Autor Wątek: Wszystko o kuwecie i nauce czystości  (Przeczytany 215732 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Alexis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia:)
Odp: Nauka czystosci 2
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:36:27 pm »
Mam identyczną klatkę (zieloną), a co do rozmieszczenia wszystkiego w klateczce to zrobiłam tak jak na zdjęciu. Baardzo dziękuję. :bukiet Zuzia już się bawiła w gryzienie ręczniczka i wciąganie końców do klatki. Mam nadzieje że to pomoże.Jak na razie przebywa tylko w części ze żwirkiem i właśnie się położyła na nim. A jak obsika ręcznik to wymienić na inny a tamten wyprać, czy nie ruszać na razie? Bobki będę zbierać i wrzucać tam gdzie ma żwirek a jak nasika  tam gdzie nie ma nic to zetrę chusteczką i też włożę do żwirku, jak dziewczyny pisały wcześniej. Ślicznego masz króliczka :bunny:
Jak się nauczy to wtedy dam jej wykładzinkę do klateczki żeby jej milej było leżeć:)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nauka czystosci 2
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 29, 2011, 22:40:47 pm »
Jak nasika na ręcznik to najlepiej wymienić na nowy. Bo uszak wtedy będzie wiedział z czasem, że to miejsce moczem nie pachnie i nie sika się tam.

Offline Alexis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia:)
Odp: Nauka czystosci 2
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 30, 2011, 08:54:42 am »
Rano wstałam i zauważyłam, że Zuzia na razie nie obsikała ręcznika. :hura: Bobki - prawie wszystkie są na żwirku. Nasikała do żwirku (w dwóch różnych miejscach) i  rozkopała go tak, że nie jest w rogu jednej połówki, ale zajmuje całą wydzieloną część. Zobaczymy co będzie dalej bo minęła dopiero jedna noc..Przeważnie leży tak, że kuperek jest na żwirku, brzuszek na ręczniku a pyszczek tam gdzie pusto...W przyszłym tygodniu kupię kuwetke rogową, bo jak byłam wczoraj w zoologicznym to wszystkie wykupione były. :niespodzianka

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nauka czystosci 2
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 30, 2011, 16:43:10 pm »
no to super, bardzo sie ciesze ze dziala :):) moj Sysek tez zawsze kladl kuperek na czesc zwirkowa. ja po miesiacu zaczelam zmniejszac ilosc zwirku tak aby w koncu byl tylko w rogu a pozniej kupilam kuwete jak juz sie nauczyl :) dziekujemy za komplementy oczywiscie przekazane :P 3mamy kciuki za nauke czystosci

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Nauka czystosci 2
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 02, 2011, 12:13:24 pm »
Ratunku!! Mam nadzieję, że coś mi poradzicie zanim podłoga będzie do rwania.
Pierwszy typ - Fuzel. Nie kuwetkuje poza klatką. Zupełnie nie. Ścieranie moczu i wrzucanie papieru do kuwety nie skutkuje, nacieranie podłogi octem, sodą, kwaskiem cytrynowym, nic, nic. Kastracja Fuzla była w maju, zresztą on w ten sposób nie znaczy terenu, on najzwyczajniej w świecie siusia na podłogę.
I druga sprawa, jeszcze dziwniejsza - zachowanie Coli. Kastrowany w grudniu 2010. Od kwietnia 2011 sam, bez Cokusia. Ma swój teren, połowę pokoju do dyspozycji. Od tygodnia po prostu przestał kuwetkować (co dotąd obił ślicznie). Nie pomaga ścieranie moczu i wrzucanie papieru do kuwety, nie pomaga myci podłogi octem - co poskutkowało podczas nauki kuwetkowania. Nie wiem, nie chcę trzymać go w klatce i wypuszczać na kilka godzin tylko, ale on niszczy podłogę. Jaki może być powód tego, że przestał kuwetkować? Jakieś rady? Sugestie?

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nauka czystosci 2
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 02, 2011, 13:17:17 pm »
U mnie maluchy po zabiegach jak doszly do siebie to okazalo sie ze zapomnialy do czego sluzy kuweta. wiec sikaly wszedzie na podloge. porostawialam kuwety tak gdzie sikaly bo zazwyczal to byly 3 miejsca i jak zrobily siku do kuwety(kociej) to dawalam im przysmaki. czasami im sie zdaza gdzies nasikac ale to moze raz na miesiac. Jesli nie poskutkuje  to niewiem. a w klatce wogole sikaja do kuwety czy tez wszedzie gdzie popadnie???

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Nauka czystosci 2
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 02, 2011, 13:54:24 pm »
Obaj - i Fuzle, i Cola sikają po całej podłodze, a nie w określone miejsca, z tym, że Fuzel nigdy nie kuwetkował poza klatką, a Cola od stycznie kuwetkował ślicznie i nagle przestał; jak Cola kuwetkuje w klatce nie wiem, gdyż moje uszka są bezklatkowe, zamykane bywają jedynie na czas remontu albo kwarantanny w wypadku choroby

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 03, 2011, 14:06:28 pm »
Nasz adopcyjny Niuch w wyniku przeprowadzki trochę się zestresował i zapomniał biedak do czego służy kuweta. Zasikał podkład, zasikał parkiet i w klatce tez najpierw robił pod siebie. Zaczynamy nauke od podstaw, od klatki i żwirkiem w rogu - liczę, że mu się przypomni :)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 08, 2011, 09:06:33 am »
Mam to samo, moja Roxy w ogóle nie widziała chyba kuwety na oczy, bobczy po całym pokoju, i sika a to gorsze. :lanie: Na noc rozkładam na całym dywanie folie malarską - masakra!! bo nie dopiorę dywanu.  Rox wcześniej nie ruszała się ze swojego kącika i lała na podkład, w klatce nie czuła się dobrze gryzła ją i rzucała wyposażeniem, teraz rozbestwiła się i lata jak fryga, więc zakupiłam kuwetę.  No i co? No i nic, zamiast w nią sikać i bobczyć to w niej leży. Jak wyjdzie wtedy potrafi tuż obok podnieść ogonek i się zlać. Heheheheh szczochy jedne. Dodam, ze moja króliczka jest niesterylizowana, więc to utrudnia cały proces. Wrzucanie bobków i ręczników nasączonych jej moczem nie pomaga, dalej w tym leży - świniak jeden ;) Mam nadzieję że sterylka pomoże. Dobrym objawem moim zdaniem jest to, że w nocy bobczy co prawda w rożnych miejscach, ale zawsze tych samych, a najbardziej obok drzwi do pokoju gdzie mieszka Buńczek. Sterylka jest jedynym wybawieniem - mam nadzieję bo zwariuje !!!!! Pozdrowionka
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 08, 2011, 12:31:59 pm »
A Niuch już się ładnie nauczył robi do kuwety :) Zaczęliśmy naukę powoli od początku - od klatki ze żwirkiem w jednym rogu, po kilku dniach wstawiłam w to miejsce kuwetę a teraz została sama kuweta - Niuch się ladnie nauczył  :brawo:
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 08, 2011, 13:54:45 pm »
A Niuch już się ładnie nauczył robi do kuwety :) Zaczęliśmy naukę powoli od początku - od klatki ze żwirkiem w jednym rogu, po kilku dniach wstawiłam w to miejsce kuwetę a teraz została sama kuweta - Niuch się ladnie nauczył  :brawo:
Gratulacje, mądry chłopak !
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 14, 2011, 15:00:54 pm »
Uczę moją Roxy korzystania z kuwety, ale mała zupełnie nie pojmuje do czego służy to urządzenie. Zamiast załatwiać się to leży w niej, natomiast sika na dywan ale zawsze w jednym miejscu. Gdy stawiam w tym miejscu kuwetę to robi obok. Próbowałam wszystkich znanych mi sposobów ale ręce mi opadają. Mam dosyć folii leżącej na dywanie - ciągle jest drapana, na podkłady już nie wyrabiam. Dodam, że Rox ma około roku i chyba nigdy przedtem nie miała kontaktu z kuwetą (jest adoptowana) i nie jest wysterylizowana. Może to jej sikańsko wynika ze znaczenia terenu, bo robi to na przeciwko drzwi do pokoju gdzie "urzęduje" Buńczek. Mała nie ma klatki, bo źle się w niej czuła, ale myślę, ze gdyby była zamykana to musiałaby sikać w jedno miejsce i wtedy by pojęła. Może sterylka to zmieni ale na razie musieliśmy na jakiś czas odwlec zabieg, a dywan już stanowi zagrożenie radioaktywne ;)  Pomocy! Może jakieś sugestie ?!
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 14, 2011, 16:19:44 pm »
sterylka zawsze wskazana, o ile nie ma zadnych przeciwskazan
a mozesz chwilowo zrezygnowac z dywanu?
moje chlopaki zaczely podsikiwac pod drzwiami z lazienki - kastracja i trening czystosci - czyli zakaz wchodzenia na obsikiwany teren - zdzialaly cuda
Moze jak zlikwidujesz dywan i nie bedzie tego zapachu, to pomoze.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 14, 2011, 16:47:58 pm »
Pomocy! Może jakieś sugestie ?!

