Autor Wątek: Balbi-akcja w Białymstoku  (Przeczytany 23597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Balbi-akcja w Białymstoku
« dnia: Marzec 25, 2009, 12:03:47 pm »
Zaczynamy nowy wątek.Wczoraj zupełnie przypadkiem zaszłam znowu to ,,złotej rybki" w miare zaprzyjaźniony sklep bo moje dwa króle wykupywałam właśnie z tego sklepu.Sprzedawczyni którą znam zaczęła mnie prosić czy nie mogłabym zabrać jeszcze jednego króla,który jak określiła potrzebuje godnie dożyć do starości i nie nadaje się na sprzedaż czy na pupila z powodu łzawiących oczu i strupów na nosie które ciągle trzeba usuwać.Pokazała mi tego króla,a tam obraz nędzy i rozpaczy,oczy łazwiące to mało powiedziane,jedno już w złym stanie zaczerwienione,zaropiałe i zaklejone,nosek zupełna skorupa na nim,królik wyglądał strasznie.Jak tylko zajechałam do domu zadzwoniłam do MARO,która od razu zorganizowała wizyte u dr.Lenkiewicz.Dzisiaj odebrałam króla ze sklepu,król był trzymany z dala od ludzi aby nikt nie widział z ciemnym pomieszczeniu,a trafił tam bo ktoś go do nich podrzucił,tylko że osoby w tym sklepie nie mają pieniędzy ani tymbardziej wiedzy co do leczenia i opieki.Więc zabrałam króla,zawiozłam do lecznicy.Sama wet stwierdziła że jest w naprawdę złym stanie,ale może jednak da się go odratować,zrobili wymaz zawiozłam do labolatorium,wyniku odbieram w piątek rano.Królik już jest tak zrezygnowany i ufny że daje się brać na ręce jest spokojny,ale widać że jednak z powodu niewłaściwej opieki,o ile można o niej mówić to cierpi.Dziś MARO zabiera go do siebie bo jest w stanie codziennie zajść z nim do lecznicy.Jak juz wychodziłam z lecznicy zostawiając Balbi to mieli jej podać antybiotyki i leki.To naprawde kochany i ufny król mam nadzieje że razem Z Maro i dr Lenkiewicz uda się uratować tego króliczka.Dobrze że wogóle w tym dniu zaszłam do tego sklepu,być może jeszcze pare dni i byłoby za późno na pomoc.Dalej to juz Maro napisze dokładniejsze informacje bo ona będzie go zabierać wieczorem od weta.Trzymajcie kciuki w każdym razie.
P.S na szybkiego trzeba było nadać imie dla króliczka więc nazwałam Balbi,myśle że ładnie :lol
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2009, 14:48:57 pm »
Monika.k tę skorupę ropną można przemywać solą fizjologiczną, a dzisiaj u weta się dowiedziałyśmy, że można też wodą z mydłem, ale takim antybakteryjnym - Protex, Wasza wetka powiedziała, żeby to przemywać wodą z mydłem, może o to mydło jej chodziło.

Będzie dobrze dziewczyny  :przytul

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2009, 19:42:32 pm »
Ogólnie mówiła aby namaczać to już przyznaje się że zostało na głowie Maro,pierwsze dni Gosia bedzie opiekować się królem i chodzić z Balbi do weta bo ma blisko,co by też nie mówić większe doświadczenie.Mam nadzieje że uda się uratować króliczynke i przezyje jeszcze długie miesiące a nawet lata,bo dostała szanse na życie a nie na umieranie w cierpieniach po cichu i ciemku.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2009, 21:00:43 pm »
No dziewczyny jestem ubita na maxa dzis tylko zdjecia jutro postarm sie napisać cos wiecej. Ja wiem, ze dla kilku dziewczyn z Poznania i Torunia może nie zrobi wrażenia , ale ja padłam jak ją zobaczyłam, ona normalnie ma rozcharatany nos, czego na zdjeciach nie widać jakby miał jej za chwilę się oderwać i odpaść. Starszna bida. A przy tym bryka w nowej 100 cm klatce po 60 cm jest to zasadnicza różnica.monika.k, wsatwi zdjecia bo pozmieniali na image i tera nie mogę wstawic nic.

Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2009, 21:18:52 pm »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2009, 21:19:20 pm »
Dziewczyny trzeba mieć nadzieję, że będzie dobrze. Dacie rade. Jak Balbi wyczuje że komuś na niej zależy to si enie podda. Trzymamy kciuki cała rodziną.

nuka

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2009, 21:31:12 pm »
o rany!!! Biedna maleńka. Zaniemówiłam poprostu.
Dziewczyny wierzę, że Wasze zaangażowanie w leczenie przyniesie już niedługo rewelacyjne efekty!

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2009, 21:41:58 pm »
Uwierzcie mi że ja jak pierwsza jeszcze w sklepie ją widziałam to nie mogłam pozbierać potem myśli,chciałm ja najszybciej zabrać z tego miejca jak się da.Teraz musimy z maro delikatnie z nią postepować,bedziemy tylko delikatnie namaczac nosek.Zanim ja zabrałam w sklepie ta babka chciała jej ten nos obczyścić ale ja zaczełam krzyczec aby ją zostawiła że ją skrzywdzi tylko a i tak zaraz dostanie fachową pomoc,oni jej to na żywca ciągała ten strup,temu to jest jedna wielka rana,ruszać to teraz to nie ma sensu moim zdaniem,raczej poczekamy aż antybiotyki zadziałają,ten nosek zacznie się goić i teraz tylko namaczać,możliwe że potem strupek sam zacznie schodzić.Wszystko bedzie wiadomo jak Gosia porozmawia z wet,a ja w piątek rano już będę miała wyniki wymazu.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



nuka

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2009, 21:51:33 pm »
monika.k,
ja widziałam tylko zdjęcia a i tak ciągle mam rozbiegane myśli. A co dopiero widzieć to na żywo! I to zdejmowanie strupów na siłę koszmar jakiś. Ale królisia trafiła w dobre przyjacielskie ręce. Teraz będzie już tylko lepiej. Trzymam kciuki.

koralenia

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2009, 22:20:29 pm »
Trzymajcie sie!Naprawde wierzymy,ze dzieki Wam krol wyzdrowieje..

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2009, 12:04:38 pm »
ale biedactwo...moje pierwsze skojarzenie, kiedy go zobaczyłam, to Bazyl...taki sam biedny pyszczek:(

maro to zawsze robi wrażenie:( dobrze, że jest w Waszych rękach i będzie miała teraz świetną opiekę

trzymamy mocno kciuki



Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2009, 13:10:13 pm »
Maro po wizycie u weta powiedziała że podejrzewają myksomatoze,ale dzwoniłam do tego slepu z pytaniem od kiedy ten królik przebywał w sklepie to powiedzieli że od wakacji,u nich nie było od tego czasu przypadków aby inne króliki zachorowały.dopiero jutro będą wyniki więc bedzie wiadomo co to jest,ale nie wydaje mi się aby to było to.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Aneczka

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2009, 13:43:06 pm »
mykso   :wow  STRASZNE!! oby nie, oby to był fałszywy alarm...

Nuna

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2009, 14:01:15 pm »
Raczej to nie wyglada na mykso, ale krolik moze miec duze niedobory wit.a i c i byc moze jakies pasozyty, roztocza lub grzybice.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2009, 14:06:57 pm »
Balb bardzo ładnie dała mi dziś przemyć oczko. Strup na nosie z jednej strony troszkę odszedł był zrobiony po prostu z ropy coś potwornego. Jak można doprowadzic zwierze do takiego stanu. Dobrze że mam dobrego wterynarza. Dzis był kolejny zastrzyk a w domku przemywanko i lakcid. Pani doktor obejrzała ja od góry do dołu no i oczywiscie jednym z przypuszczeń była mykso. Starm sie odizolowac moje króle. Teraz martwie sie też o nie. czeka nas długie leczenie. Jutro bedzie wynik wymazu wiec mam nadzieję, z euda nam sie wyleczyć króliczkę.
Już teraz poszukuję dla niej domu tymczasowego lub najlepiej stałego.
Namiary do mnie gosia.roszko@kroliki.net lub tel 606398130
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Nuna

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2009, 14:22:29 pm »
Maro, jak wyglada siersc przy pupie i w okolicach ? czy tam nie ma strupow ?

Aneczka

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2009, 18:39:04 pm »
maro, zdecydowanie po zdjęciach wygląda na grzybice. Skoro jest w od dłuższego czasu w nie najlepszym stanie, a wszystko na to wskazuje, to mykso raczej zbrałaby ją juz za TM

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2009, 18:51:06 pm »
Narządy rodne są również opuchnięte i w stanie zapalnym. Ja napisałam jednym z przypuszczeń jest myxo albo jakieś po niej powikłanie, to może być 5 różnych rzeczy. Jeszcze zrobimy jej rtg głowy ale jak strup całkiem odpadnie. Trzeba też poczekać na wymaz. W tym wszystkim nie mogę zaniedbać swoich ucholi.
Balbisia dziś bardzo ładnie zjadła ale coś bobków było mało. Mam nadzieję, że rano będzie ich cała fura. Jest bardzo dzielna i kochana taka spokojna. Wieczorem odpadł jej jeszcze jeden kawał strupa, mam nadzieję, że nam sie uda.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

nuka

  • Gość
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2009, 18:54:14 pm »
Cytat: "maro"
mam nadzieję, że nam sie uda.

ja jestem tego pewna !!
Maro  :bukiet

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Balbi-akcja w Białymstoku
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2009, 19:38:03 pm »
Nuna mi się też wydaje że raczej coś z tego o czym piszesz-raczej grzybica,nie wiem mam tylko nadzieje że cokolwiek innego co da się wyleczyć a nie to co byłoby najgorszym.Jutro o 11.20 już będę z wynikiem w lecznicy dołącze do maro bo potem mamy razem przemywać małą Balbi.Wynik zadecyduje o wszystkim,trzymajcie kciuki,napiszemy jak tylko już będzie wiadomo jaki jest wynik.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).