Autor Wątek: Szczepienia.  (Przeczytany 113662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Szczepienia.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 08, 2009, 23:49:50 pm »
3w1
Czyli o ile się nie mylę, chodzi o:
Myksomatoze
Pomór
Pasterelloze.

Bo zapytałam się jaka to będzie szczepionka, to powiedziała, że potrzebna królikom na kilka chorób.

Byłam razem z chłopakiem, więc obydwoje to samo usłyszeliśmy, bo sama zwątpiłam po waszych wypowiedziach...

Ogólnie już przy wejściu tam źle się poczułam, bo było pusto...a to dużo mówi, no ale weterynarza mam z forum :(

Jak mogę znależć Słodkie Uszy?  :przytul
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Szczepienia.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2009, 23:50:54 pm »
Napisz do niej prywatną wiadomość przez forum.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

slodkie_uszy

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 09, 2009, 00:20:51 am »
slodkie_uszy sa i czuwaja dzieki czujnemu bosniakowi  :bukiet  rzadko sie pojawiam, bo u mnie forum dziala straszliwie.a wiec z tego co ja wiem- klinika Akademii Rolniczej, kiedys dostalam szczepionka gdzie wlepiono mi naklejke tak jakby szczepionka byla przeterminowana ale sie spytalam i niby bylo wszystko ok. nie wiem czy to wina naklejki czy po prostu inaczej byly przechowywane.nie bylo komplikacji to wierze, ze jednak to byla kwestia naklejki. my najczesciej jezdzimy do czerwinskiego, moje Pasztety dostaly w tym roku Myxoren po raz pierwszy (przedtem Myxovac) i dostalo go dokladnie 10 kroli i wszystko tfutfu bylo i jest ok. Pan Muu nie mogl wtedy miec szczepienia, bo mial leczone oczko, wiec miesiac pozniej jak juz poszlismy to byl tylko Castomix, wiec zdecydowalismy sie na te szczepionke, zeby uszolka zabezpieczyc a nie czekac na Myxoren. ja tez slyszalam cos o tej szczepionce  na 3, mielismy kroliska co mial przyjsc  do adopcji i wlasciciel pisal, ze na 3 choroby byl na pewno szczepiony ale potem sie kontakt urwal i nie wiem co to byla za nazwa.
realia, jesli masz pytania, pisz na PV :)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Szczepienia.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 09, 2009, 00:38:02 am »
Dziękuję :)
Narazie napisałam do Słodkie Uszy z prośbą o namiar na dobrego weterynarza :)
A o takich, jak wiemy jest bardzo trudno  :bejzbol

Niestety :(
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


karola

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2009, 19:10:19 pm »
Ja szczepie swojego królisia dwiema osobnymi szczepionkami w ciągu jednego dnia.

AdaR_87

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2009, 22:34:56 pm »
karola ale tak nie wolno!trzeba zrobic minimum 2 tyg. przerwy pomiedzy nimi. mozesz oslabic krolika i sprawic ze zachoruje. zreszta nie ma chyba weta co by od razu szczepil obiema.

slodkie_uszy

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2009, 10:59:38 am »
a nasz Czerwinski szczepi dwiema szczepionkami, fakt, ze pierwsze szczepienia danego krolisia sa osobno z odstepem 2-3 tygodniowym, ale jak to jest kolejny raz podawana szczepionka to zdarza sie, jak zbiegna sie terminy podac dwie na raz, bo wtedy wiadomo, ze krolis ani nie jest alergikiem na nie i juz organizm jest przyzwyczajony do dawki jednego i drugiego specyfiku.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Szczepienia.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2009, 10:59:58 am »
Mam już namiary :)

Dziękuję Słodkie Uszy  :przytul
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Szczepienia.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2009, 20:26:25 pm »
Ja dzisiaj zaszczepiłam Kremika i Pyśka na myxo :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Szczepienia.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 27, 2009, 17:37:35 pm »
Witam

Właśnie dzisiaj zaszczepiłam Zorrusia CASTOMIXEM, czyli tym 2 w 1.
Poczatkowo powiedzialam wetowi, ze chce by wpierw zaszczepila go na pomor, ale powiedziala, ze ma tylko Castomix, czyli na pomor i myxo.
Zaluje, ze wczesniej nie wyczytalam o tej szczepionce nim mialam wyrazic zgode. Nie wiedzialam, ze ta szczepionka ma az taka zla opinie.
Wczesniej l4 lata temu dostal CUNIVAC i MYXOVAC.

Boje sie, ze po Castomixie cos mu sie stanie  :(

Aneczka

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 27, 2009, 18:04:12 pm »
Kitty27, obserwuj królika, jeżeli był zdrowy to nic mu nie będzie, nie ma się co martwic na wyrost

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Szczepienia.
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 27, 2009, 18:12:02 pm »
Miejmy nadzieję, że nic mu nie bedzie :(
Jejku, czemu ja wczesniej sie nie zorientowałam?

Aneczka

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2009, 18:36:13 pm »
Kitty27, wiem, że teraz przezywasz straszny sters, ale nie Ty pierwsza zaszczepiłaś królika castomixem, póki co, tu na forum jeszcze nie czytaliśmy o żadnym króliczku, który z tytułu szczepienia zakończył zycie, nie martw się, będzie dobrze

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Szczepienia.
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 27, 2009, 19:43:12 pm »
Aneczka, dziekuje za pocieszenie.
Obserwuje Zorrusia, jak na razie widze, że zachowuje sie tak jak zwykle (tzn.kica sobie po mieszkaniu, je swoje ulubione zarcie, bawil sie reklamowka - jego ulubiona zabawka itd), nie widze niepokojacych objawow u niego. Oby tak dalej!

Pzdr

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Szczepienia.
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 27, 2009, 21:58:03 pm »
Kitty, moje króliki były szczepione Castomixem jesienią i absolutnie żadnej różnicy nie zauważyłam w zachowaniu. Żadnych skutków ubocznych. Twój królik był wcześniej szczepiony osobno, ma więc już jakieś przeciwciała i nic mu nie będzie.
Nie ma co tak truchleć nad tą podwójną szczepionką  :&gt;
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Szczepienia.
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 28, 2009, 09:31:21 am »
Dzien doberek :)

Minęło juz ponad 12 godzin od zaszczepienia Zorrusia Castomixem i chyba mogę być spokojna.  Zorruś ma się dobrze, nic się nie zmieniło w jego zachowaniu. Rano jak zwykle łaził koło mej stopy, był to znak, ze domaga już porządnego śniadanka :)

kamień z serca mi spadł

Aha, nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro Castomix nie ma zbyt pozytywna opinię to czemu weterynarze dalej go stosują? żeby uśmiercać nasze maluchy?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Szczepienia.
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 28, 2009, 11:27:57 am »
Cytat: "Kitty27"
Skoro Castomix nie ma zbyt pozytywna opinię to czemu weterynarze dalej go stosują? żeby uśmiercać nasze maluchy?

Jeżeli mi podasz jakieś źródło mówiące o liczbie "uśmierconych" Castomixem królików :oh: , to zapytam weta, bo w przyszłym tygodniu jadę na szczepienia.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Szczepienia.
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 28, 2009, 14:24:53 pm »
wczoraj Lupo był szczepiony. Też dostał tą szczepionkę 2 w 1 i to bez mojej zgody 6 tygodni temu zaszczepiłam go raz na pomór a teraz mial być zaszczepiony na myksomatoze - czy jakos podobnie i nagle go zaszczepił tą 2 w 1 i mi powiedział to po fakcie :bejzbol . Czyli królika zaszczepiłam dwa razy na to samo? A specjalnie odczekałam 2 tygodnie bo miał 7 kleszczy na nosku i powiekach i niestety dwa z nich się urwały i głowy zostały. Ale nie ma odczynów ani zaczerwienienia to stwierdziłam, że szkoda kroić tych powiek bo będzie gorzej - i czy to może wyjdzie samo?
Na pewno mu nic nie będzie? Robi dziwne bobki - jakby bardziej mokre i śmierdzące ale to nie są ceko. Broi i je tak samo. Po prostu sama nie wiem może trzeba było go nie szczepić ale oczka ma normalne i powieczki. Sama juz nie wiem idę z dobrej woli aby puchatek mógł kicać sobie po trawie a teraz jak poczytałam to się martwię. Już byl szczepiony w zeszłym roku ale w tym się boje bo w takim razie po 6 tygodniach dostał następną dawke tego samego.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

AdaR_87

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 28, 2009, 15:23:03 pm »
Niestety herbata, twój króliczek dostał dawkę tego samego. Tzn. nie całkiem bo szczepionki były robione z różnych serii, szczepy hodowane na różnych nerkach więc odrobinę się pewnie różniły, ale sens był ten sam. Szczerze to nie wiem u jakiego kretyna byłaś że zrobił coś takiego  :oh:  W lbn jest tak, że najpierw wet ogląda królika i jego książeczkę i w takiej sytuacji sprowadziliby dla ciebie odpowiednią szczepionkę a nie narażali zwierzę. A z tym ze castomix powoduje powikłania i zgony to święta prawda- mojej koleżance zdechł królik dobę później. Przy sekcji nie wyszedł żaden zawał ani nic i wet jej poradził że też może podpisać się pod petycją wycofania szczepionek i wziąć udział w sprawie sądowej, którą zakładają polscy hodowcy.
Także jeśli króliczek jest silny to przeżyje i ja mu życzę zdrówka ale sama nigdy bym tym szajsem nie zaszczepiła!

Martynkaa89

  • Gość
Szczepienia.
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 28, 2009, 18:33:46 pm »
Ja szczepiłam Bandziorke na myksomatozę i pomór, pomiędzy nimi była 2 tygodniowa przerwa. Za jedną szczepionke zapłaciłam 10 zł a za dwie 20 zł :) jeszcze z drugą dziewczynką muszę jechac na pik.