Autor Wątek: Wszystko o kuwecie i nauce czystości  (Przeczytany 215752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marley

  • Gość
Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« dnia: Luty 25, 2009, 18:58:55 pm »
Mam pytanko: jak nauczyc króliczka korzystania z kuwety? Zaobserwowałam, że mój króliś robi siku tylko w jednym rogu klatki, ale bobki rozrzuca po całej. Mam zamiar kupic kuwetę, tylko wcześniej chciałam zebrac trochę informacji. A może macie jakieś stronki? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Aneczka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2009, 19:02:49 pm »
Na tej stronie jest już wiele tematów odnośnie nauki czystości, skorzystaj z opcji szukaj i na pewno dotrzesz do informacji, które Cię interesują. :lol

Andzia;)

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2009, 19:24:28 pm »
moje malenstwo jak zauwazylam ze sika w jeden kat to kupilam mu kuwete i dalam ja w te miejsce a ze czul tam swoj zapach to sam zaczal sie tam zalatwiac :rotfl2

Marley

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2009, 20:49:42 pm »
Dziękuję. Na pewno w wolnej chwili poszukam :)

madziallena

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2009, 10:14:43 am »
Ja mam taki problem ze zmienilam ostatnio Czeskowi klatke na 100,i wczesniej robił spokojnie w jeden róg non stop,a teraz obsikana cała kuweta klatki. :oh:  :oh:
Sika do siana,na srodek klatki zamiast do rogu z odpowiednia kuweta... :(

Aneczka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2009, 16:47:55 pm »
Jezeli to nowa klatka, to królik znaczy nowy teren, poczekaj troche (nawet dwa tygodnie) jak terytorium juz nim przesiąknie to powinien wrócić do swoich zwyczajów. Zachęcaj go jednak do załatwiania sięd o jednego rogu. Poczytaj o nauce czystości... Po prostu zacznij od początku. To zupełnie normalne przy zmianie klatki....niestety...

Andzia;)

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2009, 11:25:17 am »
ja mam problem z mlodszym kroliczkiem Lucusiem on juz nawet po scianie sika miska od zewnatrz cala w siuskach i kuweta z klatki tez mam go juz niecaly rok i nie wiem jak mam go tego oduczyc ;(  :bejzbol

Nuna

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2009, 11:29:45 am »
Andzia Twoj jest niewykastrowany, sika po scianach bo znaczy swoj teren.

nuka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2009, 11:33:31 am »
Mój też sika i to nie tylko po ścianach, meblach, zdarza mu sie mnie zaznaczyć.... A nie może zostać wykastrowany ze względu na swój stan zdrowia. Jest jakiś sposób, żeby go oduczyć znaczenia terenu?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2009, 11:44:28 am »
Nie oduczysz ;) Albo mu przejdzie albo nie. Skoro nie może byc wykastrowany to sie módl, zeby mu przeszło :>
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nuka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2009, 11:47:10 am »
dzięki Ciapusia. A mialam nadzieję...
Cóż pozostanie mi pomalować ściany zmywalnymi farbami

madziallena

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2009, 11:49:11 am »
Moj Czesiek nie jest kastrowny,a oduczył sie wszelkiego sikania po łózkach,dywanach itd.nie wiem jak on to zrobił,ale moze stwierdził ze juz wszystko obsikał. :oh:  W klatce tez nauczyl sie od nowa korzystać z kuwet. :jupi

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2009, 11:54:22 am »
No, ale moja Ciapula jest po sterylizacji, ma juz 4 lata i... niedawno znowu zaczęła obsikiwac wszystko dookoła :oh: Oczywiscie najlepszym miejscem na kuwete jest moje łóżko... Nie wiem skąd nagle ta zmiana, zawsze robiła siku do kuwetki, a bobki zostawiała, teraz zostawia i siku i bobki :oh: Cos jej znowu do tego pysia strzeliło...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nuna

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2009, 12:00:19 pm »
Ciapusia teraz wszystkie uszaki szaleja te kastrowane i te niekastrowane. Wiosna, hormony szaleja, moje sie obsikuja nawzajem, a bobki  :wow chodze, zamiatam, wycieram, zamiatam, wycieram, zamiatam....

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2009, 12:03:31 pm »
Ale moja to tak juz chyba od 2 miesięcy... Albo troche krócej... Szaleństwo :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2009, 18:58:06 pm »
Moj Frot, który zawsze do załatwienia potrzeby wraca do klatki, tez mi dzisiaj obsikał łózko...
Dostał 3h areszt klatkowy, obrócił się do nas tyłem, walnął focha i nawet jak żeśmy go otworzyli, to wyszedł dopiero jak żeśmy wyszli z domu. Humorzasty uszak, a ze mi łózko obsikał, to w tym nie widzi nic złego, ze musiałam w niedziele pościel i kołdrę prac.... :diabelek

Asica

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2009, 15:37:00 pm »
Czym wyścielacie swoje kuwety??? ja mam żwirek drewniany, ale mój królik w ogóle na niego nie wchodzi... Ci mam zrobisz, i czym mam zastąpi żwirek na coś taniego ale dobrego.... proszę o pomoc...

Andzia;)

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2009, 15:58:40 pm »
mi w sklepie polecili Benka moj krolik sika do niego w kuwecie ale tylko klopsik bo Lucek i Dianka nie potrafia jeszcze zalatwiac sie do kuwety :DD

Asica

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2009, 16:35:05 pm »
a drogi jest???

Andzia;)

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2009, 16:54:12 pm »
ja placilam za 5 litrow 11zl