Autor Wątek: ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ  (Przeczytany 23425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:53:01 pm »
Cytat: "Kate"
Najważniejsze jest, żeby w końcu znaleźć kompetentnego weta!!


dlatego BARDZO was proszę... Jeśli zna ktoś takowego na terenie Śląska to proszę jak najszybciej dać mi na niego namiary!!!

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:59:30 pm »
Ja niestety Ci nie pomogę, bo nie jestem ze Śląska, ani nikogo nie znam z tych okolic. Mam jednak nadzieję, że ktoś się odezwie i da namiary na jakiegoś kompetentnego weterynarza.

Może zmień tytuł, że szukasz dobrego (króliczego) weta na terenie Śląska? Albo załóż oddzielny wątek w dziale 'Weterynarze'?

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 06, 2009, 22:10:22 pm »
Zrobiłam i to i to....
Oby szybko ktoś odpisał.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 06, 2009, 23:55:37 pm »
letitbleed napisałam w dziale weterynarze, mam nadzieję, że będę mogła pomóc



letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 07, 2009, 00:09:46 am »
widziałam, spisałam numer... napewno zadzwonię... dziękuję :)

Aneczka

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:09:02 am »
letitbleed, jak mój Frotek trzy tygodnie temu miał postawioną złą diagnozę przez wetke polecanym na króliczym forum (nie na tym), a na następny dzień zaczął mi się lać przez ręcę, pojechałąm o 6:00 rano do kliniki małych zwierząt na brynowie. Uszak miał ostrebakteryjne zapalenie jelit wywołane przez namnażające się w niewiarygodnym tempie beztlenowce. Smiertelność przy tej chorobie wynosi 80%!! Po dwóch tygodniach Frociak kica i czuje sie bardzo dobrze. Wybrałam ta lecznice bo jest to klinika, więc wszystkie badania moga zrobić na miejscu, mają labolatoria, dobrze wyposażone sale operacyjne itd. Zajmowała się nami głównie pani dr Krysa, w tym tygodniu jest ona na urlopie, ale pracuje specjalista od uszaków dr Rybicki.
Klinika tak jak każda ma swoich zwolenników i przeciwników, nikt Ci nie powie gdzie konkretnie na 100% Ci pomogą. Ale tych dwóch lekarzy (dr Krysa i dr Rybicki) zajmują się zwierzętami egzotycznymi, głównie króliczkami. Klinika jest polecana przez SPK. Mnie pomogli, możesz spróbować, prawda jest taka, że i tak jesteś teraz w takiej sytuacji, że niczego nie ryzykujesz. Bez Twojej zgody nikt nic zwierzakowi nie zrobi, może zareagują szybciej niż w innych lecznicach.

Nuna

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:32:08 am »
Moim zdaniem jesli leki pomagaja, widac poprawe to nie ma potrzeby zmieniac weta. Przy wizycie spytaj poprostu co lekarz mysli na temat operacji i czy jest ona konieczna.

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 07, 2009, 11:02:49 am »
Hmm... no niby tak, ale skoro wszyscy mówią, że operacja jest niezbędna :/
Myślę, że zrobię tak: Zadzwonię do Krk do Pana doktora Barana i zapytam co on o tym wszystkim sądzi.
W między czasie poszukam (na wszelki wypadek) jakiegoś weta z doświadczeniem w leczeniu ucholków tutaj na Śląsku.
Pójdę w piątek do tego obecnego weterynarza i również zapytam się co oni sądzą o operacji...
Myślę, że to będzie najrozsądniejsze póki co.

Nuna

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 07, 2009, 11:06:01 am »
Tak, trzymam kciuki  :przytul

Offline Beata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • moja nieustająca radość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 09, 2009, 14:29:38 pm »
Wiesz już ze Tuśka się poddał - jednak powtarzam, że by skutecznie leczyć ropień bardzo ważny jest czas, bo bakterie, które niszczą ciało ucholka są podstępne i nie czekają

Trzymam kciuki za szybką decyzję i mądrego weta :przytul - to jedyna szansa.


Tuśka - na zawsze pozostaniesz w naszych sercach

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 09, 2009, 23:53:48 pm »
u mnie i Tosiaka nic nowego...
Królikowi oczko wróciło do "normalnych" rozmiarów, ale ewidentnie zarysował się ten ropień :/
Poza tym kicajek jak gdyby nigdy nic.
Jutro idziemy do weterynarza, i porozmawiamy o tej nieszczęsnej operacji...
Pomyślałam, że zamieszczę zdjęcia zdrowe oczko - chore oczko.

