Autor Wątek: problemy z bobkami  (Przeczytany 22560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
problemy z bobkami
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:54:23 pm »
Aneczka, nie musisz rano gotować świeżych. Nie zepsują się przez noc na milion procent.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Aneczka

  • Gość
problemy z bobkami
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2009, 07:17:54 am »
ok, kuracja podjęta rano przeze mnie, i kontynuowana wieczorem wg waszych porad, chyba przynosi jakieś efekty. W ciągu doby Bulion odwiedził kuwete 4 razy (do tej pory - max 2). Dziękuję wszystkim :bukiet

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
problemy z bobkami
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2009, 13:03:14 pm »
co moge z swojej strony doradzic to podawaj zielonki jak jest do nich nauczony,jak nie to stopniowo mozesz wprowadzac,chodzby mlecz
dobrym przepychaczem jest cykoria ma b. duzo wlokna
siana i suszkow w tym okresie podawaj duzo i czesto dokladaj swiezego siana, aby jadl tego jak najwiecej,dobre sa liscie malin,poziomek,dzial. m.in. rozkurczowo,
podaje sie tez pare liscie bazyli,dziala m.in. na apetyt
Twoj uchol wygada na to ,ze troszku sie zapchal,zwolnila sie tez perystaltyka zw. ze stresem,uwazam ze wet. dobrze prowadzil uchola,a teraz bobki juz sie zaczynaja i juz wraca wszystko do normy,a Ty ze swojej strony pod. jak najwiecej siana,suszkow,zielonki
moj Funiol tez ost. sie zatkal,nie wiem dlaczego bydz moze jadl mniej siana bo co do niego jest wybredny,a wegrowskie ze szopka mi sie skonczylo
obylo sie bez weta,robilam to co wyzej pisalam i po 3 dniach boby sa jak talala,srednicy prawie 1 cm :diabelek non stpo cos mial podtykane,wlacznie z mleczem,cykoria
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Aneczka

  • Gość
problemy z bobkami
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:04:23 am »
Dziękuje, właśnie dostaje cykorie, siano suszki, zielonkę, i świeże warzywa. granulat odstawiłam bo wiadomo jak to jest jak w przewodzie pokarmowym granulat spotka się z włosami i się zakumplują. Ja tam ufam naszej pani wet odkąd mi Frotaska wyciągnęła z tego strasznego zapalenia jelit, ale uznałam, że po tych trzech dawkach postaram się sama sobie poradzic, klinika jest całodobowa, więc zawsze można jechać, a jakbyście widziały jak się Bulion trzęsie w samochodzie, to byście same wiedziały, dlaczego wolałam zrezygnować z tych wizyt. Ale już jest lepiej

nuka

  • Gość
problemy z bobkami
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:08:52 am »
Cytat: "Aneczka"
jakbyście widziały jak się Bulion trzęsie w samochodzie

biedactwo na stres narażone. W krótkim czasie kolejna przeprowadzka. Ale teraz odzyje po raz kolejny.
Aneczka a jak zachowuje się Bulionik, jakie ma relacje z Frotuśkiem i z Wami opiekunami?

Aneczka

  • Gość
problemy z bobkami
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 26, 2009, 18:29:38 pm »
No, Frotek to dla niego na razie tylko widmo w postaci zapachu, nie mają ze sobą żadnej styczności i nie wiem czy tak nie zostanie do kastracji Frotasa (koło 20maja).
A Bulion jest cudownym królikiem, stworzonym do życia bez klatki, więc tak żyje. Olbrzymi pieszczoch, ledwo się go dotknie, a on już się kładzie i czeka na jeszcze. Jest troche płochliwy, jak go ktoś zajdzie z tyłu, to ucieka, aż się kurzy,a le chyba z czasem zrozumie, że nikt mu nie zrobi krzywdy. Ale generalnie to Bulion jest mega ciekawski, jeśli chodzi o zwiedzanie terenu, to jest bardzo odważny:)

nuka

  • Gość
problemy z bobkami
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 26, 2009, 22:25:01 pm »
Świetne te Twoje uszy, a jak kawaleria już się bliżej pozna to dopiero będze frajda. Wytarmoś oba baranie uszatki i trzymam kciuki za 20.05 i zaprzyjaźnianie

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
problemy z bobkami
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 21, 2009, 19:42:54 pm »
Po 1 dniu  - u Tolka w kuwecie zaóważyłam podejrzanie malo bobków , więc wzięłąm jeden chusteczką - zamiast jednego było ich pięć połączone ze sobą włosami .... zawsze po nocy i po dniu w klatce kuweta jest 'zawalona bobkam' tymczasem jest ich parę  :buu  co mam robić od czego zacząć??OD siemienia  ?? Czy może od kiw którego i tak nie mam w domu ...  :chory  :chory
SylwiaG

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
problemy z bobkami
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2009, 00:14:36 am »
Ja podawałam po pół plasterka kiwi na dobę, jak Józia robiła koraliki. Jadła dużo sianka, bobków było dużo. Obserwowałam ją cały czas i obyło się bez past odkłaczających.
Dodatkowo wzmożone wyczesywanie. Jakoś przetrwałyśmy. Teraz zdarzają się koraliki, ale rzadko.

