Autor Wątek: Królik i króliczka  (Przeczytany 151741 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Królik i króliczka
« dnia: Marzec 06, 2009, 21:03:40 pm »
Witam.
Jak wiecie mam kroliczka samicę od dłuzszego casu ma ona ok 8 miesięcy.Mój chlopak tez ma królka jest to samczyk w podobnym wieku. Zdecydowałam się aby oba zamieszkały u mnie - bęą miec towarzystwo. We wtorek jedziemy z Bobkiem na kastrację do Dr Gierka do Katowic(jak trafimy :oh: ) Chciałam napisać cos ważnego,mianowicie, kiedy susek(moja) była maleńka - bobek troszkę większy, nie wiedzieliśmy za duzo  o malcach jeszcze i nawet niemogłam rozpoznać jescze płci - wypuscilismy nasze maluchy do ogródka . Wiekszosc czasu je obserwowałam(wiem ze do tego niepowinnam dopuscic ale wybaczcie mi wtedy się tym tak nie interesowalam JESZCZE) zachowywały się dobrze - bobek wylizywał oczka Suskowi -czasem wydawało mi się jakby podgryzał ale pomylałam ze to forma czyszczenia oczek..  Kiedy wzięliśmy krole do domu Bobek miał 2 strupki na grzbiecie - były zamkniete od góry więc wszelka zwierzyna odpada - musia mu to zrobic nicpoń mój maluszek. Wczesniej nikt chyba o tym nie pisał jednak gdzies slyzala ze to może się zdazyć. Jak mysllicie - czy po kastracji odrazu Bobka wziąć do mnie czy zostawić jesczze na jego terenie do czasu zagojenia ranki ?a Co do kaftanika to przez telefon powiedzieli mi ze szwy są rozpuszczane i ich nie da rady przegryźć i kaftanika nie trzeba-wiec dlaczego jedni kupują..  Wiem ze zadałam duzo pytan ale są nurtujące .. :) :bukiet
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2009, 21:17:23 pm »
Kaftanik jest nie potrzebny , kupuje sie go dla samiczek po sterylizacji. Po kastracji samczyk jest nadal plodny, przyjmuje sie dla pewnosci, ze kwarantanna powinna trwac 6 tygodni. Po tym czasie mozesz zaprzyjazniac oba kroliki.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2009, 14:40:03 pm »
a jesli chodzi o kastracje suska?? naraie niemam funduszy na to mysle ze tak tez moze zostac ?
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2009, 10:10:35 am »
To zależy niekastrowana samica moze wyraźnie dominować nad kastratem i się nad nim znęcać. Musisz zobaczyć jak się sprawy ułożą

Anula_un

  • Gość
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2009, 16:40:20 pm »
a co z tezą ze lepiej wprowadzac samice do samca? gdzies tak na forum wyczytałam i nie wiem gdzie. jest jakaś różnica??

Nuna

  • Gość
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2009, 16:46:59 pm »
To dlatego, ze samice sa bardzo terytorialne. Jesli dasz ja jako pierwsza do pokoju gdzie uszaki maja sie zaprzyjaznic, szybo wezmie to za swoj teren i bedzie go bronic zamiast ustalac hierarchie.
Panowie sa bardziej tolerancyjni, zreszta jak zobacza piekna kobiete to terytorium zejdzie na dalszy plan :)

Anula_un

  • Gość
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2009, 18:10:45 pm »
oki:) to juz mam jasność:)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2009, 22:49:16 pm »
Bobek jest juz wykastrowany.Wode pije sianko je, jutro kazali dac troszkę karmy..no i 2 dni na antybiotyk jechac. ale koło jajeczek tzn tam gdzie były-wsytaje czarna nitka podwójna tak to jest zakonczone ? .. myślałam ze wszystko się ucina zeby nie wyszarpał.
SylwiaG

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2010, 21:08:34 pm »
Witajcie Od dzisiaj u nas w domu pojawiła się kolejna para uszu a mianowicie samczyk jeszcze pełno-jajeczny :P i oczywiście dałam jego klatkę do osobnego pokoju ale jak się okazało to maluch umie doskonale chodzić po panelach i z łatwością dostał się do pokoju gdzie na szczęście była zamknięta moja królewna i widok jaki zastałam zwalił mnie z nóg a mianowicie oba leżały koło siebie z tym że dzielił ich plotek od zagródki.
I w zasadzie cały czas leża koło siebie przez kraty oczywiście:D
Ale mam takie pytanko czy myślicie że to dobry znak ze one już tak leża koło siebie?
Czy coś z tego jednak będzie?
W tym tyg planuje kastracje przybyłego uszatka ale też mam pytanko czy mogę je zostawić w jednym pokoju oczywiście wypuszczane są na zmianę.

Offline widelko

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2010, 22:02:47 pm »
Wydaje mi się, że możesz. Ja od razu trzymałam króle w jednym pokoju.
A Mikusia jest wysterylizowana? Jeżeli nie to pamiętaj o tym, że królik po kastracji będzie przez kilka tygodni zdolny do zapłodnienia.
.: zezwierzęconego nie boli człowieczeństwo :.
Galeria Sałatki i Gerarda - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7100.0
Specyfika hodowli królików miniaturowych http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11209.new#new
http://widelko.500px.com/ - moja galeria zdjęć
Zapraszam wszystkich właścicieli psów i kotów z Żywca i okolic www.groomer-zywiec.cba.pl

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2010, 17:00:41 pm »
Mikusia nie jest wysterylizowana póki co dlatego póki co będą wypuszczane na zmianę.
Z tego co czytałam to króliki po kastracji sa płodne jeszcze do 6tyg.
Jestem dobrej myśli że zaprzyjaźnianie pójdzie w miarę łatwo bo cały czas dają sobie buziaki przez kraty i cały czas na zmianę się pilnują przy klatkach i leżą koło siebie :D
A wy jak myślicie będzie coś z tego??

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2010, 18:09:56 pm »
Jestem tego pewna na 100%.Wkrótce będziesz mieć parkę wspaniałych przyjaciół :jupi

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2010, 18:12:08 pm »
Dori bardzo bym tego chciała :D
a o to parę fotek:
http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?p=145043#145043

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2010, 18:18:05 pm »
Przed chwila obejrzalam całą galerie Mikusi. Ma fajny domek , przyjaciela teraz  i ma wszystko co do szczęścia królczego potrzeba . Niech sie chowaja zdrowo . Jeszcze raz miziaki przesyłam , razem z Kicusia oczywiście.

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2010, 18:58:58 pm »
Nowe wieści z frontu;p  Uszate cały czas trzymają się blisko siebie zmieniając warty przy klatkach i chyba już wiem kto w tym związku będzie bardziej uległy i ku mojemu zdziwieniu to okazuje sie że moja pannica...W piątek nas czeka kastracja a potem tylko ta 6tyg kwarantanna i wreszcie beda mogły byc razem chyba :PP
A tu pare fotek z wczoraj :




Co wy o tym sądzicie?

Chucky123

  • Gość
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2010, 17:36:23 pm »
Ja sadze iz bedzie z  tego milosc :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 27, 2010, 17:47:55 pm »
Twój nowy króliś wygląda identycznie jak mój Boniak! Kropka w kropkę.  :icon_biggrin Boniak też ma takie bujne futerko. Może jest nieco bardziej rudy. ;> No słodziak! Na pewno jest przemiłym króliczkiem i polubi nową koleżankę. :)

Boniak dla porównania: http://img405.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=p2260145c.jpg
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2010, 18:55:46 pm »
no faktycznie podobny :D tylko twój Boniek ma bardziej rudy tyłeczek a mój jest bardziej biały ale tak poza tym to sa jak bliźniaki hehe :D

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 27, 2010, 19:07:17 pm »
Dokładnie. :) Przez chwilę zastanawiałam się czy Boniek może mieć brata. ;>
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i króliczka
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2010, 19:10:32 pm »
możliwe bo mój uszak to tez były warszawiak:P