Autor Wątek: Kastracja - wady.  (Przeczytany 3387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kinguchna

  • Gość
Kastracja - wady.
« dnia: Wrzesień 20, 2009, 09:17:01 am »
Już od dłuższego czasu zastanawia mnie jedno pytanie...
Czy kastracja ma jakieś swoje wady ?
Za wszelkie odp. dziękuję.:*

nuka

  • Gość
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2009, 10:04:20 am »
Niektore uszaki po tym zabiegu mają tendencję do tycia i ważna jest dieta. Poza tym mogą stać się spokojniejsze i już tak nie łobuzować. Dla mnie to wada zabiegu bo lubię królicze wybryki wszelakie  :diabelek

Blondi

  • Gość
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2009, 11:29:27 am »
A czy konieczne jest kastrowanie królika, jeżeli jest stosunkowo grzeczny, nie gwałci nóg, nie sika po ścianach i nie jest agresywny? Julian skończy niedługo pół roku i w zasadzie nadawałby się na cięcie, ale zastanawia mnie sens zabiegu, skoro nie grozi mu ropomacicze i nie łobuzuje o wiele więcej niż zwykle ;) Boję się, że mógłby nie przeżyc narkozy i nie wiem, czy jest po co ryzykowac?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2009, 11:53:31 am »
Blondi, To jest królik samiec tak ? Więc jeśli ma pół roku zapędy powinny się zaczynać, jeśli ich niema odczekaj. Królika możesz wykastrować za pół roku, narazie i tak jest młodziutki, i jeśli Ci odpowiada jego zachowanie, to odczekaj.
SylwiaG

nuka

  • Gość
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2009, 11:55:43 am »
Nie ma obowiązku kastracji. Rozsądek opiekuna podpowiada czy trzeba czy nie, czasami  w decyzji pomaga wet.
U młodzieniaszków zabieg jest praktycznie bezproblemowy :)
Julian JESZCZE jest grzeczny   :diabelek  6 m-cy to jest właśnie ten wiek na łobuzerskie wybryki, życzę Ci ich jak najwięcej, to są niezapomniane przeżycia, np sik z wyskoku prosto do kubka ze świeżą kawulą...  Uszole tak szybko z tego wyrastają.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2009, 12:05:54 pm »
SylwiaG

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2009, 15:55:20 pm »
Faktycznie, sterylizacja jest wskazana...
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Blondi

  • Gość
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2009, 18:17:31 pm »
Poczekam jeszcze - między innymi na siki w kawie ;) - i poobserwuję, czas pokaże, na co stać mojego czarnego nicponia :)

kinguchna

  • Gość
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:28:50 pm »
Ja właśnie myślę.. bo może i tak nie pomóc, ale i z drugiej strony to ja w województwie nie mam dobrego weta a na drugi koniec Polski nie będę jechać, lecz sterylizacja u samic jest wskazana, tyle chorób może się ukazać.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Kastracja - wady.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:35:44 pm »
jasne, możesz poczekać do jego roczku. Wtedy będziesz wiedzieć dokładniej, jak się zachowuje , kiedy podrośnie. Wykastrować można też kiedy malec ma roczek, lub 1.5-2 . Później to już się niektórzy wahają.
SylwiaG