Autor Wątek: Zimne Uszy  (Przeczytany 5338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Zimne Uszy
« dnia: Listopad 05, 2008, 12:03:37 pm »
Mam na przechowaniu Majkę (biało-czarna uszolka) Majka ma przewlekłe zapalenie nerek,jest w trakcie leczenia. Dostawała gentamecyne w zastrzykach przez 5dni.
Niepokoi mnie to,że mała od kilku dni ma zimne uszy,reszta króli;Fuks (także w DT) i Gucio (mój uszol) maja ciepłe uszyska. W domu jest ciepło,w momencie gdy wietrze pokój Majka przenosi sie do innego!
Od czego mała może miec uszyska zimne? czy to normalne,czy objaw jakies choroby?
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Zimne Uszy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2008, 12:22:41 pm »
Mój Kulinek tez od czasu do czasu ma zimne uszy i jak mu rozmasowuje to wszystko wraca do normy.
Raz jak był bardzo chory to miał właśnie zimne uszy i wogóle było widać ze jest chory to leciałam do weta bo widziałam że źle się z nim dzieje.
Jeżeli Majka zachowuje się normalnie, je, pije, bobkuje i ma dobry humor to ja bym się nie martwiła tymi uszkami  :lol

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Zimne Uszy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2008, 12:46:36 pm »
jak do obj.zimne uszy, dolaczy sie osowialosc krolika ,to wtedy jest cos nie tak i krolik jest chory,
jak uchol zachow. sie normalnie,je ,bokuje,a uszy sa zimne to poprostu oraganizm sie troche wychlodzil
widze zemika napisala to samo co ja :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Zimne Uszy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2008, 13:29:31 pm »
wiem czytałam o tym,ze uszy krolika działaja jak termometr,ale niepokoi mnie to dlatego ze majka ma zapalenie nerek,a zimne uszy ma od kilku dni i czy moze miec zwiazek z chorobą,badz lekami ktore dostawała (gentamecyna w zastrzykach),czytałam tez gdzies,że zimne uszy u krolika to obiaw anemii (od razu mówie ze nie wiem czy to prawda,wiec prosze na mnie nie krzyczec!)
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Zimne Uszy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2008, 13:33:22 pm »
Bazyl miał lodowate uszy właśnie z powodu anemii  :/

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Zimne Uszy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2008, 13:37:13 pm »
dlaczego myslisz,ze krzycze,nie mialam takiego zamiaru
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Zimne Uszy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2008, 13:42:00 pm »
katarynka1984, nikt nie będzie na Ciebie krzyczeć. My tu jesteśmy po to zeby dawac rady i je otrzymywać jezeli są jakies problemy napewno nikt na nikogo nie będzie krzyczeć :D Tak zwana burza mózgów i pomysłów może pomóc ;)

esculap

  • Gość
Zimne Uszy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2008, 23:41:23 pm »
A anemia przy niewydolności nerek jak najbardziej może być.
A może być też tak, że mała marznie = gorzej toleruje niższą temperaturę bo jest chora i oslabiona

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Zimne Uszy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2008, 09:33:17 am »
W domu jest ok 22stopni C wiec chyba nie jest za zimno,na noc kaloryfery odkrecone,wiec nie jest zimno.
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Gina

  • Gość
Zimne Uszy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2008, 12:11:43 pm »
22 stopnie to nie masz zimno w domu. Przynajmniej dla zdrowych osobników (ludzi i zwierząt).
Moim zdaniem tak jak piszą dziewczyny zimne uszy Majki mają ścisły związek z jej chorobą.
Ma osłabiony organizm i może marznąć. Oczywiście nie musisz robić w domu sauny by jej pomóc w ogrzaniu. Wystarczy jak dasz jej jakiś kocyk na którym będzie się wylegiwać, a który przy okazji ją ogrzeje.
Dla pewności przy następnej wizycie u weta porozmawiaj z nim na ten temat. Lepiej zapytać niż się zamartwiać.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Zimne Uszy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2008, 12:24:38 pm »
Mój Groszek ma zawsze zimne uszy po spaniu - po prostu organizm się wycisza, wyziębia, bo faktycznie uszy działają jak termometr, jak się obudzi i troche pobiega to ma uszy gorące. Dlatego sprawdziłabym jakie Majka ma uszy po wysiłku fizycznym, jeśli nadal zimne, to pewnie oznaka choroby.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Zimne Uszy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2008, 14:46:32 pm »
Własnie sie dowiedziałam od czego Majka ma zimne uszyska. Miała pobierana krew,a ze były z tym pewne problemy,wiec je miala czesto nakłuwane i doszło do zatoru.
Mam obserwować,w ciągu 2 tygodni powinno sie polepszyć.
dziekuje wszystkim za porady :*
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Zimne Uszy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2009, 13:54:12 pm »
Susek też ma zime usyska czasem , ale dziś mnie niepokoją bo leży od rana na kurkę i wyciągnięty. Wiem, że byłby powód do zmartwień, jakby nie bobkowała, rano zrobiła 3 maluteńkie kuleczki -miniaturki(czasem tak robi) a później to juz jak zawsze nabobkowała  , więc nie martwić się zimnymi uszolkami ?
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Zimne Uszy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2009, 10:01:50 am »
Jesli drzemie to moze miec chlodne uszy, jak zacznie sie poruszac beda cieplejsze.