Aneczka

  • Gość
problemy z bobkami
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 24, 2009, 12:22:51 pm »
sylwiaG, Bulionowi też co jakiś czas zdarzają sie koraliki, ja daje pastę odkłączającą, bo Bulas potrafi się porządnie przytkac, ale co ajkiś czas, też kawałek świeżego ananasa, siemieniem bulion gardzi

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
problemy z bobkami
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 25, 2009, 09:31:53 am »
ja z własnego doświadczenia polecam plasterek kiwi dziennie albo pół owocu dwa razy w tygodniu :diabelek
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
problemy z bobkami
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 25, 2009, 09:47:44 am »
No tak -Tolek tez tylko powąchał i poleciałłłłłłłłł ...  Trochę go pogłodziłam tzn - więcej sianka mniej karmy i jest ok - zaóważyłam że musi pobiegać bo wtedy był cały dzień w klatce i do tego moja mama go nakarmiła jakimiś kolorowymi badziewiami które dostają jako smakołyk ...   Dałam mu wtedy siemię ale bardzo zadkie i wlałam do miseczki do wody z rumiankiem . Teraz jest dobrze ale nadal strasznie się leni i chyba pomyślę o tej paście.
SylwiaG

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
problemy z bobkami
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 14, 2009, 19:57:23 pm »
Zwracam się do was drodzy forumowicze o pomoc i rady. Ja niestety nie mam żadnego doświadczenia ponieważ mój Miluch cały czas jest zdrowy. Napisała do mnie pani z Płocka która adoptowała w ubiegłym roku baranka. Była u weta ale nie ma do niego zaufania i zastanawia się czy nie pojechać do króliczego w Wawie, tylko nie wie czy króliś zniesie taką podróż.

Królik ma zaparcie, wczoraj jadł sianko, czasem pił, bobki były twarde i było ich bardzo mało. Dostał kroplówkę, antybiotyk i środki przeciwbólowe. Dostawał też infacol. PAni próbuje go karmić gerberkiem. Jest apatyczny. Dzisiaj miał 40 stopni gorączki. Miał robiony rentgen. W kilku miejscach są gazy w jelitach. Dzisiaj w ogóle nie chce jeść, jak będzie źle to jutro ma mieć robioną lewatywę.

Bardzo proszę o porady.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
problemy z bobkami
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 14, 2009, 19:59:53 pm »
Espumisan w kroplach dla dzieci. 6 kropelek, za dwie godzinki znowu 6.

Napar z mięty dopyszcznie. Na raz to pewnie ze 2-4 ml.
Spróbować koperku - może skubnie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
problemy z bobkami
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:00:58 pm »
bosniak, dziękuje. A jak espumisan nie pomoże?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
problemy z bobkami
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:03:51 pm »
Jak nie pomoże to dzwonić do Wawy, spróbować skonsultować telefonicznie i pewnie pakować auto :/

Może delikatnie masować brzuszek.
Jak ma gorączkę, to może chłodzić troszkę uszy?
Na zaparcie może też zaparzyć siemienia lnianego i ten kleik dać - to takie śliskie, ciągnące gluty.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
problemy z bobkami
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:17:48 pm »
bosniak,  jeszcze raz dziękuje  :bukiet  Mam nadzieje że króliczek wyzdrowieje.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
problemy z bobkami
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 14, 2009, 20:19:11 pm »
Ja też mam taką nadzieję...

Daj, proszę, znać, jak mu idzie walka z zaparciem. Będę czekać na wieści.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
problemy z bobkami
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 14, 2009, 21:29:43 pm »
Odpisała mi wlascicielka kroliczka, że Infacol to to samo co Espumisan, ale teraz juz nie wiemy co lepsze? Wetka kazala nie podawac zieleniny, ale wszedzie piszą że właśnie zielonką trzeba kusić króliczka żeby jadł.  Kroliczek zjadl troche sianka i zaczal kicac po pokoju. Ale długo nie robił siku i nie daje sobie pomasowac brzuszka. Wyrywa się i gryzie gdy jest dokarmiany strzykawką :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
problemy z bobkami
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 14, 2009, 21:32:40 pm »
A ile tego infacolu dostaje? Jak często? Może za mała dawka po prostu...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan