Autor Wątek: Tychy  (Przeczytany 22190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chucky123

  • Gość
Tychy
« dnia: Kwiecień 22, 2009, 16:32:42 pm »
Witam.Wiem ze w Tychach jest p.Julia Mazur podobno bardzo dobra wet itp...A co z innymi ? np na Paprocańskiej ?

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Tychy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:53:33 pm »
ja lecze moje zwierzatka w Katowicach dzielnica Kostuchna z Tychów dojedziesz busem 688 albo 36 bardzo dobrze zajeli ise moim pieskiem jak mial kastracje ale jak to z ktolikami tam jest to nie wiem
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Pani Misiowa

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2009, 09:20:33 am »
Chucky123, czy miałaś może kontakt z dr Mazur? Czy szczepiłaś tam może swojego króliczka? Szukam dobrego weterynarza w Tychach i poprzednia opinia o tej Pani na forum mnie zachęciła więc szukam kogoś kto ewentualnie potwierdzi.

Chucky123

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2009, 13:12:39 pm »
nie miałam z nią kontaktu bo ja mieszkam na oś.Z a oni są na H...Czakiego szczepiłam na niepodległości...ceny..no są nawet wysokie...lecz na leczenie/kastracje nie oddałabym go tam  :zdenerwowany

Pani Misiowa

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2009, 14:26:20 pm »
Ostatecznie zdecydowałam się na zaszczepienie Frodo w lecznicy "Fauna" w Tychach (Żwakowska 48).
Dr Mazur okazała się przemiłą osobą z cudownym podejściem do zwierząt (Frodo był grzeczny jak zaczarowany :> baaaaardzo dziwne bo ostatnio zyskał przydomek Niedobre Uszy). Pani doktor obejrzała go dokładnie: oczka, uszka, kuperek, nosek i zbadała brzuszek. Kolejnym krokiem było samo szczepienie i obcięcie pazurków.
Dostałam książeczkę zdrowia dla królisia oraz miałam okazję zadać wszystkie nurtujące mnie pytania (do czego pani doktor zachęca :jupi ). Koszt całości to 40 zł.

Dodam, że "nie byliśmy jedynym królikiem" w poczekalni :PP  a na tablicy ogłoszeń dumnie wisiał plakat SPK zachęcający do adopcji :lol .

Ogólnie rzecz biorąc znaleźliśmy NASZEGO weta :DD

PS jeśli chodzi o żywienie i opiekę nad królisiem to pani doktor wyznaje takie zasady jak "my": granulat, sianko, warzywka, żadnych kolb czy wapienek. Pani doktor zaleca tez żeby króliczek nie spał na trocinach i miał w kuwetce żwirek drewniany.
Wiec jesli nawet pójdzie tam początkujący "królikarz" to otrzyma niezbędne i prawidłowe informacje.

Anika5555

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2009, 13:02:16 pm »
Zgadzam sie z opinia pani misiowej...Pani dr jest swietna!!!Bardzo kompetentna, dokladna, mila itp. itd. Rok temu przeprowadzala sterylke mojego kicaka i wszystko przebieglo znakomicie- bez zadnych problemow...Jak ktos jest z katowic i okolic to naprawde warto nadrobic troche drogi i pojechac do swietnego lekarza...

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 13:00:54 pm »
czy któryś z tyskich króliczków miał przegląd zębów u nas w mieście?? jeśli tak to baaardzo proszę o namiary weta, który się tego podjął bez narkozy królika :*

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Tychy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2009, 13:58:05 pm »
nie wiem, jak w Tychach, ale w Katowicach w Klinice Weterynaryjnej w Brynowie dr Krysa lub dr Rybicki obejrzy zęby policzkowe wziernikiem bez uśpienia.

Dr Czogała chciał obejrzeć trzonowce pod narkozą, ale ja nie pozwoliłam. W jego imieniu obejrzała dr Krysa.

Chucky123

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2009, 10:23:14 am »
alana, na  którym osiedlu mieszkasz ?.Ja jeszcze w tym roku pójdę do weta na zbadanie,itp..Czaki ma sie dobrze ale lepiej sprawdzić,zważyć itp...

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2009, 20:33:45 pm »
ok szukam innego weta w Tychach :( czy ktoś był np. na Ul. Dębowej 6 w Vet-Med ze swoim ucholem ??

Chucky123

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:05:57 am »
ja byłam na niepodległości obok małego targu,i byłam jeszcze w t takim jednym on sie znajdował miedzy blokami i to chyba było na Dębowej ale nie pamiętam...taki starszy wet tam był

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2009, 14:02:52 pm »
Cytat: "Chucky123"
i byłam jeszcze w t takim jednym on sie znajdował miedzy blokami i to chyba było na Dębowej ale nie pamiętam...taki starszy wet tam był


no i jak wrażenia z tej lecznicy ?? Pewnie to był wet. Bogusław Grzeszczuk - polecany na szczurzym forum, przez moją kuzynkę tyle, że kociarę i jej szefową, która lata tam ze swoimi gryzoniami...ale co z królikami ??

Chucky123

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2009, 14:57:38 pm »
wrazenia hmm srednie...mala ta lecznica....

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2009, 17:03:12 pm »
chodziło mi o kompetencje weta, a nie o wygląd lecznicy

Chucky123

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2009, 08:22:51 am »
wydawał się miły...
niby opinie tez sa dobre na temat tej lecznicy...

Offline tyckatychy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2009, 09:10:39 am »
Ja mogę z całą odpowiedzialnością polecić lecznicę "Fauna" w Tychach. Przyjmuje tam małżeństwo Państwa Mazurów i młoda Pani weterynarz Karolina. Opieka rewelacyjna, podejście do królików i wiedza o nich bez zastrzeżeń. Ceny najniższe w Tychach. Jeżeli chodzi o wszelkie zabiegi chirurgiczne, to wykonuje je tylko Michał Mazur, który ma ogromne doświadczenie i ciągle się dokształca.
Bardzo też mi się podoba, że ta lecznica wspiera wszystkie akcje na rzecz zwierząt i to za darmo! Kilka razy spotkałam tam ludzi z "Przystań Ocalenie" i ze schroniska, którzy bardzo dobrze wypowiadali się o nich.
Naprawdę cenię ich za profesjonalizm, wiedzę i podejście do zwierząt. I co najważniejsze dla Nich naprawdę liczą się nasze pupile a nie chęć zysku- jak wiadomo pseudo weterynarze często chcąc nas naciągnąć wykonują niepotrzebne zabiegi, iniekcje...Jednym słowem najlepszy weterynarz w naszym mieście!
Nooo ale zrobiłam reklamę :> ...

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2009, 16:50:52 pm »
i bądź tu mądry :( ja również do nich chodzę - nigdy z Muńkiem nie byłam u nikogo innego. Zawsze ich ogromnie ceniłam i nadal mam do nich zaufanie, ale jak zaczęły się poważne problemy (podejrzenie promienicy/ropnia) to podobno nic nie można zrobić...nie uznaję takiej odpowiedzi - to jest MUNIEK i póki gulka/ropień nie jest za duży myślę, ze coś można wykombinować... Powiedzcie mi (tak na marginesie) kiedy ropnia nie da się usunąć ??

Offline tyckatychy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2009, 06:52:10 am »
alana tak mi przykro, że Twój ucholek jest chory:(....
Ale to jak- poszłaś z króliczkiem do Mazurów, obejrzeli go i w ogóle go nie leczą?
Nie wiem jak jest u królików, ale u ludzi wszystko zależy od ilości zmian, położenia, ich wielkości i struktur, na które naciekają.
Ale ja i tak uważam, że zawsze powinno się dać szanse- i zawsze słyszałam to od Państwa Mazurów...no chyba, że zabieg w ogóle nie rokuje to wtedy trzeba wybrać mniejsze zło...
Trzymam kciuki!

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Tychy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:08:09 am »
proszę podam linka do forum Oazy - tam opisałam myślę, ze dokładnie nasz przypadek http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/forum/viewtopic.php?t=976 (na dole wątku) może ktoś ma jakieś pomysły lub sugestie  :bukiet

dodam, ze po króliczku kompletnie nie widać, ze coś mu dolega - je, pije, bryka i dokazuje...

Nuna

  • Gość
Tychy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2009, 10:55:47 am »
TRoche malo kompetenta ta pani wet, mimo, ze polecana. Pierwsze co to powinno byc zrobione RTG bo byc moze to korzenie zebow sa przyczny ropy w oczku. Po drugie powinna sprawdzic droznosc kanalika lzowego, a po trzecie posiew z ropy, co to za bakterie i na jaki antybiotyk najlepiej zareaguje. Takie jest moje zdanie :( moze skonsultuj to z innym wetem bo ta jakos malozaangazowana jest.