Autor Wątek: Jak zacząć?  (Przeczytany 2345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Jak zacząć?
« dnia: Luty 19, 2009, 22:13:12 pm »
Pozdrawiam uszate mamy :bukiet
Poradzcie mi prosze, Toska ma 2,5 roku a zuze mam w domu od tygodnia i ma dopiero 8 tygodni, jest malutka ale żywa jak koziołek i ma wielki apetyt. Chyba nadrabia tygodniowy pobyt w zoologiku, wcina sianko, suszki i cc az miło patrzeć. Już sie robi okraglutka.
Na razie ma osobna klatke w drugim pokoju żeby nie denerwować Toffi, ktora notabene przesiaduje u małej ile sie da. Boje sie je puścic na żywioł bo Zuza taka malutka przy tej mojej godzilli jest, no a tośka próbuje ja podgryzać i straszyć powarkując jak mała byka obok.
W realu to wyglada tak, że albo Zuzka jest na moich kolanach i starsza ja wącha grzecznie za co ja ją w nagrode głaszcze albo ja głaskam Toske lekko przytrzymując żeby nie dziabła malucha, który bryka wokó leżacej Toski u mnie na kolanach. Często panna ma chęć sie zerwać i pogonić smarkule ale nie pozwalam na konfrontacje bo ja zgniecie. Mała bardzo jest ciekawa "cioci" i jak ja obwachuje po futerku i czasem pyszczku to jest spokoj o ile godzilla jest głaskana. Raz Tosiak pogonił dość solidnie Zuzke ale nic jej nie zrobiła, zagonila do kata i wygladało jakby chciała ja przydusić i poszarpać za futro ale Zuza nie protestowała i nie miała żadnych śladów.
Zuza jest raczej uległa bo zaraz sie kładzie i próbuje "zniknąć" jak zbliża sie inny zwierz, to chyba skutki mieszkania w jednej klatce z szynszyla, która była wieksza i poniewierała malucha :oh:

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Jak zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2009, 22:21:13 pm »
Ja bym poczekała aż Zuzia podrośnie odrobinkę bo taka konfrontacja moze sie dla niej źle skończyć. Dziewczyny czują swój zapach i spotykają i narazie nic bym nie zmieniała. Przyzwyczają się do swojego zapachu i powoli (w miarę jak Zuzia będzie rosnąć) bym zaprzyjaźniała ;)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Jak zacząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2009, 22:30:48 pm »
Dzieki kochana, też tak sobie myślałam ale nie do końca byłam pewna czy tak dobrze. Wszyscy maja już duże pociechy albo podobnego "kalibru" , no a moje to jak czołg z małym fiatem!!!!!