Moje, jak podrosły i zaczęły się traktować jak odrębne króliki to też lały wszędzie i bobczyły na potęgę, to znaczenie terenu, jak się trochę poznały, to jest o niebo lepiej, ale na wersalce mam narzutę podszyta ceratą - może to jest pomysł? podszyj jakiś koc, narzutę czy nawet prześcieradło ceratą/folią i rozłóż, żeby nie niszczyła domu. A do kuwety dawaałś siuśków samczyka - nie siusiała tedy do niej?
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 16, 2011, 16:44:35 pm »
A do kuwety dawaałś siuśków samczyka - nie siusiała tedy do niej?
Niestety nie, jak wrzuciłam szmatkę obsiusianą przez Buńczka plus bonus w postaci bobków, to na tym leżała, a jak tylko wylazła z kuwety to luuuuu obok niej, aaaaaa i weź zrozum uszy?!
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 18, 2011, 10:16:25 am »
Ja już Niucha zupełnie nie rozumiem. Najpierw robił do kuwety, potem zapomniał co to kuweta i robił wszędzie dookoła. A teraz częsc siuśków trafia do kuwety a częsc nie  :hmmm
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Alexis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia:)
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 19, 2011, 21:40:00 pm »
Zuzia nauczyła się robić do swojej rogowej kuwetki :brawo: W sumie zaryzykowałam wczoraj bo już jej dobrze szło i wyłożyłam jej podłoże w klatce kawałkiem wykładziny (miałam idealny wymiar :icon_biggrin) i robi tylko w żwirek. Dziękuje Wam za porady a głównie SiM:). To Twoja rada odniosła pożądany skutek. Mała wczoraj jak dostała wykładzinę to tak się cieszyła, wciąż się rzucała na plecyki "na zdechlaczka" :oh:

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 21, 2011, 07:08:25 am »
Bardzo sie ciesze Alexis ze moglam sluzyc rada :) wymiziaj Zuzie od nas :brawo:

Offline bubu1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 03, 2011, 12:48:53 pm »
a ja mam taki problem: mam od 2 tygodni króliczke, jest dorosła i niewysterylizowana ale w klatce załatwia się do kuwety albo w kącie na siano, bobki trochę gubi ale większość ląduje w kuwecie, problem w tym że jak ją wypuszczę to robi bobki wszędzie i wszędzie sika, pod łóżko, na łóżko do wszystkich kątów i do kuwety kota a czasami nawet na środku pokoju, czy mogę ją jakoś nauczyć żeby wracała do klatki albo robiła w jednym kącie?

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wszystko o kuwecie i nauce czystości
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 03, 2011, 13:01:56 pm »
sama mówisz, że umie robić do kuwety. możesz ewentualnie spróbować postawić jej w którymś rogu pokoju drugą kuwetę, bo zdarzają się uszaki leniwe, którym nie chce się iść do kuwety w klatce. ale jak dla mnie to jest znaczenie terenu, którego najłatwiejszym i jedynym rozwiązaniem jest sterylizacja.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek