Autor Wątek: Gałązki..  (Przeczytany 20843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Gałązki..
« dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:09:29 pm »
Tak się zastanawiam....czy podajecie gałązki z liśćmi brzozy? wierzby? dębu? drzewek owocowych?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Gałązki..
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:14:32 pm »
ja podaje brzoze z lisciami i wierzbe z lisciami :) jablon z lisciami i kwiatkami mozna :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Gałązki..
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2009, 23:41:59 pm »
ja podawałam do tej pory bez liści, ale jutro pojdę zerwać może, i 1 raz dam  z liśćmi , bałam się p oprostu jakoś dać z liśćmi, nie wiem czemu :oh:
SylwiaG

karola

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2009, 07:40:45 am »
Ja daje Basi tylko gałązki wierzby.Ale czytałam też o innych.

Aneczka

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2009, 10:47:40 am »
Najbezpieczniejsze są gałązki drzew owocowych, a dokłądnie jabłoni i gruszy - króliczki moga je jeść codziennie

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Gałązki..
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2009, 13:23:58 pm »
Czy młodziutkie króliki albo inaczej. Od którego mies. tyg. można dawać gałązki wierzb itd.

Aneczka

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2009, 13:37:05 pm »
Gałązki to coś so krolik je w przyrodzie na codzień. Możesz pomału zacząć dawać. Jedną gałązkę raz na 2-3 dni, najlepiej zacznij od gałązek jabłoni i gruszy

karola

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2009, 20:10:56 pm »
Ja spróbuje dać Basi zimą gałązki jodły.Czytałam że można je podawać,a wy jak sądzicie.

Nuna

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2009, 09:47:50 am »
Mozna od czasu do czasu warunek - nie moze byc pryskana. Czesto te przeznaczone na drzewka bozonarodzeniowe sa pryskane czy nawozone. Z domowego ogrodka nie zaszkodzi :)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Gałązki..
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:28:46 pm »
a kroliczki moga jesc galazki agrestu? bo takie mam na ogrodku i czy w ogole moze jesc agrest? albo galazki bzu ale to chyba nei moze a napewno nie moze drzew iglastych jesli sie nie myle
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2009, 14:03:17 pm »
rokiowca, gałązki agrestu mają otre kolce, więc to raczej odpada z wiadomych przyczyn

kwiatuszek2021

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2009, 21:58:36 pm »
witam:) ja mam pytanie czy moge kroliczkowi dawac galazke czerwonej porzeczki z galazka i liscmi?  galazki debu?  a akacje tez mozna? tak mysle bo do nich mam najwiekszy dostep...  :DD

Nuna

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2009, 11:43:49 am »
Porzeczka tak nawet codziennie, debu od czasu do czasu, akacja jest trujaca.

kwiatuszek2021

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2009, 17:14:29 pm »
super:) dzieki wielkie za odpowiedz:)

tosia1

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2009, 20:09:36 pm »
ja bym radziła podawać jednak od owoców gałązki lub od brzozy

MadFighter

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:38:54 pm »
Cytat: "Nuna"
(...) akacja jest trujaca.


Cytuj
Dodatki dietetyczne W żywieniu tradycyjnym w celu uzupełnienia witamin, mikroelementów bądź dla zaspokojenia potrzeby gryzienia (zapewnienia odpowiedniego dobrostanu zwierząt) stosuje się gałązki drzew, takich jak brzoza, wierzba, lipa, morwa, dąb, akacja, osika, sosna, jabłoń, grusza i inne, z wyjątkiem gałązek z drzew pestkowych (śliwa, czereśnia, wiśnia, morela, brzoskwinia). Do najbardziej smakowitych gałęzi drzew i krzewów należą akacja, wierzba, brzoza, lipa, jarzębina i leszczyna.

Źródło: Domowy Zwierzyniec


Jak więc jest naprawdę? :>

Nakhmailean

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2009, 22:43:47 pm »
Chyba domyślam się o co chodzi.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akacja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Robinia_akacjowa

W pierwszym linku mamy do czynienia z akacją, zaś w drugim z trującą robinią zwaną potocznie tylko "akacją".
Druga z nich na pewno jest trująca.
Co ciekawe co do gałązek z podobnymi sprawami spotkałam się dot. wiśni. Otóż zdarzały się źródła/źródło donoszące iż spokojnie można karmić gałązkami wiśni, kiedy inne mówiły coś całkowicie sprzecznego.

http://www.swiatkrolikow.com/faq.php - cytat: "Aby zmniejszyć ryzyko pogryzienia cennych przedmiotów najlepiej jest znalezć królikowi zajęcie i podłożyć inne rzeczy, które zwierzę może gryźć. Przydatne w tym celu są gałząki wierzby, brzozy, jabłoni czy wisni. "

Ja wiśnie nie podaję, informacja nie wydaje mi się wiarygodna bo jest pojedyncza.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Gałązki..
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2009, 23:32:46 pm »
akurat na tej stronie jest to ewidentny błąd, gdyż pod tym samym adresem, na podstronie "rośliny trujące" jest wymieniona wiśnia jako trująca

http://www.swiatkrolikow.com/trujace.php
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Nakhmailean

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 23, 2009, 00:04:26 am »
Tak, wiem że błąd, ale widoczny jak się szuka w wyszukiwarce. Ja pojedynczym źródłom nie ufam, ale nigdy nie jest wiadome kto inny tam trafi.
Stronę znam i większość rzeczy jest okay i chętnie z niej korzystałam, tylko tego błędu się dopatrzyłam.

kwiatuszek2021

  • Gość
Gałązki..
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2009, 05:40:38 am »
patrzac na to co tu piszecie to tej mojej "akacji" nie moge dawac :lol  Nakhmailean,  dziekuje ze podalas te linki bo juz nie wiedzialam czy trujaca czy nie a tu sa 2 drzewka zwane akacja. moze gdzies kiedys spotkam ta ktora kroliczki moga jesc. wierzby tez mam wokol duzo wiec dam rade:) (szkoda ze w szkole nie chcialo mi sie na przyrodzie uczyc jakie drzewo jak wyglada itp bo teraz musze w google zdjec lisci szukac :DD  :oh:   )