Autor Wątek: ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ  (Przeczytany 23419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aneczka

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2009, 21:15:13 pm »
letitbleed, no, przemywanie oczka, samo w sobie miłe pewnie nie jest

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2009, 00:44:55 am »
no domyślam się...
Kurde :/ okropnie mu się leje ten śluz z oczka :(

jakby ktoś chciał, to poniżej zamieszczam zdjęcie RTG z zaznaczonym miejscem gdzie znajduje się ten nowotwór... sądzicie, że to jest duże???
http://img6.imageshack.us/img6/8646/krol.jpg

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2009, 08:55:17 am »
Na tym po lewej wygląda na spore :/ na zdjęciu po prawej już nie tak bardzo. Nie myślałaś o skonsultowaniu się z innym wetem? Może dałoby się usunąć tę "narośl"... Sama nie wiem. Masz zdjęcie, może by je wysłać do Oazy, albo przyatakować Barana w Krk :hmmm
Rumiankiem oczka nie przemywaj - wysuszy mu i będzie miał jeszcze większy dyskomfort.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2009, 14:49:39 pm »
Już pisałam wcześniej.... Wpierw byłam u takiego zwykłego weta co ocenił tylko "na oko" że jest to ropień zagałkowy... Ja jednak wolałam sie upewnić i poszłam do diagnovetu bo czytałam, że mają dobre opinie...
Pisałam już na forum oazy niestety nikt nie był łaskaw mi odpisać :/
Pojechać do krakowa to nie jest problem... tylko to sie wiąże z dodatkowym stresem i męczarnią dla króliczka... zwłaszcza, że na jednej wizycie by się nie skończyło...
Już nie wiem co mam robić :/
Taka okropna biała ropa mu się z tego oczka leje.... przemywam mu tym naparem z ziela świetlika... Jutro zadzwonię tam do diagnovetu czy dadzą mu coś na ten śluz... bo już mu całe oczko się pokleiło :(((

Offline Beata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • moja nieustająca radość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2009, 16:12:32 pm »
Mój królik Tuśka co prawda nie ma problemu z oczkiem, ale aktualnie walczę u niego z ropniem podżuchwowym. http://forum.kroliki.net/topics22/5320.htm

Też nie miałam od początku trafnej diagnozy. Zrobiłam prześwietlenie - na którym nie było zmian w kościach, jednak po paru dniach -w trakcie operacji okazało się, że ropa już zaatakowała kość mimo tego że uszol był cały czas na antybiotykach.

Na moje (a jestem analitykiem medycznym) biała wydzielina z oczka  to jest ropa  - więc być może właśnie diagnoza o nowotworze nie jest tafiona, a rozrost kości jest wtórnym efektem ucisku ropniem.
Jak się przekonałam - przy ropniu bardzo liczy się czas, w którym podejmie się skuteczne leczenie (operację).

 :glaszcze:  Trzymam kciuki za twojego Tośka, proszę Cię też o trzymanie kciuków za mojego Tuśka - musi się im udać.


Tuśka - na zawsze pozostaniesz w naszych sercach

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2009, 18:07:32 pm »
Beata dziękuję za informację.... jutro zabieram królika i idę jeszcze raz do tego weterynarza....
Oczywiście trzymamy z Tosiakiem łapki za Twojego Tuśka. :)

Offline Ironia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2009, 13:59:30 pm »
Oj dziewczyny, zanim pojawiły się wasze tematy sądziłam, że to Dzikus ma pecha i ciągle coś się mu dzieje i ciągle trafiamy na niekompetentnych weterynarzy. Teraz ze współczuciem zaglądam na oba tematy i wypatruje z  nadzieją dobrych wieści. Trzymam mocno kciuki i posyłam dużo dobrych myśli. Oby wszystko jednak dobrze się ułożyło. Uściski.

