Autor Wątek: Idealna kuweta?  (Przeczytany 59558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2009, 15:32:05 pm »
Teraz tak, ale on ma dopiero 4 miesiące, a jest w wielkości moich dorosłych królików :diabelek Co to będzie ja urośnie :DD
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2009, 17:15:11 pm »
Blacha się sprawdziła. Trusia pięknie sika tylko do niej.Wystarczyło tylko ją przestawić. Dziękuję za świetną radę! :jupi

Aneczka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2009, 10:30:45 am »
Ciapusia, no, zwłaszcza, że już teraz, żeby cały wejść, to musi się trochę postarać...

Gina

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2009, 10:51:02 am »
Hehe właśnie dlatego moja panna uznała, że kuweta narożna jest beee. Musiała odpowiednio się ustawić by cała do niej wskoczyć :P
Z prostokątną nie ma takich problemów i wygodniej jeść jej sianko z paśnika zawieszonego bezpośrednio nad kuwetą. Dla mnie też wygodniej, bo sianko spada bezpośrednio do kuwety i nie wala się po całej klatce przez co mam mniej sprzątania ;)

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:20:23 am »
Mogę wam już napisać, że ścielenie mojej cholerze w kuwecie trociny+papier+sianko nie sprawdziło się  :zdenerwowany  Po wczorajszej nocy to co jest w klatce to totalny chaos...papier porwała w kawałeczki, lata wszedzie, Trucha w całości obkleiła się zsikanymi trocinami i sianem  :oh:  Teraz będę ją wyczesywać chyba z rok. W dodatku mam odkurzanie dywanu bo połowę z klatki mi wykopała. Jak na złość pięknie sika do tak wyścielonej kuwety-100/100. Teraz już sama nie wiem. Zależało mi żeby się nauczyła ale nie żebym wraz miała sprzątanie codziennie. Chyba ją zaraz zamorduje i będzie po problemie. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Trucha to jednak ciężki przypadek..

nuka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:27:53 am »
Cytat: "AdaR_87"
Zależało mi żeby się nauczyła ale nie żebym wraz miała sprzątanie codziennie
zwiń dywan z okolic klatki :lol

Aneczka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:34:01 am »
moze skoro nauczyła się sikac do kuwety, to spróbuj jeszcze raz ze żwirkiem, zamiast trocin

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:35:46 am »
Cytat: "AdaR_87"
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odlać jej betonowe buciki - nie da rady kopać, i gdzie postawisz, tam będzie bobkować  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 23, 2009, 12:01:41 pm »
Ha ha bardzo zabawne. Tylko że klatka stoi na dywanie bo dywan jest na cały pokój, więc nie da rady zwinąć. Mogę spróbować ze żwirkiem jeszcze raz ale wiem że nic z tego nie będzie. Ten pomysł z bucikami niezły  :diabelek  Ale na serio. Jak znam życie przyjdzie mi wrócić do ręczników papierowych wymienianych kilka razy dziennie i znów wdychać koci smrodek z kuwety :oh:

Aneczka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 23, 2009, 12:12:02 pm »
bosniak, to jest myśl godna filozofa :diabelek

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 23, 2009, 15:25:45 pm »
AdaR_87,  nie panikuj tak he he , trochę masz roboty faktycznie, ale nie mniej niż ja  :icon_rolleyes  . U mnie jest tak , że już chyba ze sto razy Susek wykopała cały żwirek z kuwety - ale to był taki okres przejściowy, a raczej kilka takich okresów, Próbowałam dać mało żwirku, dużo - albo kuweta latała po zagródce, albo żwir. Kuweta jest 'na stale'  :icon_mrgreen  w rogu, a okres kopania się skończył (ciekawe do kiedy) Nie raz się zdarzyło , że Susek nalała koło kuwety, więc dawałam żwirek i kawałek chusteczki osiuśkowanej , żeby czuła, że tam jest jej toaleta. Skutkowało, a teraz nie potrzebuje już chusteczek.   Z Bobkiem było tak , że miał żwirek i na górze musiał mieć czystą chusteczkę , na którą robił . Jak nie było chusteczki, musiał zrobić na dywanik. Trzeba było ją co chwilę wymieniać, ale zapachu nie było, bo pod spodem był żwirek.  Może w czymś pomoże.  :lol
SylwiaG

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 23, 2009, 16:02:36 pm »
sylwiaG, ja sobie żartuję, chyba nie bierzesz mnie na poważnie? :P  Kocham moją Truchę i choćby nie wiem co wyprawiała nic złego bym jej nie zrobiła. Za bardzo ją kocham. Chciałam wiedzieć tylko czy ktoś ma jakieś pomysły jeszcze ale nic złego się nie dzieje. Jak mawia mój narzeczony: "Twój królik, twój problem, twój smrodek"  :rotfl2  Ja się absolutnie nie złoszczę, wiedziałam na co się decyduję, dostając ją w prezencie.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 23, 2009, 16:38:57 pm »
AdaR_87,  ale ja nie o tym , wiem , że się nie złościsz, po prostu  chcialam podzielić się doświadczeniem.
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:25:31 am »
Tak, nasz Bulion jest aniłek nie królik, a Frotek z piekła rodem, to Marek mówi, że Frotek to mój królik, oczywiście Bulion - jego. Ale jak trzeba sprzątać i karmić, to oba moje

Monial

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 04, 2009, 21:38:04 pm »
Gdzies mi sie kiedys mignal link do kuwety dla krolisia na animalii ale za nic nie moge tego znalezc... i na animalii tak samo ... wie cos ktos moze?

Aneczka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2009, 11:25:09 am »
http://www.allegro.pl/item620093879_kuweta_krolik_swinka_morska_do_klatki_toaleta.html
wprawdzie to jest link z allegro nie animallli, ale ja już kilkakrotnie zamawiałam u tej pani i moge polecić

Ewelcia

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 05, 2009, 13:31:53 pm »
Mam taką samą ; )
Można kupić jeszcze w zoologicznym !

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 10, 2009, 16:31:36 pm »
Dla mojego malutkiego nicponia kupiłam 100cm klatkę i kuwetę dla fretki.
Na początku maleństwo zrobiło sobie z niej toaletkę...mył się w niej...

Wokoło klatki mam rozłożony taki mały kocyk jasny, delikatny, a na nim jego zabawki i od rana do wieczora ma wystawiną kuwetę. W nocy ma ją w klatce.

Niezależnie od tego, czy była w klatce, czy jest na zewnątrz, to serduszko myło się w niej co chwilę :)
A kupkował troszkę w klatce i troszkę na kocyku, siusiu tak samo.

Maleństwo ma kilka takich swoich kocyków, bo zauważyłam, żę bezpiecznie się na nich czuje, pierwsze dni poza jego obręb nie wychodził, teraz kica wszędzie, ale nadal ma chwile, że stanie na granicy na 2 łapkach i obserwuje :)

No więc pozbierałam bobeczki i włożyłam do kuwety, chusteczki przykładałam tam gdzie jego siusie i wkładałam do kuwety, kocyk zmieniałam szybciutko :)

Myślałam, że to coś dało, ale wydało się, że nie.
Co zauważyłam-nie kupka i nie siusia nigdzie indziej jak w klatce i na kocyku.
A do kuwety wchodzi tylko na chwilkę, posiedzieć...

Co jeszcze moge wymyślić? :)
Zmienić kuwetę na coś innego? Ta kosztowała 20 zł-niewielki koszt, ale jak kupię kuwetę dla kotka, to nie chcę potem jej wyrzucić :)
Wiem, że mały będzie się w niej czuł jak VIP ale pytanie, czy ją zaakceptuje? ;)

Czy również kolor ma tu jakieś znaczenie? Kupiłam biała kuwetkę, a klatka jest niebieska :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Nuna

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 10, 2009, 16:57:42 pm »
To nie jest problem kuwety, poprostu na kocyk sie o wiele fajniej siusia niz do kuwety. Moje krole juz sa dorosle, robia do kuwety, ale jak poloze dywan czy koc to za chwile jest obobkowany  :oh: a nawet czasami obsiurdany.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 10, 2009, 18:47:17 pm »
W takim bądź razie kocyk zniknie na jakiś czas, zobaczymy czy zrozumie gdzie wc :)

Tylko szkoda mi tego kocyka zabierać, bo wiem że mój kochany nicpoń lubi kocyki :(
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3