Porady > Dieta

Domowy ogródek - nasze warzywa, zioła i owoce.

<< < (116/117) > >>

MAS:

--- Cytat: dori w Lipiec 28, 2015, 21:14:42 pm ---Nie mogą.
Tylko można podać kwiat stokrotki pospolitej , łąkowej .


--- Koniec cytatu ---
Ale dlaczego?Jeśli nie jest sztucznie nawożona to przecież ten sam gatunek.Tyle,że pełna :)

dori:
Byłą kiedyś na forum Nuna . Pamietam jak pisała,że kwiatków ogródkowych raczej nie podawać , są zmodyfikowane.

MAS:

--- Cytat: dori w Lipiec 29, 2015, 07:08:31 am ---Byłą kiedyś na forum Nuna . Pamietam jak pisała,że kwiatków ogródkowych raczej nie podawać , są zmodyfikowane.

--- Koniec cytatu ---
Raczej chodzi o to,by nie wpaść na pomysł zakupu bukiecika stokrotek w kwiaciarni i poczęstowania nim uszaków.Stokrotki o pełnych kwiatach,nie traktowane jako rośliny dwuletnie,w trzecim pokoleniu mają już kwiaty pojedyńcze,a w n-tym niczym nie różnią się od dzikich :).
Podobnie ma się rzecz z jeżówką-można podawać nie tylko tą pospolitą,ale też o kwiatach białych,żółtych,pełnych itp.

monikacicha90:
Wielkie dzięki za wyjaśnienia :)

sachma:
Zaczynam sezon. Truskawki puszczające pędy i pietruszka wyłaniająca się z pod ziemi na balkonie dały znać że czas sadzić ;) Koperek już jest, pietruszka, bazylia i truskawki odbijają.
Mąż odstąpił mi kawałek trawnika (nie sypiemy!) i o ile w zeszłym roku pozwolił mi rozsiać mlecz po całości, tak teraz wyznaczył mi 1,5m x 3m na warzywa :P szału nie ma, ale pół ogrodu jest dla psów a na drugiej połowie stoją domki/zjeżdżalnie/trampoliny i piaskownica dziecka :P a jeszcze musi gdzieś stół się zmieścić ;)
Na razie mam nasiona marchwi, roszponki i selera. Co jeszcze może w całości pójść dla królika i wyrośnie bez trudu w ogrodzie bez sypania i nawozów?
Myślałam o selerze naciowym, ale szału nie ma - królik nie bardzo reflektuje, wole korzeń zwykły.. Papryka? W donicach mamy jeszcze maliny i borówki, więc to już jest ;) Chciałabym jakieś 5-6 warzyw, żebym bez trudu mogła urozmaicić jej dietę.

Przy okazji - mamy gruszki i jabłonki - może jeść pędy i liście? bo owoce dostaje ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej