Autor Wątek: Wszystko o kuwecie i nauce czystości  (Przeczytany 218548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CrazyKredka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 17, 2012, 15:32:04 pm »
mój króliś siusia tam gdzie opada sianko z paśnika..  i nie wiem co z tym zrobić ;/ może paśnik na środku zaczepić ? zamiast na tej krótszej części ?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 17, 2012, 16:24:21 pm »
Spróbuj dać paśnik nad kuwetką.

Offline Billie_Jean

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:43:00 am »
Fiona jest niekastrowanym samcem, ale to chyba w tym przypadku nie ma znaczenia. Zawsze siusia w kuwecie, ale od ok. miesiąca uparcie załatwia się obok kuwety. Przez pewien czas wkładałam jej do kuwety ręczniki papierowe i wtedy ZA KAŻDYM RAZEM grzecznie siusiała w kuwecie. Problem pojawia się gdy włożę jej żwirek, nawet gdy przykryję go 2-3 ręcznikami papierowymi  to i tak problem dalej jest. Królik nie choruje i nie chorował na zapalenie skóry podeszw. Pomóżcie mi rozwiązać jakoś ten problem, bo już mam dosyć ciągłego ścierania "jeziorek" z siuśków... :glupek:

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:55:00 am »
znaczy terytorium:) jak wytrzesz, to nasika obok znowu:) KASTRACJA
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:57:12 am »
może spróbuj też najpierw nałożyć papieru, niech nasiusia, a potem wymieszaj ze żwirkiem te mokre ręczniki...
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 26, 2012, 12:26:08 pm »
A ja mam inny problem- króliki załatwiające się w 100% do kuwety gdy są w klatce.
A w momencie opuszczenia klatki zapominają o kuwecie- nie wracają do klatki, nie korzystają z innych kuwet, nic.
Sikają- na podłogę, na meble lub cokolwiek leży na podłodze. W myśl zasady- gdzie się wypnę, tam zrobię.
Coraz bardziej mnie to drażni- mam już mocno zniszczone deski, a moje króliki są duże, więc ich "plamy" po sikach są odpowiednio też duże  :wisielec:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #326 dnia: Lipiec 26, 2012, 14:19:26 pm »
mój zaczął załatwiać się do kuwety, jak ustrzeliłam żwirek, który mu odpowiada. pinio nie lubił, był za twardy. chipsi ultra już był bardziej do zaakceptowania, ale to też nie było to. teraz używam chipsi mais i siuśki zawsze trafiają do kuwety. jak mam inny żwirek, to zawsze jest bunt i foch na kuwetę.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #327 dnia: Lipiec 26, 2012, 15:02:18 pm »
mnie kolega  podpowiedzial pomysl, bardzo skuteczny, ale srednio humanitarny.
mialam z moja niesterylizowaną panną ten sam problem.
Kolega podpowiedział, żeby na 2 dni zamknąć ją w klatce i nie wypuszczać. oczywiscie jedzonko dostarczać, ale nie wypuszczać. Jak zrobi sobie sajgon to w tym bedzie musiał/musiała posiedziec.
Moja panna gryzla kraty i sie bardzo awanturowala - nawet mnnie otupala. Sajgon w klatce trzeciego dnia rano miala dramatyczny - w zasadzie wszystko bylo do mycia bo sie bardzo denerwowała, ale poskutkowało - Łatka sika tylko do kuwety :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #328 dnia: Lipiec 26, 2012, 15:45:11 pm »
W ogóle wg mnie nie jest humanitarny pomysł... Bo kto by chciał we własnych sikach siedziec.... A potem królik albo zaziębiony (od mokrego), albo ma coś z drogami oddechowymi (od amoniaku), albo cierpi na rany na skokach.... zły pomysł :/

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #329 dnia: Lipiec 26, 2012, 16:16:50 pm »
To wygląda na to, że nie tylko ja mam problem... Odkąd kupiłam narożną kuwetę Mizuki robi do niej tylko siku. Nie trafił do niej ani jeden bobek.
Przed tą kuwetą miałam zwykłą plastikową miskę, i lądował tam każdy bobek. Chciałam zaoszczędzić miejsca no i Mizu się zbuntował.
Nie wiem czy to przez chorobę, czy jest dla niego za mała  :?:
Przed chwilą kupiłam tą http://moda.allegro.pl/savic-praktyczna-kuweta-z-krata-przesiewowa-i2497234780.html
Mam zamiar nasypać żwirku, a na to kłaść kratkę, żeby już ten zbrylony żwir nie przylepiał się do pupy.
Poza tym jest większa. Mizuki potrafi zrobić siku na gołe dno, gdy klatka jest sprzątana a kuweta myta, więc nie powinien mieć problemu z siusianiem na kratkę.
Gorzej z Tomcią, która pewnie będzie chciała kuwetę "rozkręcić" na części  :diabelek
Teraz zostaje mi czekać na paczkę i zobaczę czy Mizulcowi przypasuje czy nie.


Offline Vesta945

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Króliczek nie chce korzystać z kuwety.
« Odpowiedź #330 dnia: Lipiec 26, 2012, 17:36:16 pm »
witam was serdecznie ;). Jestem "Panią" adoptowanej kuleczki i wszystko jest wspaniałe oprócz korzystania z kuwety. Dodam że wcześniej była nauczona. Od pierwszego dnia nie chce z niej korzystać dodam że mieszka w zagrodzie i jest to trochę uciążliwe ale ok. Pierw myślałam że znaczy teren miała wcześniej króliczka Baksia. więc ok ale jest u mnie od 19 i dalej nic więc postanowiłam kupić jej nową kuwetę bo myślałam że pachnie jej Baksiem ale on na jak za złość siuski obok kuwety a bobki po całej podłodze(jednak gorsze są siuski bo mam panele w pokoju drewniane. więc przeniosłam kuwetę a ona dalej obok :P. więc postawiłam dwie kuwety tam gdzie siusia a ona znalazła sobie inne miejsce obok kuwety :( Co zrobić z taką małą złośnicą i cwaniarą :P?

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #331 dnia: Lipiec 26, 2012, 17:37:13 pm »
u nas Lottie jest średnia jeśli chodzi o kuwete (zdarza się często poza choć raczej nie siku) za to Krusio żeby się załatwić biegnie z tarasu przy sypialni (gdzie siedzę najcześciej z gitarą lub na kompie) przez dłuugii przedpokój aż do kuchni gdzie mają kuwete i klatke. Nie popuści raczej ani bobka. Czasem śmiesznie to wygląda jak biegiem leci do kibelka tylko uszy fruwają. A ma dystans duzy bo mieszkanie to taka kiszka długa więc musi minąć wszystkie pokoje, łazienki itd.az do przeciwleglego rogu gdzie stoi kuweta (najdalej teoretycznie wysunięty punkt w mieszkaniu)  :bunny:

ps. właśnie kilka minut temu biegł (czym mnie sprowokował do posta) i napotkał kartony z krzeslami nowymi w przedpokoju...dzielnie ominął choć się głowa odkręcała z ciakowości i pobiegł dalej. dopiero później wrócił :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 17:40:23 pm wysłana przez oscarez »

Offline CrazyKredka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #332 dnia: Lipiec 26, 2012, 18:08:38 pm »
zazdroszcze wam.. albo po prostu mam za małe kuwetki.. to mozliwe?

Offline sowcia_masterka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 26, 2012, 18:10:37 pm »
ja mam kocia kuwetę :P coś w stylu dużego transportera
i moje maluchy już do niej sikają :)
Zniewo­liliśmy resztę zwierzęce­go stworze­nia oraz pot­rakto­waliśmy naszych da­lekich ku­zynów w fut­rach i piórach tak ok­rutnie, że po­za wszelką wątpli­wość, gdy­by mieli oni stworzyć re­ligię, sza­tanem byłby dla nich człowiek.
William Ralph Inge

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 26, 2012, 18:37:57 pm »
moja kuweta to dno klatki '80...jak maja wysprzatane i naloze siana to leza w niej wywalone oboje.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 29, 2012, 11:27:42 am »
a ja mam niesamowity problem z moja krolica, wczesniej była nauczona korzystania z kuwety, o bobki nigdy sie nie denerwowałam zawsze było tak ze czesc lądowała w kuwecie czesc w klatce, na mieszkaniu raczej się nie zdarza, ale odkąd się przeprowadziłam urządza mi istny sajgon w klatce, nie nadążam wymieniać przescieradeł kuwety i myc desek...;/ mam 2 króliki i tylko z jednym zrobił sie taki problem, kuwete przestawiałam juz kilka razy w te miejsca gdzie sika, jak kuwete przestawie sika w inne i tak wkołko, zwirek zmieniałam myslałam ze moze tam jej cos nie pasuje, ale nie sadze zeby o to chodziło;/ jak jestem w pokoju i mnie widzi leci z siuskami do kuwety po nocy albo jak wroce z pracy cała klatka jest zasikana, łacznie z sianem ze wszytskim;/ myje to wkółko piore i mam juz pomału dosyc, nie "kłóce" się z nia, nie krzycze nie karce, mają wszystko czego trzeba i sama z nimi tez każdą wolną chwile spędzam, nie mam pojęcia o co jej chodzi;(((((((

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 29, 2012, 20:35:21 pm »
A czy mała jest sterylizowana???

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 29, 2012, 22:36:55 pm »
jasne, miałam z nia takie problemy własnie tez przed sterylką, ale jest już po zabiegu prawie rok,  potem było bez problemów, dwie pary uszu czyste, nawet bobków nie zostawiają nigdy poza klatką :) ale co z tym sikaniem ona ma to nie wiem, rece idzie załamać, zdrowa jest bo byłam z nia u weta, nie robi tez wiecej tego siku niz normalnie ale jakoś tyłkiem nie może pocelować do kuwety :bejzbol chyba ze widzi moj wzrok wtedy pędem leci do kibelka... mam wrazenie ze ona mi na złosc robi troche ale z drugiej strony ciagle przyłazi sie miziac glaskac zgrzytac zebami i wystawiac nos do głaskania, czesto tez spi ze mna wiec nie wyglada na obrażoną... chyba sie musze zaopatrzyc w sterte octu i gąbki do czyszczenia i tak już będzie mi się żyło z moją basienka..

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliczek nie chce korzystać z kuwety.
« Odpowiedź #338 dnia: Sierpień 04, 2012, 00:26:10 am »
i jak tam kuwetowanie kuleczki? u mnie wszystko trafiało dokładnie tam gdzie trzeba, a miała wolność cały dzień.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliczek nie chce korzystać z kuwety.
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 13, 2012, 22:49:14 pm »
Dla zainteresowanych kuwetami , taką kupi\łam ostatnio w Aldi ( koszt 12,99 zł)



Uploaded with ImageShack.us

Ma około 40 cmx50 cm, wystają łagodnie zaokrąglone wyrostki wys 7 mm . Kładę na nich reczniki kuchenne i kawałek dywanika łazienkowego


Uploaded with ImageShack.us

Wupustek nic nie czuć królik w tempie rekordowym zaczął korzystać z tej kuwety , nic nie laduje poza nią . Plusem jest to ,że siki opadają na dno  pomiędzy wypustki . Polecam