Autor Wątek: Dobry wet we Wrocławiu  (Przeczytany 79669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Claudii

  • Gość
Dobry wet we Wrocławiu
« dnia: Marzec 31, 2009, 19:27:28 pm »
Chce chodzić z króliczkiem do fachowego weta ale nie wiem ... Znam tylko 2 :)
 To jest samiczka i ma 4 lata, chce ją wysterlizować/ kastrować ( nie pamieta) ...
Ile to kosztuje? I czy jest potrzebne ?

Wiem ze dużo osób suie już pyta o to czuy trzeba itp. ale ja tak w tym temacie przy okazji  :)

Wet we Wrocławiu ( jak w opisie )

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2009, 22:35:31 pm »
dobry wet to dr. Piasecki na uczelni weterynaryjnej we Wrocku
lub Włodarczyk Marek, lek. wet.
53-621, Wrocław Głogowska 2-4
tel. 0 606 53 29 03
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2010, 20:46:27 pm »
a macie jakieś pozytywne lub negatywne opinie o doktorze Włodarczyku?? Dlaczego go polecacie?
Niedługo będę kastrowała Lukra i szukam dobrego weta…
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

OlgaT

  • Gość
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2010, 21:26:11 pm »
dr Piasecki - nie zastanawiaj się i nie szukaj dalej :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2010, 11:26:45 am »
a macie jakiś kontakt do dr Piaseckiego bo ten telefon do  dr Włodarczyka jeśli dobrze rozumiem
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2010, 11:53:55 am »

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2010, 18:31:48 pm »
dziękuję:)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2010, 21:31:25 pm »
dr Włodarczyk specjalizuje się w psach i kotach

dla króli polecamy(ja i moje króle) - dr Piasecki ul. Głogowska
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

kidslovefruit

  • Gość
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2011, 18:03:21 pm »
Ja z racji przeprowadzki korzystam teraz z tego gabinetu: http://www.niedzielski.wroclaw.pl/, kastrowałam tu królika i oceniam współpracę bardzo pozytywnie.
(gabinet znajduje się dość blisko głównego dworca PKS)

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2011, 19:26:12 pm »
http://www.emi-vet.pl/

Polecam jak najbardziej. Pan Marcin kastrował mojego Czesiaczka i jestem bardzo zadowolona ze współpracy. kastracja kosztuje 120zł o ile dobrze pamiętam. Około. Wszystkie leki i opieka w cenie, a Cześko szybciutko doszedł do siebie i jest zdrowy :) Poza tym mam go po drugiej stronie ulicy..nie mam auta więc to spory atut :) Pozdrawiam z Krzyków

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2011, 22:50:37 pm »
Dużo osób gorąco poleca Dr. Piaseckiego. Ja osobiście jeszcze nigdy u niego nie byłam, ale w internecie spotkałam się z kilkoma odpychającymi opiniami http://www.znanylekarz.pl/dr-n-wet-tomasz-piasecki/weterynarz/wroclaw . Co o tym sądzicie?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2011, 11:51:01 am »
Na temat Dr Piaseckiego nie mogę się wypowiedzieć, nigdy u niego nie byłam.
Natomiast osobiście polecam bardzo sympatyczną i miłą Panią Dorotę Strugałę. Poleciła mi ją koleżanką gdy jeździłam z moim chorym szczurkiem po różnych weterynarzach. Pani Dorota z tego co zauważyłam bardzo ładnie obchodzi się ze zwierzątkami a przy tym jest niesamowicie przyjemna, miła czy sympatyczna.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, zapraszam -> http://fizjowet.pl/
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2011, 12:27:06 pm »
Dużo osób gorąco poleca Dr. Piaseckiego. Ja osobiście jeszcze nigdy u niego nie byłam, ale w internecie spotkałam się z kilkoma odpychającymi opiniami http://www.znanylekarz.pl/dr-n-wet-tomasz-piasecki/weterynarz/wroclaw . Co o tym sądzicie?

Ja z czystym sumieniem polecam. To u Niego leczyłam Kropcia z E.C. i to tam w sobotę jadę z Fantą na sterylizację. Wiem, że jest dobrym specjalistą. Fakt jest zapracowany i kolejka jest zawsze. Ja sama często dzwonię do Niego jak mam tylko jakiś problem. Zawsze odbiera, zawsze doradzi.

nuka

  • Gość
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2011, 13:02:50 pm »
Fakt jest zapracowany i kolejka jest zawsze
To świadczy o fachowości doktora.

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2011, 21:19:22 pm »
w sobotę byliśmy z Fancią na sterylizacji u dr Piaseckiego. Nadal z czystym sumieniem polecam. Zabieg się udał i mała szybko doszła do siebie.

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2011, 12:36:28 pm »
Simran86 a ile płaciłaś za sterylizację? Bo sama się zastanawiam, a chciałabym się zorientować w cenach naszych Wrocławskich wetów. ; ))
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2011, 13:10:35 pm »
zapłaciłam 230 zł. W tym dostałam do domu leki przeciwbólowe na parę dni po zabiegu.

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2011, 08:45:03 am »
Fakt jest zapracowany i kolejka jest zawsze
To świadczy o fachowości doktora.

Ale również o tym, że robi dużo rzeczy na raz a sam gabinet otwarty jest stosunkowo krótko.

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2011, 19:53:15 pm »
Cytat: Simran86 on Marzec 08, 2011, 14:27:06
Fakt jest zapracowany i kolejka jest zawsze
To świadczy o fachowości doktora.
Nie zawsze to stanowi o fachowości doktora, jakoś nie do końca się z tym zgadzam, ponieważ tyle razy ile ja tam byłam to doktora przy króliku widziałam raz. Zazwyczaj zajmują się mną praktykantki, które no.. nie mają takiej wiedzy jak doświadczony weterynarz. Co innego gdyby robiły to pod bacznym okiem doktora. Szczególnie, że czasami jedna jest mądrzejsza od drugiej...

I nie, nie zawsze jest kolejka. Kolejki są głównie w poniedziałki w resztę dni o której bym godzinie nie przyjechała było pusto. Czy byłam we wtorek, środę, czwartek czy piątek było pusto. ;]
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2011, 15:29:26 pm »
Ja teraz też byłam znów u Piaseckiego bo adoptowałam królika, który był w trakcie leczenia i pojechałam na ostatni zastrzyk. I zdania nie zmienię - wolę chodzić tutaj - http://www.niedzielski.wroclaw.pl/
Króliki są zawsze dokładnie obejrzane i obmacane, nie muszę się o to dodatkowo prosić i nie mam poczucia, że mam jak najszybciej zmykać z gabinetu.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2011, 15:30:47 pm »
Dr Piasecki to tak naprawdę jego asystentki ...

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 13, 2011, 16:39:18 pm »
RAL a powiedz mi jak jest z kosztami tam gdzie chodzisz? Bo jeszcze nie zdecydowałam się na konkretnego weterynarza, a chciałabym miec jednego do którego chodzę by wszystko było sprawdzone.
Jestem ciekawa co do szczepionek, odrobaczania, sterylizacji jeżeli wiesz?

Będę wdzięczna za informacje. ; ))
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 13, 2011, 16:56:08 pm »
Ja również  :lol muszę Myszę pokazac i skontrolowac, więc przyda się fachowe oko, a bez samochodu i znajomości topografii Wrocka nie będę się raczej pchać do Piaseckiego (skoro na dodatek piszecie, że wizyty kontrolne traktowane są tam na "odwal się" i trza się tam łokciami rozpychać  :/ ). Ral, napisz coś więcej  :blaga:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2011, 16:59:34 pm »
wkleję to co wpisałam w innym temacie:


Cytuj
- specjalistka od królików z tego gabinetu (Katarzyna Pieczaba) faktycznie ogląda i obmacuje króliki z każdej strony przy każdej wizycie
- jeśli przepisane są leki czy jakakolwiek kuracja, gabinet umawia na wizytę kontrolną (darmową), żeby móc stwierdzić czy na pewno wszystko jest w porządku, nawet przy wzdęciu byłam z królikiem w gabinecie dwukrotnie - raz podano mu leki, drugiego dnia weterynarz obejrzał, czy na pewno problem minął,
- po zabiegach chirurgicznych gabinet dzwoni po odebranie królika dopiero po pełnym wybudzeniu się z narkozy i sprawdzeniu przez weterynarza stanu zwierzęcia - w innym gabinecie dostałam po sterylizacji królika który zaczął się wybudzać z narkozy w transporterze w tramwaju, nie sądzę, żeby była to dla niego komfortowa sytuacja.
- dowiadywałam się o to już osobno u innej organizacji zajmującej się zwierzętami i uzyskałam potwierdzenie, że doktor Niedzielski jest jednym z najlepszych chirurgów we Wrocławiu (ma doktorat właśnie z chirurgii).

Wygląda to więc tak, że podstawowa opieka na królikiem przebiega u dr. Pieczaby a zabiegi chirurgiczne przeprowadza dr. Niedzielski.
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11698.0

No i dodam jeszcze, że jak poszłam raz do doktor Pieczaby to mi jednego królika nie zaszczepiła bo zobaczyła, że ma lekką grzybicę na uszach której ja nie dostrzegłam - bo obejrzała mi każdego królika dokładnie zanim wzięła się za szczepienie. Teraz byłam na ostatnim zastrzyku właśnie u asystentki Piaseckiego i o oglądaniu nie było mowy. Dzień później zobaczyłam, że ma otarcie na spodzie łapy więc kolejna wizyta u weterynarza. A wiem, że od doktor Pieczaby nie wyszłabym z niezauważonym problemem.

Co do cen mam słabe porównanie ale mogę się kolejnym razem zapytać.
Za odpchlenie zapłaciłam raz 20 zł a za ostatnią szczepionkę bodajże 30, ale nie dam sobie uciąć ręki :)
Nie spodziewam się, żeby to był najtańszy weterynarz, ale mimo to uważam, że warto.

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 14, 2011, 17:30:20 pm »
ceny są chyba porównywalne, ja za szczepienie królika u dr Piaseckiego płaciłam 30 zł, choć króliki zostały obejrzane przed szczepieniem i był zrobiony wywiad odnośnie moich uszaków, koszt kastracji to ok. 100 zł

rok temu Tupcio też był szczepiony z opóźnieniem z powodu grzybicy pod bródką - może mamy to szczęście, że nas oglądają?

zawsze bywam z maluchami wtedy gdy jest dr czyli w pon, czw, pt po południu, kolejki są masakryczne, ostatnio staliśmy 2.5h, jeśli nie chodzi tylko o zwykłe szczepienie i nie ufam diagnozie asystentek - proszę o konsultacje z dr

Offline RAL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 14, 2011, 17:39:09 pm »
No i szczerze mówiąc dlatego też wolę swojego lekarza.
Bo jeśli mam iść na coś z czym poradzi sobie każdy weterynarz to moim zdaniem nie ma potrzeby jeździć specjalnie tam. A gdyby sprawa była nagła to albo i tak oglądają królika asystentki albo czekam w kolejce na doktora (zakładam, że sytuacja nagła to taka, w której jest jakiś problem i królik czuje się źle i stanie z nim w kolejce godzinami na pewno nie poprawia sytuacji i tylko dodatkowo stresuje).

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 14, 2011, 17:48:47 pm »
Pewnie, ja porostu nie mam zaufania do weterynarzy, znam takich co nie potrafili zbadać świnki i zajrzeć jej do pyszczka albo uśmiercili mojego kotka w wyniku przedawkowania leków, stad mam uraz do weterynarzy. Piaseckiemu zaufałam. Przywrócił Tupcia do zdrowia gdy ryczałam non stop i nie spałam po nocach z powodu jego biegunki. To była moja pierwsza wizyta u niego i od tamtej pory mnie nie zawiódł.

Każdy ma prawo do korzystania z usług swoich sprawdzonych weterynarzy :)

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2012, 22:05:07 pm »
Mam królika na tymczasie od dwóch miesięcy i mniej więcej tak długo jest leczony u piaseckiego i jego asystentek. Niestety jest coraz gorzej a króliczek nie został do tej pory przebadany mikroskopowo w żaden sposób. Ani wymazu ani krwi nic nie chcą zrobić tylko antybiotyk i zastrzyki i zastrzyki w kółko, nie ważne że nie pomaga, kolejny zastrzyk.
Dlatego proszę o coś więcej, jeśli ktoś ma doświadczenie z dr. Strugałą i ... jej "asystentkami". 

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 24, 2012, 16:22:35 pm »
Proponowałabym,żebyś skonsultowała się z dr Kasią Pieczabą z lecznicy Niedzielskiego.To,co opisujesz,to wypisz-wymaluj postępowanie Piaseckiego i jego asystentek podczas leczenia mojego Milaka.Potem ratowali go inni lekarze,ale było za pózno.W "Zwierzyńcu"został niewłaściwie zdiagnozowany,jak się okazało.
Z moimi jeżdżę teraz do dr Pieczaby,ona jest bardzo drobiazgowa,jeśli chodzi o robienie badań,diagnozowanie,wywiad z wlaścicielem.Ale trzeba się do niej umawiać telefoniczne,bo w różne dni przyjmuje o różnych porach.Oprócz niej nikt tam nie zna się na królikach.
Z dr Strugałą rozmawiałam tylko raz,telefonicznie,bo chciałam się skonsultować odnośnie e.cuniculi.Z rozmowy wnioskuję,że ma doświadczenie i wiedzę,ale nic więcej nie jestem w stanie o niej napisać.

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:05:07 pm »
Osobiście bardzo polecam dr Strugałę, jej asystentkę poznałam jedną i była bardzo uważna, robiła wszystko należycie i starannie. Co prawda ja u niej byłam ze szczurami, ale każdego z nich mi od razu idealnie diagnozowała i nigdy nie było problemu, dlatego z czystym sumieniem mogę Ci ją polecić. ; ))
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 30, 2012, 12:41:06 pm »
Czy do lecznicy p. Niedzielskiego trzeba sie umawiac na wizyte, czy jak po prostu przyjde z krolem, to sie nim zajma?

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 30, 2012, 13:27:08 pm »
ja się zawsze umawiam tel: (071) 367-01-30
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 30, 2012, 13:29:59 pm »
Trzeba się umawiać z dr Katarzyną Pieczabą telefonicznie,bo to ona zajmuje się tam zwierzętami egzotycznymi,a w różne dni przyjmuje w różnych godzinach,miewa też dyżury w soboty i niedziele.

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 30, 2012, 16:10:07 pm »
Dziekuje za odp. A czy za wizyte w sobote/niedziele sa wyzsze stawki, bo to dyzur?

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 03, 2012, 22:32:13 pm »
Czy ktoś może się orientuje co do klinik przy pl. Grunwaldzkim? Bo mieszkam dosłownie 5 minut piechotą od tego weterynarza i myślę, że pójście tam byłoby najbardziej komfortowe dla mojego Majkiego. Generalnie chodzę tam z moją papużką, ale wiadomo z królikiem inna bajka...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 03, 2012, 22:44:43 pm »
leczy tez tam Dr. Piasecki - polecany weterynarz na forum
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 03, 2012, 22:52:37 pm »
Część go poleca, a część nie... wiadomo nie każdemu podpasuje. No nic najwyżej zaryzykuję.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 03, 2012, 23:46:56 pm »
ja chodzę do Dr. Pieczaby,  przyjmuje na Komandorskiej w budynku Dach Budu - Bardzo polecam :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2012, 15:15:14 pm »
Generalnie polecani przez Was lekarze przyjmują trochę daleko ode mnie, a nie chcę narażać króliczka na stresującą podróż. Zwłaszcza, że musiałabym się tłuc komunikacją miejską, bo mama akurat będzie w pracy i nie ma mnie jak zawieźć. Chyba, że będzie możliwość to wtedy podjadę na Głogowską albo Komandorską.. ale wątpię. Dlatego pytałam o kliniki koło pl. Grunwaldzkiego, bo nie chcę oddawać Majkiego w jakieś nieodpowiednie ręce...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2012, 15:44:32 pm »
Generalnie polecani przez Was lekarze przyjmują trochę daleko ode mnie, a nie chcę narażać króliczka na stresującą podróż. Zwłaszcza, że musiałabym się tłuc komunikacją miejską, bo mama akurat będzie w pracy i nie ma mnie jak zawieźć. Chyba, że będzie możliwość to wtedy podjadę na Głogowską albo Komandorską.. ale wątpię. Dlatego pytałam o kliniki koło pl. Grunwaldzkiego, bo nie chcę oddawać Majkiego w jakieś nieodpowiednie ręce...

Niektórzy się tłuką komunikacją publiczną do innych miast, byleby im nieobeznany weterynarz królika nie wykończył głupim błędem...
Masz szczęście mieć dwóch polecanych (polecanych, bo sprawdzanych przez użytkowników i członków SPK, a nie za piękne oczy) weterynarzy w miejscu zamieszkania. Komunikacja publiczna, ale jest - wystarczy dobrze zabezpieczyć króliczka przed upałem i przeciągami. Ale zrobisz, jak zechcesz. Nikogo nie zmusimy ani straszyć nie będziemy - ale na tym forum jest mnóstwo dowodów na to, że weterynarz, który nie zna się na królikach, może zaszkodzić (zaszczepić chorego i zabić, podać nieodpowiedni lek i uszkodzić jelita, zlecić nieodpowiednią terapię i nie odratować malucha, etc., etc.)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2012, 18:24:55 pm »
Dr. Piasecki przyjmuje na Głogowieskiej, ale również na klinikach koło pl. Grunwaldzkiego :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2012, 21:40:58 pm »
Pisałam właśnie do tej kliniki na Głogowskiej i mi odpisała jakaś lekarka, że doktor Piasecki przyjmuje tylko w "Zwierzyńcu".

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2012, 22:17:42 pm »
Ale koło pasażu prowadzi jakieś praktyki czy coś. Musisz napisać do klara703 ona Ci powie w jakich godzinach przyjmuje 
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline poziomka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2012, 22:52:07 pm »
To jest numer do doktora na kliniki 71 320 5325. Niezbyt łatwo go złapać, ale przynajmniej info z pierwszej reki ;)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 06, 2012, 16:51:42 pm »
Miuu na klinikach polecam dr Woźniak - mogę Ci podać numer na pw :) ja osobiście straciłam zaufanie do dr Piaseckiego.
Ta Pani doktor ma serce do króliczków, jest kompetentna - widać, że się zna na rzeczy.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 06, 2012, 18:04:18 pm »
Też mogę polecić dr Woźniak,to ona robiła wszystko,żeby uratować mojego Milaka po błędnej diagnozie i zaniedbaniach Piaseckiego.A robiła to,poświęcając swój prywatny czas;dzięki niej Milak miał bardzo dobrą opiekę,skomplikowaną operację,konsultacje innych lekarzy-specjalistów,niestety,było już za późno.Ale Pani Annie będę wdzięczna do końca życia za wszystko,co dla nas zrobiła.Ona rzeczywiście ma wielkie serce dla zwierzaków.

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 07, 2012, 01:38:32 am »
Też leczę swoje króliki u dr Piaseckiego i jak najbardziej polecam. Bardzo rzetelny człowiek z tak zwaną "pasją". Widać po dyplomach na ścianach, że non stop się dokształca. Kastrował mojego Króla i w tym miesiącu będzie ciachał jajca Boryska ;) Co do asystentek-też niezbyt im ufam. Nie wątpię, że są dobrymi lekarkami, ale jednak to dr Piasecki jest specjalistą w dziedzinie królików, więc zawsze jak mnie proszą Panie to grzecznie mówię, że ja do dr Piaseckiego. Jeżeli chodzi o ceny to porównywalne, zresztą na zdrowiu swoim, swoich bliskich oraz zwierząt nigdy nie warto oszczędzać. Podsumowując: POLECAM! Dr Piasecki to dobry lekarz i sympatyczny człowiek (ostatnio zaciekawiłam się wrzaskami z pokoju zabiegowego, na co doktor pokazał mi małpkę w środku ;) ).

Aha zapomniałam jeszcze napisać, że po kastracji Król źle zareagował na któryś podany lek i przestały pracować mu jelita, więc musiałam na gwałt jechać do przychodni akurat w ten dzień kiedy dr nie przyjmował. Wtedy też pozytywnie zaskoczyła mnie Pani dr o niespotykanym imieniu (nie pamiętam dokładnie ;)), która nad wyraz profesjonalnie przebadała mi futrzaka, dobrała odpowiednie leki i nauczyła mnie jak karmić Królka strzykawką itp. oraz dała numery telefonów w razie wu. Ale to tylko in case of emergency, jeżeli wizytę planuję to idę do dr P. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 01:43:53 am wysłana przez eMu »

Offline Miuu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 20, 2012, 23:45:54 pm »
A może ktoś kojarzy lekarza z klinik koło pl. Grunawldzkiego na oddziale małych zwierząt? Taki śmiechowy, młody doktor ze śmiesznymi ząbkami. :)

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 22, 2012, 16:34:10 pm »
Tak, to dr Grzegorz Dziwak- jak najbardziej go polecam. Leczę tam moje króliki, jak i SPK, które są pod moją opieką. Jest kompetentny, nie drogi i dużo uwagi poświęca zwierzakowi. Kastracja/Sterylizacja bezproblemowo. Przyjmuje od pon-pt od 9 do 14.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 04, 2012, 16:22:34 pm »
Forum obserwuję od dłuższego czasu kibicując wszystkim maluchom czekającym na nowy kochający dom ale dopiero teraz wysyłam swój pierwszy post.
Chcę ostrzec wszystkich przed gabinetem weterynaryjnym FizjoVet dr.Strugała we Wrocławiu.
Opisanie całej historii Tosi zajęłoby zbyt dużo miejsca. Najważniejsze jest to, że u Tosi  w trakcie wyjazdu urlopowego nad morze, w lecznicy na ul.Krakowskiej 60a w Szczecinie, zdiagnozowano E.Cuniculi. Podczas konsultacji w FizjoVecie po powrocie do Wrocłaiwa pani wet. orzekła, ze to na pewno nie to, tylko królik miał wylew i to jest powodem przekrzywionej główki. Zaleciła akupunkturę i tyle. Nie zaleciła kontynuacji Szczecińskiego leczenia E.Cuniculi...a ja uwierzyłam bo ten gabinet pojawia się na forach jako gabinet polecany dla małych zwierząt w tym królików.
Po dwóch tygodniach bez objawów pogorszenia, zaczęło się najgorsze. Książkowe objawy E.Cuniculi. Pomoc znaleźliśmy w Zwierzyńcu dr.Piaseckiego.
Mam nadzieję, że uda się Tosi pomóc a dwa tygodnie przerwanej terapii nie uszkodziły nerek. Mam ochotę odwiedzić FizjoVet w całkiem innym celu niż leczenie Tosi.  :wiking:
We WROCŁAWIU tylko lecznica na ul.Głogowskiej dr.Piaseckiego

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 04, 2012, 17:10:51 pm »
Konsultowałam się kiedyś telefonicznie ze Strugałą,ale na wizytę nie pojechałam,bo przez telefon stwierdziła,że przy e.cuniculi niezbędne jest podawanie sterydów,"bo inaczej królik dostanie strasznego head-tiltu"(!)-bez komentarza.

Ja leczę i leczyłam zwierzaki w klinice Niedzielskiego-najpierw u dr Pieczaby,dla mnie najlepszego lekarza,jaki mógł się trafić,a teraz u dr Pasikowskiej.Piasecki,przy ewidentnych objawach ocznych i ciągłym drapaniu w uszy,u mojego Milaka nie zdiagnozowal e.cuniculi,badania przekładał na później,odmówił podania innych leków,niż penicylina,nawet przeciwbólowych(!);zabrałam królika do innych lekarzy,na badania i operację,ale na tym etapie,po kilku tyg.leczenia u Piaseckiego,stan był krytyczny.A dodam,że przez 3 lata byliśmy stałymi pacjentami lecznicy;w tym przypadku zgłosiłam się z problemem ledwo zauważalnej kropeczki na oku-lekarz miał pełne pole do diagnozowania krok po kroku-wtedy stan Milaka był jeszcze dobry i dużo można było zrobić.Następni lekarze "dostali" Milaka już w stanie krytycznym,a operacja to był "wóz albo przewóz".Sekcja wyjaśniła wszystko...

Można to posumować tak:nikt nie jest nieomylny,nawet specjalista może w pewnych przypadkach,z pewnych przyczyn,popełnić kardynalny błąd,za który zwierzątko zapłaci życiem,a właściciel cierpieniem.Dlatego ja wolę sama mieć jak największą wiedzę(kiedyś nie miałam-gdybym miała taką,jak obecnie,to Milak by żył-Leona sama zdiagnozowałam,przy nieuchwytnych niemal objawach tej choroby).A spośród lekarzy,wybieram takich,którzy liczą się ze zdaniem właściciela,są bardzo dokładni,szczegółowo zajmują się pacjentem,ciągle się dokształcają,informują o podawanych lekach(dają wydruki,opisy badań,itp.)robią wiele badań diagnost..Tak się składa,że w naszym przypadku są to bardzo młodzi lekarze,którzy się starają.

Ludzie mają różne doświadczenia z weterynarzami,jedni danego lekarza sobie chwalą,innych ten sam wet zawiódł.Dlatego ja żadnemu lekarzowi nie ufam do końca i zawsze monitoruję,co się dzieje.


Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 04, 2012, 17:16:52 pm »
Dlatego , też polecam Dr Dziwak, młody, dokładnie ogląda zwierzaka, robi dokładne badania, w razie wątpliwości konsultuje się z innymi specjalistami, za każdym razem dokładnie się wypytuje o zachowanie zwierzaka, objawy, podawane leki. Do tego na klinikach można wykonać wszystkie badania- więc wszytko w jednym miejscu. Obecnie prawie wszystkie króliki SPK Wrocław są u niego leczone.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 04, 2012, 17:26:39 pm »
Klara703-dobrze wiedzieć,że jest jeszcze ktoś z takim podejściem,np.jak nasza wetka pójdzie na urlop.

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 04, 2012, 18:39:46 pm »
Klara daj namiar na dr Dziwaka. Trzeba się do niego umawiać telefonicznie? Pytam, bo mnie Piasecki wpienił swoimi fochami.

Offline Olachi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 04, 2012, 21:49:27 pm »
Hej !

to kogo w końcu polecacie bo się zgubiłam już z tymi opiniami... Mój nynuś ma 8 miesięcy i chcę go wykastrować...

bywałam u Piaseckiego ale też nie jestem  zadowolona z niego w 100%... zazwyczaj przyjmowały mnie jego asystentki, tylko rtg głowy robił piasecki...a nynuś jak charczal tak dalej charczy (czasem podczas oddychania) nie zrobiono mu żadnych badań tylko jadł jakieś tabletki na podwyższenie odporności i antybiotyk(który nie pomógł)

więc który wet jest dla królików najlepszy? Dr Dziwak?

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 04, 2012, 22:16:05 pm »
Jeśli chodzi o kastracje/sterylizacje,to w istocie,Piasecki ma największe doświadczenie w tej mierze.On jest dobrym chirurgiem,diagnostą dużo gorszym wg mnie.Ale trzeba dopilnować,żeby to on osobiście wykonał zabieg,a nie zostawił zwierzaczka asystentce,bo tak bywało.

Ja kastrowałam Leona i sterylizowałam Chili w klinice dra Niedzielskiego-operował Niedzielski,asystowała specjalistka od królików,dr Pieczaba.Obecnie zastępuje ją dr Joanna Pasikowska.Dr Joanna już też usypiała Chili i było ok.I z tego,co widzę,to dalej ludzie przyjeżdżają tam na zabiegi.Ale w kwestii kastracji spokojnie można polecać Piaseckiego.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 04, 2012, 22:37:39 pm »
Tam nie trzeba się umawiać, wystarczy, że przyjdziesz, jest czynne od 9 do 14 od poniedziałku do piątku. Przyjmuje on osobiście, wszystkie zabiegi wykonuje też sam, czasami zdarza się jakaś pomoc, ale na zasadzie przytrzymania królika i to wszytko. Robi on kastrację i sterylizację bardzo dobrze, bierze trochę taniej niż Piasecki, króliki się szybko wybudzają i bardzo ładnie jedzą już godzinę po wybudzeniu. Ja osobiście nie miałam problemu a zaniosłam na zabieg około 15 królików.

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 05, 2012, 15:39:32 pm »
A masz może nr telefonu do niego, lub adres? Na necie nic nie znalazłam.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 05, 2012, 16:09:39 pm »
telefonu nie mam, wystarczy pójść na kliniki, to jest 4 katedra a od grunwaldu to 1 budynek wchodzi się do środka i skręca na prawo i zaraz jest ambulatorium. Jedynie można znaleźć w necie nr do portierni. Jak będę kolejnym razem to mogę zapytać o telefon, do tej pory nie był mi potrzebny.

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 05, 2012, 18:53:27 pm »
Fajnie, dzięki bardzo. Będziemy w kontakcie.

Offline Olachi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:09:28 pm »
Właśnie wróciłam od dr Dziwaka i jestem w niebo wzięta :)

Obsłuchał Nynka dokładnie... i powiedział że jednak coś się dzieje w górnych drogach oddechowych. Wziął wymaz z noska i we wtorek idziemy po wyniki :) 

Dodam iż doktor Piasecki nie widział problemu w tym że Nynek kicha i jak oddycha to charczy(zwłaszcza wieczorem) nie zrobił żadnego wymazu ani nic w tym rodzaju... 


pożyjemy zobaczymy :) ale zmieniam weta na dobre :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 26, 2012, 01:39:33 am »
bardzo polecam dr Dziwaka. Przeprowadził sterylizacje u mojej króliczki oraz operacje u mojego chomika- w żadnym przypadku nie było żadnych powikłań :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Olachi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 28, 2012, 12:46:50 pm »
Właśnie wróciłam z drugiej wizyty u doktora Dziwaka...

Okazało się że Nynek ma jakiegoś grzybka w nosku dlatego kicha i smarka :( najgorsze jest to że diagnozę mamy po tygodniu a do dr Piaseckiego jeździłam od grudnia i nie wiadomo co mu było... robiliśmy jakieś zdjęcia faszerowaliśmy lekami bezpodstawnie :(

ehhhhhh

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 28, 2012, 12:58:35 pm »
Dlatego moim zdaniem chodzenie do dr Piaseckiego to strata pieniędzy, czasu oraz zdrowia uszaka.
Byłam z kilkoma królikami u dr Dziwaka i też jestem bardzo zadowolona :)

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 28, 2012, 13:18:30 pm »
Przeczytalam w internecie, ze dr Dziwak przyjmuje tez w klinice Niedzielskiej na Energetycznej 14. Czy ktos tam juz byl i moze to potwierdzic?

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 28, 2012, 14:13:45 pm »
w który miejscu dokładnie on przyjmuje ?
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 28, 2012, 17:19:06 pm »
Tak, przyjmuje u dr Niedzielskiej (Kobieta) gdzieś na Wojnowie. Jak będę następny razem to się dopytam, w jakie dni i godziny (na pewno popołudnia).

Offline Olachi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 28, 2012, 20:56:46 pm »
on przyjmuje u Niedzielskich a nie niedzielskiej

na ul. energetycznej 14

ale na energetycznej zdecydowanie odradzam !

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 28, 2012, 21:16:10 pm »
Doktor Dziwak przyjmuje u Niedzielskiej,klinika Niedzielski to odrębne przedsięwzięcie.Państwo Niedzielscy się rozstali i pracują też oddzielnie.Doktor N. założył własną,nową klinikę(ul.Komandorska),a pani N.została w starej(ul.Energetyczna na Krzykach).
Klinika na Energetycznej nie ma dobrych opinii,pani lekarka też.Za to dr Niedzielski jest jednym z najlepszych chirurgów we Wrocławiu.
Chyba lepiej jeździć do dra Dziwaka na kliniki UP,a nie na Energetyczną.

Offline Olachi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 28, 2012, 21:24:09 pm »
Chyba lepiej jeździć do dra Dziwaka na kliniki UP,a nie na Energetyczną

też tak sądzę :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 08, 2012, 13:13:03 pm »
cześć dziewczyny i chłopaki! jestem nowa na forum a to mój pierwszy w życiu post więc wybaczcie mi jeżeli piszę w złym miejscu i zarazem proszę o wyrozumiałość :) piszę do Was, ponieważ muszę się poradzić odnośnie naprawdę dobrego weta dla mojej królinki Pyzy. Dziewczynka jest u mnie od stycznia i ma około roku - ciężko dokładnie stwierdzić bo kupiłam ją w zoologu, ale do rzeczy. Zaraz po zakupie pojechałyśmy do dr Piaseckiego bo tutaj dowiedziałam się, że jest najlepszy jeśli chodzi o króliki. Byłyśmy tam kilka razy ale niestety te kolejki mnie przerażają. Przyjmowała nas oczywiście asystentka pana doktora mimo że zależało mi na tym aby to on obejrzał Pyzę. Teraz nieubłaganie zbliża się sterylka małej. Widzę jak świruje, hormony jej buzują wiec już się psychicznie nastawiam na to, że musi mieć wykonany zabieg (pomijając już względy zdrowotne). Niektórzy z Was pisali bardzo dobre opinie nt doktora Dziwaka oraz pani doktor Woźniak z Klinik przy pl. Grunwaldzkim, inne osoby pisały również o klinice Niedzielskiego. Więc moje pytanie do osób z Wrocławia: do kogo najlepiej iść, żeby porządnie zbadał króliczka i poświęcił mu naprawdę tyle czasu ile potrzeba. Hm... myślę że na razie to wszystko. Przepraszam za moją dość długą wypowiedź i być może chaotyczną ale mam mega mętlik w głowie
pozdrawiam Was razem z Pyzą :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 08, 2012, 13:20:41 pm »
Klinikę dr Niedzielskiego nie polecam- pracuje tam dr Pasikowska zamiast Pieczaby. Dr Woźniak już na klinikach nie przyjmuje gdyż wyjechała z Polski. Na klinikach przyjmuje dr Dziwak- przyjmuje sam, wszytko robi sam. Godziny 8:30 do 14.Wrocławskie króliki są leczone u niego, zarówno zabiegi sterylizacji, kastracji jak i te poważniejsze. Najlepiej pójść tam na kontrolę, zobaczysz czy ci pasuje i umówić się na zabieg.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 08, 2012, 13:26:46 pm »
super! dzięki za tak szybką odpowiedź. Właśnie tak sobie myślałam, żeby najpierw pojechać z małą na kontrolę na Kliniki i zobaczyć co i jak. Jeśli chodzi o doktora Piaseckiego to obawiam się, że nie on wykona zabieg... nie wiem ale mam jakieś takie przeczucie. Nie chciałabym stracić króliczki przez własną głupotę dlatego dumam i dumam i postanowiłam tutaj zapytać. A do doktora Dziwaka trzeba się jakoś rejestrować czy po prostu można przyjechać?
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 08, 2012, 13:29:54 pm »
Wystarczy przyjechać, jeśli nie będzie go w gabinecie to podejść na portiernie.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 08, 2012, 13:33:03 pm »
No to już mam jakiś obraz sytuacji :) Bardzo ci dziękuję za informacje. Bo po kilku wizytach w "Zwierzyńcu" zaczęłam się zastanawiać czy we Wrocławiu jest jeszcze jakiś dobry króliczy wet.... te kolejki jakie tam są to jakiś koszmar. W takim razie trzeba będzie zapakować małą i przejechać się do pana doktora. Jeszcze razie wielkie dzięki! :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 15, 2012, 12:24:28 pm »
hej! :) dzisiaj odwiedziłyśmy z Pyzą doktora Dziwaka i powiem wam, że jestem bardzo mile zaskoczona. Dokładnie przebadał małą, sprawdził ząbki i ogólny stan zdrowia, mogłam go o wszystko zapytać. Przy okazji umówiliśmy się też na termin sterylki (już się stresuję :P). Bardzo spodobała mi się jego dokładność i spokój. Zobaczymy jak będzie dalej
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 05, 2012, 20:14:38 pm »
Moja Pyza jest po sterylizacji już 2 tygodnie, wszystko przebiegło bardzo sprawnie, bez problemów :) Dlatego mogę Wam z czystym sercem polecić doktora Dziwaka. Jak już wcześniej pisałam - jest bardzo dokładny, rzeczowy i ma serce do zwierzaków, dlatego my na pewno będziemy do niego jeździły :) Mam wrażenie, że mojej królince również przypadł do gustu :bunny: :D Chyba ktoś tutaj już podawał namiary na pana doktora ale jakby była potrzeba to wpisuję jeszcze raz: pan doktor przyjmuje w Przychodni Weterynaryjnej Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych we Wrocławiu przy Pl. Grunwaldzkim 45, tel. (071) 320-53-33, przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14. Po wejściu do budynku trzeba skręcić na prawo, przejść przez szklane drzwi, schodami w dół i na prawo :) Mam nadzieję, że komuś z Was przydadzą się te informacje.
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 21, 2012, 12:35:47 pm »
Własnie dzisiaj dzwoniłam do doktora :) Dzięki za numer! Strasznie sympatyczny się wydawał... Mam nadzieje że te wrażenie po pierwszej wizycie będzie równie dobre :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 21, 2012, 20:07:49 pm »
Doktor jest bardzo sympatyczny, nie wydawało Ci się ;) A co najważniejsze - ma wspaniałe podejście do zwierzaków. Moja Pyza była u niego tak grzeczna jak u żadnego innego weta :) No i tak jak pisałam wyżej, sterylkę przeszła bardzo dobrze, dobrze wszystko zniosła. Tak więc będziemy się trzymały pana doktora i do żadnego innego nie zamierzamy jeździć :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 03, 2012, 14:59:06 pm »
fokusa, byłaś u doktora Dziwaka na wizycie? Pytam bo jestem ciekawa jak pierwsze wrażenie :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline fokusa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:53:08 am »
byłaś u doktora Dziwaka na wizycie? Pytam bo jestem ciekawa jak pierwsze wrażenie

Hej niestety jeszcze nie, musiałam przesunąć wizytę (kastracje) ze względu na antybiotykoterapie... ale przed świętami jeszcze go odwiedze:D

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 04, 2013, 11:38:08 am »
Czyli wszyscy teraz polecają dr Dziwaka? ; )) W takim razie muszę się do niego wybrać, skoro jest tak gorąco polecany. ; ))
A mogłabym się jeszcze raz zapytać gdzie dokładnie przyjmuje i w jakich godzinach? ; ) Bo muszę się wybrać z moją królewną na szczepienie i chciałabym już jeździć do jednego weterynarza ze wszystkim. wiecie może ile mniej więcej u niego się płaci za szczepienie na myxo i pomór?
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 04, 2013, 13:48:46 pm »
Nie wiem czy wszyscy polecają ale ja na pewno tak :) Kilka razy już pisałam, że doktor Dziwak jest naprawdę w porządku :) Nie wiem ile bierze za szczepienie, na razie robił mojej Pyzie tylko "przegląd techniczny" i sterylkę. Podam Ci jeszcze raz namiary na niego: doktor przyjmuje w Przychodni Weterynaryjnej Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych we Wrocławiu przy Pl. Grunwaldzkim 45, tel. (071) 320-53-33, przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14. Po wejściu do budynku trzeba skręcić na prawo, przejść przez szklane drzwi, schodami w dół i na prawo :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline krolica

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław, Londyn
  • Moje króliki: Stefan, Lola
  • Za TM: Bogdan
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:06:36 pm »
Ja także 'doktora' Dziwaka serdecznie polecam :) Wygląda na to, że lekarz na prawdę z powołania, bo ledwo po studiach, a już ma tylu fanów :) Zna się na rzeczy, jest przesympatyczny i zawsze uśmiechnięty, widać że kocha to co robi :) Jedyne co mu mogę zarzucić to to, że sam z siebie nie robi dokładnych wywodów na temat chorób czy zabiegów, trzeba pytać, żeby dowiedzieć się więcej, jak u większości wetów zresztą. Ale to tylko takie moje zboczenie, bo ja lubię wszystko wiedzieć i każdego zawsze za język ciągnę :P

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 01, 2013, 12:36:13 pm »
sam z siebie nie robi dokładnych wywodów na temat chorób czy zabiegów, trzeba pytać, żeby dowiedzieć się więcej

Ale za to rzetelnie odpowiada jak już zapytasz :) I nie stroi przy tym focha BO MU ZADAŁAŚ PYTANIE ;)


PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline krolica

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław, Londyn
  • Moje króliki: Stefan, Lola
  • Za TM: Bogdan
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 01, 2013, 21:56:38 pm »
Ale za to rzetelnie odpowiada jak już zapytasz  I nie stroi przy tym focha BO MU ZADAŁAŚ PYTANIE

Oczywiście się z tym zgadzam, odpowiada bezproblemowo :)

Dzisiaj byłam na wizycie na klinikach i bardzo mile zaskoczyła mnie pani która także tam przyjmuje! Wygadana, sympatyczna kobieta. Doktorat ma z chorób ptaków, ale odniosłam wrażenie, że na królikach zna się równie doskonale, sama zresztą przyznała, że także ma królaska :) Gdyby komuś nie pasowały godziny przyjęć lek. Dziwaka dr. Anna przyjmuje w tym samym gabinecie, bodajże w poniedziałki, środy i piątki (aczkolwiek nie jestem w 100% pewna czy w pozostałe na dni jej nie ma) w godzinach 15-18.
Gorąco polecam, na pewno się nie zawiedziecie :)


Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 01, 2013, 22:06:00 pm »
Dr Anna Woźniak przyjmuje w te dni które napisałaś. Faktycznie ma swojego króliczka baranka. Przed poznaniem Dr Dziwaka to właśnie ona leczyła między innymi wrocławskie tymczasy. Jednak nie było jej przez pół roku w Polsce i tak zastąpił ją dr Dziwak. Operowała m. in Kiwi, kastrowała mojego myszoskoczka (mało zapłaciłam w porównaniu do tego ile chciał Pasecki 80 zł a 200 jest różnica), kastracja Borysa i kilka sterylizacji. Tak więc lekarka sprawdzona i jak najbardziej można ją teraz polecać. Trzeba tylko uważać, aby nie sprowadziła gromady studentów do gabinetu i nie pokazywała wszystkim uczniom królika (co mnie osobiście wkurzyło) i nie po to idę do weta, płacę żeby króliki oglądała gromada ludzi kompletnie się na tym nie znająca  a co najlepsze w ogóle tym nie zainteresowana. Ale to tylko moje zdanie. Ogólnie jest dobra i sympatyczna:)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 02, 2013, 08:51:29 am »
Trzeba tylko uważać, aby nie sprowadziła gromady studentów do gabinetu i nie pokazywała wszystkim uczniom królika (co mnie osobiście wkurzyło) i nie po to idę do weta, płacę żeby króliki oglądała gromada ludzi kompletnie się na tym nie znająca  a co najlepsze w ogóle tym nie zainteresowana.

Na tym polega idea klinik - czy szpitali czy lecznic - że gromada ludzi się tam uczy (a jak się uczy, to każdy z doświadczenia wie- raz się interesuje, raz nie).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 03, 2013, 16:27:10 pm »
My wprawdzie mieszkamy w Opolu, ok. 80 km od Wrocławia.jako że nie ma tutaj typowo króliczego lekarza to za rekomendacją kilku osób z forum jeździmy do dr Piaseciego. Jeżeli o mnie chodzi to jestem mega zadowolona z niego. raz ,, na syganele'' pędziałam do niego kiedy Fifi miał zator i zapalenie jelit- dzięki właśnie opolskiej wetce;/ doktor trafnie postawił diagnozę, dobrał lekastwa- o biolapis czy karmie zastępczej herbi care mogę jedynie tutaj pomarzyć że jakiś wet będzie to miał...później byłam z nim w stałym kontakcie telefoncznym ale na zastrzyki przeciwbólowe jakie zalecił jeździliśy już tutaj. drugi raz kiedy Fifi intensywnie kichał od kliku miesięcy dwóch opolskich lekarzy dumało nad tego przyczyną- wszyscy obstawiali przeziębienie...znowu Piasecki i znowu trafna diagnoza i leczenie- tym razem trzy wizyty, po jednej w tygodniu na przetykanie kanalików łzowych, w między czasie zastrzyki w opolu. Fifi dzięki niemu wyzdrowiał już dwa razy. W sumie byliśmy niego 5 razy. Ostatni raz na początku sierpnia....od tamtej pory mamy spokój. chociaż sam dr przyznał że zatkane kanaliki mogą powrócić i że ,,pewnie spotkamy się jeszcze w tym roku'' -i tuatj się pomylił, bo rok się skończył a Fifi już do wakacji nie kicha. Co do zachwania zawsze traktuje mnie indywidualnie a nasza wizyta nigdy nie była krótsza niż 40 min- może dlatego że na wstępnie mówię ,,przyjechaliśmy do Pana z Opola'' heheheheh więc asystentki nawet nie podchodzą  :P  :P  :P jak dla mnie super podejście do zwierząt ceny  takie jak w Opolu, może gdybym miała porównanie z innym  ,,mistrzem'' to bym zdanie zmienila ale jestem zadowlona w 100 % więc lekarza nie będę zmieniać.


Offline krolica

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław, Londyn
  • Moje króliki: Stefan, Lola
  • Za TM: Bogdan
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 04, 2013, 11:18:11 am »
Kompetencji dr Piaseckiego nie podważam, uważam, że jest świetnym specjalistą, dla mnie jednak trochę zbyt zapracowanym. Da się też wywnioskować, że pacjenci z dalsza mają troszkę lepiej :) Z tego co wiem, pan doktor także swoją wiedzę dość wysoko ceni, tu się akurat nie wypowiem osobiście, bo ostatni raz byłam u niego ładnych parę lat temu, kiedy ceny były jeszcze z tego co pamiętam w miarę przystępne. Przytaczając moje ostatnie wizyty na klinikach kastracja dwóch królików + leki ( łącznie 6 dawek antybiotyku, 6 dawek znieczulenia+ znieczulenie do domu dla obu królików) wyniosła mnie niecałe 300 zł czyli NIECAŁE 150 zł na królika za komplet, opieka równie fachowa moim zdaniem, a na wizytę nie czekałam nigdy dłużej niż 15 minut. Chłopaki mają się rewelacyjnie :)
P.S To oczywiście nie jest antyreklama dr Piaseckiego co by nie było :)

Offline krolica

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław, Londyn
  • Moje króliki: Stefan, Lola
  • Za TM: Bogdan
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 04, 2013, 18:13:51 pm »
No i potwierdzona informacja z nieostatniej chwili, dr Woźniak jest w trakcie robienia specjalizacji ze.zwierząt futerkowych:)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 03, 2013, 08:02:16 am »
Dr Anna Woźniak przyjmuje w te dni które napisałaś. Faktycznie ma swojego króliczka baranka. Przed poznaniem Dr Dziwaka to właśnie ona leczyła między innymi wrocławskie tymczasy. Jednak nie było jej przez pół roku w Polsce i tak zastąpił ją dr Dziwak. Operowała m. in Kiwi, kastrowała mojego myszoskoczka (mało zapłaciłam w porównaniu do tego ile chciał Pasecki 80 zł a 200 jest różnica), kastracja Borysa i kilka sterylizacji. Tak więc lekarka sprawdzona i jak najbardziej można ją teraz polecać. Trzeba tylko uważać, aby nie sprowadziła gromady studentów do gabinetu i nie pokazywała wszystkim uczniom królika (co mnie osobiście wkurzyło) i nie po to idę do weta, płacę żeby króliki oglądała gromada ludzi kompletnie się na tym nie znająca  a co najlepsze w ogóle tym nie zainteresowana. Ale to tylko moje zdanie. Ogólnie jest dobra i sympatyczna:)

bardzo proszę o informację czy na sterylkę lepiej do dr Dziwaka czy dr Anny? oraz ile kosztuje sterylka u dr Dziwaka?
Mieszkam kilkadziesiąt km od Wrocławia więc chciałabym się rozeznać na kogo się zdecydować no i w kosztach ...
....Niestety, w moich rejonach żadnego weta dla uszatych nikt nie poleca, a wiadomo, najbardziej zależy nam aby nasz uszek był w dobrych rękach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 08:47:40 am wysłana przez Agness »

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:04:13 pm »
bardzo proszę o informację czy na sterylkę lepiej do dr Dziwaka czy dr Anny? oraz ile kosztuje sterylka u dr Dziwaka?
Mieszkam kilkadziesiąt km od Wrocławia więc chciałabym się rozeznać na kogo się zdecydować no i w kosztach ...
....Niestety, w moich rejonach żadnego weta dla uszatych nikt nie poleca, a wiadomo, najbardziej zależy nam aby nasz uszek był w dobrych rękach.
U dr Anny nigdy nie byłam więc na jej temat nie mogę Ci nic napisać. Natomiast dr Dziwak wykonywał sterylkę u mojej Pyzy. Zabieg był robiony w październiku 2012 r. więc całkiem niedawno. Malutka bardzo dobrze go zniosła, po 2 h zaczęła jeść a pod wieczór pojawiły się pierwsze bobki i siuśki :) Za sterylizację + leki zapłaciłam 200 zł, ale nie wiem jak jest teraz - czy nadal taka kwota czy podniósł. Dr Dziwak przyjmuje codziennie od 8.30 do 14 a dr Anna jest popołudniu w poniedziałki, środy i piątki więc Twoja decyzja będzie też zależała od godzin, które Ci pasują :) Zresztą dziewczyny wyżej napisały o godzinach przyjęć.
My do doktora Dziwaka jeździmy na kontrole, wczoraj byłyśmy na szczepieniu i jesteśmy bardzo zadowolone. Czytałam też bardzo pozytywne opinie nt. dr Anny :)
Może jeszcze inni coś napiszą i Ci doradzą.
Pozdrawiam!
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:11:58 pm »
Dobrze, że we Wrocławiu pojawia się jakaś konkurencja dla dr. Piaseckiego...kolejki do jego gabinetu są zabójcze :(

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:16:11 pm »
Dobrze, że we Wrocławiu pojawia się jakaś konkurencja dla dr. Piaseckiego...kolejki do jego gabinetu są zabójcze
Zgadzam się z Tobą... To co tam się dzieje to jest jakiś koszmar :/ A jak jadę na klinki to nie ma żadnych kolejek, wchodzę do gabinetu, lekarz poświęca zwierzakowi tyle czasu ile potrzeba, można o wszystko zapytać i już. Zupełnie inne podejście
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 12:20:30 pm wysłana przez Doris »
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:21:27 pm »
Ja na podejście dr. Piaseckiego nie narzekam bo m.in właśnie brak pośpiechu powoduje  powstawanie kolejek. Mogę opisywać tylko swoje doświadczenia a te, jeśli chodzi o dbałość o pacjenta,  są bardzo pozytywne :)
Zdrówka naszym Uszakom :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:27:48 pm »
To fajnie, że udało Ci się konkretnie do niego dostać. Ja niestety byłam skazana na jego asystentki. On osobiście obejrzał Pyzę tylko raz i po chwili przekazał asystentce bo stwierdził, że to jej pacjentka. I niestety odczułam pośpiech.. Jakbyśmy wszyscy byli na taśmie i tylko raz, raz, raz... Oby jak najszybciej... Ale to są moje osobiste odczucia ;) Ktoś może mieć inne zdanie.
No i te męczące kolejki... Nie tylko dla ludzi ale też dla zwierzaka.
Dobrze, że mamy kilku króliczych wetów i każdy chodzi tam, gdzie mu pasuje najlepiej :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:33:25 pm »
Właśnie - dobrze że jest kilku :)


Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:34:15 pm »
Bo najważniejsze jest zdrówko naszych uszaków :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:34:54 pm »
I z tym każdy się zgodzi :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:52:54 pm »
Dzięki za info, zdecydowałam się na dr Dziwaka....zazdraszczam, że macie tak ułatwione życie, że w 1 mieście jest co najmniej kilku polecanych wetów. Niestety, że w większości miejscowości ( ...w mniejszych niż Wrocław) dobrych wetów jak na lekarstwo, a już króliczy to byłby cud...nad tym ubolewamy my i nasze uszolki z mniejszych miast  :hm: 

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:53:54 pm »
No niestety... W mniejszych miastach jest w ogóle problem z wetem a co dopiero króliczym. A daleko mieszkasz od Wrocławia?
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:55:35 pm »
60 km.... a jak wygląda opieka dziewczynki po zabiegu? jak coś to wolałabym zrobić sterylkę w piatek- miałabym małą na oku przez cały wekend....

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:12:48 pm »
60 km.... a jak wygląda opieka dziewczynki po zabiegu? jak coś to wolałbym zrobić sterylkę w piatek- miałabym małą na oku przez cały wekend....
Jak będziesz sie umawiała na zabieg to powiedz wetowi, że najbardziej by Ci pasował piątek :) Tam nie ma takiego obłożenia więc nie powinno być problemu.
Co do opieki po zabiegu to u nas to było tak, że jak przyjechałyśmy do domu to zostawiłam ją w transporterku no bo narkoza i znieczulenie działały, więc, żeby malutka doszła do siebie to sobie tam leżała (po tych lekach ciężko jej było ustać na nóżkach). Dałam jej wody i doglądałam. Po dwóch godzinach już zaczęła więcej pić i nawet spróbowała koperku no i już się tak nie chwiała.
Z klatki wyjęłam kuwetę a w jej miejsce położyłam ręczniki papierowe, żeby nie zabrudzić ranki żwirkiem, dno klatki wyścieliłam mięciutkim ręcznikiem, oczywiście woda w miseczce i ziółka.. Na kontrolę jeździłyśmy jeszcze dwa dni po zabiegu - dostawała leki przeciwbólowe i antybiotyk no i miała dezynfekowaną rankę (skoro jesteś spoza Wrocka to dostaniesz leki do domku i wet Ci powie co i jak - zresztą i tak Ci powie ;)). Dostałyśmy też leki, które potem podawałam jej sama w domu i po tygodniu miałyśmy przyjechać na ostatnią kontrolę. Pyza nie miała założonego kaftanika więc musiałam ją doglądać.. Ale przez pierwsze dni nie gmerała przy ranie bo ją bolało. Dopiero jak zaczęło się to goić to próbowała lizać to miejsce. No i codziennie przemywałam rankę riwanolem.
Tak w skrócie mniej więcej to wyglądało. Ale jak pojedziesz na wizytę przed zabiegiem to wypytaj o wszystko lekarza - on dokładnie powie Ci co i jak :) Nie masz się co martwić, będzie dobrze :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 13:16:51 pm wysłana przez Doris »
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:21:54 pm »
Trzymamy kciuki

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:38:22 pm »
dzięki dziewczyny, już zadzwoniłam do dr Dziwaka i umówiłam termin na piątek ....cykam się.... I przez to oddalałam ten temat, bo przecież nie wszystkie królisie potrzebują zabiegu....
Ale moja dziewczynka ma 16miesięcy i ostatnio dziwnie się zachowuje.... Ogólnie jest kochana,ale lekko zdystansowana... a teraz biega za mną gdziekolwiek się ruszam, jest pobudzona, biega wokół wersalki, czego wcześniej nie robiła, kręci "8-ki" wokół nóg i ....gubi całą masę bobków  :]...
Myślę, że nadszedł TEN czas, jej czas .... nie chcę aby się męczyła z rujką...

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:46:27 pm »
Skoro tak biega tzn. że ma rujkę... Nie wiem czy nie lepiej poczekać aż ta rujka jej minie... A zabiegiem się nie cykaj ;) Chociaż wiem, że to się tak łatwo mówi. Sama miałam mega stres.. Ale lekarz jest w porządku, o wszystkim Ci opowie więc nie masz się czego bać. Wczoraj jak pojechałam z Pyzą na szczepienie to przede mną weszły jakieś panie, właśnie odebrać króliczka po zabiegu :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:49:03 pm »
a ile taka rujka trwa? bo ja umówilam się na następny piątek....

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:52:40 pm »
Aaa na następny. Nie na ten? To okej :) Wiesz co, ciężko mi powiedzieć ile dokładnie trwa rujka bo moja Pyza miała ja raptem dwa razy no i za każdym razem trwała około tygodnia... Ale każdy króliś jest inny. Zobaczysz, że jak jest spokojniejsza, nie jest taka pobudzona to będzie oznaczało, że już po.
Podobno lepiej nie robić sterylki podczas rujki, bo wtedy narządy rodne królicy są bardziej ukrwione, więc lepiej wówczas nie robić zabiegu.
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 04, 2013, 08:11:56 am »
Tosia jest dobrze wychowaną panienką, zawsze korzystała/nadal korzysta z wc.... znaczy z kuwety  :icon_lol  ...
... Ciekawa jestem czy te ostatnie spore boboczenie, podczas uprawianych biegów po pokoju, ma coś wspolnego z rujką? :?:...

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 04, 2013, 11:47:49 am »
Wiesz co Agness, jak moja Pyza miała rujkę to biegała wokół nóg robiąc ósemki, bzyczała przy tym, zadzierała ogonek do góry i ogólnie była pobudzona. Zdarzało jej się też gwałcić tekturową rurkę.. Wydzielała wtedy taki specyficzny zapaszek no i bobki też tak "pachniały" ;)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:07:35 pm »
Tosia jest teraz taaaka fajna, miziasta, mniej zdystansowana   :bunny:....
Tak jak Pyza; robi ósemki i faktycznie zadziera ogonek, a przy glaskach jeszcze bardziej go zadziera i pręży się :D
 Zamykana jest tylko na noc ,kiedy idziemy spać, a przez calusi dzień, od wczesnego rana bryka po mieszkaniu. Z kuwety korzysta jak należy, tyle że ostatnio bobki sypią się jej spod omyka  ]:-&gt;
Czy to może być własnie z powodu rujki?...

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:10:11 pm »
A oprócz bobków robi podobne rzeczy do Pyzy? Bzyczenie, bieganie wokół? Moja ruda też była miziasta ale po sterylce jest bardziej przytulasta :D
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 04, 2013, 12:54:02 pm »
Sterylka nie zmienia charakteru - miziaty królik zostanie miziatym, a odludek miziatym się nie stanie. Za to uwalnia królika od potrzeby znaczenia (bobkami i siuskami), kopulowania, nadstawiania się (podnoszenie ogonka i bzyczenie, prężenie się) oraz ciąż urojonych. Nie mówiąc o uchronieniu przed ropomaciczem, guzami i cystami jajników oraz zmniejszeniem ryzyka raka piersi.

Przed zabiegiem postaraj się królicę uspokoić podając do picia szałwię i nie prowokując głaskaniem gwałtów ani nadstawiania omyka, niech jej się ruja wyciszy, bo steryka w jej czasie to ryzyko (ale u królika ruja jest prowokowana, czyli możesz mieć kłopot się wstrzelić pomiędzy ruje, skoro coś ją wywołało).
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 04, 2013, 13:00:33 pm »
No widzisz Agness, Eni już wszystko Ci wyjaśniła ;)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 04, 2013, 14:22:57 pm »
Doris, moja panienka nie bzyczy, za to od niedawna biega jak szalona naokoło wersalki, czy za mną gdy idę np.do łazienki czy tez poskakuje w miejscu...może to nie jest dobrze, ale jak się tak zachowuje to wygląda to dla mnie jakby była radosna, szczęsliwa  :doping:
Generalnie mam wrażenie odkąd ją mam, że nie potrafi się bawić niczym, nie robi pirłetów ( widziałam to w jej wykonaniu może 3 razy a jest u mnie od roku); nie potrafię jej znaleść zajęcia bo nic nie przykuwa jej uwagi. Zrobiałam jej z kartonów tunel, ma też gałązki do gryzienia....
Jest ogólnie spokojna, zdystansowana w pewnym sensie, ale  lubi głaski i zachęca nas do głasków :bunny:
Na razie nie widze u niej żadnych ruchów kopulacyjnych, głaszczę i czochram ją po pleckach i wtedy właśnie Tosia sie pręży i omyk wędruje do góry. Dlatego też Eni zdecydowałam się na zabieg. 

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 05, 2013, 12:13:35 pm »
Sterylka nie zmienia charakteru - miziaty królik zostanie miziatym, a odludek miziatym się nie stanie. Za to uwalnia królika od potrzeby znaczenia (bobkami i siuskami), kopulowania, nadstawiania się (podnoszenie ogonka i bzyczenie, prężenie się) oraz ciąż urojonych. Nie mówiąc o uchronieniu przed ropomaciczem, guzami i cystami jajników oraz zmniejszeniem ryzyka raka piersi.

Przed zabiegiem postaraj się królicę uspokoić podając do picia szałwię i nie prowokując głaskaniem gwałtów ani nadstawiania omyka, niech jej się ruja wyciszy, bo steryka w jej czasie to ryzyko (ale u królika ruja jest prowokowana, czyli możesz mieć kłopot się wstrzelić pomiędzy ruje, skoro coś ją wywołało).

Eni : szałwia czy melisa?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:53:26 am »
Eni : szałwia czy melisa?

Szałwia.
Melisę też możesz, ale szałwia działa kojąco na hormonalne pobudzenie.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 07, 2013, 20:40:02 pm »
....
Co do opieki po zabiegu to u nas to było tak, że jak przyjechałyśmy do domu to zostawiłam ją w transporterku no bo narkoza i znieczulenie działały, więc, żeby malutka doszła do siebie to sobie tam leżała (po tych lekach ciężko jej było ustać na nóżkach). Dałam jej wody i doglądałam. Po dwóch godzinach już zaczęła więcej pić i nawet spróbowała koperku no i już się tak nie chwiała.
Z klatki wyjęłam kuwetę a w jej miejsce położyłam ręczniki papierowe, żeby nie zabrudzić ranki żwirkiem, dno klatki wyścieliłam mięciutkim ręcznikiem, oczywiście woda w miseczce i ziółka.. Na kontrolę jeździłyśmy jeszcze dwa dni po zabiegu - dostawała leki przeciwbólowe i antybiotyk no i miała dezynfekowaną rankę (skoro jesteś spoza Wrocka to dostaniesz leki do domku i wet Ci powie co i jak - zresztą i tak Ci powie ;)). Dostałyśmy też leki, które potem podawałam jej sama w domu i po tygodniu miałyśmy przyjechać na ostatnią kontrolę. Pyza nie miała założonego kaftanika więc musiałam ją doglądać.. Ale przez pierwsze dni nie gmerała przy ranie bo ją bolało. Dopiero jak zaczęło się to goić to próbowała lizać to miejsce. No i codziennie przemywałam rankę riwanolem.
Tak w skrócie mniej więcej to wyglądało. Ale jak pojedziesz na wizytę przed zabiegiem to wypytaj o wszystko lekarza - on dokładnie powie Ci co i jak :) Nie masz się co martwić, będzie dobrze :)

[quote

Doris, a jak będę jechać na sterylke, to co lepiej wlożyć do transporterka na dno: papierowe ręczniki czy lepiej ręcznik/tetrę?
Po jakim czasie dałaś już Pyzie do kuwety żwirek (kiedy zrezygnowalaś z papierowych ręczników)? ...mam obawy co bedzie z Tosią, bo przecież chodzę do pracy.... :icon_frown

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 20:45:37 pm wysłana przez Agness »

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 08, 2013, 18:42:39 pm »


Doris, a jak będę jechać na sterylke, to co lepiej wlożyć do transporterka na dno: papierowe ręczniki czy lepiej ręcznik/tetrę?
Po jakim czasie dałaś już Pyzie do kuwety żwirek (kiedy zrezygnowalaś z papierowych ręczników)? ...mam obawy co bedzie z Tosią, bo przecież chodzę do pracy....

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 09, 2013, 08:05:16 am »
najlepiej do transporterka wsadzić podkład ;)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 09, 2013, 09:07:09 am »
Doris, a jak będę jechać na sterylke, to co lepiej wlożyć do transporterka na dno: papierowe ręczniki czy lepiej ręcznik/tetrę?
Po jakim czasie dałaś już Pyzie do kuwety żwirek (kiedy zrezygnowalaś z papierowych ręczników)? ...mam obawy co bedzie z Tosią, bo przecież chodzę do pracy....
Podkład, ręcznik czy cokolwiek wsadzisz do transportera, byleby chłonęło mocz i było czyste.

Rana na zewnątrz goi się koło 3 dni, podczas których królik je mało, mniej się rusza i nie siusia tak dużo. Na początku można nawet zabrać kuwetę, żeby nie musiał wskakiwać, a na dno klatki dać ręczniki (szmaciane) lub jakiś bawełniany materiał (prześcieradło, starą poszewkę, T-shirt) albo podkłady i na bieżąco wymieniać. Po tych dwóch, trzech dniach królik może załatwiać się na żwirek, bo ranka nie będzie już otwarta, ale wszystko zależy od tego, jak się będzie goić i czuć - bo jakby nie miała sił wskakiwać do kuwetki, to lepiej dłużej jechać na wyłożonym czymś dnie.

Sterylizacja to operacja. Najczęściej opiekun jest załamany widząc królika po narkozie - gdy jeszcze leci przez ręce, ma problem z ciepłotą ciałka. Ale królik po sterylce jest zwykle zdezorientowany i się oszczędza, chodzi podkulony, znacznie mniej je czy pije, nie chce kicać. Trwa to 3 do 5 ciu dni, a po 14 dniach królik już nie pamięta, że był operowany i tylko łysy brzuś o tym przypomina.

No, chyba, że zwierzę zabrudzi ranę albo zaliże czy zmajstruje coś przy szwach, wtedy gojenie się jest dłuższe. Ale na majstrowane przy szwach to ja kaftanika nie polecam, a kołnierz - rana się lepiej goi, a uszak bez kilku dni mycia się obejdzie - kubrak dodatkowo wnerwia i zamyka dopływ powietrza do rany.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Siwa20

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 09, 2013, 10:31:25 am »
hej

 mam pytanie znacie może jakiegoś dobrego weta w wałbrzychu?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 09, 2013, 10:49:37 am »
Na początku można nawet zabrać kuwetę, żeby nie musiał wskakiwać, a na dno klatki dać ręczniki (szmaciane) lub jakiś bawełniany materiał (prześcieradło, starą poszewkę, T-shirt) albo podkłady i na bieżąco wymieniać.
Ja zauważyłam na swoich podopiecznych, że czują się nieswojo, gdy zabieram im kuwetę po zabiegu. Wszystkie chcą po wybudzeniu sikać w tylko kuwecie, choć wlezienie do niej sprawia im trudność  :hmmm W ogóle po latach mam takie spostrzeżenie, że najlepiej jest jak nie kombinuję i zostawiam wszystko tak jak było, czują się wtedu "u siebie" i szybciej wracają do zdrowia.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 09, 2013, 11:54:00 am »
hej

 mam pytanie znacie może jakiegoś dobrego weta w wałbrzychu?

Siwa 20 A w jakim celu te wet ?

Eni: sterylka będzie w piątek, więc będę w domu, ale potem od poniedziałku będę w pracy, więc w kołnierzu jej nie zostawię na tyle czasu....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 11:57:40 am wysłana przez Agness »

Offline Siwa20

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 09, 2013, 11:57:18 am »
Bo mieszkam tutaj i chciaalabym chodzic na przeglądy z króliczkami do jakiegoś dobrego weta.

Teraz waża po 600g i pora się wbrać i chcialabym również oby potwierdził mi płeć.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 09, 2013, 11:59:59 am »
Na początku można nawet zabrać kuwetę, żeby nie musiał wskakiwać, a na dno klatki dać ręczniki (szmaciane) lub jakiś bawełniany materiał (prześcieradło, starą poszewkę, T-shirt) albo podkłady i na bieżąco wymieniać.
Ja zauważyłam na swoich podopiecznych, że czują się nieswojo, gdy zabieram im kuwetę po zabiegu. Wszystkie chcą po wybudzeniu sikać w tylko kuwecie, choć wlezienie do niej sprawia im trudność  :hmmm W ogóle po latach mam takie spostrzeżenie, że najlepiej jest jak nie kombinuję i zostawiam wszystko tak jak było, czują się wtedu "u siebie" i szybciej wracają do zdrowia.

ja też rekonwalescentom nie zabieram kuwetę, nie widze takiej potrzeby. Nawet Zara po amputacji łapy miała kuwete w tym samym miejscu. Nic a nic nie zmieniałam.

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 09, 2013, 12:34:37 pm »
Bo mieszkam tutaj i chciaalabym chodzic na przeglądy z króliczkami do jakiegoś dobrego weta.

Teraz waża po 600g i pora się wbrać i chcialabym również oby potwierdził mi płeć.
Siwa20 pw

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 09, 2013, 12:50:44 pm »
Na początku można nawet zabrać kuwetę, żeby nie musiał wskakiwać, a na dno klatki dać ręczniki (szmaciane) lub jakiś bawełniany materiał (prześcieradło, starą poszewkę, T-shirt) albo podkłady i na bieżąco wymieniać.
Ja zauważyłam na swoich podopiecznych, że czują się nieswojo, gdy zabieram im kuwetę po zabiegu. Wszystkie chcą po wybudzeniu sikać w tylko kuwecie, choć wlezienie do niej sprawia im trudność  :hmmm W ogóle po latach mam takie spostrzeżenie, że najlepiej jest jak nie kombinuję i zostawiam wszystko tak jak było, czują się wtedu "u siebie" i szybciej wracają do zdrowia.

kata_strofa przetestuję sprawę kuwety ;) dzięki ...
A co z kołnierzem podczas mojego pobytu w pracy?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 09, 2013, 13:01:19 pm »
A co z kołnierzem podczas mojego pobytu w pracy?
A jesteś pewna, że kołnierz będzie potrzebny? Miałam królika kołnierzowego, była to dla niego katorga, a na dodatek potrafił przełożyć sobie przez kołnierz łapkę, co było bardzo niebezpieczne. No i pozostawala kwestia niezjedzonych, rozpaćkanych wszędzie cekotrofów...Ale ten królik akurat musiał mieć kołnierz, bo rozgryzał ranę na łapie. Po sterylkach zwykle takie zabezpieczenia nie są konieczne.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 09, 2013, 13:23:52 pm »
Nie mam pojęcia czy bedzie jej coś potrzebne ???
Widziałam kubraczek i te kołnierze, że są stosowane i nie wiem czy się przyda, czy mozna wypożyczyć od weta wet czy trzeba zakupić...
Nie wiem też jak moja panienka jak będzie się zachowywać, względem tej rany.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 13:55:26 pm wysłana przez Agness »

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 09, 2013, 14:00:21 pm »
mam pytanie znacie może jakiegoś dobrego weta w wałbrzychu?
Ja znam, a właściwie chłopak, który adoptował mojego tymczasa - dopytam.

A co do zabierania kuwety, to wszystko zależy od królika, tak samo jak kołnierz. Zwykle nie ma potrzeby zabezpieczać zwierzaka, bo nie gmera za bardzo przy ranie, ale z dwojga złego, to kilka dni w kołnierzu go nie zabije, a w kubraku będzie się goić dłużej i może rozpruć i kubrak i ranę, jak się uprze - prawidłowo założony kołnierz nie stwarza zagrożenia (tylko większości ludzi się zdaje, że jest za duży czy za ciasny i zwierzak o takich możliwościach jak królik czy kot się z niego wyplątuje).

Agness, we Wrocławiu weci chyba nie ubierają ani kubraków ani kołnierza, ale jak już to się takie coś kupuje u weta.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:59:04 pm »
Dr Piasecki jako specjalista od królików podobno ma dobra opinię, natomiast ze względu na osobiste doswiadczenia uczulam, idąc do jego gabinetu nie zawsze przyjmuje sam dr Piasecki tylko jego pracownicy, ktorzy mają mniejsza wiedzę i obycie z uszakami. 2,5 tygodnia temu w jego przychodni złamano mojemu kroliczkowi kręgoslup. Dr Piasecki nie mial z tym nic wspolnego, natomiast nastepnego dnia po tym wypadku nie zachował sie jak człowiek i osoba, która przede wszystkim ma pomagać zwierzakom, jako człowiek dr zawiódł moje zaufanie, niezależnie od tego, co wydarzyło się w jego gabinecie.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:12:32 pm »
nastepnego dnia po tym wypadku nie zachował sie jak człowiek i osoba, która przede wszystkim ma pomagać zwierzakom, jako człowiek dr zawiódł moje zaufanie,

Albo się coś opisuje wprost, albo przemilcza - bo takie określenia wpływają na ocenę weta, a dobrze byłoby wiedzieć, jakie zachowanie nimi określasz, a nie tylko psuć weterynarzowi opinię (nie idealnemu, ale i tak lepszemu niż reszta podobno znających się konowałów).

A w lecznicy, która jest kliniką i uczy studentów należy się spodziewać osób niedoświadczonych (gdzieś doświadczenie zdobywać muszą) i warto to brać pod uwagę razem z temperamentem swojego zwierzęcia i poziomem lękliwości, żeby nikt niedoświadczony spanikowanemu króliczkowi kręgosłupa nie złamał.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:16:18 pm »
Agniese,mam taką samą opinię na temat tego lekarza.Postanowiłam nigdy  nie opisywać dokładnie na forum tego,co przeszłam,jak zawiedli moje zaufanie kilka lat temu,ale doskonale Cię rozumiem.
Trzymaj się.

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:20:34 pm »
Tuberoza, też nie chciałam opisywać, od 2,5 tygodnia odkąd moja kochana Lejdi jest niesprawna udzielam się w wątku o jej leczeniu, ale przecież jest ważne jak to się stało żeby przestrzec innych. Na szczęście nie posłuchałam doktora a byłam blisko i nie uśpiłam Lejdi, tylko udałam się do weta, który nastawia kręgosłupy, dr Piasecki bardzo to krytykował, zalecał, że lepiej uśpić ją niż jeździć do dr Sekuły. Bo to niby bardziej etyczne, brak słów.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:23:01 pm »
Agniese,mam taką samą opinię na temat tego lekarza.Postanowiłam nigdy  nie opisywać dokładnie na forum tego,co przeszłam,jak zawiedli moje zaufanie

Rozumiem, że można nie uważać Piaseckiego za eksperta. Ale Ty, Tuberozo pisałaś przynajmniej, że chodziło o złe zdiagnozowanie, a tutaj padło tylko hasło: "nie zachował się jak człowiek i osoba która ma pomagać zwierzętom". Skoro temat ma pomagać osobom w wyborze weta, to wypada ostrzec konkretnie - bo można mieć medyczne argumenty, a można czuć się lekceważonym albo mieć inne podejście np. do eutanazji.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:29:21 pm »
Eni, spokojnie. Mam problem z internetem, mój wpis o zdarzeniu w gabinecie się nie wkleił.

Dzień po tym jak pracownica dr Piaseckiego złamała Lejdi kręgosłup zadzwoniłam do niego. Zarzucił, że to moja wina, bo mogłam sama wyjąc ją z transportera. Poprosiłam o nr polisy przychodni, by uzyskać odszkodowania na rehabilitację Lejdi, a on powiedział że przecież zaleca uspienie, to o jaką rehabilitację mi chodzi? Nie mam pretensji o to, że zdiagnozował na podstawie rtg, ze na pewno doszło do przerwania rdzenia (chociaż na 100% można to wyczytać z rezonansu a nie rtg), mam żal, że  w taki sposób rozmawiał ze mną po tym wszystkim.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 19, 2013, 20:30:45 pm »
 :wow
Eni, spokojnie. Mam problem z internetem, mój wpis o zdarzeniu w gabinecie się nie wkleił.

Dzień po tym jak pracownica dr Piaseckiego złamała Lejdi kręgosłup zadzwoniłam do niego. Zarzucił, że to moja wina, bo mogłam sama wyjąc ją z transportera. Poprosiłam o nr polisy przychodni, by uzyskać odszkodowania na rehabilitację Lejdi, a on powiedział że przecież zaleca uspienie, to o jaką rehabilitację mi chodzi? Nie mam pretensji o to, że zdiagnozował na podstawie rtg, ze na pewno doszło do przerwania rdzenia (chociaż na 100% można to wyczytać z rezonansu a nie rtg), mam żal, że  w taki sposób rozmawiał ze mną po tym wszystkim.

o Matko.... :wow

a my już po... :( mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie...na razie nie je, nie pije .... :(

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:00:57 pm »
Agness, co sie stało?
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 15, 2013, 09:23:11 am »
Agniese sorry, przegapiłam zapytanie sorki  :icon_redface... moja dziewczynka była właśnie tuż po sterylce, ale na szczęście szybciutko doszla do siebie  :jupi

Offline nataliasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:12:52 pm »
Serdecznie polecam dra Dziwaka. Jest najlepszym weterynarzem zajmującym się królikami we Wrocławiu. Serdeczny, wykazuje zrozumienie i zna się na rzeczy. W zeszłym tygodniu uratował życie mojej królisi, chociaż inni weterynarze twierdzili, że sprawa jest beznadziejna i, że  Joanka nie dożyje rana. Mało tego, królisia spędziła noc u niego w domu, przechował ją i cały czas się o nią troszczył. Naszego adoptowanego samczyka też "wyprowadził na prostą". Nie ufam innym weterynarzom, oni zazwyczaj wychodzą z załozenia, ze smiertelność krolikow jest bardzo duża i nie mają ochoty ich ratować. Doktorowi dziwakowi ufam i będę mu wdzięczna do końca życia za to jak postępuje z moimi królinkami.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 16, 2013, 18:32:14 pm »
Mało tego, królisia spędziła noc u niego w domu, przechował ją i cały czas się o nią troszczył.
To, że doktor jest świetnym weterynarzem to wiem, bo razem z moją Pyzą do niego jeździmy. Ale to, w jaki sposób zajął się Twoją Joanką jeszcze bardziej przekonuje, że to lekarz z powołania :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 16, 2013, 13:17:59 pm »
Dowiedziałam się, że doktor Dziwak nie przyjmuje już na Klinikach. Czy ktoś z Was wie, gdzie teraz pracuje?
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline nataliasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 16, 2013, 13:27:11 pm »
Tak, na Energetycznej. W piętek ostatni dzień przyjmował na Klinikach
Zadzwoń, żebyś na niego trafiła. Te młode lekarki są zarozumiałe i jakoś nie mają serca do Króliczków
 Centrum Leczenia Małych Zwierząt, Energetyczna 14, 53-330 Wrocław, telefon +48 071 360 51 90

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 16, 2013, 13:30:49 pm »
Dzięki nataliasz za namiary. Słyszałam jednak, że w gabinecie na Energetycznej jest problem ze sprzętem do badania takich małych zwierząt jakimi są króliki. Klinika jest podobno nastawiona głównie na psy i koty. Z jednej strony mam bardzo blisko na ul. Energetyczną, ale wolałabym, żeby moja Pyza jednak była porządnie badana :/ Ech...
A na klinikach przyjmuje jeszcze dr Anna Woźniak. Podobno ma serce do uszaków, zna się na rzeczy i jest dobrym weterynarzem.
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline nataliasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 16, 2013, 13:34:13 pm »
Ja jeździłam na Energetyczną do pana Dziwaka i wszystko było w porządku, jeśli rzeczywiście to Doktor nas przyjmował.
Pani dr Woźniak też jest super, ale osobiście większym zaufaniem darzę Dra Dziwaka
Powodzenia!

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 16, 2013, 13:36:18 pm »
Ja u p. Woźniak jeszcze nie byłam, więc nie wiem jaka jest. Słyszałam tylko, że w porządku. Dr Dziwak był super, w zeszłym roku wykonał u mojej Pyzy sterylizację, jeździłyśmy na "przeglądy", szczepił ją, odrobaczał i byłam bardzo zadowolona :) Zadzwonię na Energetyczną i zapytam co i jak :) Jeszcze raz dzięki za namiary :*
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:39:25 pm »
Niestety tak ja wyżej napisane dr Dziwak nie przyjmuje już na klinikach. Obecnie do końca miesiąca jest na urlopie. Dopiero w październiku będzie przyjmował na energetycznej. Niestety gabinet nie jest przystosowany do leczenia małych zwierząt, choć by ze względu na brak leków na królików.  Po jego urlopie będę próbowała porozmawiać z właścicielką gabinetu a także z dr,  aby gabinet jednak był lepiej wyposażony. W końcu tyle króliczych pacjentów czeka na niego. I ja osobiście chociażby nie wyobrażam sobie chodzenia do innego weta.

Tak czy inaczej do końca września jedyny króliczy wet, który przyjmuje to dr Piasecki.
Być może dr Woźniak z klinik weterynaryjnych wróci w październiku do pracy, jednak na obecną chwilę jej nie ma.
W gabinecie dr Dziwaka przynajmniej na razie przyjmuje Adrianna Huchała (jeśli dobrze pamiętam). Odradzam.

 Kobieta nie nadaje się zupełnie do leczenia naszych podopiecznych a do tego ma specyficzny charakter i niestety większość z was nie będzie zadowolona z wizyty. Na dodatek wyjdzie dalej z chorym królem. Więc to strata czasu.
Jak tylko po urlopie dr Dziwaka uda mi się coś więcej ustalić, napiszę.
Osobiście dostałam kilka telefonów typu "jak to nie ma dr Dziwaka, gdzie my teraz pójdziemy". Przekażę. Myślę, że pomyśli trochę o naszych królach i będzie więcej przyjmował:)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:47:14 pm »
Niestety gabinet nie jest przystosowany do leczenia małych zwierząt, choć by ze względu na brak leków na królików.

To naprawdę musi być kiepski gabinet, bo leków tylko dla królików w zasadzie nie ma.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:51:21 pm »
Może, że to ujęłam, ale chodzi o to, że nie ma chociaż by leków do narkozy, których do tej pory dr Dziwak używał na klinikach. Z resztą sam odsyłał "poważniejsze leczenie królików" na kliniki. Osoby, które miały odczynienia z 2 gabinetami wiedza o co chodzi.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 16, 2013, 21:55:37 pm »
O kurcze, klara703 byłoby super, gdyby udało się coś załatwić z dr Dziwakiem. Ja też nie wyobrażam sobie chodzić do innego weta. Myślałam o dr Woźniak, ale widać póki co, też nie jest pewne czy wróci na kliniki.
No nic, w takim razie trzeba cierpliwie czekać na dalszy rozwój wypadków - mam nadzieję pozytywny :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 17, 2013, 13:30:16 pm »
Dr Woźniak jest bardzo fajnym lekarzem, ja ją polecam pod względem chirurgicznym - bo skomplikowane zabiegi robi w narkozie wziewnej w zaprzyjaźnionej klinice, przetrzyma zwierzaka przez noc i oddaje wybudzonego :)

A trzymam kciuki, żeby dr Dziwak dalej przyjmował - trochę razem przeszliśmy z uszakami i wiem, że robi dobrą robotę :)
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 16, 2013, 21:19:38 pm »
Dr Dziwak wraca do pracy w klinice od 11 listopada, jak do tej pory mi wiadomo będzie przyjmował do końca roku na pewno.
Obecnie do czasu powrotu dr Dziwak nie polecam korzystania z gabinetu w klinice EPI. Obecnie przyjmują inni lekarze weterynarii w zastępstwie, jednak ze względu na ich brak doświadczenia i wiedzy o królikach nie polecam powierzać naszych króli.

Dr Dziwak od następnego tygodnia będzie przyjmował na ul. Energetycznej we wtorki i czwartki 15-22.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 16, 2013, 21:22:05 pm »
Dzięki kochana za info :) Miałam do Ciebie pisać, czy już coś wiadomo odnośnie doktora Dziwaka :) No to coś już wiemy. Dzięki wielkie :*

EDIT: A powiedz, czy wiadomo w jakich godzinach na klinikach będzie przyjmował pan doktor? W takich samych jak dotąd, czy może w innych?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 21:29:15 pm wysłana przez Doris »
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 16, 2013, 21:35:44 pm »
Z tego co wiem raczej  w tych samych godzinach, czyli 8:30- 14:00. Ale dokładnie będzie wiadomo bliżej jego powrotu.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 16, 2013, 21:36:53 pm »
Super :) Jakbyś dowiedziała się jeszcze czegoś konkretniejszego to napisz proszę :) Ale myślę, że będzie tak jak dotąd :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 31, 2014, 08:27:09 am »
Wiecie, czy na kliniki na Grunwaldzie trzeba sie umawiac? Bo dzisiaj przychodnia jest od 15-18 i tel. nikt nie odbiera. Musze pojechac z Dziubkiem, bo ma cos z okiem.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 31, 2014, 09:07:43 am »
Dr Dziwak jest pn-pt 8-14. Popołudniami przyjmuje chyba Dr Woźniak właśnie 15-18.  Do dr Dziwak nie trzeba się umawiać a dr Woźniak nie mam pojęcia.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 31, 2014, 11:56:33 am »
Do końca stycznia, czyli do dzisiaj gabinet popołudniami był nieczynny. Natomiast do doktora Dziwaka nie trzeba się umawiać. I tak jak napisała klara -przyjmuje pn-pt 8-14

Ja dzisiaj byłam z Pyzą i doktor normalnie przyjmuje do 14 :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 31, 2014, 12:01:23 pm »
Dodzwonilam sie i potwierdzili, ze dr Wozniak bedzie po poludniu, takze ide po pracy.

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 31, 2014, 12:02:09 pm »
Aaaa no to super :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 20, 2014, 19:27:52 pm »
Dziewczyny jak to jest z doktorem Dziwakiem? Przyjmuje na klinikach 8-14, tak? Trzeba się jakoś telefonicznie umawiać? Ile kosztuje 'przegląd'? Można płacić kartą?

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 20, 2014, 19:58:41 pm »
Ja zawsze wcześniej się zapowiadam. Zdaje się, że zwykła konsultacja kosztuje 40 zł.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 20, 2014, 21:48:55 pm »
Dziewczyny jak to jest z doktorem Dziwakiem? Przyjmuje na klinikach 8-14, tak? Trzeba się jakoś telefonicznie umawiać? Ile kosztuje 'przegląd'? Można płacić kartą?
Tak, doktor Dziwak przyjmuje 8-14 :) Umawiać się nie musisz. Ja np. zawsze dzwonię i upewniam się, że jest bo czasami zdarza się tak, że albo ma urlop albo gabinet jest krócej czynny. Lepiej przedzwonić. Co do cen to Ci nie powiem, bo my zawsze robimy przegląd i jeszcze od razu przycinamy pazurki. No chyba, że coś się dzieje to jeszcze leki wchodzą w grę. Kartą chyba można płacić.
Najlepiej zadzwoń i zapytaj co i jak :) Doktor wszystko Ci powie :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 20, 2014, 22:45:56 pm »
my zawsze robimy przegląd i jeszcze od razu przycinamy pazurki. No chyba, że coś się dzieje to jeszcze leki wchodzą w grę. Kartą chyba można płacić.

I ile Was to kosztuje? :)  No i co doktor robi na przeglądzie?

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:17:09 pm »
Wiesz co, ciężko mi powiedzieć ile to kosztuje bo my przy okazji przeglądu robimy szczepienie i jak trzeba to obcinamy pazurki ;) Więc Pyza ma przegląd 2 razy w roku. No chyba, że coś się dzieje, tak jak w styczniu (przytkanie) to wtedy już w ogóle inaczej jest to liczone.
Na przeglądzie doktor maca brzuszek, sprawdza oczka, uszka, ząbki, zagląda pod omyk + wywiad - wypytuje czy wszystko okej, czy normalnie je, pije, jak z bobuchami ;) Raz nawet Pyza miała badanie per rectum :P
W połowie maja czeka nas wycieczka do doktora właśnie na przegląd i szczepienie :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:51:33 pm »
Doris a dlaczego dopiero w połowie maja szczepisz .? pytam z ciekawości , bo ja szczepię zawsze w marcu .


Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:54:06 pm »
Doris a dlaczego dopiero w połowie maja szczepisz .? pytam z ciekawości , bo ja szczepię zawsze w marcu .
Dlatego, że Pyza była szczepiona w listopadzie :) Więc druga połowa maja - początek czerwca mamy kolejne szczepienie :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:56:57 pm »
aha . :) ja szczepię gromadę marzec/ wrzesień .

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 21, 2014, 12:59:26 pm »
W listopadzie byłam z Pyzą u weta no i powiedział, że lepiej szczepić 2 razy w roku, bo Pestorin działa tylko pół roku. Więc ją zaszczepił, no a teraz nam wypadnie kolejne szczepienie :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 21, 2014, 14:10:55 pm »
Dorcia - to daj znać jak będziecie z Pyziakiem szły, spotkamy się na miejscu może ;)

Offline psikoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Puszek
  • Za TM: Inoczka, Zuzia, Misio-Bielasek, Misia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 21, 2014, 16:07:13 pm »
Można płacić kartą?
Kartą chyba można płacić.
Najlepiej zadzwoń i zapytaj co i jak :) Doktor wszystko Ci powie :)

Z tego co ja pamiętam, jak byłam tam ostatnio to bezpośrednio za badanie przez doktora nie można było płacić kartą. Za RTG mogłam zapłacić kartą, ale to robili w innym budynku. Jak dla mnie to trochę lipa, zawsze zastanawiam się ile mam wziąć gotówki... No chyba, że w międzyczasie coś się zmieniło. Najlepiej zadzwoń i zapytaj, jak napisała Doris.
Inoczka i Puszek serdecznie zapraszają:

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 21, 2014, 17:22:36 pm »
Dzięki dziewczyny. Zadzwonie, zapytam i dam znać.

Ps. ten numer jest aktualny? 71 320-5333

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 21, 2014, 20:04:05 pm »
Tak, ten numer jest aktualny :)
Jak będę miała jechać z Pyzą, to dam Ci znać :)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline simba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: lajon
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 17, 2014, 10:48:01 am »
ostatnio niestety często tam bywam, więc odpowiem
1. można płacić kartą, ale często nie działa terminal, trzeba biec do innego budynku, tam poczekać aż terminal 'przemieli', co bywa niekomfortowe z królikiem pod pachą, zwłaszcza jak pacjenci czekają w kolejce. z kolei dr często nie ma wydać, ale można wpisać to w kartę i następnym razem zapłacić mniej.
2. umawiać się nie trzeba, chyba że na zabieg. mimo to kolejki nie przerażają, nigdy nie spotkałam więcej niż 3-4osoby i nie czekałam dłużej niż pół godziny, a zazwyczaj wchodzę do pustego gabinetu. oczywiście nie zaszkodzi zadzwonić.
3. I UWAGA, bo popołudniami(15-18) często jest zamknięte, także polecam zadzwonić, zapytać. kilka razy pocałowałam klamkę o 15, teraz chodzę tylko na rano :) jak nie odbierają (nieraz urobieni po łokcie zwyczajnie nie mają wolnej ręki:) ), można spróbować na laboratorium. siedzą tuż obok, powinni wiedzieć, albo na portiernię, tam zawsze wiedzą wszystko  :icon_cool
4. cena wizyty chyba standardowa. ja zawsze mam jakiś problem, wiec dochodza leki, badania laboratoryjne, zdjęcia, pazury i max co zapłaciłam jednorazowo za antybiotyk, tab przeciwzapalne, jakieś witaminki, pazury, badanie kału to 56, a ostatnio za kontynuacje leczenia zapalenia tchawicy i witaminy 15zł.
tyle chyba z aktualności :)

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 17, 2014, 19:17:57 pm »
Lek. wet. Grzegorz Dziwak przyjmuje też popołudniami, między 15 a 22 na ul. Energetycznej, ale w różne dni więc trzeba się dowiadywać. Jeżeli komuś nie pasuje jechać na pl. Grunwaldzki bo za daleko albo godziny nie te, to można się zapisać na wizytę tutaj. Ja ostatnio poszłam z Pyzą na przegląd i szczepienie, właśnie do tej kliniki, bo tu mam bliżej. Zadzwoniłam, zapisałam się do doktora na konkretną godzinę i wszystko elegancko załatwiłyśmy. Kolejek nie ma bo każdy jest zapisany na swoją godzinę. Wiadomo, że z poważniejszymi sprawami pojadę na pl. Grunwaldzki, bo tam wszystko mają. Ale jeżeli nie dzieje się nic poważnego, ale chcemy, żeby naszego uszaka obejrzał pan doktor, to szczerze polecam :) http://www.klinikaniedzielska.pl/index.php/godziny-otwarcia
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Zielpy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Kobieta
  • Uszki, uszki, gdzie jesteście?
    • Zieloności blog
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Ptyś Uborewicz
  • Za TM: Nanek, Banek i Dunka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 04, 2015, 14:57:11 pm »
A znacie dobrego króliczego weta w okolicach Psiego Pola? Niedawno się tutaj przeprowadziłam, cały czas jeździliśmy do kliniki Piaseckiego, ale jakby znalazł się ktoś bliżej, to byłoby super. Raz poszłam do weta w moim bloku podciąć królikowi zęby, to powiedział mi, że trzeba będzie mu usunąć gałkę oczną (Nan był stary i jedna już mu całkiem oślepła) i zaczął się wymądrzać na temat kropli do oczu (w ogóle o to nie pytałam ani nie po to przyszłam, wtf), w końcu poszłam stamtąd, żadnych leków nie kupując, jak się potem okazało, były oczywiście niepotrzebne.

U dra Piaseckiego polecam szczególnie Agnieszkę Zalesińską, bardzo uważna i kompetentna, widać, że nie zbywa pacjenta, "bo jest już stary i nic mu się nie należy od życia". Głównie dzięki niej ciągnęliśmy Nana w górę, szkoda, że ostatecznie się nie udało. Mniejsze doświadczenie mam z Eweliną Stanicką, ale wydaje się w porządku.

Kiedyś jeszcze był na Metalowców w klinice Wojtek Łukawski, też niezły lekarz, szkoda, że opuścił nasze miasto. Za to może pacjentów z Opolskiego zainteresuje, przyjmuje chyba w Dobrodzieniu :)

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 04, 2015, 16:09:36 pm »
Dr Dziwak na placu grunwaldzkim ;)

Offline Zielpy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Kobieta
  • Uszki, uszki, gdzie jesteście?
    • Zieloności blog
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Ptyś Uborewicz
  • Za TM: Nanek, Banek i Dunka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 04, 2015, 16:12:16 pm »
Wciąż jeszcze tam przyjmuje? Bo wyczytałam gdzieś tam, że przeniósł się na Energetyczną. Znalazłam tutaj na Krzywoustego Klinikę Psa i Kota dra Dariusza Niedzielskiego, był ktoś? Tam rzeczywiście tylko pies i kot?

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 04, 2015, 16:13:26 pm »
Na Grunwaldzie jest pon - pt 8-14, na energetycznej popołudniami chyba 2x w tygodniu..

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 04, 2015, 19:26:31 pm »
Jest dokładnie tak jak napisała ellessa ;) Doktor Dziwak na Energetycznej przyjmuje też w niektóre weekendy od godz. 10 o ile się nie mylę.
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline Zielpy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Kobieta
  • Uszki, uszki, gdzie jesteście?
    • Zieloności blog
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Ptyś Uborewicz
  • Za TM: Nanek, Banek i Dunka
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 04, 2015, 19:27:55 pm »
Dzięki, dziewczyny!

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Dobry wet we Wrocławiu
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 04, 2015, 19:28:44 pm »
Nie ma za co ;)
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)