Autor Wątek: Badania  (Przeczytany 4053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tolinka

  • Gość
Badania
« dnia: Maj 19, 2009, 15:44:29 pm »
Szukalam na forum ale nie znalazlam,chcialam sie zapytac ile kosztuja badania i jakie sa wykonywane.Moja Pola ma od dwoch tygodni katar,wetka podejrzewa jakiegos przewleklego wirusa,nie wiadomo co z moja malenka bedzie jutro ma sie wszystko roztrzygnac co dalej,wetka wspominala o badaniach ale bylam tak roztrzesiona i zaplakana ze wiele nie zrozumialam.Jezeli mozecie to pomuzcie,za kazdy odpis bede bardzo wdzieczna ;(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Badania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2009, 16:14:16 pm »
Ile kosztują? - nie mam pojęcia. Na bank jest to zależne od konkretnej lecznicy, jak wszystko zresztą.

Jakie się wykonuje?
- cytologia pokazuje czy infekcja jest bakteryjna czy grzybicza;
- test wrażliwości bakterii, tzw. antybiogram, żeby określić, który antybiotyk będzie najskuteczniejszy;
- posiew bakteryjny - trzyma się wydzielinę przez parę dni i obserwuje, czy i jakie bakterie się mnożą.

Przy katarze dobrze jest porządnie obejrzeć wszystkie zęby. Jeśli z badań bakteriologicznych nic nie wyjdzie, można zrobić rtg głowy. Katar jest często wynikiem przerastających ząbków.
Katar może być alergiczny.
Chodzisz do "króliczego" weta? Zna się na uszakach?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

karola

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2009, 17:47:51 pm »
Opisz dokładnie wyciek z nosa i objawy,może będe mogła ci pomóc.

Tolinka

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2009, 18:43:01 pm »
Tak zna siena kroliczkach.A wiec moja Pole kupilam juz kichajaca i miala nosek oblepiony wydzielina taka zaschnieta ktora zrobila sie zielona.Przy jej kichaniu zauwazylam ze ta wydzielina jest koloru bialego taka kleista.Z Pola praktycznie do weta chodze prawie od trzech tygodni dostala zastrzyki,lekarstwo do poidelka i krople do nosa przez trzy dni bylo dobrze zero kichania a od soboty na nowo.W poniedzialek poszlam znowu doweta dostala dwa zastrzyki,dzis bylam na kontroli i dostala trzy zastrzyki.Wetka ma sie skonsultowac z innymwetem ta ma jutro ja obejrzec i zadecyduja co dalej,jestem przerazona od wizyty u weta caly czas placze,Pola jest osowiala,nie chce przychodzic,chowa sie przedemna,a najgorsze co mialo miejsce to ze kolo noska ,zauwazylam krew,zaczela strasznie kichac,ta krew wykichala nie bylo jej duzo.Przestraszylam sie strasznie,sprawdzam jej nosekteraz to juz nie ma zadnej krwi i kichala przy mnie to sama biala wydzielina ta klejaca poleciala jej na wasy.Ja juz nie wiem co robic,jestem przestraszona przerazona i serce mnie boli ze nie moge mojej kochaniutkiej pomuc i widze jak sie meczy.Pomuzcie,zasugerujcie cos moze.Acha,sianko cale przebralam iprzez sitko przesialam podaje jej pojedyncze,ze alergia wydaje mi sie ze to nie jest.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 6:46 pm ]
przerastajacych ząbkownie ma miala dokladnie sprawdzane.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 9:11 pm ]
blagam was,czy nikt nie jest wstanie pomoc mojej Polusi,jakies sugestie,porady cokolwiek.Boje sie jutrzejszego dnia wetka mi powiedziala ze nie jest za dobrze a mi juz czarne mysli przychodza do glowy.Wszystko bym oddala zeby moja malenka byla juz zdrowa.

Nuna

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2009, 08:19:25 am »
Tolinka, z katarem krolik moze zyc dlugie lata, glowa do gory.
Zdjecie zabkow by sie przydalo, wymaz z nosa tak jak napisala Bosniak i niech pani doktor dobrze oslucha pluca czy nie ma jakis zmian, a jak przyjdziesz to poczytaj o inhalacjach  :przytul

Tolinka

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2009, 08:31:16 am »
Wczoraj ja osluchiwala i pluca ma czysciutkie,na szyji tez ja osluchiwala i tez jest wporzadku,dzis z nia ide do weta,zobaczymy co powie.Inalacje tez jej robilam z olejku olbas.

mEFFI100

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2009, 08:36:52 am »
Tolinko, mi polecali zawsze babki z lecznicy na ul. Feniksa w Osowej, bo się na gryzoniach znają. Tam wykastrowałam Szwarcula i zostało to dobrze zrobione (bez powikłań, ładnie się zagoił). Ponieważ mieszkam na Zaspie na Osową mam trochę daleko a pozostałe czworonogi leczę zawsze u doktora Tadeusza Popławskiego, facet zna się na rzeczy, ewentualnie konsultuje się z innymi lekarzami. Szwarcol też miał katar i taką białą lepką wydzielinę z noska. Na Morenie na ul. Potokowej gdzie doktor też przyjmuje zrobiono mu RTG głowy żeby dokładnie sprawdzić czachę i ew. wrastające zęby. Po pobraniu wymazu wyszło, że to moraxella catharalis i z anty-biogramu było wiadomo czym leczyć. Na początku wyglądało to koszmarnie, kichające ciągle zwierzątko z zatkanym nochalem. Antybiotyk, inhalacja i zwierzak pięknie doszedł do siebie. Doktor Popławski przyjmuje też u siebie w Oliwie i tam polecam jechać jeśli coś się dzieje np. w nocy, bo ma dyżury całodobowe, do Kaprów i pogotowia na Kartuskiej jakoś nie mam zaufania. Tak samo polecam jeśli chodzi o psy i koty. Podaję namiary na doktora: ul. Bitwy Oliwskiej 28 tel.(058)552 16 81, tel.92-83, kom. 0601-62-36-70 (w Oliwie przyjmuje razem z doktorem Borcowskim, obaj lekarze wiedzą co robią). Na Morenie na ul Potokowej 12a, tel. (058)341 23 95, tam przyjmuje z innymi lekarzami a lecznica jest b.dobrze wyposażona, mają RTG, USG. Nie znam tylko grafiku doktora więc zawsze dzwonię do Oliwy i sprawdzam gdzie i o której tego dnia przyjmuje. Powiedz co królas miał robione i od razu róbcie wymaz, nie ma co eksperymentować z antybiotykami bez antybiogramu. A do wyboru tego lekarza skłoniły mnie opinie innych właścicieli czworonogów, którzy leczą swoje pupile u doktora od lat.

Tolinka

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2009, 08:54:50 am »
mEFFI100, A ile placilas za badania?Kasa tu nie gra roli,ale chcialabym sie jakos przygotowac.Jezeli ten doktor Poplawski wieczorem przyjmuje to bylo by super bo z mezem bym mogla podjechac,bo nie chce mojej krolinki ciagnac autobusami,tramwajami,bo trzy razy bym musiala sie przesiadac zeby sie tam doczlapac.

Aneczka

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2009, 09:42:49 am »
Tolinka, masa królików ma katar, na to raczej tak szybko się nie umiera. Dziwie się, że królinka nie miałą robionego wymazu, bo to pierwsze, podstawowe badania, jeżeli wyjdzie bakteria która katar powoduje będzie wiadomo na co leczyć. Póki co na pewno pomoga inhalacje, troche króliczkowi ulża. Nie ma o co płakać, wiadomo, że żal króliczka, bo jest chory, ale to nie myksomatoza

Tolinka

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2009, 10:29:34 am »
Bylam z nia dzis u weta i prosilam zeby zrobili jej wymaz z nosa a nie faszeruja ja zastrzykami ktore nic nie pomagaja,to wetka stwierdzila ze to bez sesu i ze to badanie jest drogie,powiedzialam jej ze ona jest bez sesu i wyszlam.Jade dzis wieczorem z mezem do innego weta ktorego podala mimEFFI100,

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Badania
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2009, 11:54:58 am »
Tolinka,  jedz do innego, i obrze że jej tak powiedzialaś, pewnie się jej nie chce tego robić albo w ogóle tego u nich nie robią. Tolek też ma katar ciągle i świzcze - wet powiedziaą że narazie mam czekać(na zbawienie czy co :/  )  a Jak Bobuś szedł na operację(której z resztą nie przeżył) to też miał bialą wydzielinę z noska mówiąm , że ma katar, ale nikt nie zareagował.
SylwiaG

Tolinka

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2009, 12:47:18 pm »
skontaktowalam sie z wetem ktorego mi polecila mEFFI100, i umuwilam sie z nim za 10 dni ze wzgledu na to ze Pola wczoraj dostala 3 zastrzyki i wykonanie wymazu z nosa mogloby wyjsc nie wiarygodne.Powiedzial ze zrobi jej to badanie i wtedy dobierze odpowiedni antybiotyk i muwil ze bedzie zdrowa.

mEFFI100

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2009, 20:39:15 pm »
Kurczę, ja nie pamiętam ile płaciłam za wymaz. Wydaje mi się, że coś koło szesnastu złotych ale później musiałam dopłacić za antybiogram coś koło trzydziestu i jeszcze za antybiotyk na dziesięć dni też coś koło 30-40 ? nie pamiętam już dokładnie.

Tolinka

  • Gość
Badania
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2009, 20:56:44 pm »
dzwonilam dzis troche po przychodniach i u nas w przychodni robia wymaz za 23zl,a w akadem imedycznej wymaz z antybiogramem 45zl.Jest mozliwosc samemu pobrania wymazu?Jak to zrobic?

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 10:16 am ]
Jezeli ktos robil jakies badania u swojego kroliczka to moze niech tu wpisuje jakie i podaje odrazu cene takiego badania zeby kazdy wiedzial co i ile kosztuje i byl ewntualnie przygotowany