Autor Wątek: Wszystko o kuwecie i nauce czystości  (Przeczytany 215666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sniezek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:04:09 am »
Witam.
Mam króliczka snieżka, który ma 9 tygodni. Uczymy się właśnie robić do kuwety, ale tak jak wiele waszych króliczków mój sika do kuwety ale bobki lądują wszędzie (chociaż poza klatką tylko na dywanie,musze zwinąć dywan, może pomoże). Jednak kilkakrotnie zauważyłam, że wchodzi na swoją klatkę, która stoi przy ścianie i sika tak, że wszystko leci po ścianie, po szczebelkach,po sianku itd. a nawet dwa razy zsikał się we własne legowisko. Nie mówiąc już ile on ma w legowisku bobków po całym dniu, śpi w tych bobkach a potem godzinę się myje :) Czy to znaczenie terenu?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:46:03 am »
oj taki maluszek to przy mamie powinien jeszcze byc.
jesli chodzi o znaczenie terenu w kwestii dojrzewania to raczej na to za wczesnie.

Offline sniezek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 06, 2011, 10:57:15 am »
To może po prostu jest trochę wredniacki, bo ciekawski na pewno :), jak mu zamieniłam miejscami kuwete z legowiskiem to mi nasikał na dywan.

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:00:19 pm »
sama mówisz, że umie robić do kuwety. możesz ewentualnie spróbować postawić jej w którymś rogu pokoju drugą kuwetę, bo zdarzają się uszaki leniwe, którym nie chce się iść do kuwety w klatce. ale jak dla mnie to jest znaczenie terenu, którego najłatwiejszym i jedynym rozwiązaniem jest sterylizacja.
to chyba jednak znaczenie terenu bo poza klatką są 2 kuwety a ona i tak robi gdzie chce plus do kuwet też

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 06, 2011, 12:30:00 pm »
to chyba jednak znaczenie terenu bo poza klatką są 2 kuwety a ona i tak robi gdzie chce plus do kuwet też
czyli na 100% znaczenie terenu. tego możesz się pozbyć jedynie przez sterylkę.

oj taki maluszek to przy mamie powinien jeszcze byc.
ma 9 tygodni, przy matce powinien być 8. jak dla mnie wszystko się zgadza.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline sniezek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 06, 2011, 13:32:28 pm »
Mój uwielbia robić bobki we własne legowisko, ile on tam tego ma!! Może to z lenistwa bo obok jest paśnik :)

Nathre99

  • Gość
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 18, 2011, 20:16:28 pm »
A mój królik nagle zaczął robić na mnie bobki i sika jak go głaszczę jeszcze się na siłę wpycha na kolana, żeby go głaskać i rzadko się zdarza, że po 5 min. czegoś nie odstawi. Nawet jeżeli nie jest na kolanach to sika na podłodze w kuchni. Jak na razie zaczynamy wszystko od nowa - znowu jest wypuszczany tylko w kuchni i jak tam nauczy się korzystać z kuwety to będę otwierać mu tez przedpokój, potem drugi przedpokój, potem może mój pokój. Stopniowo :) A bobki chusteczką wkładam do jego klatki i siku wycieram chusteczką i też wkładam do klatki, a miejsca w których się załatwił DOKŁADNIE myję, bo jak będzie tam czuł swój zapach to znowu nasika w tym samym miejscu. Ponoć ta metoda pomaga, ale ja nie widzę efektu ;p

Offline truskawka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 03, 2012, 14:00:30 pm »
Hej , przygarnęłam dorosłego królika i chcę go nauczyć korzystać z kuwety. Przeczytałam powyższe posty i również przedzieliłam klatkę. w jednej części dałam sam żwirek (bez kuwetki), na środku granica-ręcznik, z drugiej strony ma półeczkę (gdzie lubi przesiadywać), miskę i norkę. Jeszcze jakieś rady? Ile czekaliście na efekty? Mojemu raz się udalo trafić z bobkami na żwirek ale nie jestem pewna czy to nie zwykły cud:)

Offline WAGA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 15, 2012, 09:03:38 am »
witam, Tośka mamy od wczoraj, z karmieniem królika radzę sobie, bo 3 dni już Was czytam, ale to załatwianie.....ech....Tosiek to królik, który mieszkał w stodole w klatce, u nas jego domek wstawiliśmy do garażu, ale wiadomo, że nie wie, co to kuweta i trocinowe pałeczki. Czy jest ktoś wśród Was, który "wiejskiego" królicza przyuczał do higieny. Kuwetę wstawiłam po prawej stronie klatki, to już drugie miejsce, bo tam siknął, to przestawiłam, bobki robi wszędzie, ale to mi na razie nie przeszkadza, bo całe dno i górę ma wyłożone siankiem. Czy jest jakiś sposób ? Ile dać mu czas ?
Mój mąż oczywiście mówi, że ja się nie nauczy, to będziemy musieli go jednak dać na dwór  :icon_rolleyes
TOSIEK ur. 27.10.2011

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 15, 2012, 11:18:10 am »
Wiejskiego kroliczka, w sensie hodowlanca? Pewnie że sa na forum hodowlane krolisie ktore pieknie robia do kuwetki.
Pierwsze co to sianko tylko do pasnika zewnetrznego lub kartonika. Najlepiej przy kuwecie bo kroliki lubia posiedzenia w kuwecie i podjadanie w tym czasie. Bobki wszystkie zbierac i skrupulatnie wrzucac do kuwetki. Tak samo z siuskami. Wycierac i papierek wrzucac do kuwetki. Nauczy się z czasem. Kastracja moze ku tmu dopomoc.

Offline WAGA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 15, 2012, 13:42:40 pm »
Madzia no na razie sianko jest wszędzie, nie mam nic, co mogłoby być paśnikiem, ale nie będzie królikowi "smutno" że ma gołą podłogę ? ;) może kartonik z siankiem - to jest pomysł !
Na kastrację chyba za wcześnie, bo Tosiek ma 2,5 miesiąca, jest to królik kalifornijski - hodowlaniec

p.s. kiedyś na mnie wołali Groszek hihi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
dopisuję,
porządki w domku zrobiłam, położyłam ręcznik na dno, sianko tylko w misce (obdzwoniłam 6 sklepów zoologicznych - nie ma paśników  :wow, zamówiłam więc na allegro)
ale teraz leży w kuwecie, ale sobie zrobił relaksik, no i troszkę kpoie w tych trocinach - co to może znaczyć ? zabawa ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2012, 15:37:34 pm wysłana przez WAGA »
TOSIEK ur. 27.10.2011

Offline WAGA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:29:16 pm »
uff jest postęp, od wczoraj tylko raz na ręcznik zrobił, trzymacjie kciuki za Tośkowe nauki kuwetowe :)
TOSIEK ur. 27.10.2011

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 16, 2012, 17:30:30 pm »
Króliki z natury kopią. Dla nich to zabawa i zabicie czasu także. MAsz trocinki w kuwecie? Lepiej zainwestować w żwirek drewniany- pinio. Zdrowsze to będzie dla uszaka.

Offline WAGA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:17:05 pm »
Madzia7 mam Benka-pinio, źle się wyraziłam pisząc trociny, właściwie nie wiedziałam, że to drewno...teraz już wiem  :DD
TOSIEK ur. 27.10.2011

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:57:38 pm »
A ja byłam pewna, ze pellet to sprasowane trociny :P i w zasadzie nadal jestem tego prawie pewna.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 21, 2012, 13:26:21 pm »
Kochani, potrzebujemy pomocy. Bazyl ma 2 lata, od zawsze jest bezklatkowy, nigdy nie było żadnych problemów z sikaniem czy bobami. Zawsze tylko do kuwety. Od ok tygodnia , zaczął lać jak opętany na łózko. Od wczoraj pościel zmieniana była 4 razy ! Nie wiemy o co mu chodzi. Zachowuje się normalnie, biega, skacze, mizia się, przytula. Jest taki jak zawsze. Nie chcemy zabierać mu wolności, ale długo tak nie pociągniemy. Aha Bazyl jest kastratem. Jakieś pomysły ?   

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 21, 2012, 14:11:34 pm »
Może wiosne już czuje :) Mój jak czuje wiosne to szaleje strasznie

Offline Melodyjka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 25, 2012, 18:22:43 pm »
Witam, moj kroliczek ogolnie potrafi korzystac z kuwety tyle, ze ..
Toffik 24h na dobe kica sobie wolno, w dzien korzysta wzorowo z kuwety, w nocy tez, ale nie zawsze :(
W pewnym momencie w nocy zaczal zalatwiac sie na Nasze na lozko :( co robic??
Musialam na noc zaczac zamykac go w klatce. Po jednej czy dwoch nocach w klatce znowu zaufalam mu i zostawilam go na noc wolno. Przez pierwsze 3/4 noce wszystko ok, czysciutko  wszystkie kupki i siuski w kuwecie, ale po tych 3/4 nocach znowu na lozko i tak juz probowalam z dwa razy i co kilka dni spokoju zaczyna zalatwiac sie na lozko. O co chodzi, dlaczego to robi, jak go oduczyc?? Prosze o pomoc.

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 25, 2012, 18:34:47 pm »
szczerze mówiąc to nie wiem, a mam podobny problem, jak tylko Viva poczuje pod dupskiem pościel od razu puszczają jej zawory  :crazy: w nocy po prostu nie ma dostępu do łóżka, bo nie mogłam jej tego za nic oduczyć..

Offline Melodyjka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 25, 2012, 18:38:48 pm »
Hm z tym ze moj Toffik robi to po 3 nocach dopiero, a jak juz zrobi to potem nie przestaje tak dlugo az nie posiedzi  zamkniety w klatce czego bardzo nie lubie robic ;/ tak jakby zapominal ze nie tam trzeba to robic ??