Autor Wątek: Wydzielina z pochwy  (Przeczytany 12353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2009, 16:15:31 pm »
Cytat: "Ziabka"
ta Pani, która oglądała króliczka wiedziała co robi


nie chcę się kłócić, ale ta Pani spryskała mi królika Frontlinem (który dla królików jest toksyczny), więc uważam, że ona zna się na tym jak królik na balecie :/
ja u nich zawsze wybierałam tego Pana, bo przynajmniej nie udawał, że się zna :/
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2009, 16:15:34 pm »
Też się nad tym zastanawiałam, ale to nie wygląda jak zwykły mocz, a jak wczoraj zauważyłam to zaczęłam oglądać pochwę i dosyć dużo tego stamtąd wyciekało.

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2009, 16:19:22 pm »
Ziabka, mocz królika bywa bardzo gęsty, to jedno. Drugie z opisu wynika, ze królinka się przytkała, więc może to byc śluz jelitowy. A trzecie: w jaki sposób oglądałaś pochwę królika??

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2009, 16:26:53 pm »
Położyłam ją na pleckach u siebie na kolanach i lekko naprężyłam jej narządy, żeby lepiej widzieć. Nie grzebałam jej tam jeśli o to chodzi :P

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2009, 16:30:42 pm »
Ziabka, nie, nie myslałąm, ze jej tam grzebałaś, tylko o to, że jeżeli coś jej wypływa spod ogona, to to nie koniecznie ma jakikolwiek związek z pochwą. A jezeli jest wydzielina, to jest to bardzo poważna sprawa, bo to może być stan zapalny, a nawet rak macicy

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2009, 16:33:13 pm »
No właśnie tego się obawiałam, ale weterynarz raczej to wyklucza. A króliczce się poprawia po tym antybiotyku, który dostała... Zaczyna ładnie jeść i pić jak jej pod pyszczek podstawiam, wiec teraz nie wiem czy nadal mam powody do obaw? Bo weterynarz chyba raczej stwierdził gazy niż raka macicy... Zwłaszcza, że oglądała tą "wydzielinę". Powinnam nalegać na wykonanie USG?

[ Dodano: Pon Maj 25, 2009 4:34 pm ]
A zapomniałam zaznaczyć, że narządów nie ma nawet zaczerwienionych i wczoraj też nie miała...

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2009, 16:38:01 pm »
Ziabka, jeżeli podejrzewasz, że to faktycznie z pochwy to zrób USG, ale przejedź się do faktycznei króliczego weta.
W prawdzie to dobrze, ze je i pije, ale nie wiadomo, czy to skutek dziaąłnia antybiotyku czy tylko środków przeciwbólowych.
A jak weterynarz uzasadnił wzdęcia, skoro jak sama pisałeś brzuszek był miękki, i nic nie bulgotało??

Nuna

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2009, 16:39:54 pm »
Przy otwartym ropomaciczu jest wydzielina z pochwy i powiekszony brzuch min. mam nadzieje, ze to nie to, ale skad ta ropa, bez powodu nie leci :(

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2009, 16:42:31 pm »
Stwierdziła wzdęcia na podstawie tego, że przy badaniu wyczuwała zbity kał w jelicie. Powiedziała, że prawdopodobnie to jest przyczyną markotności królika. Te pasty, które nam dała miały wspomóc wydalenie tych zalegających rzeczy.

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2009, 16:44:19 pm »
Ziabka, ale kał w jelicie, to raczej zatrzymanie perytrystyki jelit, czyli zator, zapchanie,c zy ajk zwał tak zwał, a nie gazy. Zn gazy moga być, ale towarzyszące, są skutkiem, a nie przyczyną

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 25, 2009, 16:46:23 pm »
No dobrze, ale skoro już się załatwiła to chyba jest coś lepiej?
A zator w jaki sposób się leczy?

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 25, 2009, 16:52:24 pm »
Ziabka, przeczytaj: http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/kule%20wlosowe.htm
Co dajesz króliczkowi do jedzenia??
Czy obecnie linieje??

