Autor Wątek: Nie biega  (Przeczytany 2011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mala mi

  • Gość
Nie biega
« dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:31:57 pm »
Cześć,

Jeśli ten temat już był to przepraszam, szukałam podobnych ale każdy przypadek jednak jest inny. Mam nadzieje, że nie powtarzam tematu. Więc mam problem z króliczkiem, od wczoraj prawie się nie rusza, wyskoczyla rano z klatki troche pobiegala a resztę dnia prawie cały czas przeleżała pod ławą , poza tym, że tak mało się rusza nic więcej jej nie dolega. Je normalnie, robi bobki itp. Z tym ze wczoraj zrobila kilka leżąc. Myślałam że to przez pazurka, że ją boli, ponieważ jeden pazur rośnie jakby w innym kierunku niż normalnie ale byłam z nią dziś u weterynarza i się okazało że z pazurkami wszystko dobrze i widocznie kiedyś wcześniej ( jak byla u poprzednich wlascicieli musiało coś z tym pazurkiem być - bo ucieka nóżką jak się dotknie mimo że z nim wszystko dobrze i kości w łapce też nie są złamane). Dostała dwa zastrzyki z witaminami i tabletkę na odrobaczenie.  Weterynarz powiedziała, że wygląda na zdrowego królika ale  mam się zglosić w przyszlym tygodniu jeśli się nie poprawi. A króliczka ( nie nadałam jeszcze jednego imienia na razie ma kilka) ma 10.5 miesiąca, u mnie jest od 1,5 miesiąca, wcześniej była u hodowcy. Może to wina jedzenia, poczytalam troche i wiem że polecacie granulat a ja daje mieszanke z tym że nie wydaje mi się żeby za dużo jej jadła, sama nie wiem, poza tym warzywa i owoce,  ostatnio mlecze i gałązki do ogryzania. Jesli macie jakis pomysl dlaczego tak jest to napiszcie z góry dzieki za odpowiedź.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Nie biega
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:35:38 pm »
Mieszankę koniecznie zmień na granulat.

Może ją coś boli i dlatego nie chce jej się ruszać? Sprawdzałas jaki ma brzuszek? Ma cały czas sianko?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Mala mi

  • Gość
Nie biega
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:03:02 pm »
NO właśnie, zapomniałam napisać, z brzuszkiem wszystko dobrze, jest miękki i nie ma żadych niepokojących objawów. Weterynarz też sprawdzała i powiedziała, że z brzuszkiem wszystko dobrze. A siano ma caly czas.  

Ale  teraz troszke jej lepiej nawet troche kica, może to dzięki tym witaminom, cała nimi pachnie hehe.