Autor Wątek: Wyrzucanie jedzenia z miski  (Przeczytany 8540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bernadka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« dnia: Kwiecień 25, 2009, 20:35:16 pm »
Witam, mój królik od jakiegoś czasu wyrzuca jedzenie z miski. Nie wiem już co robić. Zaraz po nasypaniu bierze miskę w zęby i wywrotka. Tak jakby nie chciał ale siana też nie je. Moze ktoś z Was miał podobną sytuację, proszę o radę.

Elzbietonka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2009, 20:41:24 pm »
Moje uszate także wysypują pokarm...

Może spróbuj kupić taką miseczkę
http://www.zooo.pl/images/zoolog_miska_zawieszna_0_15.JPG
Będzie wisiała, królik będzie swobodnie z niej jadł bez wyrzucania jedzenia.
Są różne rozmiary.

Tusiak

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2009, 23:13:16 pm »
Ja swoją miskę tak umocowałam, że królik nie jest w stanie jej wyjąć, są takie metalowe modele, które się poleca na wystawy, bo mają taki metalowy uchwyt dzięki któremu (przy odrobinie wysiłku i gimnastyki) można taką miseczkę umocować na zicher :) Tuśka też trenowała rzut miską na odległość póki takiej nie dostała ;)

nuka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2009, 06:42:12 am »
ha, sztukę domolki i moje uszatki opanowały do perfekcji. Podano pełną miseczkę żarełka, miseczka w zęby i fruu o kraty. Nie pomogły ciężkie miseczki ceramiczne z grubym brzegiem - teraz jedzonko jest wygrzebywane łapkami. Ale jak zjadają z podłogi klatki to może tak im wygodniej.

Aneczka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2009, 08:48:39 am »
Tej metalowej miseczki na uchwyt nie polecam, bo:
1. Jeżeli ktoś ma nie za dużego królika i wyską kuwetę denną klatki, to królik bedzie miał bardzo dużo problemu, żeby w ogóle z niej jeść
2. królik będzie ją podbijał od spodu łebkiem i dosyć, że wyrzuci zawartość to jeszcze narobi hałasu, ewentualnie sobie krzywdy

Ja mam te miseczki, ale nie korzystam z uchwytów, zawsze w nich podaje warzywa

Dorota1000PNS

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:32:59 am »
Moje pysiorki też wywalały miskę, ale z wodą :D w końcu jak jedno i drugie było całe mokre to zrezygnowały  :D często też po nasypaniu granulatu, kopią w nim, rozsypując całe żarcie, ale i tak wszystko wtrąbią, nawet z powierzchni klatki, moje uchole mają ceramiczne miseczki, ja moment wywalania misek przeczekałam. Teraz grzecznie jedzą :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:00:47 pm »
Mój ma tą wiszącą. XD
Rzuca nią po klatce jak mu się nudzi...


Marley

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2009, 19:55:36 pm »
Cytat: "ppx"
Rzuca nią po klatce jak mu się nudzi...

Hehe :diabelek
Tosia, kiedy skończy się jedzenie w misce, zaczyna nią rzucac we wszystkie strony. Wodę mam w poidełku, bo boję się, że miską może rzucac tak jak w przypadku jedzenia.
Przymierzam się do kupna miseczek ceramicznych, ale moja koleżanka mówiła, że jej królas podnosi nawet taką :wow

Aneczka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2009, 19:56:28 pm »
Bulion też ceramicznymi rzuca:)

Marley

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2009, 19:58:34 pm »
No to z niego niezły diabełek w anielskiej skórze :diabelek

nuka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:04:15 pm »
Cytat: "Marley"
No to z niego niezły diabełek w anielskiej skórze :diabelek

ja się nie zgadzam z tym twierdzeniem. Bulionik to anioł z charakterkiem, do diabełka mu  trochę brakuje.Nawet jeszcze swojej ulubionej poduchy nie podrapał (przymajmniej Aneczka nie wspominała), nie mówiąc o bardziej wymyślnych wybrykach  :P

