Autor Wątek: Królik Problem  (Przeczytany 10930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukas0007

  • Gość
Królik Problem
« dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:10:45 pm »
Witam
niedawno nabyłem królika miniaturkowego rasy karzełek miniaturkowy... krolik posiada jakas karte od hodowcy itp
chcialbym sie dowiedziec czym karmic królila? obecnie dostaje karme Vitapol "karma dla królika" a jej skłąd to: ziarna zbóż i produkty zbożowe 48%, mieszanka paszowa uzupełniająca granulowana 30%, warzywa 16%, produkty piekarnicze 4%, nasiona oleiste 2%. Dobra karma czy jakas inna stosowac?? oczywiscie krolik dostaje oprocz tego sianko...
Krolik ma 2 miesiace dara ur 02.02.2009 wazy 450g czy to dobra waga??
Proszę o porady na temat zywienia itp ile mu dawac ??i dokladnie co zeby miniaturka byla miniaturka

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:29:50 pm »
Witaj na forum. Zmień karmę na granulat (o granulacie poszukaj na forum - jest pełno topików) i na razie nie dawaj mu nic oprócz granulatu, siana, suszków i wody (bo ma dopiero 2 miesiące, więc na zieleninę za wcześnie). Siano i woda powinny być cały czas, świeże.
Cytat: "lukas0007"
Proszę o porady na temat zywienia itp ile mu dawac  i dokladnie co zeby miniaturka byla miniaturka

Niezależnie od tego, ile mu dasz, miniaturka będzie miniaturką, a królik hodowlany hodowlanym  :> Myślisz, że jak sznaucerowi miniaturowemu będziesz dawać dużo jedzenia, to urośnie z niego sznaucer olbrzym? Nie - wyrośnie z niego gruby i chory sznaucer miniaturowy... Jeśli więc w naprawdę kupiłeś miniaturę (a nie mieszańca, z którego nie wiadomo co urośnie), to cokolwiek byś robił, nie urośnie z niego królik Bugs.

Coś mi się zdaje, że dowiesz się na forum wielu przydatnych rzeczy ;) więc zachęcam do lektury - abyś Ty miał pociechę z królika, a królik dobre życie z Tobą.

Pozdrawiam.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

lukas0007

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2009, 12:37:46 pm »
a nie wazy czasem za duzo jak na 2 miesiace 450g ??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:10:02 pm »
Wstaw zdjęcie, to Ci powiemy, czy jest za gruby. Waga jest zależna od egzemplarza ;) Nie wiem, czy waży "za dużo" - ile Twoim zdaniem powinien ważyć? Albo jakiej wagi się spodziewasz, jak dorośnie?
Dorosłe miniatury ważą z reguły więcej niż kilogram - u nas na forum chyba nie ma takiego, który waży tylko kilo - wszystkie ważą więcej.
Między wierszami wyczuwam Twoją obawę, że królik będzie ważył 2 albo 3 kg - ale czy waga stanowi problem?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

AdaR_87

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:18:45 pm »
Witaj!
Myślę że twój królik waży odpowiednio, na pewno nie jest za gruby, to się nie zdarza przy małych trusiach, bo one w tym wieku bardzo szybko rosną. Moja ma teraz 4 miesiące jest angorką i waży 1kg. Myślę że wagą na razie nie powinieneś się przejmować, raczej tym żeby przestawić maluszka na lepszy granulat np. cuni duo lub cuni complete firmy Versele Laga. Nie przerażaj się dość wysoką ceną karmy,jest to niewielka cena jak za zdrowie kicusia.Poczytaj o granulatach w dziale dieta-polecam!tam znajdziesz wszystko.

Aneczka

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2009, 13:22:28 pm »
Cytat: "lukas0007"
a nie wazy czasem za duzo jak na 2 miesiace 450g

jeśli Cię to uspokoi, mój jak miał 2,5m-ca ważył  1,10kg. I wszystkie żebra mu czuć

lukas0007

  • Gość

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Królik Problem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2009, 15:58:30 pm »
Przepraszam, ale ile ma ta klatka? :wow
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Królik Problem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2009, 16:03:56 pm »
Ja chciałam o to samo spytać... :>

lukas0007

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:43:44 pm »
mała ale nowa sie robi :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Królik Problem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2009, 18:00:45 pm »
No mam nadzieję... Przecież to więzienie, a nie klatka... I wyrzuć te kolby...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

lukas0007

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:12:40 pm »
sorry ale nei mieliscie tutaj komentowac mojej klatki tylko udzielic mi informacji a widze ze jeden madrzejszy jest od drugiego........ kolby juz nie ma :]

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Królik Problem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:16:59 pm »
Cytat: "lukas0007"
sorry ale nei mieliscie tutaj komentowac mojej klatki tylko udzielic mi informacji

Dziewczyny właśnie Ci udzieliły bardzo cennych informacji :) Cennych dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego królika  :lol

lukas0007

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:31:12 pm »
Królik w klatce mieszka tylko wtedy kiedy ma kaprys do niej wejsc :lol  a po drugie nowa klatka jest duzo wieksza...
Dziewczyny miały mi udzielić informacji na temat jedzenia, i tego czy nie jest za duzy...  :lol  
 :DD

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Królik Problem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:39:52 pm »
Cytat: "lukas0007"
Dziewczyny miały mi udzielić informacji na temat jedzenia, i tego czy nie jest za duzy...

Zgoda :)
Ale jeśli zamieszczasz zdjęcia królika w maleńkiej klateczce, bez wyjaśnienia, że nie przebywa on w niej non stop i nowa większa jest w planach, to wszyscy drżą z obawy, że trzymasz go w niej ciągle. Więc nie dziw się, że ktoś zwrócił na to uwagę  :>

A tak w ogóle to witaj na forum :)

lukas0007

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2009, 20:47:09 pm »
A nie wiesz jak rozpoznać płeć królika, od ilu miesięcy...?
Co należy mu podawać do jedzenia, owoce świeże czy suszone...?
Kiedy powienien wyjść pierwszy raz na pole...?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Królik Problem
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:02:02 pm »
Płeć: http://forum.kroliki.net/topics19/4501.htm?highlight=p%B3e%E6
Dieta: Dział dieta  :P Przyjmuje się, ze świeże zielonki, owoce i warzywa wprowadzamy po trzecim miesiącu życia, stopniowo w małych ilościach po jednym rodzaju warzywa na tydzień. Owoce podaje się jako przysmak, bo są kaloryczne.
Na dwór można wyjść z królikiem po zaszczepieniu go na myxomatoze i pomór : http://forum.kroliki.net/topics24/5355.htm

Wyszukiwarka nie gryzie ;) Przydatne królicze informacje znajdziesz również na uszatej: http://www.uszata.com/index.html

Miłej lektury  :DD

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Królik Problem
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:02:35 pm »
Hej mamy podobne króliczki  :DD  :DD
 
Jak bym widziała Kremika w młodości :D

lukas0007

  • Gość
Królik Problem
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:33:45 pm »
ok dzieki za linki :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Królik Problem
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2009, 21:38:04 pm »
Przepraszam, ale to jest forum miłośników królików i jeśli ktoś (a przynajmniej ja) zauwazy, że królik jest w zlych warunkach lub, że coś jest ogólnie nie tak to o tym pisze - więc nie wiem o co ci chodzi...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."