Autor Wątek: leki  (Przeczytany 2351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
leki
« dnia: Marzec 12, 2009, 21:16:07 pm »
Dostalam od znajomej "ReVet RV 15"

Prawdopodobnie jest to lek dla samiczek (innych malych zwierzatek tez),ktore maja problemy z hormonami.


Prosze o podpowiedz  jesli ktos wie cos o tym leku:)

Nastepny lek": Bene-Bac Gel " -na co on jest ??

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
leki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2009, 23:47:22 pm »
Sonia, pogrzebałam w necie i dowiedziałam się, że Revet RV15 jest stosowany przy ciążach urojonych, wszelakich problemach z laktacją, gruczołami mlekowymi, wspomagająco przy guzkach i nowotworach piersi. Wpływa trochę uspokajająco - podobno obniża poziom niepokoju, apatii, depresji i zachowań agresywnych. A - i jest to lek homeopatyczny.

Natomiast Bene Bac Gel przywraca równowagę w przewodzie pokarmowym, zawiera żywe kultury bakterii, pomaga przy biegunkach, problemach z układem pokarmowym związanych ze stresem zwierzęcia czy antybiotykoterapią (w opisie wspomniano szczenięta i kocięta).
Sama nie stosowałam, a do weta w najbliższym czasie nie idę, więc nie wybadam, jak to się ma do uszatków.

Jeśli można wiedzieć, to po co Ci to znajoma dała? Coś dolega Twoim króliczkom?

PS
Doczytałam, że Bene Bac Gel nadaje się dla królików - nie zawiera wprawdzie bakterii naturalnie bytujących w króliczym przewodzie pokarmowym, ale stabilizuje pH i dzięki temu "królicze dobre bakterie" mogą się spokojnie namnażać. Ot, taki probiotyk dla zwierzaczków :) coś na kształt naszego Lakcidu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
leki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2009, 09:27:10 am »
Tak, Bene bac jest najczesciej stosowanym probiotykiem u krolikow w Niemczech.

sonia

  • Gość
leki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2009, 22:09:55 pm »
Serdeczne dzieki Bosniaczku :bukiet
Ta znajoma kiedys troche pracowala jako pomoc u weta.
Moja uszata Sonia wlasnie ma " ciaze urojona",jej sutki sa powiekszone .

Dziekuje rowniez Nunie :bukiet  :krolik

Ten pierwszy lek jest w granulkach,znajoma powiedziala,ze moge spokojnie podawac ten lek.
Nie wiadomo czy pomoze ale napewno nie zaszkodzi, tak powiedziala.:)