Autor Wątek: Idealna kuweta?  (Przeczytany 59576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« dnia: Kwiecień 17, 2009, 11:50:08 am »
Proszę doświadczonych o poradę. Truśkę mam od 4miesięcy i teraz gdy zaczęła mi dojrzewać pojawił się problem ze smrodkiem i tym ,że sika na potęgę. Do tej pory nie miała kuwety bo pięknie robiła w róg klatki i niewiele tego było. Teraz cała klatka mi pływa i nie nadążam sprzątać. Nie znalazłam wystarczających info na forum. Jakie wymiary powinna mieć kuweta do wstawienia do klatki żeby królik się zmieścił i nie sikał mi poza kuwetą?jaki rodzaj kuwety jest najlepszy, żeby cały pokój nie był zaśmiecony?proszę o rady bo nie chcę kupować kilku kuwet jeśli się okaże że źle wybrałam. :(

Nuna

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:44:52 pm »
W zasadzie to ja nie znalazlam idealnej kuwety, te krolicze wszystkie sa za niskie i za male. Moje maja jedna kocia kryta i jedna kocia odkryta tylko, ze moje uszaki nie mieszkaja w klatce. W klatce kocia kuweta zajmuje zbyt duzo miejsca :(
Moze poszukaj jakiegos plastikowe pudelka np. takiego na zabawki zeby bylo wyzsze od kroliczej kuwety, a mniejsze od kociej.
Czeste sprzatanie powinno rozwiazac problem smrodku :)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:53:44 pm »
Widzialąm kuwetę, narożną, jest duża.  Ale nie oplaca się dawać 30 zł, w sklepie kupisz miske, np prostokątną, dopasuj ją do wielkości królika(większa od niego oczywiście musi być) Mój też siusial za kuwetę, bo mocno wypina dupkę i podnosi, kupilam większą i wyższą. I jest ok.
SylwiaG

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2009, 13:56:42 pm »
A jakby tak kupić taki prostokątny pojemnik plastikowy jak do przechowywania żywności?dobre to będzie?czy za lekkie i królik skacząc mi wszystko wysypie?Kuwety zajmują dużo miejsca ale ona i tak mi leje po wszystkich kątach klatki a potem nie ma gdzie leżeć.więc wszystko będzie lepsze niż to co jest teraz...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:08:03 pm »
Ja próbowałam z pojemnikami w przypadku Józi. Albo były za niskie, abo za wysokie i nie chciała wskakiwac tylko sikała obok. Kupiłam narożną kuwetę (11zł). Przedni bok ma niższy i bardziej ją to zachęciło do wskakiwania. Wymiary kuwety to mniej więcej 27x27x36cm. Więc z ledwością ale mieści w niej swoją króliczą dupkę  :diabelek Tośka wygląda w takiej kuwetce kuriozalnie, ale też chętnie korzysta.
Powodzenia.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:08:05 pm »
Jak Jasper mieszkał jeszcze w klatce to ja kupiłam u mnie w zoologicznym kuwete narożną (taką: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/preparat_pielegnacja_gryzoni/kuwety_dla_gryzoni/30595 ) za 7zł - jest bardzo dobra, ale to zależy od wielkości królika, nie nadawała by sie np. dla Frotka od Aneczki ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:13:16 pm »
Dzięki Ciapusia za foto :) Właśnie takie kuwetki mają moje wredoty  :diabelek

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:15:03 pm »
Ja też mam taką jak pokazała Ciapusia... ale w związku z tym ze Ukryj biega po pokoju mam drugą zewnętrzną- taką zwykłą kocią :D i korzysta z obu :D zaczynałam tez od pudełka na żywność ale zmieniłam na narożna...

Gina

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2009, 15:04:51 pm »
Ja miałam narożną i wszystko było pięknie ładnie, dopóki w wieku około 1,5 roku moja panna nie stwierdziła iż taka kuweta już jej nie odpowiada.
Kupiłam w tesco zwykły plastikowy, prostokątny koszyk z grubymi brzegami, który idealnie mi spasował do klatki (kocie kuwety zajmowały zbyt wiele miejsca). Kosztował tylko 3 zł. Sprawdza się świetnie.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2009, 16:13:45 pm »
Każdy więc musi dopasować swój 'sprzęt' Nie wyniesie Cie to drogo,możesz poeksperymentować. COś Króliczkowi w końcu 'spasi' :)
SylwiaG

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2009, 18:37:45 pm »
A ja zmieniłam kuwetę narożną na kocią (dostałam taką ładną turkusową  :P )
Zdarza im się czasami nalać poza, pomimo że jest większa od narożnej  :diabelek
wygląda to tak, że wchodzą do kuwety, a dupcia wystaje poza nią  :rotfl2

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:14:12 pm »
Mam już "kuwetę". :/  Po kilkugodzinnym łażeniu po zoologu, supermarkecie i targu zdecydowalam się na blachę do piekarnika. Wszystko byłoby pięknie,Trucha szybko sczaiła o co chodzi i od razu nabobkowała ale jak chciała sie wysiurać to cofnęła się do tyłu i teraz mam i kuwetę i klatkę do mycia :oh:  Macie dalsze rady co zrobić żeby ona się tak daleko nie cofała? na razie postawiłam blachę w drugą stronę.zobaczymy teraz.PODDAJĘ się.

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:26:57 pm »
A nie za niska ta blacha??
U mnie jak siano sie nasypie do kuwety to wtedy najcześciej im się takie coś zdarza
dlatego klatka conajmniej raz na tydzien jest cała myta :P

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:38:19 pm »
Trucha najlepiej sika w podarte ręczniki papierowe. Żwirek jest be, jak go nasypie to leje w inny róg.trociny niezdrowe.doszłam do papierowych ręczniczków to najpierw je kładłam na połowie klatki ale ona sama je darła w kawałki i potem zsikiwała. blacha ma 7cm więc nie sądzę że za niska.obserwuję dalej...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:43:35 pm »
Jeśli tak robi to kup taką wysokość, żeby jak wypnie dupke - nie wystawała jej , po krótku brzegi musza być wyzsze, niż wypięty tyłeczek kroliczka  :DD
SylwiaG

nuka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:46:01 pm »
a moje królinki mają zamiast tradycyjnej kuwety podstawki pod duże skrzynki balkonowe. Sprawdzają się całkiem nieźle,szczególnie, że mają tak niskie brzegi że dla uszoli są praktycznie niezauważalne.

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:48:12 pm »
To blacha nie da rady :(  bo wszystkie brzegi będą wtedy wysokie i nie będzie chciała wskakiwać...musiałyby wobec tego mieć jakieś 20cm...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:54:34 pm »
Nasza ma 13 cm wysokości :) i jest Akurat.
SylwiaG

AdaR_87

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 17, 2009, 21:30:43 pm »
:jupi  Udało się !!  Nie wiem czy już powinnam się cieszyć ale jak teraz sikała to się pięknie udało i trafiła do blachy :>  Zobaczymy po nocy ile uda się do a ile poza...może okaże się że wystarczyło przestawić blachę w poprzek. Dziękuję wszystkim za cudowne rady! :bukiet

Aneczka

  • Gość
Idealna kuweta?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:48:10 am »
Cytat: "Ciapusia"
nie nadawała by sie np. dla Frotka od Aneczki  

Frotek ma identyczną :diabelek Ale prawda jest taka, że się nie nadaje, znaczy jakby się chciał w niej rozgościć, to raczej nie da rady, czasem to pupke wsadza do konta, a przednie łapki trzyma przed kuwetą :oh: Ale póki mu to nie przeszkadza i ładnie się tam załatwia (a mój Frotek jest z tych co nawet bobków w klatce nie gubią) to niczego nei zmieniam