Autor Wątek: dostałam takiego maila  (Przeczytany 4230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
dostałam takiego maila
« dnia: Czerwiec 10, 2005, 21:21:06 pm »
Dzień dobry. Mam problem z moim króliczkiem i nie wiem co mogę poradzić. Mieszkam w Zakopanem. Mam mniej więcej dwuletnią samiczkę. Od jakiś trzech tygodni ma krwawy mocz a wręcz jest to sama krew w dość pokaźnych ilościach. Nie zauważyłam innych objawów. Byłam u weterynarza ale nie wyglądało na to że się na czymkolwiek znał, tylko pewnie nie potrzebnie podał jej witaminy na krzepliwośc krwi i coś jeszcze. Zapłaciłam ale objawy nie ustały i dalej nioe wiem co jej jest i jak jej pomóc. Nie stać mnie na wizyty gdzieś dalej a w okolicy są tylko tacy którzy nie znają się na tym i biorą pieniądze za nic.
Byłabym wdzięczna za wszelkie porady i pomoc w kwestii tej choroby.
Dziękuję, z poważaniem
Ania


Może ktoś zna namiary na jakiegoś weta z okolic Zakopanego który zna się choć trochę na królikach? Sprawa pilna jak widzicie... i to potwornie. W sumie nigdy nie wiadomo czy to co niektórym wydaje się krwią jest nią naprawdę, ale potrzebne jest badanie i to migiem.

macrela10

  • Gość
dostałam takiego maila
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2005, 23:00:06 pm »
Krwiomocz towarzyszy wielu schorzeniom:
- kamienie w pęcherzu moczowym,
- nowotwory pęcherza moczowego,
- guzy nowotworowe macicy
- tzw. żylaki macicy

Metodą która pomaga w rozpoznaniu jest badanie moczu. Wyjaśni ono, przede wszystkim, czy faktycznie chodzi o pomoc, czy barwniki w moczu. Pomoże też odróżnić, czy krwawienie jest z dróg rodnych czy z moczowych. W przypadku krwawienia z dóg rodnych brak jest  w moczu leukocytów, przy krwawieniu z dróg moczowych leukocyty będą obecne w moczu.
Ważne żeby w pobranej próbce moczu nie było bobków ( ani przez chwilę) ponieważ może to zafałszowywać wynik ( zwiększa sie ilość białka w moczu).
Badanie moczu powinno się wykonać na moczu w miarę świeżym ( 2-3 godz po oddaniu moczu). Najlepiej oddać mocz do badania w laboratorium weterynaryjnym.
Ważne żeby oprócz bad. biochemicznego moczu zbadano również osad moczu.
Pozdrowioenia