Autor Wątek: Wszystko o kuwecie i nauce czystości  (Przeczytany 215663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 25, 2011, 17:31:25 pm »
Mozna jeszcze zrobic tak, zeby wpuscic mala do zagrody i czekac gdzie zrobi siku. I tam kuwete ustawic (normalna, badz dno od klatki). W zagrodce moze tez byc tak, ze np. dwa miejsca beda wybrane na siku i wtedy najlepiej wstawic dwie kuwetki np. jedna moze byc narozna, zeby zajmowala mniej miejsca.
Ja tez walcze z takim lejkiem. Jozka juz sika dookola kuwet i ma w nosie. Jeden dzien dobrze, a potem podtapia wszystko. Zawsze miala problemy z sikaniem do kuwety, dlugo sie uczyla, ale teraz to sie juz chyba przed Ignasiem popisuje ;) Dobrze, ze on nie idzie w jej slady.
Z bobkami to sie raczej pogodz, ze trzeba je bedzie zamiatac. Mozna jeszcze przy kuwecie zawiesic pasnik z sianem. One podczas jedzenia najwiecej bobcza chyba. Wtedy jest szansa, ze wiekszosc trafi do kuwety. No i moze zacheci ja to do przesiadywania tam i korzystania?

Inga

  • Gość
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:44:26 pm »
Dzięki Tocha :przytul:
A co kłaść na podłogę?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:01:23 pm »
Do zagrodki to ja bym ci radzila kupila kawalek linoleum (moze np. na resztkach upolujesz cos taniego), tak zeby na nim postawic scianki, zeby krolik nie mial mozliwosci obgryzania brzegow. I na to linoleum jakies dywaniki. Latwiej je prac, a wiadomo, ze nawet jak krol nie sika na podloge, to trzeba co jakis czas odswiezyc. U mnie paprusy brudza np. burakiem. Male chodniczki latwiej wrzucic do pralki. Ja linoleum nie mam,bo mam kafle na podlodze, ale gdyby kroliki byly w pokoju, to wolalabym uchronic dywan ;)

Inga

  • Gość
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 26, 2011, 07:54:19 am »
A może być cerata i na to jakiś dywanik? Bo u mnie to nawet nie wiem gdzie szukać linoleum :) i mam jeszcze taki problem... Karmen uwielbia sikać na miękie rzeczy, obojętnie czy to ręcznik, koc, pościel. Podejrzewam że chodnik byłby w dwie minuty obsiusiany z góry do dołu.

informuję, że właśnie zakupiłam kuwetę i czekam, kiedy Karmen pójdzie do klatki
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 11:59:16 am wysłana przez Inga »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:07:21 pm »
Karmen uwielbia sikać na miękie rzeczy, obojętnie czy to ręcznik, koc, pościel. Podejrzewam że chodnik byłby w dwie minuty obsiusiany z góry do dołu.
Dlatego dobra bylaby 'podloga' z linoleum. Ja bym szukala w sklepach typu castorama.
Nie wiem czy ceraty nie podrze zabkami. Jak gruba cerata, to moze bedzie ok. Ja na czas nauki kuwetkowania usunelabym wszystkie 'miekkosci'. Ewentualnie daj jej maly dywaniczek jakis, zeby miala na czym siedziec. U mnie diablica dzisiaj nasikala na talerz
 :icon_evil Nie wiem co jej odbija. Kuwety wysprzatane, a ona leje gdzie popadnie. Albo siada na dywaniku, a dupsko wystawia za krawedz i leje na podloge. No i co z taka zrobic? Chodze  i wycieram tylko ;)

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:27:55 pm »
U mnie diablica dzisiaj nasikala na talerz
  Nie wiem co jej odbija. Kuwety wysprzatane, a ona leje gdzie popadnie. Albo siada na dywaniku, a dupsko wystawia za krawedz i leje na podloge. No i co z taka zrobic? Chodze  i wycieram tylko
No to się cieszę,że nie jestem czarną owcą.U mnie cerata z "tych grubszych"wystarczyła na tydzień-Kacperkowi udało się wbić w nią ząbki,a dalej darcie poszło jak z płatka.Linoleum służy zaś już ponad rok.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:50:41 pm »
MAS, no wlasnie tak mi sie wydaje, ze wykladzina PCV bedzie dobra jak podstawa do zagrody. Latwo to umyc, zamiesc. Latem uszak ma chlodno.

