Autor Wątek: Dobry wet we Wrocławiu  (Przeczytany 79953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2011, 15:30:47 pm »
Dr Piasecki to tak naprawdę jego asystentki ...

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 13, 2011, 16:39:18 pm »
RAL a powiedz mi jak jest z kosztami tam gdzie chodzisz? Bo jeszcze nie zdecydowałam się na konkretnego weterynarza, a chciałabym miec jednego do którego chodzę by wszystko było sprawdzone.
Jestem ciekawa co do szczepionek, odrobaczania, sterylizacji jeżeli wiesz?

Będę wdzięczna za informacje. ; ))
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 13, 2011, 16:56:08 pm »
Ja również  :lol muszę Myszę pokazac i skontrolowac, więc przyda się fachowe oko, a bez samochodu i znajomości topografii Wrocka nie będę się raczej pchać do Piaseckiego (skoro na dodatek piszecie, że wizyty kontrolne traktowane są tam na "odwal się" i trza się tam łokciami rozpychać  :/ ). Ral, napisz coś więcej  :blaga:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2011, 16:59:34 pm »
wkleję to co wpisałam w innym temacie:


Cytuj
- specjalistka od królików z tego gabinetu (Katarzyna Pieczaba) faktycznie ogląda i obmacuje króliki z każdej strony przy każdej wizycie
- jeśli przepisane są leki czy jakakolwiek kuracja, gabinet umawia na wizytę kontrolną (darmową), żeby móc stwierdzić czy na pewno wszystko jest w porządku, nawet przy wzdęciu byłam z królikiem w gabinecie dwukrotnie - raz podano mu leki, drugiego dnia weterynarz obejrzał, czy na pewno problem minął,
- po zabiegach chirurgicznych gabinet dzwoni po odebranie królika dopiero po pełnym wybudzeniu się z narkozy i sprawdzeniu przez weterynarza stanu zwierzęcia - w innym gabinecie dostałam po sterylizacji królika który zaczął się wybudzać z narkozy w transporterze w tramwaju, nie sądzę, żeby była to dla niego komfortowa sytuacja.
- dowiadywałam się o to już osobno u innej organizacji zajmującej się zwierzętami i uzyskałam potwierdzenie, że doktor Niedzielski jest jednym z najlepszych chirurgów we Wrocławiu (ma doktorat właśnie z chirurgii).

Wygląda to więc tak, że podstawowa opieka na królikiem przebiega u dr. Pieczaby a zabiegi chirurgiczne przeprowadza dr. Niedzielski.
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11698.0

No i dodam jeszcze, że jak poszłam raz do doktor Pieczaby to mi jednego królika nie zaszczepiła bo zobaczyła, że ma lekką grzybicę na uszach której ja nie dostrzegłam - bo obejrzała mi każdego królika dokładnie zanim wzięła się za szczepienie. Teraz byłam na ostatnim zastrzyku właśnie u asystentki Piaseckiego i o oglądaniu nie było mowy. Dzień później zobaczyłam, że ma otarcie na spodzie łapy więc kolejna wizyta u weterynarza. A wiem, że od doktor Pieczaby nie wyszłabym z niezauważonym problemem.

Co do cen mam słabe porównanie ale mogę się kolejnym razem zapytać.
Za odpchlenie zapłaciłam raz 20 zł a za ostatnią szczepionkę bodajże 30, ale nie dam sobie uciąć ręki :)
Nie spodziewam się, żeby to był najtańszy weterynarz, ale mimo to uważam, że warto.

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 14, 2011, 17:30:20 pm »
ceny są chyba porównywalne, ja za szczepienie królika u dr Piaseckiego płaciłam 30 zł, choć króliki zostały obejrzane przed szczepieniem i był zrobiony wywiad odnośnie moich uszaków, koszt kastracji to ok. 100 zł

rok temu Tupcio też był szczepiony z opóźnieniem z powodu grzybicy pod bródką - może mamy to szczęście, że nas oglądają?

zawsze bywam z maluchami wtedy gdy jest dr czyli w pon, czw, pt po południu, kolejki są masakryczne, ostatnio staliśmy 2.5h, jeśli nie chodzi tylko o zwykłe szczepienie i nie ufam diagnozie asystentek - proszę o konsultacje z dr

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 14, 2011, 17:39:09 pm »
No i szczerze mówiąc dlatego też wolę swojego lekarza.
Bo jeśli mam iść na coś z czym poradzi sobie każdy weterynarz to moim zdaniem nie ma potrzeby jeździć specjalnie tam. A gdyby sprawa była nagła to albo i tak oglądają królika asystentki albo czekam w kolejce na doktora (zakładam, że sytuacja nagła to taka, w której jest jakiś problem i królik czuje się źle i stanie z nim w kolejce godzinami na pewno nie poprawia sytuacji i tylko dodatkowo stresuje).

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 14, 2011, 17:48:47 pm »
Pewnie, ja porostu nie mam zaufania do weterynarzy, znam takich co nie potrafili zbadać świnki i zajrzeć jej do pyszczka albo uśmiercili mojego kotka w wyniku przedawkowania leków, stad mam uraz do weterynarzy. Piaseckiemu zaufałam. Przywrócił Tupcia do zdrowia gdy ryczałam non stop i nie spałam po nocach z powodu jego biegunki. To była moja pierwsza wizyta u niego i od tamtej pory mnie nie zawiódł.

Każdy ma prawo do korzystania z usług swoich sprawdzonych weterynarzy :)

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2012, 22:05:07 pm »
Mam królika na tymczasie od dwóch miesięcy i mniej więcej tak długo jest leczony u piaseckiego i jego asystentek. Niestety jest coraz gorzej a króliczek nie został do tej pory przebadany mikroskopowo w żaden sposób. Ani wymazu ani krwi nic nie chcą zrobić tylko antybiotyk i zastrzyki i zastrzyki w kółko, nie ważne że nie pomaga, kolejny zastrzyk.
Dlatego proszę o coś więcej, jeśli ktoś ma doświadczenie z dr. Strugałą i ... jej "asystentkami". 

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 24, 2012, 16:22:35 pm »
Proponowałabym,żebyś skonsultowała się z dr Kasią Pieczabą z lecznicy Niedzielskiego.To,co opisujesz,to wypisz-wymaluj postępowanie Piaseckiego i jego asystentek podczas leczenia mojego Milaka.Potem ratowali go inni lekarze,ale było za pózno.W "Zwierzyńcu"został niewłaściwie zdiagnozowany,jak się okazało.
Z moimi jeżdżę teraz do dr Pieczaby,ona jest bardzo drobiazgowa,jeśli chodzi o robienie badań,diagnozowanie,wywiad z wlaścicielem.Ale trzeba się do niej umawiać telefoniczne,bo w różne dni przyjmuje o różnych porach.Oprócz niej nikt tam nie zna się na królikach.
Z dr Strugałą rozmawiałam tylko raz,telefonicznie,bo chciałam się skonsultować odnośnie e.cuniculi.Z rozmowy wnioskuję,że ma doświadczenie i wiedzę,ale nic więcej nie jestem w stanie o niej napisać.

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:05:07 pm »
Osobiście bardzo polecam dr Strugałę, jej asystentkę poznałam jedną i była bardzo uważna, robiła wszystko należycie i starannie. Co prawda ja u niej byłam ze szczurami, ale każdego z nich mi od razu idealnie diagnozowała i nigdy nie było problemu, dlatego z czystym sumieniem mogę Ci ją polecić. ; ))
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 30, 2012, 12:41:06 pm »
Czy do lecznicy p. Niedzielskiego trzeba sie umawiac na wizyte, czy jak po prostu przyjde z krolem, to sie nim zajma?

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 30, 2012, 13:27:08 pm »
ja się zawsze umawiam tel: (071) 367-01-30
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 30, 2012, 13:29:59 pm »
Trzeba się umawiać z dr Katarzyną Pieczabą telefonicznie,bo to ona zajmuje się tam zwierzętami egzotycznymi,a w różne dni przyjmuje w różnych godzinach,miewa też dyżury w soboty i niedziele.

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 30, 2012, 16:10:07 pm »
Dziekuje za odp. A czy za wizyte w sobote/niedziele sa wyzsze stawki, bo to dyzur?

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 03, 2012, 22:32:13 pm »
Czy ktoś może się orientuje co do klinik przy pl. Grunwaldzkim? Bo mieszkam dosłownie 5 minut piechotą od tego weterynarza i myślę, że pójście tam byłoby najbardziej komfortowe dla mojego Majkiego. Generalnie chodzę tam z moją papużką, ale wiadomo z królikiem inna bajka...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 03, 2012, 22:44:43 pm »
leczy tez tam Dr. Piasecki - polecany weterynarz na forum
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 03, 2012, 22:52:37 pm »
Część go poleca, a część nie... wiadomo nie każdemu podpasuje. No nic najwyżej zaryzykuję.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 03, 2012, 23:46:56 pm »
ja chodzę do Dr. Pieczaby,  przyjmuje na Komandorskiej w budynku Dach Budu - Bardzo polecam :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2012, 15:15:14 pm »
Generalnie polecani przez Was lekarze przyjmują trochę daleko ode mnie, a nie chcę narażać króliczka na stresującą podróż. Zwłaszcza, że musiałabym się tłuc komunikacją miejską, bo mama akurat będzie w pracy i nie ma mnie jak zawieźć. Chyba, że będzie możliwość to wtedy podjadę na Głogowską albo Komandorską.. ale wątpię. Dlatego pytałam o kliniki koło pl. Grunwaldzkiego, bo nie chcę oddawać Majkiego w jakieś nieodpowiednie ręce...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2012, 15:44:32 pm »
Generalnie polecani przez Was lekarze przyjmują trochę daleko ode mnie, a nie chcę narażać króliczka na stresującą podróż. Zwłaszcza, że musiałabym się tłuc komunikacją miejską, bo mama akurat będzie w pracy i nie ma mnie jak zawieźć. Chyba, że będzie możliwość to wtedy podjadę na Głogowską albo Komandorską.. ale wątpię. Dlatego pytałam o kliniki koło pl. Grunwaldzkiego, bo nie chcę oddawać Majkiego w jakieś nieodpowiednie ręce...

Niektórzy się tłuką komunikacją publiczną do innych miast, byleby im nieobeznany weterynarz królika nie wykończył głupim błędem...
Masz szczęście mieć dwóch polecanych (polecanych, bo sprawdzanych przez użytkowników i członków SPK, a nie za piękne oczy) weterynarzy w miejscu zamieszkania. Komunikacja publiczna, ale jest - wystarczy dobrze zabezpieczyć króliczka przed upałem i przeciągami. Ale zrobisz, jak zechcesz. Nikogo nie zmusimy ani straszyć nie będziemy - ale na tym forum jest mnóstwo dowodów na to, że weterynarz, który nie zna się na królikach, może zaszkodzić (zaszczepić chorego i zabić, podać nieodpowiedni lek i uszkodzić jelita, zlecić nieodpowiednią terapię i nie odratować malucha, etc., etc.)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...