Autor Wątek: Orgazm  (Przeczytany 16484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
Orgazm
« dnia: Marzec 19, 2009, 14:07:25 pm »
Witam ,
z gory przepraszam za taki temat ale nie daje mi to spokoju  :oh:  Czy kroliki oraz inne zwierzeta maja orgazm ?? Jesli nie to w jaki sposob wiedza ze jest juz po akcie milosnym ?? Naprawde przepraszam za to pytanie  :>

Aneczka

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2009, 14:22:47 pm »
Niektóre gatunki zwierząt odczuwają przyjemność seksualną (ale króliki do niech nie należą), są to np. delfiny, czy szympansy bonobo. Natomiast dla reszty stosunek jest jedynie drogą reprodukcji, nie odczuwają z tego powodu żadnej przyjemności (samice często wprost przeciwnie), ale oczywiście mają wytrysk. Po wytrysku cel został osiągnięty, więc stosunek dobiega końca. Niemalże wszystkie gatunki kopulują tylko i wyłącznie w celu zapewnienia sobie ciągłości i zmusza je do tego instynkt.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Orgazm
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2009, 15:25:44 pm »
Ano, dla samic to nic przyjemnego, robią to tylko, bo tak im każe instynkt, dla przetrwania gatunku. Oczywiście sa wyjatki (jak pisała Aneczka).

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 7:57 am ]
Ale wydaję mi sie, że samce większości (jesli nie wszystkich) gatunków czerpią z tego przyjemność :hmmm
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2009, 09:48:25 am »
Cytat: "Ciapusia"
Ale wydaję mi sie, że samce większości (jesli nie wszystkich) gatunków czerpią z tego przyjemność  

raczej to tylko popęd, bo udowdniono, że tylko kilka gatunków zwierząt czerpie przyjemność z seksu (czy to samies, czy samica, czy oboje), a jeszcze mniej uprawia seks nie tylko w celach reprodukcyjnych (no i takim właśnie wyjątkiem, który uprawia seks kiedy tylko nadarzy się okazja są szypansy Bonobo, zagrożony gtunek, prawdopodobnie najbliżej spokrewnionych z nami małp)

Nuna

  • Gość
Re: Orgazm
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2009, 13:49:59 pm »
Cytat: "Agatkak0"
Witam ,
z gory przepraszam za taki temat ale nie daje mi to spokoju  :oh:  Czy kroliki oraz inne zwierzeta maja orgazm ?? Jesli nie to w jaki sposob wiedza ze jest juz po akcie milosnym ?? Naprawde przepraszam za to pytanie  :>

Samczyki po udanym akcie milosnym padaja i leza jakby sparalizowani kilka sekund, wydaja przy tym dziwne dzwieki. Jest to dosyc charakterystyczne, nasze kastraty skacza wprawdzie na siebie, ale raczej po to zeby pokazac kto tu rzadzi, to takie umacnianie hierarchi.

Aneczka

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2009, 13:55:58 pm »
Orgazm w sensie doprowadzenia do wytrysku, ale nie w sensie przyjemności. Przynajmniej do takich wnionsków doszli badacze. Ja nie wiem, nigdy nie byłam królikiem:)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Orgazm
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2009, 21:33:11 pm »
Ja jednak mam wrażenie, że samce czerpią z tego przyjemnośc - nie opieram się na żadnych badaniach, to tylko moje odczucie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2009, 09:40:59 am »
Ciapusia, ale z Ciebie feministka  :P

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Orgazm
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2009, 09:42:02 am »
:P
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

AgaS

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2009, 21:52:20 pm »
Bonobo i delfiny należą do gatunków (oczywiście nie są w tym odosobnione), które ewidentnie uprawiają seks dla przyjemności (nie tylko przedłużając istnienie gatunku), natomiast nie są jedynymi, które odczuwają przyjemność z kontaktów seksualnych. Nawet mysz ma łechtaczkę  :> Królinki też  :>
W odpowiedzi skupiłam się na babeczkach kontynuując feministyczne zapędy Ciapusi, którą pozdrawiam  :lol

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Orgazm
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2009, 21:56:11 pm »
Ale ja nie uważam, że samice czerpią z tego przyjemnośc - tylko samce :P Uważam, że dla samicy to nic przyjemnego, a dla samca wręcz przeciwnie - ale to tylko moje osobiste odczucia :> No i oczywiście pomjając te gatunki, o których była wczesniej mowa.

E tam feministka od razu :diabelek

Równiez pozdrawiam :lol
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

AgaS

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2009, 22:03:49 pm »
Ale samice też :)
Więc podsumowując - obie płcie coś z tego mają  :>

Głaski dla łaciatej i Jaspera

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Orgazm
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2009, 22:07:30 pm »
Wiesz co, widząc zachowanie mojej Ciapuli jak Jasper na nią wskakiwał (i to na poczatku nie było ustalanie hierarchii, on chciał ją zapłodnić, o czym świadczył jego ekhm sprzęt na wierzchu) i bycie świadkiem paru scen, utwierdziło mnie w przekonaniu, że dla samicy to nic miłego.
Za to samce...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Orgazm
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2009, 22:08:33 pm »
Agatka, a za co przeprosiny?
Nie ma za co przepraszac! Nie uzywasz wulgaryzmow i nie ma glupich pytan :)

Nie patrzylabym na to pod wzgledem przyjemnosci - pierwsza wypowiedz wyraznie przekresla to. Sadze,ze nasze wrazenie "przyjemnosci" ze strony samca wynika z tego, ze to samiec wykazuje inicjatywe, on "atakuje samice".

AgaS

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2009, 22:13:02 pm »
:D Niemniej jednak taka królinka jest odpowiednio wyposażona do odczuwania przyjemności i tylko rzecz w technice. Coż, większość ssaków zwyczajnie nie odkrywa drogi do samego odczuwania przyjemności (kwestia inteligencji a czasem też przypadku).

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Orgazm
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2009, 22:21:08 pm »
Ale w 100% się tego nie dowiemy nigdy, co czują zwierzaki podczas seksu.  Ja pisze to co widzę - moja Ciapula np. zaczęła piszczec, trząść się i widziałam, że była cala przerażona. W zagrodzie schowała sie potem w najdalszy kąt i nie chciala wyjść. Nieprzyjemnie mi sie wtedy zrobiło i od tego czasu nie pałam sympatią do zwierzęcych samców "w gotowości" :oh: (taki uraz psychiczny).
Jest nawet na YT taki jeden filmik, który mi kiedyś pokazała kolezanka... Nic przyjemnego słyszeć płacz suczki i widzieć w tej samej chwili podnieconego samca... Ale ja już tak mam - zaczęło się właśnie od tego, że Jasper mi Ciapule napastował, od tego czasu mam swoje zdanie na ten temat (na szczęście młody sie uspokoił..).
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

AgaS

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2009, 22:32:23 pm »
Samce mogą zawsze a samice tylko w swoim czasie. Stąd te częste nieporozumienia i widoczny stres. Rozumiem więc, że nie jest fajnie to widzieć i tego słuchać.

Pozdrawiamy i głaskamy

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Orgazm
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2009, 22:35:48 pm »
Mimo wszystko mojej niechęci już nic nie przełamie - zostanę przy swoim zdaniu.

Głaskamy, głaskamy :lol
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

AgaS

  • Gość
Orgazm
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2009, 22:42:25 pm »
Nawet nie próbuję Cię przekonać  :>  Piszę tylko jak to wygląda od strony biologiczno-anatomicznej :)

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Orgazm
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2009, 20:38:46 pm »
Cytat: "AgaS"
:D Niemniej jednak taka królinka jest odpowiednio wyposażona do odczuwania przyjemności i tylko rzecz w technice. Coż, większość ssaków zwyczajnie nie odkrywa drogi do samego odczuwania przyjemności (kwestia inteligencji a czasem też przypadku).


Rozwin prosze mysl  :>