Autor Wątek: Rasy naszych uchaczy  (Przeczytany 96940 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 15, 2009, 14:48:35 pm »
Chlopak ma 7 miesiecy, jest po slowackich rodzicach (punktowanych na 95), odmiana szara. Mam tylko kilka zdjec, bo to jest mala torpeda i trudno go uchwycic  :rotfl2 . Jak zrobie jeszcze kilka fotek to wkleje.

A twoja dziecina? Gdzie sa wasze fotki (oprocz tej w awatarze).




Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 16, 2009, 16:37:38 pm »
Ja mam takie jedno pytanko - ile kosztuje rodowodowy królik?

Pytam z czystej ciekawości, wystarcza mi mój "kundelek" :]

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Shell

  • Gość
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 16, 2009, 18:13:21 pm »
asigo, mój ma obecnie 4 miesiące. Jest po niemieckich rodzicach punktowanych na 96p (ojciec) i 96,5p (matka). Mój na swojej pierwszej wystawie w Bierkowicach uzyskał ocenę 94p (został oceniony jako dorosły a ma jeszcze młodzieżową szatę). Królisia zamierzam pokazywać na wystawach  :> Zdjęcia będą potem, muszę wrzucić do albumu a czasu mi brak na obrabianie zdjęć.

Black_, króliki kosztują różnie. W Polsce taki karzełek z rodowodem około 40-60 zł młody, dorosły dobrze punktowany nawet 100 zł. Droższe są duże króliki (nawet 200 zł). Obecnie czekam na samiczkę z Niemiec (może będzie na wiosnę) i muszę mieć około 50 euro na jej zakup ale wiadomo, że super królik z Niemiec to już większe pieniążki. Tak czy siak miniaturki z rodowodem są tańsze od sklepowych królisi, za mojego kundelka Eevee (baranek) dałam 80 zł w sklepie  :oh: a za mojego BuBu raptem 50 zł.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 16, 2009, 21:52:14 pm »
Aaa... Bo ja się zastanawiałam ile może taki królik kosztować, skoro za psa z rodowodem trzeba zapłacić dajmy na to 2 tys.. :oh:  A to jak na królika trochę za dużo :DD

W takim jednym sklepie w moim mieście, baranek kosztuje 80 albo 90zł..

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 16, 2009, 23:37:55 pm »
moje chlopaczysko kosztowalo 25 zl  :lol , takze czysta oszczednosc w porownaniu z kundelkiem ze sklepu.

Ja nie zamierzam wystawiac mojego uszatego (brak czasu przy malym dziecku), rozmnazac sie tez nie bedziemy (chlopak juz po kastracji). Kupilam akurat tego krolika, bo szukalam towarzysza dla mojej krolinki i jakos trafilam na ogloszenie o rodowodowym baranku...

Shell a jak charakter BuBu? Ja mialam troche klopotow na samym poczatku, bo w hodowli za bardzo sie nie cackaja z oswajaniem kroli. Teraz jedyny problem jaki zostal, to przy przenoszeniu na rekach mlodziez sie strasznie denerwuje, ale niektore krolisie tak juz maja.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 17, 2009, 11:49:52 am »
To ja jeszcze jedno pytanie zadam - gdzie można nabyć rasową miniaturkę? Na wystawie? Przez Internet?

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Shell

  • Gość
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 17, 2009, 12:22:15 pm »
asigo, charakter super.  :rotfl2 Ja trafiłam na hodowcę amatora ale takiego z wyższej półki czyli totalnego pasjonata a nie rzeźnika. Jeżeli rozumiesz co mam na myśli. Wszystkie jego króliki w hodowli ładnie utrzymane (byłam i widziałam), można głaskać, brać nawet na ręce. Wszystko mi pokazał, służy cały czas pomocą. Królik był oswojony, zadbany, dobrze karmiony. Całkowicie inne podejście niż hodowcy co hodują króliki tylko na mięso. Będziemy się wystawiać bo ogólnie mamy do tego żyłkę, ja i mój obecny partner jesteśmy wystawcami (ja i hodowcą psów). Black_, na początku miałam problem z kupnem bo wiedziałam czego chcę, wiedziałam jak się ogólnie szuka takich zwierząt ale nie miałam kontaktów. Takiego królika można kupić na allegro.pl, na wystawie królików lub trafiając do hodowcy bezpośrednio. Królików tego typu czyli karzełków jest mało (hodowcy się nie ogłaszają zbytnio)  bo rasa rozchodzi się po znajomych ale raz mi się udało spotkać na allegro.pl ogłoszenie o takim króliku jakiego chciałam. Z tym, że ja jako hodowca psów wiem, że z ogłoszeń rozchodzą się te słabsze egzemplarze dlatego grzebałam tak, żeby dowiedzieć się kto ma w PL najlepsze karły i zamówić coś dla siebie. Szukałam kontaktów po forach i ogłoszeniach na srokacz.pl

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 17, 2009, 15:53:06 pm »
No coz moja mlodziez tez specjalnie nie byla dzika, od pierwszej chwili lizala mnie po rekach i nogach, tylko ze sam z siebie nie przychodzi na glaski... moze ten typ tak ma i juz  :P

Black_ moje hrabiostwo jest wlasnie z allegro. Teraz juz kazdy kolejny krolik ktorego bede miala bedzie z rodowodem (tfu, tfu - na razie zaden z dwoch sie nie wyprawia na tamten swiat).

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 17, 2009, 19:38:41 pm »
Shell, a jaką rasę hodujesz?

Ja kiedyś widziałam stronę jakiejś hodowli miniaturek (takich rasowych), ale wysyłali zwierzaki pocztą :( Niby to jest przesyłka specjalna (czy jakoś tak), ale nie wyobrażam sobie spakować Zuzę do paczki i zanieść ją na pocztę -.-

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 17, 2009, 20:50:19 pm »
no właśnie, żeden hodowca psów nie wysyła pocztą szczeniaków.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Shell

  • Gość
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 17, 2009, 22:51:07 pm »
Ja jeszcze nie hoduje ale jeżeli będę miała młode (może w następnym roku) to będą to barany szare karły. Króliki wysyłają pocztą, ja sobie tego nie wyobrażam.  :zdenerwowany

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 18, 2009, 18:15:28 pm »
Mój królik to miniaturka gładkowłosa. Zwykły, pospolity czarnuszek.
Marzy mi się american fuzzy lop. Rasa popularna w Ameryce, w Polsce - jako rasa, bo przypadkowych miksów pełno - dość trudno osiągalna (nie wiadomo mi do tej pory czy jakaś hodowla tych królików istnieje w naszym kraju).

Offline Orlosia12

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • 2 kg szczęścia :)
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Moje króliki: Tosia
  • Pozostałe zwierzaki: Ruben
  • Za TM: Skrabek, Odysek, Fryga, Kuba, Elza, Rex i 4 żółwie [*]
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 19, 2009, 12:08:00 pm »
moja elza to baran zmieszany z prawdopodobnie angorą
Tosia- bestia z reklamy Duracella'a
Elza- czarny charakterek, o wilczym głodzie i siwym pyszczku
  • 2002-2014 :(

Ruben- wiecznie machający ogon i wielkie pokłady miłości
Labrador end Król's company

Shell

  • Gość
Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 25, 2009, 12:10:26 pm »
asigo, dodałam BuBusiową galerię na forum  :lol

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 12, 2010, 16:59:37 pm »
Moja Niusia to miniaturka holenderska.






Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 13, 2010, 18:42:28 pm »
moja zosia to baranek ale chyba nie czystej krwi bo nie ma papierów







Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 13, 2010, 18:50:15 pm »
 Tymczasowicz Bazyl, 3 letni, rodowodowy miniaturowy baran turyński, pochodzi z tej samej hodowli co Niusia



A mój prywatny królik jest barankiem i to baardzo małym barankiem chyba( 1,5 kg) ale to "królik domowy" bez papierów  :icon_biggrin
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

bianca

  • Gość
Odp: Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:31:09 am »
Kochani ile powinien ważyć króliczek rasy baranek francuski- ma 1,5 roku.
Waży 2,900 a wszędzie "trąbią" że dorosły powinien ważyć ok 5-5,5 kg. A 1,5 roku to już chyba dorosły??
Wydaje mi się troszkę wychodzony, głaskając go czuję kosteczki- poradźcie jak go odkosteczkować??

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 22, 2010, 22:32:21 pm »
Moja Axa to kundlekowaty baranek, bez papierów. I jedno ucho ma stojące i nie zapowiada się, żeby oklapło :) Waży 2,15, może lekko ponad tyle, więc raczej nie jest źle.


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Rasy naszych uchaczy
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 23, 2010, 13:29:38 pm »
Kochani ile powinien ważyć króliczek rasy baranek francuski- ma 1,5 roku.
Waży 2,900 a wszędzie "trąbią" że dorosły powinien ważyć ok 5-5,5 kg. A 1,5 roku to już chyba dorosły??
Wydaje mi się troszkę wychodzony, głaskając go czuję kosteczki- poradźcie jak go odkosteczkować??
A moze Twoj baranek to odmiana miniaturowa? Moja Tosia wazyla ponad 3kg, byla baranem a'la francuskim i miala powazna nadwage. Wiec chyba chodzi ci o dwie odmiany barankow. Rasa duza to owszem 5kg wazy. Ale baranki miniaturki wlasnie ok 3kg. Ogolnie u wiekszosci krolikow czuc kosci. I jesli jest zdrowy, zywotny, to nie ma co na sile tuczyc. Znalam przypadek gdzie u grubego baranka 'wysiadly' stawy w lapkach, zaczely sie problemy z chodzeniem. Bylo podejrzenie, ze szkielet nie wytrzymal obciazenia.
Ja uwazam, ze 3kg na baranka miniaturke to w sam raz.