Autor Wątek: Szczepienia.  (Przeczytany 113602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:05:52 pm »
Szczepię wszyskie :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:10:13 pm »
ale chodzi mi konkretnie o to co z tą szczepionką na pomór. czy się sluchac veta czy co?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:20:54 pm »
moko w Anglii jest tyle dzikich krolikow, ze pomor mozna przywlec na butach. Weci zalecaja obydwa szczepienia i klada nacisk na to, zeby pilnowac wizyt. Ja bym zaszczepila na Twoim miejscu. To mykso bym sie mniej obawiala, bo przenosza ja przenosza komary. A ja tutaj zbyt wielu komarow nie widuje.

moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:27:15 pm »
no właśnie dlatego się trochę zdziwiłam... zadzwonię do nich w poniedziałek i się zapytam o tą szczepionkę na pomór.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:29:08 pm »
Również bym zaszczepiła.

Raz byłam u jakiegoś weta, który powiedział, że na Pasterellozę nie można szczepić domowych, bo szczepi się tylko hodowlane...
Mam zrobione wszytskie potrezbne szczepienia i jestem spokojna :)

Widzisz - przezorny ubezpieczony. Za dużo króliczków jest za TM :(
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:41:48 pm »
dokładnie! lepiej zapobiegać, niż leczyć

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 12, 2010, 19:57:17 pm »
moko, szczepienia na pomór i myxo wykonują tylko pytać trzeba i wymagać- dosłownie :D bo często im sie poprostu sprowadzać nie chce...

Niech wet sprawdzi jeszcze uzębienie dokładnie i pomaca brzusio. Dostałas książeczkę? Jeżeli nie- też sie domagaj. Powinni wkleic nalepkę z rodzajem szczepienia, datę i podpis. Rachunki zatrzymuj. Pogadaj z wetem też o kastracji, zywieniu i chorobach- sprawdzisz go i przy okazji sie upewnisz, czy mówie dobrze :)

moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 12, 2010, 20:50:19 pm »
dostałam książeczkę i gadkę odbyłam i kastracji, zywieniu i chorobach, tak jak przykazałas :D chyba mi intuicja odpowiedziała. powiedział, że możemy Nionia kastrowac w przyszłym miesiącu jeżeli chcemy,
a pytam sie jeszcze veta po jakim czasie działa szczepionka, a on do mnie 'dobre pytanie' i sprawdza w ulotkach xD ale lepsze to, bo jak poszłam do GP to szukała info w google i na wikipedi...
no ale jak mówiłam zadzwonię w poniedziałek [jak mi się uda w pracy] i się dowiem o szczepionkę na pomór i najwyżej się umówię. trzeba jakiś czas odczekac między jedną a 2 szczepionką? jak tak, to ile, jeżeli ktoś wie?

ps. mysza, a tak z ciekawości, mozesz mi zdradzic ile Ciebie kosztują usługi krolicze u veta?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 20:53:12 pm wysłana przez moko »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 12, 2010, 20:54:35 pm »
Zawsze byla mowa o tym, ze powinno sie odczekac dwa tygodnie pomiedzy szczepieniami. Ja zaszczepilam po tygodniu, a wet mowil, ze moge nawet tego samego dnia. Jednak wolalam odczekac, bo nie bylam pewna jak Jozia bedzie sie czula. Nic sie nie dzialo ani po jednym ani po drugim szczepieniu.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:09:09 pm »
U mnie szczepionka na myxo lub pomór 21 funtów. Kastracja 25 funtów :) Sterylka droższa- 40 funtów :)


Ostatnie szczepienie miałam za 15 bo szczepiłam sama  :icon_cool

moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:13:01 pm »
u mnie kastracja 60f
w cambs wszystko jest drogie ;/

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:14:38 pm »
Też mi przeszło przez myśl, że w Cambridge drogo może być :/

moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:18:11 pm »
no pomijam, ze wizyta kontrolna prawie 3 dychy, tyle dobrego, ze jak byłam to skasował mnie tylko za szczepionkę na myxo za 24 funty, a ta reszta to tak wiesz... bo juz sie bałam, że za szczepionkę + wizytę zapłacę bóg wie ile.
ciekawa jestem, jakie pieniądze biorą veci z centrum... chyba ze 2 razy tyle...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 21:20:16 pm wysłana przez moko »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:19:45 pm »
O matko! az 3 dychy? U mnie wizyta za darmo jest, koszt tylko leków czy szczepień... Chyba że są konsultacje, to wtedy się płaci.
Za samo oglądnięcie nic sie nie płaci. Zazwyczaj puszczamy to bez pieniędzy.

moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:21:34 pm »
no jak ja poszłam się umówic własnie na wizytę kontrolną i zapytałam o cenę to mi powiedziala, ze 28 z hakiem, prawie 29 f. no ale obyło się bez tych kosztów. może tak jak mówisz, ta baba z recepcji myślała, że ja chcę jakieś konsultacje czy coś.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:25:01 pm »
Najczęsciej chorobowe kosztują, albo jakieś złamania, nagłe wypadki czy cuś takiego. Za samo oglądnięcie 15 minutowe nic nam nie płacą :) Nie ma sensu :)

Pani Recepcjonistka powinna sprawdzić czy ma cie w karcie na dzień dobry :P i wtedy mówic o kosztach.

U nas też jest taki "intelient" w pracy właśnie- ostatnio wysłała na mój adres powiadomienie o szcszepieniu na myxo, chciaż nie dość, że tam pracuje, to szczepione uszy miałam 2 miesiące temu :oh: ale to nic! Na pocztówce napisała "Truś Truś Marcin" jako nazwe odbiorcy  :icon_eek :mhihi

moko

  • Gość
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 12, 2010, 21:28:12 pm »
ja byłam 1 raz, się umówic i zostac ich new customer, a przy okazji chciałam się dowiedziec na jakie koszty się szykwoac więc się zapytałam. a pani mi odpowiedziała. no, ale wcale bym się nie zdziwiła, jakby mnie kiedys skasowali, bo to jest cambridge... a tutaj wszystko kosztuje.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 12, 2010, 23:09:08 pm »
Najczęsciej chorobowe kosztują, albo jakieś złamania, nagłe wypadki czy cuś takiego. Za samo oglądnięcie 15 minutowe nic nam nie płacą :) Nie ma sensu :)

Pani Recepcjonistka powinna sprawdzić czy ma cie w karcie na dzień dobry :P i wtedy mówic o kosztach.

U nas też jest taki "intelient" w pracy właśnie- ostatnio wysłała na mój adres powiadomienie o szcszepieniu na myxo, chciaż nie dość, że tam pracuje, to szczepione uszy miałam 2 miesiące temu :oh: ale to nic! Na pocztówce napisała "Truś Truś Marcin" jako nazwe odbiorcy  :icon_eek :mhihi
Mysza, ze jak? Trus Trus Marcin? Ale wykombinowala  :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 12, 2010, 23:46:52 pm »
Najczęsciej chorobowe kosztują, albo jakieś złamania, nagłe wypadki czy cuś takiego. Za samo oglądnięcie 15 minutowe nic nam nie płacą :) Nie ma sensu :)

Pani Recepcjonistka powinna sprawdzić czy ma cie w karcie na dzień dobry :P i wtedy mówic o kosztach.

U nas też jest taki "intelient" w pracy właśnie- ostatnio wysłała na mój adres powiadomienie o szcszepieniu na myxo, chciaż nie dość, że tam pracuje, to szczepione uszy miałam 2 miesiące temu :oh: ale to nic! Na pocztówce napisała "Truś Truś Marcin" jako nazwe odbiorcy  :icon_eek :mhihi
Mysza, ze jak? Trus Trus Marcin? Ale wykombinowala  :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Dokładnie :D
Surname: "Trus Trus Marcin"

Zeskanuje Wam i pokażę :)
:oh: :lol

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: szczepienie
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 12, 2010, 23:53:38 pm »
Iiii hi hi hi hi!!! Az nie moge uwierzyc. No ale nie ma sie co dziwic. To tylko Anglicy ;) Dla nich to jest abstrakcja. I nawet sie nie zawahaja, ze im moze cos nie pasuje. U nas takie jaja sa z nazwiskami, bo mamy imienne fartuchy. Tak samo sa poprzekrecane nazwiska. A spisuja przeciez z karteczek.
Sorry za OT :nie_powiem