Zdrowe oczko:


chore oczko:

Aneczka

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:03:19 am »
O, matko, strasznie to wygląda:( Nie wiem dlaczego weci nie rozmawiają z Toba o opercji, nie mam pojęcia na co czekają. Trzymam kciuki, żebyś trafiła na kogoś kompetentnego

AdaR_87

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:13:04 am »
Wydaje mi się, że jeśli do tej pory żaden z wetów u których byłaś nie podjął się operacji to tylko dlatego, że albo nie mają doświadczenia albo wystarczającej wiedzy. Na twoim miejscu bym nie czekała i gnała czym prędzej do tego Krakowa, bo samo się nie wyleczy. Masakrycznie to wygląda.Trzymam za was kciuki!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 10, 2009, 09:55:11 am »
Dzisiaj piątek, zobaczymy co powie wet.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 10, 2009, 16:06:32 pm »
hmm.... byłam u weterynarza i tak:
Kobieta stwierdziła, że królik ma dużo tej ropy (nic nowego).
Dostał dodatkowo jakieś kropelki do oczka (mam mu kropić 3 razy dziennie), dalej ten antybiotyk (dawać mu co 12h 1/3 tabletki) i Pani odradziła przemywanie mu oczka tym świetlikiem...
Wizyta kontrolna we wtorek...
Rozmawiałam z Panią doktor o operacji... stwierdziła, że królik czuje się dobrze, i nie ma tego tak tragicznego, ani żadnych przerzutów więc nie ma sensu robić mu operacji, którą Pani doktor uważa za ostateczność...

Ja jestem już totalnie skołowana  :oh:

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 10, 2009, 16:44:38 pm »
Cytat: "letitbleed"
Rozmawiałam z Panią doktor o operacji... stwierdziła, że królik czuje się dobrze, i nie ma tego tak tragicznego, ani żadnych przerzutów więc nie ma sensu robić mu operacji, którą Pani doktor uważa za ostateczność...

Jak już będzie tragicznie i pojawią się przerzuty, a królik bedzie słaby i schorowany, to najprawdopodobniej na operację będzie już za późno :icon_rolleyes  Oh gosh, co za wet! :oh:

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie - czy znana jest może przyczyna powstania ropnia? Bo razem z ropniem powinno usunąć się też przyczynę - jeśli takowa istnieje (np. przerośnięte zęby)...

A zdjęcie, które zamieściłaś.... jestem w szoku, oczko wygląda okropnie :(

Nuna

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 10, 2009, 17:50:47 pm »
Ta weterynarz jest bardzo dobra, znam ja z forum Kaziora, nie jednemu krolikowi pomogla. Jako jedna z niewielu robi badania na przeciwciala w E.cuniculi i wysyla je do laboratorium w Niemczech.
 Nie wiem co mam o tym myslec, czy powinnas sie trzymac jednego czy poszukac kogos innego, najlepiej skonsultuj to wszystko z dr Baranem tak jak wczesniej zamierzalas.

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:12:35 pm »
Jak już wcześniej powiedziałam - może i jest dobra, jeśli chodzi o jakieś inne problemy, ale niekoniecznie musi znać się na prawidłowym leczeniu ropni u królików.

To jest bardzo podstępna i złośliwa choroba - króliczy wet powinien o tym wiedzieć. Samymi lekami tego się nie wyleczy. Pogrubiłam słowo 'wyleczy', bo chyba o to nam chodzi, a nie żeby 'zaleczyć tylko na chwilkę'?? Dobrze wykonana operacja oraz późniejsze zabiegi oczyszczania miejsca po ropniu przynajmniej dają jakieś szanse... Ale zwierzątko musi mieć siły walczyć o życie, bo operacja sama w sobie też obciąża organizm. Choć szczerze mówiąc (po obejrzeniu zdjęcia tego oka) nie jestem pewna, czy już nie jest za późno :(

To już naprawdę nie są żarty :(

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:43:26 pm »
nie znam przyczyn powstania tego ropnia :///

zmieniłam zdjęcie tego chorego oczka... tamte było poruszone i za ciemne i nie było widać dokładnie.... obecne bardziej oddaje rzeczywisty wygląd oczka...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:50:27 pm »
Letitbleed, dzwoniłaś do Barana?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan