i takie suszone i te świeże.

Aneczka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2009, 20:05:51 pm »
mogą, ale malutko, bo sa bardzo słodkie

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2009, 21:20:41 pm »
moja sobei w nocy je sianko jak nie ma jakiegos owocka albo jakiejs marcheweczki ;) i mam od kumpeli z pola te siano kupilam jej w sklepie i tez jadla ona wszystko je co sie jej da nawet nos mojemu bratu chciala odgryzc :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


kamiby88

  • Gość
nie je siana
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2009, 18:48:17 pm »
hej, tez mam problem z niejedzeniem siana, ale jest on o wiele powazniejszy. dostalm  doroslego krolika i okazuje sie, że on nie jada siana prektycznie wogole, dotad byl odzywiany głownie tymi kroliczymi mieszankami. co gorsza oddaje caly czas zarowno twarde bobki jak i te duze, miekkie(!), ale nie wiem jak przekonac kroliczka, ze musi jesc siano(?) :(

nuka

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2009, 19:14:46 pm »
Jak zmienisz mieszankę na dobry granulat (stopniowo) i będziesz podawałą go w odpowiedniej ilości (2 łyżki na dobę) to i sianko powinno zacząć znikać. A może kup sianko pachnące np, któreś z tych http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?manufacturers_id=55&products_id=377 zapaszek zachęci do jedzenia

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2009, 05:52:03 am »
Ja tez prosze o porade.Zauwazylam ze Balbinka nie je granulatu tyle co kiedys-a ma ten dobry-polecany przez was.Mysle ze to moja wina bo od jakiegos czasu  jako dodatek daje jej oprocz zieleniny-rodzynki i luskany slonecznik-zjada z apetytem.Czy te dodatki sa zalecane. ??

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2009, 07:12:26 am »
Zależy jak często podawane. Rpdzynki jedna co kilka dni mogą być. Łuskany słonecznik? Ja bym nie dawała, bo nie zawiera nic oprócz tłuszczu.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:31:23 am »
Rodzynki i slonecznik je codziennie po garsci.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:36:54 am »
:wow to zdecydowanie za dużo... przysmak to kilka- 2-3 rodzynki co kilka dni... ze słonecznika całkiem bym zrezygnowała tak jak pisze jpuasz.

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:47:39 am »
Dziekije za rady. :heej

Nuna

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2009, 09:07:49 am »
Ojej Alison to jest za duzo, w nagrode mozesz jej dac 1-2 rodzynki lub dwa ziarenka slonecznika, ale nie garsc to cukier i tluszcz. Nie dosc , ze otluscisz ja to jeszcze nabawi sie problemow z ukladem pokarmowym. Wiecej zieleniny, a przysmaki tylko w nagrode ok. :)

alison1628

  • Gość
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 07, 2009, 09:53:56 am »
Nuna-dziekuje za rade-juz teraz wiem ze robie blad.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Nie je sianka ...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:39:13 am »
Cytat: "alison1628"
Rodzynki i slonecznik je codziennie po garsci.


to tak samo, jakbyś karmiła Balbinkę mieszanką. Rodzynki mają bardzo dużo cukru (można porównać jedną rodzynkę dla królika do batonika dla człowieka), a słonecznik jest tłusty.
Króliki w naturze maja bardzo niskokaloryczną dietę, cały czas pobierają pokarm i muszą go strawić duże ilości - tak są "zaprogramowane". Tylko jedząc codziennie sianko i zieleninę utrzymują zęby i układ pokarmowy w dobrej formie. Taka ilość pokarmu treściwego (w tym wypadku rodzynek i słonecznika, w innym mieszanki czy granulatu) zaburza florę bakteryjną jelit i grozi wzdęciami, biegunkami no i otyłością.
Uważam, że 1 rodzynka dziennie i kilka ziarenek słonecznika dziennie to maksimum.

edit: ale ze mnie pierdoła :oh:  nie zauważyłam że już dziewczyny Ci odpisały :oh:
działanie w afekcie :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey