Autor Wątek: Brak szczepionek  (Przeczytany 4294 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Brak szczepionek
« dnia: Marzec 18, 2009, 22:51:48 pm »
W poniedzialek bylam z Szarlotka na szczepieniu u Czerwinskiego (Poznań).
Ma resztki szczepionek i mowi,ze sa problemy z producentem- nie pamietam teraz nazwy, wet cos tam. Bardzo prawdopodobne, ze nie bedzie on juz ich produkowal.

Ma ktos informacje na ten temat? To podobno jedyny producent!

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Brak szczepionek
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2009, 09:26:51 am »
Agatha ale mówisz o szczepionce przeciwko myxo czy pomorowi?

My byłyśmy w poniedziałek z 10 królikami szczepić na myxo u niego na Wawrzyniaka i nie było mowy o jakimkolwiek problemie ze szczepionkami, dzwoniłam w zeszłym tygodniu się pytać czy będą mieli tyle dawek i mówili, że na pewno będą. Okazało się, że nie będą już mieli myxovacu, a zamiast tego jest myxoren, czyli ta sama szczepionka, ale innego producenta. Z cunivac też nie ma problemu, z tego co pamiętam mówili w poniedziałek, że w tej chwili nie mają castoramixu, ale tydzień temu jak dzwoniłam castoramix jeszcze był.

Pewnie miał resztki szczepionek, bo tylu pacjentów musieli szczepić w ten poniedziałek :)

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Brak szczepionek
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2009, 22:11:35 pm »
Wyraznie mowil, ze bedzie problem, bo staje produkcja czy sa jakies problemy z kontaktem z producentem.
Zobaczymy, za miesiac jedziemy zaszczepic na pomor :)

Aneczka

  • Gość
Brak szczepionek
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2009, 10:11:51 am »
agatha, przestali produkowac myxovac w Puławach, stąd ten problem, bo to był jedyny polski producent tej szczepionki, ale z tego co mówi Kasia jest juz coś nowego, może jeszcze nie wszędzie dotarło??

Gina

  • Gość
Brak szczepionek
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2009, 12:29:03 pm »
To prawda na polskim rynku pojawiły się nowe szczepionki na pomór i myxo. Produkowane są w Czechach przez firmę Bioveta. Nazywają się PESTORIN (pomór) i MYXOREN (myxo). Firma ta produkuje także szczepionkę skojarzoną PESTORIN MORMYX.
Osobiście tylko o nich słyszałam.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Brak szczepionek
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2009, 19:34:32 pm »
Agatha nam nic nie mówił o problemie ze szczepionkami, była taka rozmowa, ale w styczniu, jak szczepiłam przeciw pomorowi, wtedy mówili, że wycofują myxovac, ale teraz dwa razy dzwoniłam wcześniej upewnić się czy szczepionki na pewno są i mówili, że żadnego problemu nie ma, nawet z 10 dawkami tak jak chciałyśmy.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Brak szczepionek
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2009, 19:40:49 pm »
OK, dzieki :)

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Brak szczepionek
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2009, 20:26:19 pm »
jest jeszcze szczepionka na pomor i myxo w jednym (castomix) ale jest dość droga dla jednego królika, ok 70 zł