Autor Wątek: Pomocy!! zachowanie po kastracji!?  (Przeczytany 2905 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

gwiazdand

  • Gość
Pomocy!! zachowanie po kastracji!?
« dnia: Marzec 05, 2009, 23:02:27 pm »
:zdenerwowany Wykastrowałam moje dwa kochane uszole, zdecydowałam sie na kastracje poniewaz w naszym domu znalazla sie samiczka. Lolo i Spicy byli wielkimi przyjaciólmi, nic zero kłotni. Niestety teraz wszystko sie zmienilo. Jest juz tydzien po kastracji a "to" zachowanie nadal nie znikneło, a co gorsza samce sie nienawidza...? Dziwne co sie dzieje czy musze jeszcze poczekac zeby byly widoczne jakies zmiany. Dodam ze nawet nie zniknelo zaznaczanie terenu. Prosze o odpowiedz bo nie wiem co sie dzieje?! :icon_confused  :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pomocy!! zachowanie po kastracji!?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2009, 23:52:09 pm »
Daj im czas. Tydzień to za mało czasu na diametralne zmiany. Jeśli panowie pokłócili się między sobą o panią, to możliwe, że trzeba będzie zaprzyjaźniać całą trójkę od początku.
Jeśli samce chwilowo się "nienawidzą" to powinny mieć możliwość przebywania osobno.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

gwiazdand

  • Gość
Pomocy!! zachowanie po kastracji!?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2009, 00:43:18 am »
Cytat: "bosniak"
Daj im czas. Tydzień to za mało czasu na diametralne zmiany. Jeśli panowie pokłócili się między sobą o panią, to możliwe, że trzeba będzie zaprzyjaźniać całą trójkę od początku.
Jeśli samce chwilowo się "nienawidzą" to powinny mieć możliwość przebywania osobno.



Oczywiscie wszystkie moje kroliczki mieszkaja osobno a teraz to nie ma najmniejszej mozlwosci umiescic ich razem Lolo i Spicy by sie pozabijali ... Mam nadzieje ze minie specjalnie kupilam duza klatke zeby Spicy i Niunia mogli mieszkac razem, próba umieszczenia ich tam razem skonczyla sie tragicznie, "królicze zachowania" nie minęły...

Nuna

  • Gość
Pomocy!! zachowanie po kastracji!?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2009, 08:39:24 am »
Samiec po kastracji jest nadal plodny, takze chlopcy nie moga miec stycznosci z samiczka przez okolo 6 tygodni bo mozesz zostac babcia.
Przeczytaj o zaprzyjaznianiu, musisz zaczac wszystko od poczatku.

 Mija 6 tydzien po kastracji Tobiego i dopiero teraz widac, ze czesciej korzysta z kuwet i przestal mi lac na posciel, co za ulga ...   :lol

Aneczka

  • Gość
Pomocy!! zachowanie po kastracji!?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2009, 09:55:32 am »
oj, tak, niestety tydzien to dopiero początek, jeszcze miesiąc przynajmniej :diabelek
I tak jak pisze Nuna - zaprzyjaźnianie będziesz musiała zacząć raz jeszcze, bo to już nie te same króliki....

gwiazdand

  • Gość
Pomocy!! zachowanie po kastracji!?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2009, 16:55:18 pm »
Dziś jest jakby lepiej Spicy i Lolo juz nie sa tacy złośliwi kiedy Spicy dzisiaj latał po pokoju potrzedl do klatki Lolo polozyl sie przy niej i wydawalo mi sie jakby zaczal plakac. Dziwne ale zaczely mu sie blyszczec oczy, Lolo w klatce takze sie polozyl nie byl juz taki agresywny jak wczesniej i lezeli tacy smutni. Moze sie pogodzili kto wie?!? Narazie poczekam ze wspolnym spacerem, jeszcze troche, jeszcze kilka dni.

Dziękuje za odpowiedzi