Autor Wątek: zmiana zachowania - co robić  (Przeczytany 2930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natalia i Pia

  • Gość
zmiana zachowania - co robić
« dnia: Maj 10, 2009, 18:03:42 pm »
Mój dotąd miły, grzeczny, spokojny, wesoły, towarzyski, długowłosy ucholek zmienił się nie do poznania po ostatniej wizycie u wetki, gdzie został na noc i pod narkozą miał wycinane kołtunki. Mufek zrobił się agresywny, najpierw gdy do niego podchodziłam rzucał się na moją rękę (chciał gryźć), a dzisiaj gdy rano wstałam zaczął mnie gonić i rzucał się na moje nogi, ugryzł mnie... Do tej pory, gdy wstawałam to owszem przybiegał, ale po to by dopominać się o pieszczoty i smakołyki. Uwielbiał być głaskany, brany na ręce, gdy leżałam na sofie wskakiwał na nią i przytulał się do mnie, a teraz... lepiej nie mówić... Chyba nie obraził się na mnie, że wycięłam mu te kołtunki i swoim wyglądem przypomina punka (miał mnóstwo kołtunów koło oczu po kroplach do oczu, które dostawał), co prawda zauważyłam go kiedyś jak przeglądał się w lustrze, ale aż takiej wagi do wyglądu chyba nie przywiązuje :P A tak na poważnie - co mogło się stać, że aż tak się zmienił?
Może macie jakieś rady, sugestie - co zrobić żeby znowu był taki, jaki był?
Pozdrawiam.
Natalia

Nuna

  • Gość
zmiana zachowania - co robić
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 18:30:00 pm »
W jakim wieku jest Mufcio ?

Natalia i Pia

  • Gość
zmiana zachowania - co robić
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 18:45:01 pm »
Mufcio urodził się 22.06.2008, czyli ma teraz skończone 10 miesięcy

Nuna

  • Gość
zmiana zachowania - co robić
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2009, 19:41:05 pm »
Poczytaj tu na temat agresji:
http://www.uszata.com/eksplorer/opieka/agresja.html
Pewnie rozdzielenie z Toba i ze swoim terytorium tak na niego wplynelo, zwykle cos takiego sie zdarza miedzy dwoma samczykami, Ty jestes jego partnerem wiec na Tobie sie wyladowuje.

Dorota1000PNS

  • Gość
zmiana zachowania - co robić
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2009, 09:23:41 am »
Spróbuj się z nim ponownie zaprzyjaźnić, przekupuj go smakołykami, na pewno się uda :)

karola

  • Gość
zmiana zachowania - co robić
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2009, 18:54:44 pm »
Zaobserwuj kicka,jeśli taki będzie,przez np.tydzień lub dwa to radze wykastrować. :icon_biggrin