Autor Wątek: Przygarnę królika - SOSNOWIEC  (Przeczytany 3459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danaii

  • Gość
Przygarnę królika - SOSNOWIEC
« dnia: Luty 26, 2009, 10:16:40 am »
Witam:) Chciałabym przygarnąć królika miniaturowego barana, brązowego, szarego lub białego. Młodego lub dorosłego, z tym że bez kiepskich przyzwyczajeń, których się nie da wykorzenić. Najlepiej przytulankę;)

ps. czy cena 85 zł za baranka z zoologicznego jest duża (Sklep zoologiczny w plejadzie)? Czy polecacie króliki stamtąd? A jak nie, to gdzie warto się wybrać po gryzonia? Boję się kupić krolika u niesprawdzonego hodowcy. Z góry dziękuję za odpowiedź;) Pozdrawiam

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Przygarnę królika - SOSNOWIEC
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 10:30:30 am »
przejrzyj stronę adopcyjną ( http://www.adopcje.kroliki.net/ ) - może jakiś królasek ci się spodoba :) następnie napisz maila do osoby zajmującej się adopcją danego zwierzaka i czekaj na odpowiedź (cierpliwości - czasami trzeba poczekać nawet i parę dni na odpowiedź).
ale przede wszystkim - poczytaj o królikach zanim jakiegoś weźmiesz - http://www.porady.kroliki.net/ . króliki to zwykle nie przytulanki, a już absolutnie nie gryzonie  :oh:

co do kupna - nie mogę nic powiedzieć o podanym przez ciebie sklepie zoologicznym. ja polecam króliki z adopcji - sama mam takiego i jest przekochany.

pozdrawiam :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Natulec

  • Gość
Przygarnę królika - SOSNOWIEC
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 10:52:20 am »
co do ceny to jest raczej w granicach normy, widuję baranki w podobnych cenach w zoologach.
ale tak jak pisze Truffle, warto przygarnąć królisia, naprawdę potrfi się za to odwdzięczyć :)

Aneczka

  • Gość
Przygarnę królika - SOSNOWIEC
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2009, 18:31:36 pm »
Kroliki w plejadzie ZWYKLE (nie znaczy, że zawsze) są w odpowiednim wieku, ale w nie za dobrych warunkach (na trocinach, w małych akwariach). Króliczki, które widziałam tam ostatnio były zdrowe, ważne jest, że jezeli króliki sie nie lubią są od siebie separowane (a nie jak gdzieniegdzie czeka się co będzie dalej). więc generalnie bywa gorzej...
Cytat: "danaii"
Najlepiej przytulankę;)

Jesli chcesz przytulanke, to odsylam do sklepu z zabawkami i nie mowie tego zlosliwie, po prostu kroliki to zwykle nie sa pieszczochy, nienawidza podnoszenia, brania na rece itd. Niektorzy jak się to ladnei mowi - przyzwyczajaja (czyli zmuszaja) i to sie udaje, ale niestety kosztem wielkiego stresu malego zwierzatka.... A co do głaskania - owszem królik lubi być glaskany tylko.... tylko kiedy chce, a czasem nie chce nawet dwa dni, a niektóre wcale nie chcą...

[ Dodano: Pią Lut 27, 2009 6:39 pm ]
Cytat: "danaii"
bez kiepskich przyzwyczajeń, których się nie da wykorzenić.

obojetnie czy adoptujesz kroliczka, czy go kupisz, prawdopodobnie bedzie mial cos co okreslasz jako "kiepskie przyzwyczajenia", idealnie nie da się wychować dziecka, które mówi tym samym jezykiem, i wszystko rozumie, a co dopiero królika, który jedynie może się domyslać o co chodzi i to jeszcze przy ogromie dobrej woli, ktora nie kazdy uszak ma.
Wiekszośc wlascicieli tak kocha swoje kroliczki, ze nawet jak je wkurza to przymykaja oko, ale obiektywnie nie ma krolikow idealnych, poza pluszowymi.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Przygarnę królika - SOSNOWIEC
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2009, 18:59:55 pm »
Aneczka, podoba mi sie Twój post.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

malolata

  • Gość
Przygarnę królika - SOSNOWIEC
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2009, 21:48:25 pm »
adopcyjne są na prawdębardzo wdzięcz,e a jesli chcesz barana to w tych poznańskich do oddania pojawił się włąsnie jeden chyba  biało brązowy. a transport napenwo jakis by się załatwiło.