Autor Wątek: Wszystko o kuwecie i nauce czystości  (Przeczytany 216410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Griffe

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 27, 2009, 15:22:04 pm »
A probowałaś to czym wycierasz siuśki wrzucać do kuwety? Jakieś chusteczki np
U mnie dalo rade niby, ale jest beznadzieja bo mała co prwda siedzi w kuwecie jak sika, ale kuper często wystawia poza  :oh:  wiec ponalewane jest w 50% dokoła kuwety :oh:

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 27, 2009, 15:36:44 pm »
Jasne i dawalam jej do wąchania, potem na jej oczach wrzucałam do kuwety. Mówiłam jej ( i mówie dalej ) ,że jest pięknym , mądrym , dobrze wychowanym króliczkiem , siusiającym tylko do kuwety.... i siusia  obok. :/  :>

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 27, 2009, 16:53:44 pm »
dori,  a czy Kicusia  ma nadal złę wyniki badania moczu ? Jeśli tak to to moze byc tegio wynikiem. Susek tez ma mocz -osad biało pomaranczowo gęsty. Okazało się lekkie zapalenie pęcherza, Susek leje obok kuwety. też nic na nią nie działa. Co dziennie musze wycieraz 2 razy wielkie kałuże, bo 70%siuskow jest pod kuwetami.
SylwiaG

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:40:32 pm »
Sylwia G. napisała:

Cytuj
Susek tez ma mocz -osad biało pomaranczowo gęsty.

 
Osad z moczu Kicusi wygląda tak:


To jest biała plamka ,która zostaje  po wsiąknięciu moczu w tekturę.
Ta sfotografowana  jest blada , ale wcześniej  czasami było tego osadu dużo. Po wyschnięciu  można było z wapnia budować dom.Wydedukowałam ,że popełniam błedy żywieniowe. Teraz daję sianko z czym nie mam problemów , bo Kicusia  uwielbia sianko ale daję dwa  rodzaje suszków . Dzisiaj jest skrzyp i babka  oraz dwa rodzaje warzywa , dzisiaj jest cykoria ( po której jej wczoraj nic jej nie było , mam na myśli osadu) oraz  fenkuł i dwie gałązki marchewki przeze mnie hodowanej na parapecie. Skrzyp dostawała  wcześniej i osadu nie było, a babka mieszana była z innymi suszkami. W ten oto sposób  Kicusia stała się  królikiem doświadczalnym. Wyniki zapisuję , co daję  , w jakich ilościach , co barwi mocz i na jaki kolor i osad czy jest. Zdjęcie zrobione przed godzina  i osad jest minimalny. Wniosek jest jeden  , albo od marchewki ( dostała  korzeń około 1 ,5 cm ) albo ktoś z rodziny  jej coś dał , ale nikt się nie przyznaje.
Wracając  do istoty sprawy czyli jej wyników moczu , to nie sa dobre. Ma znowu jakieś bakterie  i śluz i coś tam , co świadczy o stanie zapalnym pęcherza. Posiew był robiony i nie urosło nic.
 Jesteśmy po trzech dniach ponownego płukania   Kicusi tzn, dostawała kroplówkę  podskórną oraz środek moczopędny , antybiotyk i wit. C w zastrzyku , po czym przeszliśmy na tabletki  1,5 tabletki  antybiotyku raz dziennie  , wieczorem. Po nowym roku badanie moczu i sie zobaczy. Kicusia  wstrętny ,gorzki antybiotyk  dostaje w soku Kubusiu -marchew+banan+jabłko. Wypija chętnie i już nie musze z nia walczyć.
Sylwia G
Kicusi z wyników wychodzi  to co napisałam wyżej, tzn  zapalenie pęcherza, chociać  objawów jako takich nie widzę. Jak siknie to zdrowo i lekko , nie napina się. Jest żywym króliczkiem ( na reszcie ) brojącym , skaczącym itp. Czy Susek przy zapaleniu też nie wykazywała  żadnych objawow ?Bo ja czasami mam  wątpliwości czy jest to stan zapalny . Zadaję sobie też pytanie , czy czasami nie jest to związane z drogami rodnymi ( bakterie) . Jak pójdę do wet po nowym roku to zapytam.
Chcialam jeszcze dodać ,że praktycznie Kicusia odkąd jest u mnie  , a jest chowana bezklatkowo  , to  nie zauważylam ,żeby z własnej nieprzymuszonej woli wskoczyla do kuwety  w celu załatwiania się. Jak widać ma tam jedzonko i dlatego tam wchodzi  i zalatwia się  (bobczy bo sikanie rzadko  jest do kuwety)Gorzej było z plastikiem , bo wcale nie chciala tam wchodzić . Ale pudełka tekturowe mi nie przeszkadzają, jej też.Wniosek jeden  wyciągam , mam brudaska i już.
Ale się rozpisalam  i zanudzam. Ale o Kicusi mogę gadac dzień i noc , wczoraj rodzina   gdzie byliśmy kręciła kółka  wiadomo gdzie  za moimi plecami . A niech tam robia co chcą.

Nakiti

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 28, 2009, 03:13:15 am »
Ja mam za każdym razem po sprzątaniu taki widok:

http://img199.imageshack.us/i/dsc03780z.jpg/

Nulka tuż po sprzątaniu, albo w środku nocy siada przed kuwetą, zaczyna gryźć i wypluwać żwirek, a potem łapkami go wykopywać...:(
Kto wie co z tym można zrobić??

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 28, 2009, 03:34:05 am »
Mam to samo i pomoglo mi odciagniecie uwagi krolika. Moze poprostu a takie widzi-misie? Rozwizaniem moze byc piasek do kopania, albo wylozenie spodu klatki recznikiem- kroliki maja wrodzona chec kopania :)

ps. czy to kolo miski nie leza czasem paluszki?!

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 28, 2009, 08:03:01 am »
Z ostatniej chwili. Wczoraj koło tej ..pseudokuwety rozłożyłam gazetę wyborczą i fakt. Olana zostala wyborcza.Nie wiem  czy gazeta jej nie leży czy to przypadek. W każdym bądź razie miała prawie czysto(poza jedną plamką koło kosza gdzie śpi :jupi . Nadmianiam ,że gazety nie były poszarpane pazurkami.

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 8:04 am ]
Postanowilam olane gazety polożyć w kuwecie i zobaczymy później efekt. :DD

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:12:10 am »
U mnie gazyty by się nie sprawdziły - zostałyby zjedzone :]

[ Dodano: Pon Gru 28, 2009 11:12 am ]
U mnie gazety by się nie sprawdziły - zostałyby zjedzone :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 28, 2009, 12:23:28 pm »
http://img199.imageshack.us/i/dsc03780z.jpg/ zdjęcie nadaje się w 100% do tematu BOBKI ZOSTAŁY RZUCONE :D

Nakiti

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 28, 2009, 15:35:45 pm »
mysza nigdy w życiu bym nie dała królikowi paluszków!! Wiem co królik może, a co nie... to jest bardzo ładnie obgryziona gałązka od jabłoni.

Nic nie pomaga, jak zaczyna kopać staram się zwrócić jej uwagę na czymś innym, ale potem wraca do kuwety...;/ musiałabym jej sprzątać 2 razy dziennie.

nat149

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:35:11 pm »
Z moją Kleo to jest dziwnie,bo ona ma najulubieńsze miejsce w łazience (tej dla ludzi) !!
bobkuje ją ile popadnie i robi siusiu  gdy się tam tylko dostanie.W klatce taż robi ale mniej
czsami w kuwecie. Nie wiecie przypadkiem jak można ją nauczyć tylko w kuwecie?  :bukiet

nuka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:37:44 pm »
Ustaw kuwetę w ludzkiej łazience w ulubionym miejscu Cleo. Szepnij jej do ucha, że porządne królewny mają takie magiczne miejsce gdzie chodzą piechotą i bądź cierpliwa i wyrozumiała jak nie załapie o co chodzi  :przytul

Nuna

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:38:59 pm »
Jesli Ci to nie przeszkadza to postaw jedna kuwete w lazience :) moje tez chetnie biegna do lazienki. Maja swoje kuwety, ale kocia lepsza :)

nat149

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:48:00 pm »
Z moją uszatom to jest dziwnie bo ona ma ulubione miejsce w łazience (tej dla ludzi)  :wow bobkuje i zasikuje
ją gdy się tylko tam dostanie !! Nie wiecie co można z tym zrobić ??  :bukiet

nuka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 28, 2009, 17:48:53 pm »
nat149, masz odpowiedzi powyżej swojego pytania  :diabelek

nat149

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:42:35 pm »
Cytuj
nat149, masz odpowiedzi powyżej swojego pytania

dzienki jak ja mogłam tego nie zauwarzyć :oh: nno no i przepraszam jakoś mi się 2
posty napisały.Jak to się mogło stać? :hmmm

nuka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:46:19 pm »
Cytat: "nat149"
dzienki jak ja mogłam tego nie zauwarzyć  

drobne tłumaczenie - tekst cytowany winien zostać napisany tak "dzięki, jak ja mogłam tego nie zauważyć"
nat149, posiadasz słownik ortograficzny? Sorki za zwrócenie uwagi, ale źle się czyta posty z takimi rażącymi błędami. Znaczenia niektórych słów wręcz trzeba sie domyślać

nat149

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:50:35 pm »
O przepraszam. Nie jestem zbyt dobra z ortografij od zawsze miałam z tym kłopot.

nuka

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 30, 2009, 18:59:12 pm »
Cytat: "nat149"
Nie jestem zbyt dobra z ortografij
ortografii

nat149

  • Gość
Kuweta i nauka
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 30, 2009, 19:05:21 pm »
No widzisz :oh: