Autor Wątek: domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic  (Przeczytany 5403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« dnia: Kwiecień 19, 2009, 00:03:22 am »
ekpia toruńsko- "koronowska" :) szuka w tej chwili pilnie domów tymczasowych dla

1) Abby( schronisko)- króliczka zasłużyła przynajmniej na dom tymczasowy, od długiego czasu przebywa w schronisku, urodziła tam maluchy

2)  Pyśka, baranka, o którym pisałam w wątku oddam- duży, czarny samiec

3) jutro prawdopodobnie( miejmy nadzieję) do Torunia przyjedzie króliczek z Grudziądza, który długo przebywa w sklepie zoologicznym i nikt go nie chce( niestety w tej chwili nie mamy dla niego domu tymczasowego)

4) Misi( schronisko)- króliczka będzie w najbliższym czasie wysterylizowana)

poza tym szukamy domów stałych dla

1) Fuksa( króliczek znajdzie DT w Lublinie, od wielu miesięcy czeka na dom)

dwóch maluszków( samiczek)

2) Rity( w ty tyg. trafi do przechowalni w Warszawie)
3) Misi( jedzie do DT do Krakowa, a raczej Bochni :) )

4)dwóch maluchów( samców)

króliczki przebywają w domu tymczasowym w Warszawie



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2009, 16:01:31 pm »
udało się odebrać króliczka ze sklepu zoologicznego, w którym strasznie długo przebywał i bardzo chcieli się go pozbyć...tym bardziej prosimy o pomoc z przechowalniami



Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2009, 16:32:51 pm »
cieszę się bardzo, że udało wam się go zabrać :) prześliczny jest :D
wstaw jakieś zdjęcia (ma piękne błękitne oczęta  :zakochany: ) :) mam nadzieję, że ktoś szybko się nim zainteresuje :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2009, 19:57:06 pm »
Niestety przechowalnia na terenie wojewodztwa kujawsko - pomorskiego jest potrzebna jak nigdy przedtem... ostatnio bardzo dużo króliczków do nas trafia a my nie mamy juz dla nich miejsca. Potrzebują chociaż domu tymczasowego - klatki ewentualnie możemy pożyczyć i pomóc w przetransportowaniu uszola w dane miejsce.

Bardzo prosimy o pomoc - bez niej nie poradzimy sobie :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2009, 21:59:35 pm »
jeszcze raz prosimy o pomoc, mamy kilka bardzo pilnych sytuacji, a kolejne króle będą pewnie tylko przybywać:(



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2009, 19:26:25 pm »
PILNIE szukamy domów tymczasowych dla:

1. króliczki z Torunia Misi
w zeszłym tygodniu Misia została wysterylizowana, jest bardzo płochliwym uszolem, ale nie agresywny http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/misia-torun.html

po sterylizacji była pod wspaniałą opieką w DT, ale teraz musi wrócić do schroniska
potrzebuje prawdziwego domu, kontaktu z człowiekiem, pobyt w schronisku jest w jej przypadku szczególnie nie wskazany, Misia boi się dotyku ręki, na pewno ma za sobą mocne przeżycia i potrzebuje stabilizacji

2. króliczki z Warszawy Sary( na stronie Zuzi)
http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/zuzia_wawa.html

3. króliczka z Inowrocławia Kazia

Kazio obecnie cały czas spędza w klatce, nie ma odpowiedniej opieki, dostaje jedzenie i picie, pół roku temu jego właścicielka zostawiłą go w domu rodziców, króliczek jest zaniedbany, DT jest PILNE

4. domu stałego potrzebuje również Gensu- króliczek ze sklepu zoologicznego. jak się okazało, króliczek prawdopodobnie nie został sprzedany z jednego powodu- Gensu( dziewczynka) ma
mocne skrzywienie kręgosłupa,
deformację przednich łapek,
nawracające zwichnięcie rzepki( prawdopodobnie efekt urazu, ten stan nie powinien się pogłębiać, w przyszłości można pomyśleć o operacji, gdyby pojawiły się problemy z chodzeniem)
króliczka porusza się w miarę normalnie, ale obrazowo wygląda to tak jakby miała sztywną dolną część ciała, ma problemy z utrzymaniem równowagi przy myciu

nie wiadomo czy w przyszłości nie ujawnią się dodatkowe wady genetyczne, ale mamy nadzieję, że nie

w tej chwili jest również bardzo niedożywiona

Gensu jest cudownym króliczkiem, ciekawskim i lubiącym pieszczoty

potrzebuje kochającego domu



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2009, 19:57:53 pm »
znowu potrzebujemy pilnie domów tymczasowych dla naszych uszoli, prosimy o pomoc



kasia_malo

  • Gość
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2009, 20:36:36 pm »
Hej Ola jak sie czuje Misia...wczoraj bylo mi barddzo ciezko zawiezc ja do schroniska...ja tez caly czas pytam...ale jak narazie niktn ie chce jej przygarnac...strasznie szybko sie przywiazalam do niej...bo to naprawde wspanialy krolik...pozdrawiam kaska i uszole

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2009, 21:04:48 pm »
Kasiu, postaramy się jak najszybciej coś zorganizować dla Misi:(



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2009, 20:29:27 pm »
może znajdzie się u kogoś miejsce dla Kazia, Misi, Sary?

szukam też DT dla króliczka z Gdańska, Lili

oto zdjęcia Kazia




Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2009, 22:54:07 pm »
ponawiam prośbę o domy tymczasowe

dla

Kazia
naszej biednej Misi ze schroniska

poza tym niedługo potrzebny będzie tymczas dla kolejnego maluszka, którego dziś wyciągnęłam ze sklepu...króliczek ma ok 4 tyg., był w sklepie od ponad tygodnia...waży poniżej 30 dag, jest chudziutki, bardzo, bardzo przestraszony, widać jak bardzo potrzebuje mamy, ciepła i wspaniałej opieki








Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2009, 22:39:15 pm »
niestety sytuacja w naszym regionie robi się coraz bardziej napięta - brakuje nam miejsc w których nasze adopcyjne uszole mogłyby spokojnie czekać na swój nowy, prawdziwy dom... Jutro jadę po kolejnego królika http://www.allegro.pl/item632002243_krolik_miniaturka.html , który podobno jest świetnym prezentem dla dziecka :/

Nie możemy zostawić żadnego potrzebującego uszola w potrzebie, ale musimy mieć miejsce w którym zwierzak będzie mógł przebywać - chociaż przez 2-3 tygodnie...

Misia nadal jest w schronisku - http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/misia-torun.html , ona naprawdę bardzo potrzebuje domu (chociaż tymczasowego), z ludźmi którzy poświęcą jej trochę czasu... jest duża szansa, że stanie się bardziej ufnym króliczkiem - ale żeby tak się stało, ktoś musi jej w tym pomóc...

Tak jak już wcześniej pisałam, możemy pożyczyć klatkę i pomóc w wyżywieniu adopcyjnego królika...

Bardzo prosimy o pomoc....

Tolinka

  • Gość
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2009, 07:47:02 am »
Co musze miec zebym mogla miec dwa kroliki?Kurcze bym zaadoptowala to malenstwo ale nie mam 100% pewnosci ze moja Pola to samiczka,boje sie ze okaze sie samcem,a nie chce rozmnazac kroliczkow i narazac ich na kastracje.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2009, 07:55:14 am »
Tolinko, jeśli chciałabyś mieć dwa króliki jednej płci to kastracja i tak jest raczej nieunikniona tak jak w przypadku parki.
Z tym, ze np. w przypadku parki wystarcza zazwyczaj kastracja samca. A w przypadku np. dwóch samców i samic(są często bardziej waleczne od chłopaków) trzeba wykastrować oba królaski.

Tolinka

  • Gość
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2009, 08:02:37 am »
A jaka klatke powinnam miec zeby miec dwa uszolki?Moja Polka jest mala to napewnoby sie dogadala z tym maluszkiem,gdyby byly od samej malenkosci

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2009, 08:10:21 am »
Tolinka,  na początku musza mieszkać w oddzielnych klatkach,a dopiero po zaprzyjaźnieniu się mogą zamieszkać razem,klatka minimum 100cm,ale najlepsza jest 120,albo zagroda
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Nuna

  • Gość
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2009, 08:27:16 am »
100 cm jest za mala dla dwoch krolikow. 50 cm na jednego krolika ? To jednej swince przypisuje sie 70 cm.

Tolinka

  • Gość
domy tymczasowe i stałe dla uszoli z Torunia i okolic
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2009, 08:39:10 am »
Ja mam klatke dla mojej Polki 70x33 to jest za mala?Bede musiala z ojcempogadac zeby mi ta klatke jakos rozbudowal bo ta klatke co mam to on z moim mezem robil.Bede musiala cos wykombinowac jak by tu pomiescic wszystko bo mamy tylko jeden pokoj dla siebie a bardzo chcialabym pomoc temu kroliczkowi,bo mnie az serducho boli jak czytam o tych malenstwach ze potrzebuja domu.