Co do zostawiania kaluz przez Jozke, to ja juz sie przyzwyczailam. Ona sie wychowala w klatce na trocinach, wiec w sumie i tak dobrze, ze nie leje po pokoju gdzie popadnie, tylko w kuchni niedaleko kuwet, tam gdzie mozna zmyc ;) Ale z tym talerzem to przegiela... Malo tego, byly tam jeszcze kawalki warzyw. Jak jestem w kuchni, to ona wchodzi do kuwety. Jak tylko wyjde, to pozniej zastaje gdzies kaluze. Wiem, ze ona wie do czego sluzy kuweta. Dobrze, ze Ignas jest grzeczny, bo inaczej bysmy plywali :diabelek Podejrzewam, ze ona caly czas rywalizuje z Ignacem o pozycje w 'stadzie' i tak zaznacza caly czas. Nawet jak wejdzie do patio, to bobki gubi, chociaz jak byla sama to nigdy tego nie robila. No taka ladna wasata dziewczyna, a taka niedobra :lol

Inga

  • Gość
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 26, 2011, 17:43:08 pm »
Tak tak Tocha, usunęłam wszystkie miękkości :) Ale mamy nasz mały sukces - Karmenia siusia do kuwety ! :jupi:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:18:52 pm »
Gratulacje :lol

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 26, 2011, 23:18:33 pm »
POMOCYYY!! :buu :buu Królewna robi bobki tylko na łóżku! Dziś bedac w klatce 4h nie zrobila zadnych bobkow a gdy ja wypuscilam to od razu cale lozko bylo w bobach!!! Teraz skacze i szaleje po lozku i gubi bobki. Co mam zrobić? :(  :buu :buu

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 26, 2011, 23:50:45 pm »
Pewnie jelita ruszyly, bo mala sie rozbiegala. No i znaczy teren pewnie tez i kroliki ogolnie gubia bobki podczas biegania ;) Same bobki to radosc :lol
A nie biega po podlodze? Z podlogi latwiej pozamiatac :diabelek

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 27, 2011, 02:00:58 am »
no na podlodze nie robi  :buu TYLKO :buu na łóżkach .. w każdym pokoju.... na KAZDYM ŁOZKU na ktore wskoczy...   :krolik :krolik

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 27, 2011, 05:54:12 am »
Wiele krolikow puszcza bobki na lozko. Nie wiem jak to wytlumaczyc, ale one lubia 'na miekkim' ;) Powiem ci jedno-ciesz sie, ze nie sika. Bobki mozna pozbierac. Ogolnie to staraj sie, zeby nie wlazila na lozko, bo nauczy sie, ze tam ma 'kuwete'.

Offline Apogeum

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:47:45 am »
To prawda nie pozwalaj na lozko wchodzic,moj Jimi zrobil sobie kuwete z lozka :oh: leje w biegu byleby na lozko :balet:

Inga

  • Gość
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:56:34 am »
Po prostu nie można wpuszczać na łóżko, Karmen też uwielbia bobczyć i sikać, po prostu nie wpuszczam jej.

Tocha, dziękuję ci za rady :przytul: Karmen dzięki ustawieniu kuwety pod paśnikiem większość bobów zostawia w kuwecie :przytul:

panimama

  • Gość
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 27, 2011, 22:53:53 pm »
dziewczyny pomocy moja króliczka jak dotąd sikała do kuwety ale nagle coś jej odbiło i sika tylko i wyłącznie przy kuwecie co robic ?próbowałam wszystkiego ma zostawione trochę swoich bobków i sików ale uparła się że nasika obok i teraz z nią walczę

Inga

  • Gość
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 28, 2011, 10:10:21 am »
Może ona po prostu nie trafia? Karmen też siknęła dwa razy obok. Trzeba zebrać papierem i do kuwety i może kuwetkę przesunąć? Czy króliczka sterylizowana?

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:06:01 pm »
dziewczyny pomocy moja króliczka jak dotąd sikała do kuwety ale nagle coś jej odbiło i sika tylko i wyłącznie przy kuwecie co robic ?próbowałam wszystkiego ma zostawione trochę swoich bobków i sików ale uparła się że nasika obok i teraz z nią walczę

może kuweta jest za niska? Mój Lukier tak kiedyś robił, że siedział w kuwecie, a tyłek wystawiał poza :oh:.... Kupiłam wyższą kuwetę i problem znikł ;D.

Ogolnie to staraj sie, zeby nie wlazila na lozko, bo nauczy sie, ze tam ma 'kuwete'.

Mój Lukier od pierwszych dni u mnie właził na moje łóżko i jeszcze nigdy się nie zsikał owszem bobki zostawiał, ale już tego nie robi ;). Zastanawiam się tylko czemu u mnie na łóżku zero bobków, zero sików, a jak tylko wejdzie na łóżko mojego taty to całe jest czarne od bobków i nawet sika z półobrotu.

p.s  dodam tylko, że mój królik jet jeszcze niewykastrowany.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:33:59 pm »
Mój Lukier od pierwszych dni u mnie właził na moje łóżko i jeszcze nigdy się nie zsikał owszem bobki zostawiał, ale już tego nie robi . Zastanawiam się tylko czemu u mnie na łóżku zero bobków, zero sików, a jak tylko wejdzie na łóżko mojego taty to całe jest czarne od bobków i nawet sika z półobrotu.

p.s  dodam tylko, że mój królik jet jeszcze niewykastrowany.

Czuje samca :lol i z nim rywalizuje.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Kuweta i nauka
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:46:50 pm »
 pewnie tak ;)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.