Aneczka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:28:48 pm »
to ja wam powiem co robi Bulion, i dlaczego mimo wszystko jest aniołkiem:
"wykopał" listwę (taką z wykładziny, która idzie przy ścianie) i zostawił w spokoju, Frotas by rozerwał na strzępy
wskakuje na półke i zrzuca ksiązki (intelektualiste najbardziej kręci nie byle co, bo "sto lat samotnosci"), Frotas zrzuca książki, a potem je obgryza (nie wiem co mi powiedzą w bibliotece slaskiej, jak zobacza swoje zbiory, po powrocie ode mnie, ale tak się starałam).
Bulas rzuca miskami, wywraca koszyk z sianem, i nosi je po całym pokoju, ale Frotas jak mu sino nie pasuje, to dosyć, że go rozkopuje, to jeszcze obobkuje

Bulion jak wchodzi na miękkie, to żeby się wygodnie położyć, Frotek jak wchodzi na miękkie, to zeby porzadnie oznaczyć

Bulion, jak ma ochotę pościerać ząbki, to się bierze za rolki, albo badyle, Frotas jak ma ochotę pościerać ząbki, to gryzie meble, kable, ksiązki, pudła, segregatory i notatki

Bulion jak ma potrzebe fizjologiczna to się udaje do kuwety, Frotek jak ma potrzebe fizjologiczną, to się udaje na moje łóżko

nuka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:39:32 pm »
Aneczka, co przeczytałam zdanie to bardziej się uśmiechałam. Jak przeczytałam to
Cytat: "Aneczka"
Bulion jak ma potrzebe fizjologiczna to się udaje do kuwety, Frotek jak ma potrzebe fizjologiczną, to się udaje na moje łóżko
gruchnęłam śmiechem, że hej!  :lol
Bulionik, mam nadzieję, za chwilkę dorówna Frociakowi w psoceniu, bo teraz jeszcze rozpozaje teren. Oj uszate anioły masz w domciu, nie ma co  :DD

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:40:03 pm »
A Susek ma podobne zachowanie do Frotka, wolałabym żeby mial podobne do Buliona, ale co zrobić  :PP
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:42:06 pm »
ja uważam, ze jak każdy królik byłby taki jak Bulion, to każdy chciałby mieć królika.
A, Nuka i mam nadzieję, że Twoje słowa sie nie spełnią, bardzo podoba mi sie zachowanie Buliona

nuka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:57:55 pm »
Aneczka, co za różnica czy sprzątasz po jednym uszolu czy po dwóch? A radość z demolki może być podwójna! Bezcenne :DD

Aneczka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:00:13 pm »
Dzięki, jakoś się obejdę... Wolę jedną demolkę

nuka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:17:36 pm »
Oj, Aneczka, Przecież lepiej, żeby Buli uczył się od Frotaska niż odwrotnie.

Dorota1000PNS

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:19:16 am »
Brysio - mój bandyta - rzuca miskami, rozsypuje jedzenie, robi totalny gnój w klatce, wszędzie wskakuje i zrzuca mi rzeczy, wybrzydza jedzeniem, sika i bobkuje albo obok klatki Trusi albo na moim łóżku, ale...jest przyjazny nawet do obcych i nikogo ani niczego nie gryzie (nawet kabli!)
Trusia - mój czyścioch - utrzymuje porządek w klatce, sika i bobkuje w klatce, jest wszystkożercą, niczym nie wybrzydzi, gryzie wszystko co spotka na swojej drodze (oprócz ludzi) tj. meble, kartony, ścianę itp., uwielbia się skradać :D...ale nie lubi obcych, a nas mogłaby zalizać...:)

Aneczka

  • Gość
Wyrzucanie jedzenia z miski
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2009, 13:16:11 pm »
Dorota1000PNS, no, to oba uszate utrzymują równowagę