Nuna

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 25, 2009, 16:52:52 pm »
Podajac paste rozpuszczajaca zalegajace wlosy, olejek parafinowy lub rycynowy, nawadniajac. Przy ciezkim zatorze jesli krolik w zaden sposob nie moze wydalic zbitej masy, konieczna jest operacja.

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 25, 2009, 16:57:35 pm »
Tak linieje, do jedzenia dostaje cały czas sianko Vitapolu,  karmę warzywno-owocową też vitapolu, ma w klatce dodatkowo marchewkę, pietruszkę, kolby i wapienko. W tej chwili, głównym pokarmem który przyjmuje jest jedynie koperek bo nic innego nie chce jeść.

Nuna, ale przecież ona to wszystko wydaliła już co tam zalegało...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 25, 2009, 17:00:47 pm »
Dieta jest paskudna.
Wszystko to, czego królik nie powinien jesc (prawie).

Poczytaj sobie w poradach SPK albo na uszatej (uszata.com) co powinno sie podawac królikowi.
Wapienko i kolby wyrzuc juz teraz z klatki.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 25, 2009, 17:09:24 pm »
skoro królik ma taką dietę i w dodatku linieje, to byłby jakiś cud jakby się nie zatkał.
Poza tym co poczytasz w linku, któy Ci wysłałam wcześniej, przeczytaj jeszcze http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/biblioteka/artykuly/kroliki/zywienie.htm oraz http://www.medirabbit.com/PL/GI_diseases/Food/feeding_pl.pdf
Koniecznie zmień królikowi diete, zanim okaze się, że jest na to za póżno

A zamiast tej suchej karmy którą dajesz, a która jest zwykłym smieciowym świństwem, kup królikowi granulat Cuni Complete
O tym, ze weterynarz jest niekompetentny świadczy choćby fakt, ze nie zareagował na taką dietę

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 25, 2009, 17:40:45 pm »
Tak mnie teraz nastraszyłyście... Królik czuje się lepiej a ja znów zaczynam widzieć tysiące rzeczy, które są dziwne w jej zachowaniu... Co do diety to nie jest taka straszna... Aneczka, przeczytałam artykuły i poza karmą królik odżywia się prawidłowo. Dostaje siano, dużo świeżych warzyw, więc nie jest źle. Karma jest tutaj tylko dodatkiem. A chyba skoro czuje się lepiej i po niej to widać to znaczy, że leki działają?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 25, 2009, 17:47:28 pm »
JEST ZLE.
Królik nie jest odżywiany dobrze.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 25, 2009, 18:02:40 pm »
Ziabka, króliki nie potrzebuja wapnia, wprost przeciwnie, jest dla nich szkodliwy - więc to należy wyrzucić. Kolbny są dla królików zbyt kaloryczne, obciążają jelita. Karma którą kupujesz, to jest generalnie tragedia. To nie jest dobre zywienie królika, bo nie pozwala mu utrzymać prawidłowej flory jelitowej i zabytnio je obciąża. Wszystko wskazuje na to, ze Twój królik miał zator, a jeżeli przeczytałaś artykuł o tym schorzeniu, to wiesz, że przyczyną tak naprawdę jest zła dieta. Dobrze ze dajesz królikowi siano i świeże, ale to jeszcze nei rozwiązuje problemu, nie mówimy tego, zeby Cie starszyc, tylko żebyś mogła naprawić to co robisz źle.
Oczywiscie, ze dobrze, ze lekarstwa działają, a królik lepiej się czuje, ale jeżeli nie zmienisz sposóbu karmienia, to tego typu problemy beda sie powtarzały i nie koniecznie zawsze dobrze się skończy

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 25, 2009, 20:06:36 pm »
aby zator sie ponownie nie powtorzyl musisz przemyslec co bylo jego przyczyna,
w przypadku Twojego uchola jest to zla dieta i jak chcesz uniknac za jakis czas zatkania zmien diete
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein