Autor Wątek: Wydzielina z pochwy  (Przeczytany 12366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« dnia: Maj 24, 2009, 21:26:40 pm »
Witam.
Mój króliczek ma dziwną wydzielinę z pochwy koloru beżowo-kremowego. W dodatku zachowuje się dość dziwnie. Nie chce wcale biegać po pokoju, mimo że na co dzień jest pełna energii. Kładzie się tylko w jednym miejscu i leży albo skulona w "kaczuszkę"albo z wyciągniętymi w tył łapkami. Nic nie je nawet jak jej się podtyka pod nosek ulubione smakołyki. Ale najbardziej martwi mnie ta wydzielina. Rano idziemy do weterynarza ale tak bardzo się martwię... Króliczka ma dopiero roczek. Czy to będzie coś groźnego?

Nuna

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2009, 21:38:45 pm »
Tak, moze to byc zapalenie pochwy lub macicy. Napisz po wizycie co powiedzial lekarz.

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2009, 22:30:04 pm »
A czy istnieje jakiś sposób żeby coś zjadła? Bo pić pije kiedy ma ochotę ale nie chce nic jeść, a do weterynarza dopiero po 10 będziemy mogły iść i nie wiem jak coś jej podać... I czy... te choroby da się wyleczyć?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2009, 22:44:42 pm »
Jesli nie chce jesc, to trzeba koniecznie dokarmiac na sile. Np. rozdrobnionym w wodzie granulatem za pomoca strzykawki, mozna podac marchewkowego gerberka. Nie można pozwolic aby kroliczek nie jadl do rana. Cos musi zjesc. A czy robi bobki?

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2009, 22:48:33 pm »
Nie zauważyłam ani jednego od co najmniej 2 godzin... Siedzi skulona w kąciku i tylko co jakiś czas zmienia pozycję i miejsce leżenia. Zostawia za to białe kropeczki na dywanie po próbach zrobienia siku. Ale jeszcze rano i wciągu dnia było wszystko w porządku, ja nie rozumiem co się tak nagle mogło stać... :(

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2009, 22:56:34 pm »
A nie ma twardego brzuszka?
Kurcze dobrze by bylo jechac z nia dzisiaj do lekarza. Do 10 rano to jest dosc dlugo.  
U krolikow zazwyczaj jak sie cos dzieje to jest nagle :(
Poszukaj calodobej lecznicy.

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2009, 23:07:09 pm »
Brzuszek ma mięciutki. Nie zgrzyta ząbkami jak naciskam, daje się dotknąć, wręcz pragnie pieszczot jednak nie liże dłoni tak jak zwykle. Kładzie się raczej w zacienionych miejscach. Nie ma u nas niestety całodobowego weterynarza :/ a ten najlepszy od małych zwierzątek właśnie otwarty od 10. Podałam jej odrobinkę rozdrobnionego i rozpuszczonego Apapu ale chyba nie bardzo jej pomogło. A miałam nadzieję, że przynajmniej uśmierzy ból czy coś. Zjadła odrobinkę koperku. Czy jeżeli będzie głodna to zacznie po prostu jeść?
Myślisz, że będzie wszystko dobrze?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2009, 23:16:54 pm »
Nie, nie lekow nie podawaj na wlasna reke. Tym bardziej ludzkich lekow. Mozesz ewentualnie dopajac ja rumiankiem lub jakims ziolkiem.  
Moze zje rozdrobnione jablko lub cos w tym rodzaju.
Wlasnie nie jest powiedziane, ze jak bedzie glodna to zacznie jesc  :/  Bo jest cos co blokuje jej apetyt.
Musisz podtykac jej co chwile jakis smakolyk. Moze zacznie sama jesc.
No szkoda, ze tego weta nie masz calodobowego... Nie wiem co ci jeszcze poradzic...

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2009, 23:20:42 pm »
Powiedz mi jeszcze czy to dobrze czy źle, że nie chce siedzieć w klatce tylko nawet jak ja zamknę to daje mi znać że wolałaby wyjść? I czy to, że przemieszcza się po pokoju i co chwilę w innym miejscu leży to znaczy, że ją boli czy jak? Bo do tej pory czytałam, że raczej w jednym miejscy leża króliczki i nie dbają o siebie, a ona wręcz przeciwnie, futerko czyści co chwilkę, drapie sie tak jak zawsze i co chwilę miejsce zmienia z tym, że leży tak skulona...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2009, 23:29:46 pm »
No jak sie myje to chyba jeszcze nie jest zle. Moze ja cos pobolewa i probuje znalezc sobie miejsce. Najwazniejsze, zeby jadla.  I lekow jej nie dawaj. Moze sie zatruc.
Naprawde nie wiem co by ci jeszcze poradzic... :(

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2009, 23:31:46 pm »
I tak mi bardzo pomogłaś :) Dziękuję. Teraz spróbuję się przespać trochę a rano od razu pobiegniemy do weta żeby coś zaradził. Mam nadzieję, że nam pomoże. Napiszę zaraz po wizycie co stwierdził. I jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2009, 00:04:24 am »
trzymam kciuki za królinkę, oby to nie było nic groźnego. trzymajcie się :przytul
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2009, 16:02:22 pm »
Nie mamy stwierdzonej choroby po nazwie. Pęcherz miała pusty, za to kał mocno zbity w jelitach i możliwe, że to były gazy. Dostała 2 zastrzyki, w tym jeden z antybiotykiem i mamy jakieś pasty energizujące, które mam dziś jej podawać. Wet najbardziej się zmartwił, że nie chce pić... Na szczęście już zaczyna jeść i pić, ale tylko przysmaki (głównie koperek) i nawet wróciło jej trochę humorku po przeciwbólowych :) No i powiedziano nam, że nie wygląda jakby miała zejść czyli, że będzie dobrze o ile będzie piła :) Jutro idziemy na kolejną wizytę i pewnie na kolejny zastrzyk. Szczęśliwie Yumi jest dzielną dziewczynką i znosi to wszystko bardzo dobrze :)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2009, 16:05:44 pm »
trzymamy kciuki za całkowity powrót do zdrowia ^^ (bardzo ładne imię tak przy okazji, prawie jak Sen)  :bukiet

a w ogóle to gdzie byłaś u weta w grudziądzu? z tego co ja wiem to nikt się tam nie zna, zwłaszcza jak ja chciałam iść :/
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Nuna

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2009, 16:07:38 pm »
Nie zrobil jej USG ? W dalszym ciagu martwi mnie wydzielina o ktorej pisalas :(

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2009, 16:08:00 pm »
No to super, że okazało się, że to nic bardzo groźnego! Czyli to coś w rodzaju zatoru chyba...
Zdrówka życzę królince :)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2009, 16:10:19 pm »
Cytat: "Nuna"
Nie zrobil jej USG ?


jesli chcesz zrobić USG (a powinnaś) idź do dra Ciszewskiego, przyjmuje w klinice na rogu Kalinkowej i Brzeźnej (bodajże, nie pamiętam jak się ta ulica nazywa), w takim białym bloku ma gabinet. tylko zadzwon i uprzedz go, to sobie skombinuje ksiazki o królach. jak ja się do niego umawiałam to powiedział wprost, że się nie zna i oglądał mojego króla z książką obok :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2009, 16:12:02 pm »
A mnie sie nasuwa jeszcze jedno pytanie, odkąd czytam ten temat, skąd wiadomo, że to co nazywamy tutaj wydzielina z pochwy nie jest moczem??

Ziabka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2009, 16:13:18 pm »
Nie zrobiła jej USG, ponieważ przez noc ta wydzielina zniknęła... Rano zostało tylko kilka takich grudek kremowych, które dokładnie obejrzała, ale kiedy oglądała jej narządy to zupełnie nic tam nie było. Wszystko wygląda tak jak zwykle, co mnie niezmiernie dziwi tak naprawdę...

A u weta byłam na kalinkowej/brzeźnej jak kto woli :) I wydaje mi się, że ta Pani, która oglądała króliczka wiedziała co robi. No i podobno właśnie tam jest najlepszy weterynarz od małych zwierzątek.

Aneczka

  • Gość
Wydzielina z pochwy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2009, 16:14:27 pm »
Jeżeli to jest związane z jelitami, to mógłbyć śluz jelitowy. Skąd wiesz, ze to z pochwy??