Autor Wątek: Pierwsze szczepienie  (Przeczytany 4326 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

AdaR_87

  • Gość
Pierwsze szczepienie
« dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:21:09 am »
Z góry przepraszam, jeśli gdzieś już był ten temat i się powtarzam. Śledzę wasze forum już ze 3 miesiące i nie zauważyłam.
Może pamiętacie czy po pierwszym szczepieniu wasz uchol się jakoś dziwnie zachowywał? Wet ostrzegał mnie, że Trucha może nie jeść koło doby, mieć gorączkę, być osowiała lub senna itp. Jednak po około godzinie od powrotu ona już normalnie jadła, tyle że się chowała za fotel. A dziś od rana bryka jak oszalała i nie wiem co o tym myśleć...Czyżby aż tak dobrze zniosła szczepienie? A może wymienione objawy dotyczą słabszych, jednostkowych truśków?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:41:19 am »
Reakcje poszczepienne się zdarzają, ale to raczej wyjątek, a nie reguła. Kic po szczepieniu może być troszkę przygaszony, ale absolutnie nie może nie jeść dobę!
Twoja Trusia zachowuje się normalnie - i dobrze. Nie trzeba się martwić, tylko cieszyć :) wszystko jest w porządku.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

AdaR_87

  • Gość
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2009, 12:55:29 pm »
Dziękuję za szybką odpowiedź! Już jestem bardzo spokojna.... w przeciwieństwie do szalejącej Truchy...

karola

  • Gość
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2009, 19:28:40 pm »
Królik po szczepieniu może być 6sowiał ale po dobie powinnien byc juz sobą.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2009, 19:43:21 pm »
Dla Kicka szczepienia są lepsze od obcinania pzaurów.
Ma 5 lat, niedawno był szczepiony, pare miesięcy temu po raz pierwszy.

Ale za to moja Lucy (pies) szczepienie na nosówkę strasznie przeżywała... piszczało po szczepieniu godzinę. Ale zatrzyki już ją tak nie bolały. Prawie w ogóle.


Adrianna001

  • Gość
:))))
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2009, 17:01:08 pm »
no i dzien pierwszego szczepienia wlasne nastal!! Fifula zachowala sie na 5 z plusem:)) jestem z niej taka dumna... kompleksowo oprocz szczepionki na pomor obcielysmy pazurki:) Fifcia ma swoja ksiazeczke szczepien a za 10 dni kolejne szczepienie:)) oczywiscie teraz jest na mnie obrazona i siedzi teraz pod lozkiem... ale przejdzie jej:) wet swietny! opowiedzial mi o zachowaniach krolika, o tym zeby jej nie stresowac i dlaczego... udzielil mi wiele odpowiedzi na moje poytania a przy tym nie wzial duzo pieniedzy( za szczepienie i obciecie pazurkow 10zl  :wow ) musialam sie pochwalic... pozdrawiam

nuka

  • Gość
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2009, 17:12:18 pm »
Adrianna001,
a w której lecznicy byłaś i jak się nazywa wet?

Adrianna001

  • Gość
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2009, 17:19:43 pm »
bylam u wwt na dąbrowie na ul. felińsdkiego 7 u Pana Zbigniewa Grodzickiego. z kotami tez do niego chodze. Przeprowadzal operacje jednej z moich kocic, gdy zaqchorowala na ropomacicze i usuwal jej macice. a drugiej wycinal raka niezlosliwego..... :( jest bardzo milym panem weterynarzem  :lol

Aneczka

  • Gość
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2009, 14:09:47 pm »
Adrianna001, jezeli to pierwsze szczepienie, to drugi raz nie szczep przed upływem 2-3 tygodni, niektórzy zalecają nawe miesiąc, ale 14 dni to minimum

Adrianna001

  • Gość
...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2009, 21:19:29 pm »
hmmm wet mowil, ze za 14 dni ale, pozniej dodał, ze nawet za 10 mozna przyjsc.... Wiec dla bezpieczenstwa odczekam to minimum konieczne....

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:15:47 pm »
Moja Afrus miala szczepienie jka byla jeszcze Latka ;) tzn jak byla u kogos innego  a sianka tez nie moze jsc a pic moze po szczepieniu i ile szczepienei kosztuje tak mniejwiecej?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2009, 20:32:32 pm »
rokiowca, może jeść i pić po szczepieniu. Chodzi o to, żeby się nie wystraszyć jak po szczepieniu króliczek będzie osowiały i będzie miał zmniejszony apetyt. Może nie jeść. Ale nie chodzi o to, aby mu nie dawać :)
Ja płaciłam za pomór ok. 10zł, a za myxo ok.20zł.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Pierwsze szczepienie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2009, 22:48:37 pm »
Czemu ja tylko za obydwa po 5 zł płaciłam. x_x''