Autor Wątek: Łasuch - strachliwy spelpy na jedno oko krolik  (Przeczytany 6247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madzia-j

  • Gość
Łasuch - strachliwy spelpy na jedno oko krolik
« dnia: Czerwiec 26, 2005, 09:30:32 am »
Chcialam sie was poradzic :( mam w domu od miesiaca kroliczka - Łasucha. Jest slepy na jedno oczko, przez co bardzo strachliwy!Przeczytalam juz wiele porad na temat oswajania i zadne nie pomogly, w sklepie zoologicznym chcieli go przerobic na karme dla wezy!! :zona: uratowalam go przed tym,tylko jak ja mam go oswoic?
pomozcie!

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Łasuch - strachliwy spelpy na jedno oko krolik
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2005, 17:59:39 pm »
głaszcz go, mów do niego - im więcej kontaktu z maluszkiem, tym lepiej, nie podchodź szybko, dotykaj najpierw wąsów zanim pogłaszczesz po główce. Dużo cierpliwości i powodzenia w oswajaniu

anUSZka

  • Gość
Łasuch - strachliwy spelpy na jedno oko krolik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2005, 16:08:38 pm »
Madzia, przede wszystkim - poniewaz kroliczek nie widzi na jedno oko, moze przez to byc bardziej sklonny do strachu, bo nagle zaskkuje go cos w polu widzenia.
W przypadku kroliczkow z problemami ze wzrokiem trzeba do nich duzo mowic, zeby zaprzyjaznil sie z Toba od tej strony. Jesli krolik jest w pokoju, to wchodzac mow cos, cokolwiek, zeby dac mu wczesniej sygnal, ze sie zblizasz. Jesli podchodzisz doniego blisko, to o ile to mozliwe, staraj sie podchodzic od tej strony, z ktorej Cie zobaczy.
Wazny moze tez byc wech - staraj sie zawsze pachniec tak samo (to same mydlo, dezodorant itp.)
Siedz duzo na podlodze, mow, pozwol mu sie samemu z toba zaprzyjaznic. Miesiac to jeszcze dosc krotko, wiele kroliczkow potrzebuje troche wiecej czasu - oswoi sie, jak przestanie sie Ciebie bac :)