Autor Wątek: dlaczego takie maluszki w zoologikach :(  (Przeczytany 19752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 03, 2009, 19:22:13 pm »
Cytat: "Godleś95"
Czy jest jakieś straszne prawdopodobieństwo że jak kupie malutkiego królika to będziechorował. Ostatnio widziałem takiego fajnego malucha, ale mam obawy czy nie jest ciut za mały.


Tak. I jeszcze raz tak. Oraz  tak...

Iskierka miała więcej pcheł, niż bezdomny pies i miała grzybicę. Była osowiała, ledwo kicała.

Krzywouszek ma zapalenie spojówek i prawdopodobnie coś jeszcze, ponieważ sika na brązowo i często, ale kropelkami, bierzemy mocz do badania. Poza tym jest wielkości dłoni, jeszcze nigdy nie widziałam tak małego króliczka.

Nie idzie przejść obojętnie...ale choroby sa praktycznie nieodłączne...
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


E-Wela

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 27, 2010, 22:27:04 pm »
nie wiem, czy w ogóle pisać tutaj o tym, bo to juz jest naprawdę bardzo drastyczne i nieludzkie, ale spotkałam się z marketingową opinią i swoistym "wytłumaczeniem" tego zjawiska (małe króliki w zoologicznym), a brzmiało to mniej więcej tak:

Jak klient który nie zna sie na królikach i go kupi,a  ten zdechnie, to klient prawdopodobnie kupi drugiego, i niewykluczone ze w tym samym sklepie. I tak sprzedano dwa króliki zanim sklep na nie coś wydał

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 27, 2010, 22:47:40 pm »
E-Wela, to prawda co piszesz. Szkoda, ze klient w naszym kraju nie jest doinformowany o tym, ze ma prawo zadac od sklepu zwrotu pieniedzy za sprzedanie kroliczka, ktory nie przezyl bo byl chory lub zbyt mlody... Ja wiem, ze latwo sie pisze, ale jakby tak zaczeto chodzic z 'reklamacjami' to co sprzedawcy zmieniliby swoje nastawinie. Wiekszosc z nas woli machnac na to reka, bo szkoda sie denerwowac.

Ps. Swietny cytat w podpisie. W jakim jezyku ktos pisal? ;)

Shell

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 01, 2010, 15:34:46 pm »
Dziś wróciłam z Holandii, byłam w dwóch sklepach zoologicznych w Zevenaar i oby dwa sklepy miały do zaoferowania króliki w tym wszystkie były duże, tzn. miały już powyżej 2 miesięcy a nawet 3. Przy klatkach ze zwierzętami były broszury o gatunku i można było poczytać, na niestety nie znam holenderskiego ale z tego co się domyśliłam to dotyczyły one podstawowej opieki.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 01, 2010, 16:54:19 pm »
Shell, niestety to chyba tylko nasz kraj jest zacofany w takich kwestiach. Zazwyczaj o zoologicznych z za granicy słyszy się dobre opinie, że zwierzaki zdrow, dobrze karmione i w odpowiednim wieku, a obsługa kompetentna i miła.
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Ashoa

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 15, 2010, 18:22:07 pm »
Nic tylko kupować w sprawdzonych sklepach, a najlepiej w ogóle adoptować :(
Ostatnio od koleżanki usłyszałam, że w jednym ze "sprawdzonych" sklepów, widziała maluszka z "odłamaną" łapką. Króliczkowi przecięło kość, i oczywiście sama z siebie sie nie zrosła, ciągnął biedaczek za sobą tę łapkę... a dlaczego? bo "klatka spadła przy transporcie". Na drugi dzień go nie było, albo ktoś się nad kickiem zlitował albo uśpili... Nóż się w kieszeni otwiera :/

E-Wela

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 08, 2010, 21:54:11 pm »
Cytat: "Tocha"
Ps. Swietny cytat w podpisie. W jakim jezyku ktos pisal?


To jest po polskiemu napisane moja droga. Na zapytaj.com ktoś założył temat z zapytaniem co jedzą króliki no i to sa odpowiedzi. lekko offtop na rozluźnienie tego smutnego tematu[/size]