Autor Wątek: dlaczego takie maluszki w zoologikach :(  (Przeczytany 19895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alison1628

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:47:24 am »
Zabardzo nie umiem.W tamto forum wprowadzil mi syn-przyjeczal na swieta,a ja w tym jestem kiepska.I podobno zdjecia maja za duzy rozmiar a ja nie mam programu do zmniniejszania zdjec czy cos takiego.

Preah

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:58:24 am »
Cytat: "alison1628"
Zabardzo nie umiem.W tamto forum wprowadzil mi syn-przyjeczal na swieta,a ja w tym jestem kiepska.I podobno zdjecia maja za duzy rozmiar a ja nie mam programu do zmniniejszania zdjec czy cos takiego.


Nic nie szkodzi :)
Jeśli założysz wątek w dziale "Zdjęcia", podam Ci linki, które wystarczy wkleić.

Balbinka śliczna :)

alison1628

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2009, 09:29:09 am »
Oky postaram sie,moze sie uda?

Gina

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:08:15 pm »
U mnie wszyscy goście się dziwią, że prawie 1/3 pokoju można przeznaczyć na zagrodę :diabelek Każdy kto wchodzi robi wielkie oczy i strasznie się dziwi. A potem bardzo się cieszy jak Rudzikowa przychodzi się przywitać, daje się pogłaskać, czy zażąda jedzenia i przyjmie od każdego :)

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:12:53 pm »
Zobaczcie jakie maluchy ostatnio w zoologicznym spotkałam  :(
biedactwa to straszne że tak wcześnie zostają odłączone od mamy




Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:19:16 pm »
niestety :(

alison1628

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:29:56 pm »
Mysle ze sa w takim samym tyg.co ja kupowalam Balbinke-5 tyg.

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:38:36 pm »
Mieściły się w dłoni...

alison1628

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:45:50 pm »
Prawie moze ciut wieksza.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:50:39 pm »
o jej :( biedactwa
SylwiaG

uleska

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 18, 2009, 21:34:42 pm »
wcale nie offujecie :) bardzo ciekawie się czyta wasze opowieści :) :) :)
oczywście do tematu tych biednych króliczków :(

u mojej koleżanki tez królik biega sobie po domu, często jak wchodze to przemyka z kuchni do pokoju dużego, ja juz sie przyzwyczaiłam ale jak znajomi wchodzą to też pierwsze co mówią to: 'i on tak siedzi pod tym fotelem?"  ludzie są smieszni :)

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2009, 21:49:33 pm »
Widziałam całkiem niedawno w sklepie króliki, które były tak małe, że inne im po główkach skakały :buu Miałam ochotę wydrukować Apel Rumburaka na tej klatce przykleić...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Dorota1000PNS

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 23, 2009, 17:36:04 pm »
Hmm,  kiedy się z mężem zdecydowaliśmy na króliczka, poszliśmy właśnie do takiego "lepszego" sklepu zoologicznego i kupiliśmy Truśkę...wtedy moja wiedza na temat królików była ogólna, no dobra...minimalna...przyjechaliśmy do domu ze wszystkimi akcesoriami, a dopiero następnego dnia usiadłam i zaczęłam dużo czytać o uszolach. Dowiedziałam się po kilku dniach, że są sprzedawane zbyt młode króliczki i często po dokonaniu zakupu, umierają...jak ja kupowałam Truśkę...mieściła mi się praktycznie w dłoni...teraz waży prawie 2 kg  :wow

alison1628

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 23, 2009, 18:09:24 pm »
To samo bylo z moja Balbinka-miala 4-5 tyg.Dzis m juz10 tyg.i czuje sie wysmienicie.Wczoraj bylysmy na szczepieniach-jest zdrowa ze ho,ho.Mysle ze miala ogromne szczescie ze udalo jej sie przezyc-niewiadomo od kiedy byla w tym sklepie w ktorym ja kupilam.

Paulix

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:13:52 am »
Osobiście uważam, że sklepy zoologiczne to w większości prawdziwy raj dla królików.
W niedzielę byłam na giełdzie zwierząt, w Łodzi (na Teresy). Tam króliczki dopiero mają piekło. Część siedzi bez wody i jedzenia w starych, zardzewiałych klatkach. Zazwyczaj w jednej klatce jest ok. 10 - 15, a zdaża się, że 20. Standardowo wiek królika to 4 - 6 tyg. Sprzedają tam również dorosłe, kilkumiesieczne świnki morskie na karmę :(
Można się popłakać od patrzenia na oseski myszek, leżące często w zimnie na ręczniku papierowym... Często bywa, że szczeniaki i kocięta są upchane w króliczych klatkach.
Jedynym moim celem chodzenia na te giełdy są akcesoria, bo ceny są identyczne jak na allegro, a nie trzeba doliczać kosztów przesyłki.
Ostatnio będąc w łódzkim Kakadu byłam pozytywnie zaskoczona, bo owszem, króliki wielkie nie były, ale miały czysto, karmę, wodę. W jednym akwarium (tam są takie szklane witryny) są max. 2 króliki. Szynszylki i koszatniczki miały nawet plac zabaw, drewniane podesty zawieszone na łańcuszakach.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 24, 2009, 17:17:09 pm »
Cytat: "Paulix"
Osobiście uważam, że sklepy zoologiczne to w większości prawdziwy raj dla królików.

Stwierdzenie wysoko wyolbrzymione. To, że na giełdzie maja gorzej niz w zoologikach juz nie znaczy, że w zoologikach maja raj :oh:

Tak samo ja moge powiedzieć, ze te na giełdzie maja raj, a te w laboratoriach - one dopiero maja pieklo....

Ale takie stwierdzeie jest nielogiczne. To po prostu 'mniejsze zlo', a nie od razu raj.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

rockeen

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 29, 2009, 16:41:38 pm »
Ehh dlaczego... :(
Pewnie dlatego żeby przechodzące dziecko z mamą zobaczyło i powiedziało - Jaki śliczny słodki króliczek chcę takiego!
Nie myśląc o tym że to jest obowiązek na pare dobrych lat...
Mi naprawdę szkoda słów jak widzę w małym terrarium ze starą wodą i gramem mieszanki, malutkie przestraszone króliczki skulone na rogu klatki...  :buu
Szkoda gadać  :bejzbol

alison1628

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 30, 2009, 03:33:26 am »
Dobrze ze w niektorych sklepach maja chociaz mieszanke moja miala tylko siano na ktorym lezala w akwarium.Ale na pewno karmiona byla marchwia i pietruszka.Malenstwo 4-5 tyg.juz dostawalo warzywa-moge sobie tylko wyobrazic jak wygladala jej kupka. :bejzbol Pare dni temu podalam jej pare galazek mleczu-reakcja natychmiastowa-kupka miekka o zapachu nie wspomne. ;(

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 03, 2009, 11:24:51 am »
Alison - to akurat dobrze, że miała sianko, a nie te paskudne mieszanki...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

alison1628

  • Gość
dlaczego takie maluszki w zoologikach :(
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 03, 2009, 12:27:23 pm »
Tak to wiem-tylko chcialam uswiadomic innym ze w 4-5 tyg.podawaja juz marchew i pietruszke.To akurat widzialam,a co jeszcze dostawaja...? ;(