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2009, 14:45:29 pm »
Ironia wyczekujesz dobrych wieści zatem napiszę taką "dobrą wieść" :)
Otóż... byłam dziś z króliczkiem w tej klinice gdzie uznali, że jednak ma ten nowotwór...
Pani doktor kiedy go zobaczyła od razu stwierdziła, że jednak się pomyliła... to jednak ropień z czego Pani doktor naprawdę się cieszy (ja też) bo w sumie z dwojga złego... już jednak 'lepszy' ten ropień.
Tak jak Beata wcześniej napisała.... to białe co mu ciekło z oczka to była ropa.
W piątek kiedy dostał ten steryd, to właśnie zaczęła mu się lać ta ropa, ale przy tym zmniejszyło mu się oczko i stał się taki radośniejszy jakby :)
Pani doktor stwierdziła, że naprawdę jest zdziwiona, bo kiedy mu to w piątek nakłuwała itd. to to twarde było, a tu proszę :P
W każdym razie.... dostał dwa antybiotyki i antybiotyk w tabletce żebym mu dawała.
W piątek kontrola.
Chociaż również nie są to dobre wieści to jednak dało mi to nadzieję, że królik z tego wyjdzie i jeszcze będzie kicał przez wieeeeele lat :)

P.S.
Tylko operacja jest JEDYNYM wyjściem z tego paskudztwa? (ropnia)
Bo Tosiak dostał te antybiotyki... w piątek kontrola... Już teraz ewidentnie widać, że mu się ta opuchlizna na oczku zmnieszyła... ropa też już się nie leje choć ciągle wypływa.
Do tego tak jak już wcześniej pisałam... króliczek jest wesoły i żywotny.
Rzecz jasna jeśli operacja jest jedynym rozwiązaniem tego problemu to oczywiście, że się na nią zgodzę... Ale skoro w miarę szybko widać u niego poprawę (i jest możliwość, że wróci do normalności), to nie chciałabym go pozbawiać oczka ani narażać na kolejne cierpienia :(

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2009, 17:34:44 pm »
niestety,bez operacji oczka wedlug mnie sie nie obedzie,tym samym uchol calkowicie ma szanse na wyleczenie
Niki Tosiek i jeszcze jeden uchol mialy usuwane oczaka z ropniem,obydwa czuja sie teraz swietnie i dobrze radza bez oczka tylko usuniecie galki ocznej nie jest takie proste dla weta,jak i dalesze lecz. antyb.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2009, 17:39:10 pm »
Letitbleed: ja nie wiem na co czekacie? Dlaczego operacja jest odwlekana? Czym dłużej czekacie, tym szanse maleją :( Przepraszam za szczerość, ale taka jest prawda.
Tylko nasuwa się jeszcze pytanie - czy weci, do których chodzisz, mają doświadczenie w leczeniu i operowaniu króliczków?? Bo jak na razie, nie wykazali się zbytnią wiedzą na temat diagnozowania i leczenia tych zwierząt. W ten nowotwór to ja od początku nie wierzyłam :icon_rolleyes Poza tym, widzę, że tak trochę eksperymentują na Maluszku. Najpierw steryd :icon_eek Ale po co? Owszem, czasem (przy niektórych chorobach) jest on niezbędny, ale NIE powinien być lekiem pierwszego wyboru przy każdym schorzeniu. Sterydy okrutnie osłabiają ukł. immunologiczny oraz mają poważny wpływ na inne organy (jak np. wątroba, nerki).
Teraz króliczek dostaje jakieś antybiotyki - jesteś pewna, że te antybiotyki są dobre dla uszatków? Bo nie wszystko, co jest bezpieczne dla piesków i kotków, jest również bezpieczne dla królików - niektóre leki są wręcz dla nich toksyczne. Poza tym, samymi antybiotykami nie wyleczysz królika!!! Nawet, jeśli teraz uda się trochę zahamować rozwój choroby, to za chwilę będzie nawrót... i tak w koło Macieju :icon_rolleyes Ropień  coraz bardziej będzie drążyć kość i później już nawet operacja nie pomoże.
Niestety, leczenie ropni u królików jest bardzo skomplikowane i mozolne - do tego potrzebny jest dobry (z doświadczeniem) wet, który wie jak się za to zabrać.

Cytat: "Nuna"
Jedyna skuteczna metoda jest usuniecie ropnia razem z okiem.

Niestety, muszę się z tym zgodzić!!! Ale na operacji się zazwyczaj nie kończy - po operacji, miejsce po ropniu musi być przez pewien czas oczyszczane i bez antybiotyku też się nie obejdzie. Ale operacja to podstawa w leczeniu + dobry wet!!!

W każdym razie, życzę powodzenia i króliczkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK!! Trzymam za Was kciuki :przytul

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 5:47 pm ]
Na Twoim miejscu, zdecydowalabym się na operację póki zwierzątko ma jeszcze siły walczyć!!!

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 06, 2009, 17:55:44 pm »
hmm... też właśnie czytałam, że tylko i wyłącznie operacja może zakończyć ten cały problem.
jednak wet nic nie mówił na temat operacji..... nie wiem dlaczego :/
Weterynarza polecili mi na tym forum więc raczej ludzie wiedzą kogo polecają.
nie wiem już co robić:/ doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że czas działa na niekorzyść, ale skoro sami weterynarze nic nie wspominają o zabiegu??
Już sama nie wiem co robić :///
Nie wiem dlaczego ci wszyscy weterynarze odwlekają to co jak mówicie NIEUNIKNIONE (operacja).
Może zobaczę co dadzą te antybiotyki, zaczekam do tego piątku (wizyta kontrolna) i wtedy porozmawiam z wetem?
Eh :(

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:07:58 pm »
'Diagnovet' polecała Nuna - ona wie co mówi, na pewno zle by nie poradziła.

Czekamy na wiesci :bukiet
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:35:57 pm »
ehh gdybym ja jeszcze wiedziała co teraz robić z tym królikiem :(
Może powinnam iść tam i domagać się tej operacji?
No ale skoro sami mówicie, że weci kompetentni to pewno wiedzą co robią?
już sama nie wiem >.<

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 06, 2009, 18:45:19 pm »
Może tam zadzwon?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 06, 2009, 19:03:10 pm »
Każdy wet, który na codzień przyjmuje i leczy uszatki z różnych schorzeń, powie, że jedyną skuteczną metodą leczenia ropnia u królika (umiejscowionego w takim miejscu) jest operacja.

Może ten wet jest okay, jeśli chodzi o coś innego - niekoniecznie musi mieć doświadczenie w leczeniu tej akurat choroby.
Nieraz spotykam się (też na tym forum), że ktoś poleca weta, bo jest miły... bo udało mu się wyleczyć konkretnego zwierzaka z jakiegoś schorzenia... bo przeprowadził z powodzeniem kastrację... bo coś tam... takie tam pojedyncze rzeczy... co nie znaczy, że taki wet zna się na wszystkich króliczych chorobach. I niestety, ja już nieraz zawiodłam się na tzw. 'polecanych' weterynarzach.

Poza tym, nie mam zaufania do wetów, którzy 'na dzień dobry' podają zwierzęciu steryd.

Jeśli chodzi o leczenie królików, to byłabym w stanie w pełni zaufać jedynie tym weterynarzom, którzy zajmują się głównie leczeniem i diagnozowaniem zwierząt egzotycznych, zajęczaków i gryzoni. Niestety takich lecznic jest w Polsce niewiele.

Letitbleed: to Twoja decyzja. Ale pamiętaj, że ropnie u królików są b. podstępne i 'złośliwe'. Leczenie bezoperacyjne, to walka z wiatrakami.

Mnie doświadczenie nauczyło, że przestałam ślepo wierzyć lekarzom... już dawno temu... I sama muszę się dokształcać, patrzeć na ręce wetom itd... :icon_rolleyes Przykre, ale prawdziwe i jak najbardziej realistyczne.

Może Twoi weci nie proponują operacji, bo się po prostu boją operować królika?

Jeśli zapytasz np. w Oazie (gdzie leczenie ropni to u nich chleb powszedni, a lecznica zajmuje się przede wszystkim królikami i tego typu zwierzątkami), co w takiej sytuacji należy zrobić, to w pierwszej kolejności usłyszysz, że bez operacji raczej się nie obejdzie...

Bardzo współczuję, bo ropnie u królików i gryzoni to paskudne choróbstwo, które (szczególnie, jeśli jest nieprawidłowo leczone) powoli wyniszcza delikatny organizm zwierzątka. Współczuję też decyzji, którą musisz podjąć, niezależnie od tego jaka ona będzie :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2009, 20:09:09 pm »
Letitbleed, a dlaczego nie chcesz choćby zadzwonić gdzie indziej? Pogadać, popytać, poprosić o maila, wysłać zdjęcie rtg do obejrzenia, zanim się pół Polski bedziesz tłukła...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:13:50 pm »
już pisałam powyżej, że napisałam do OAZY ale pozostało to bez odzewu :/

Ja z chęcią bym zadzwoniła wkońcu do jakiegoś KOMPETENTNEGO weta, któremu nie bałabym się powierzyć życia mojego króliczka, ale niestety nie znam nikogo takiego na śląsku.
Może możecie mi kogoś polecić?
Wkońcu Katowice to spore miasto i może jest tu jeden naprawdę dobry lekarz od królików?!?!
Nie myślcie, że los Tosiaka jest mi obojętny :/
Ja właśnie chcę jak najlepiej dla zwierzaczka, dlatego tyle tu piszę, chodzę po tych wetach i wogóle.
Poza tym kurde... już jestem totalnie skołowana :///
lekarze swoje, wy swoje, sumienie swoje :/

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:39:36 pm »
A co Ci mówi sumienie?  :przytul
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

letitbleed

  • Gość
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:46:16 pm »
Że jedyne czego nie chce to tego, żeby króliczek cierpiał.

Offline Kate

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
ropień zagałkowy - POTRZEBNY KOMPETENTNY WETERYNARZ ->ŚLĄ
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:47:47 pm »
Cytat: "letitbleed"
już pisałam powyżej, że napisałam do OAZY ale pozostało to bez odzewu

Może do nich zadzwoń? Wiesz, lekarze nie zawsze mają czas odpowiadać na maile czy na forum.

Cytat: "letitbleed"
Nie myślcie, że los Tosiaka jest mi obojętny
Ja właśnie chcę jak najlepiej dla zwierzaczka, dlatego tyle tu piszę, chodzę po tych wetach i wogóle.

Oczywiście w to NIE wątpię :przytul Widać, że zależy Ci na króliczku... Czasami po prostu czujemy okrutną bezradność i nie wiemy, jaką podjąć decyzję, aby była ona najlepsza dla naszego Pupila. Ja również tego doświadczyłam wiele razy :( Bo nawet jeśli wiemy, jak powinno przebiegać leczenie, to często brakuje weta, któremu z czystym sumieniem możemy powierzyć ukochanego zwierzaka. Jeśli Twoi weci nie przeprowadzali operacji na królikach, to chyba faktycznie lepiej trochę poczekać z operacją niż podjąć decyzję pochopnie i później żałować :icon_confused Źle dostosowane znieczulenie też może okazać się groźne dla życia króliczka. Dlatego musi być wet, który z powodzeniem już przeprowadzał takie zabiegi. Ale zbyt długie czekanie również może okazać się tragiczne w skutkach... :(

Najważniejsze jest, żeby w końcu znaleźć kompetentnego weta!!