Porady > Dieta

Domowy ogródek - nasze warzywa, zioła i owoce.

<< < (97/115) > >>

monika2415:
Mała ciekawostka dla wszystkich :

"Nawóz króliczy zawiera kilkakrotnie więcej składników odżywczych niż bydlęcy.
Można go wymieszać z torfem i użyć w suchym stanie do nawożenia działki. Stosuje się go przed siewem lub na wiosnę w ilości 0,3 kg na 10 m2.
Może być dodatkiem do kompostu.
Do dokarmiania roślin można go używać w formie płynnej przefermentowanej. 1-1,5 kg nawozu zalewa się 10l wody i zostawia tak na kilka tygodni. Przed użyciem trzeba go rozcieńczyć z wodą 10-20 krotnie. Działa szybciej niż krowieniec."
"Działka moje hobby"
:)

reniaw:

--- Cytat: monika2415 w Marzec 26, 2012, 19:27:49 pm ---Nawóz króliczy zawiera kilkakrotnie więcej składników odżywczych niż bydlęcy.
Można go wymieszać z torfem i użyć w suchym stanie do nawożenia działki. Stosuje się go przed siewem lub na wiosnę w ilości 0,3 kg na 10 m2.
Może być dodatkiem do kompostu.
Do dokarmiania roślin można go używać w formie płynnej przefermentowanej. 1-1,5 kg nawozu zalewa się 10l wody i zostawia tak na kilka tygodni. Przed użyciem trzeba go rozcieńczyć z wodą 10-20 krotnie. Działa szybciej niż krowieniec."
"Działka moje hobby"
usmiech2
--- Koniec cytatu ---

tak tez myslalam,ze bobki dzialaja...:):) od lat dodajemy je do kompostu,a od roku mamy ich dwa razy tyle

monika2415:
Renia też taki wywar dajecie ?? :) Całych bobków nie można bo roślina dostaje świra po tym :P

Dominique_90:
Haha dobre:D podrzucę mojej mamie na działkę jako nawóz do kwiatów, hehehe;)
A powiedzcie mi jakie najlepiej kiełki dawać króliczkowi? np. rzeżuchę jak zasieję na Wielkanoc to spokojnie mogę dać maluszkowi,tak?:)

monika2415:
Druga porada :

Ekologiczny sposób na mszyce.
Przeciwko mszycom działają preparaty:

- z mniszka lekarskiego (mleczu) – wyciąg (400 g liści zalać 10 l wody i zostawić na trzy godziny) stosuje się bez rozcieńczania; niszczy również inne szkodniki;

- z pokrzywy – wyciąg (1 kg roślin zebranych przed kwitnieniem zalać 10 l wody i pozostawić na 24 godziny) stosuje się bez rozcieńczania. Skuteczny jest także oprysk z gnojówki (1 kg roślin zebranych przed kwitnieniem zalać 10 l wody i pozostawić na dwa-trzy tygodnie, aż roztwór stanie się klarowny). Fermentujący roztwór trzeba codziennie mieszać. Żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, należy do niego dodać 500 g dolomitu. Gnojówkę z pokrzywy trzeba przed użyciem rozcieńczyć, mieszając 0,5 l roztworu z 10 l wody.

Wyciągi roślinne należy zużyć w ciągu jednego dnia, gnojówkę można przechowywać przez jeden-dwa miesiące, a wywary przez trzy-cztery miesiące (gorące należy przelać do szczelnych butelek lub słoików i trzymać w ciemnym miejscu).

"Wymarzony ogród"

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej